Uzm. Psk. Dilek Akıcı Tayanç, Aydın, Psikoloji

Uzm. Psk. Dilek Akıcı Tayanç

Psikoloji - Aydın

Cinsel Terapi, Kaygı, Kişilik Bozuklukları

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Psikologun Adresi

Kepez Mevkii, 09010 Efeler/Aydın  Merkez, Aydın
Adnan Menderes Üniversitesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Dilek Akıcı Tayanç Hakkında

Dilek Akıcı Tayanç Kimdir?

Dr.Nihat Kaya’nın kliniğinde stajını tamamlamış ve mezun olduktan sonra da Doç.Dr.Gül Çörüş ve Dr.Mustafa Ulusoy’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyonunu almıştır.

Ardından Özel Haliç Hospital’da danışanlarla ve Özel  Pozitif Gelişim Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli çocuklar ve aileleriyle çalışmaya başmıştır.

Eğitimlerine devam etmiş ve Prof. Dr. Keith Dobson’un “Depresyonun Kognitif Terapisi” konulu çalışmasına, Prof. Dr. Nossrat Peseschkian tarafından verilen “Pozitif Psikoterapi Temel Eğitim Sertifika Programı”na, Doç.Dr. Sultan Doğan ve Dr. Emrem Beştepe tarafından verilen Cinsel Terapiler Eğitim ve Süpervizyon Programı ve Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Şema Terapi Standart Uluslarası Sertifikasyon Süpervizyon Programı’na katılmıştır.

Ayrıca “Kronik Böbrek Yetmezliğinde Psikolojik Yaklaşımlar” , “Dissosiyatif  Bozukluklara Güncel Yaklaşımlar” ve Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü’nce verilen “Küçük Adımlar Erken Eğitim Sertifika Programı”  gibi çalışmalara da katılmıştır.

Psikolojik testler konusunda da eğitimlerine devam etmiş ve Wisc-R Çocuklar İçin Zeka Testi, Hacettepe Kişilik Envanteri, Minimental, Cattel 2A ve 3A, MMPI Kişilik Testi Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Rorschach Uygulama ve Yorumlama Eğitimi’ni tamamlamıştır.

Yaklaşık on yıldır çok sayıda özel hastanede, psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezinde çalışmış ve özellikle yetişkinlere yönelik bilişsel, davranışçı ve şema terapisi teknikleriyle psikoterapi yapmıştır. Ayrıca cinsel terapiler de yapmıştır.

Ayrıca rehabilitasyon merkezlerinde de çalışmış, çeşitli kurum ve belediyelerle işbirliği içinde çok sayıda eğitim seminerleri de düzenlemiştir.

Özellikle cinsel terapiler, kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, duygu durum bozuklukları ve Obsesif Kompulsif Bozukluk alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

“Umut Kitabı, Depresyonla Nasıl Başa Çıkılır” adlı kitabı 2012’de Nuh Yayınları’ndan çıkmıştır.

Türkiye Sosyal Psikiyatri Derneği’nce 2012 basılan ve Doç. Dr. Sultan Doğan editörlüğünde çevirisi yapılan Maurica William L.’nin “Birinci Basamakta Cinsel Tıp” adlı kitabının çeviri ekibinde yer almıştır.

Diploma aldığı kurum
 • YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ
İlgilendiği Hastalıklar
 • Cinsel Terapi
 • Kaygı
 • Kişilik Bozuklukları
 • Duygu Durum Bozuklukları
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Dilek Akıcı Tayanç tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Panik atak

  Merhabalar ben 19 yaşındayım. bilissel terapi tedavisi görüyorum ilac tedavisi kullanmak istemiyorum. panik atak ve anksiyete hastasıyım. ben bi grip gecirdim ve ondan sonra panik atak ve hayatimda hic yaşamadigim birseyi yasamaya başladım. gözlerimin açıp kapanmasiyla vücuduma sanki bi elektrik sal... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Dilek Akıcı Tayanç

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Merhaba size yazacağım bu sorunu ben çok uzun zamandır çekiyorum...

  19 aralık 2010 tarihinde evlendim ilk bir yılım harika geçtiydi eşimle sonra sperm sorunu yaşadığımı fark ettim doktor'a gittim yapılan test ile sperm sayımın sıfır olduğunu ve çocuk sahibi olmayacağımı söylediler dünya başıma yıkıldı. istanbel'a gttim ve biyopsi yaptırdım solda yeterli düzeyde sper... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Dilek Akıcı Tayanç

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Yayınladığı Makaleler

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.