Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş

Psikoloji - İzmir
5.0

Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Öfke Kontrol Bozukluğu

“10 yaşında çocuğum için okulundan dikkat eksikliği yaşıyor olabileceği bildirildi. Bu konuda daha em...” Devamı

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş

Duygu ÇABUK-AKTAŞ, lisans eğitimini 2010 yılında Ankara Üniversitesi “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik” bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince alanında kendini geliştirme amacıyla birçok kongreye katılıp bildiri sunmuş, atölyelere katılmış; aynı zamanda üniversitede “Psikolojik Danışma Günleri”nin gerçekleştirilmesine öncülük etmiştir. Ayrıca bu süreçte çocuklara yönelik birçok projede (Çocuk İstismarı ile Mücadele, Tutukevinde Yer Alan Çocuklar ile Çalışma, Otistik Çocuklar ile Eğitim) aktif olarak görev almıştır.

 

Lisans eğitiminin hemen ardından psikolojik danışman olarak göreve başlamış; çalışmaya devam ettiği süreçte de Ufuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Uzmanlık konusu ise bilişsel duygu düzenleme stratejileri, algılanan stres düzeyleri ve iş yaşam kaliteleri üzerine olmuştur.

 

Akademik eğitimler ile birlikte psikoterapi eğitimleri almış ve almaya devam etmektedir. Öncelikle Kognitif (Bilişsel) ve Davranış Terapisi eğitimini alanında duayen olan Prof. Dr. Mehmet Zihni SUNGUR’dan, EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme) terapisi eğitimini ise Emre KONUK’tan almıştır. Bunlar ile birlikte aldığı birçok eğitim bulunmaktadır. Ayrıca ilgi alanlarından biri olan travma konusunda, psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetlerine yönelik psikoeğitim programlarının hazırlanmasında ve krize müdahale ekiplerinde aktif olarak görev almış, almaya da devam etmektedir.

 

Psikoterapist olarak ruh sağlığı alanında çocuk, ergen ve yetişkinlere sunduğu bireysel psikoterapide Kognitif (Bilişsel)-Davranışçı Terapi ve EMDR terapi ekollerinden yararlanmaktadır. Uzmanlaştığı alanlar arasında depresyon, anksiyete (kaygı) problemleri, panik bozukluk, sosyal anksiyete (kaygı) bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, stres ve stres yönetimi, öfke problemleri, dürtü kontrol problemleri, sınav kaygısı, ruhsal travma, travma sonrası stres bozukluğu ve kayıp-yas süreci bulunmaktadır.

 

 

Aldığı Psikoterapi ve Danışmanlık Eğitimleri

 

1. EMDR Terapisi (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Eğitimi ve Süpervizyonu, Davranış Bilimleri Enstitüsü (Emre KONUK), 2021.

2. Kognitif ve Davranışçı Psikoterapi (UYGULAMA ve SÜPERVİZYON) Eğitimi, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR ve ekibi), 2016-2019.

3. Kognitif ve Davranışçı Psikoterapi (KURAMSAL) Eğitimi, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneğinde (Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR, 2015-2016

4. Aile Danışmanlığı Eğitimi, Marmara Üniversitesi, 2015-2016.

5. İleri Düzey Psikososyal Destek Programı Eğitimi, 2019.

6. Psikososyal Destek Programı Eğitici Eğitimi, 2018

7. Bağımlılıkla mücadele “Yaşam Becerileri Eğitici Eğitimi”, Yeşilay-MEB, 2021.

 

Kullandığı Testler

 

1. Wisc-R Zeka Testi

2. Stanford Binet Zeka Testi

3. MOXO Dikkat Testi

4. Temel Yetenekler Testi 9-11 (15-18 Yaş)

5. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

6. AGTE (Ankara Gelişim Envanteri)

 

Görev Aldığı Projeler

 

1. Sosyal Duygusal Beceri Programı Projesi (SODBEP)- MEB-PIKTES, 2022

2. YaşamHak Projesi- Türk PDR Der-CHP Kadın Kollar- 2021 (Ocak)-….(devam eden)

3. Zorlayıcı Yaşam Olaylarında Psikoeğitim Projesi (Akran Zorbalığı)- MEB, 2021

4. Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi- UNICEF 2017 (Eylül)-2019 Eylül

5. Psikososyal Destek Programlarının Yenilenmesi Projesi- MEB-UNICEF 2017 (Kasım)- 2018 (Aralık)

6. Çocuk İstismarı ile Mücadele Projesi 2013-… (devam eden)

7. Tutukevi ESSSP (Eğitsel, Sosyal, Sportif, Sanatsal Faaliyetler) Projesi 15. Dönem (Sincan Çocuk Tutukevi), Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı, 2009

8. II. GED (Gönüllü Eğitim Dayanışma) Projesi- Otistik Çocuklarla Eğitim, Ankara Otistik Bireyler Derneği, 2009

 

Üye Olduğu Dernekler

 

1. Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği (KDTD)

2. Ergenlik ve Gençlik Araştırmaları Derneği

3. Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği

4. EMDR Derneği (EMDR-TR)

Özne Psikoloji ve Danışma Merkezi
Bostanlı, 1817 Sokak No:3 Daire:1 Noyan apartmanı Karşıyaka/İzmir
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Emdr Bilişsel davranışçı terapi Aile Danışmanlığı Oyun terapisi Moxo testi Devamı
Randevu Hattı
Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş
Karşıyaka/İzmir
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Emdr Bilişsel davranışçı terapi Aile Danışmanlığı Oyun terapisi Moxo testi Devamı
Klinik Fotoğrafları
Randevu Hattı

Hakkında

Duygu ÇABUK-AKTAŞ, lisans eğitimini 2010 yılında Ankara Üniversitesi “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik” bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince alanında kendini geliştirme amacıyla birçok kongreye katılıp bildiri sunmuş, atölyelere katılmış; aynı zamanda üniversitede “Psikolojik Danışma Günleri”nin gerçekleştirilmesine öncülük etmiştir. Ayrıca bu süreçte çocuklara yönelik birçok projede (Çocuk İstismarı ile Mücadele, Tutukevinde Yer Alan Çocuklar ile Çalışma, Otistik Çocuklar ile Eğitim) aktif olarak görev almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

UFUK ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11.2010
Deneyim: 12 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Öfke Kontrol Bozukluğu Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Sosyal Fobi Devamı

Deneyimler

ÖZNE Psikoloji ve Danışma Merkezi (2020 - Devam ediyor)
ALFA TERAPİ (Psikolojik Danışma, Kişisel Gelişim ve Eğitim Merkezi) (2017 - 2020)
Kamu (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (232) 218 23 47

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AG
Ali G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Moxo testi
Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş

10 yaşında çocuğum için okulundan dikkat eksikliği yaşıyor olabileceği bildirildi. Bu konuda daha emin olmak için Moxo testinin uygulandığını öğrendim. Bu konuda Duygu hanıma başvurduk ve çocuğuma moxo uyguladı. Test sonrası sonuçlar konusunda bizi detaylıca bilgilendirdi, sormak istediğimiz herşeyi kendisine sorabildik ve ayrıntılı cevaplar aldık. Bundan sonraki süreç için de çocuğumla görüşmeye devam edecek. Dikkak eksikliği ile ilgili konularda Duygu hanımı tavsiye ederim.

ÖÇ
Ömü*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Bireysel psikolojik danışmanlık
Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş

Hayatımda yaşadığım birçok travmanın ardından bir de epilepsi tanımın konulması yaşamımı iyice zorlaşmıştı. Epilepsi nöbetlerim artmıştı, bunlardan korkuyor ve yalnız hiçbir yere gidemiyordum. Panik ataklarım da artmıştı. Doktorumun psikolojik destek almam gerektiği yönündeki ısrarı üzerine araştırıp Duygu hanıma ulaştım. Benim için uzun bir yolculuktu. Hala devam ediyor seanslarımız ama ilk günlerdeki gibi değilim artık. Psikolojik olarak iyileştikçe epilepsi ataklarım azaldı ve yalnız dışarı çıkabiliyorum. Mutluyum, iyi ki yollarımız kesişmiş iyi ki.

YM
Yel*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Çocuk ve ergen terapisi
Özne Psikoloji ve Danışma Merkezi

Duygu hanımla oğlumun yaşadığı sorunlar nedeniyle görüştük. Oğlum evde sürekli bilgisayar ve televizyonla vakit geçiriyordu. Arkadaşlarıyla hiç iletişim kurmuyordu. Okul da bizim için sorun oluyordu. Duygu hanımla yapılan görüşmelerle birlikte oğlumun kendine güveninin biraz arttığını görüyoruz. Yavaş yavaş arkadaşlarıyla konuşmaya başladı. Görüşmeler daha devam edecek. İyi ki tanışmışız.

Mel*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Çocuk ve ergen terapisi
Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş

Gittiğimiz psikiyatri doktorunun kızıma okb tanısı koyması ve terapi alması gerektiğini söylemesi üzerine başvurduk. Uzun süredir seanslar devam ediyor. Duygu hanım sayesinde fark edilecek seviyede değişim oldu. Kızım artık kendini kontrol edebiliyor ve iyi hissediyor. Duygu hanıma kızıma desteği ve emeği için çok teşekkür ederiz.

DK
Den*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Emdr
Özne Psikoloji ve Danışma Merkezi

Kapalı alan ve karanlık korkusu olan biriydim. Bu sorun beni yaşamımın her alanında olumsuz etkiliyordu ve kurtulmak istiyordum. Arkadaşımın tavsiyesiyle Duygu hanımla tanıştım. Bana ilk kez duyduğum Emdr tekniğini uyguladı. Şu anda çok iyi gidiyoruz. Duygu hanıma teşekkürler.

NY
Nal*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Çocuk ve ergen terapisi
Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş

Duygu hanımdan 8 yaşındaki kızımın korkuları ve yalnız uyuyamaması konusunda yardım aldık. Kendisi hem kızımla hem de bizimle görüşmeler gerçekleştirdi. Kendisinin yardımlarıyla bu sorunun üstesinden geldik. Kendisine teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +902322182347

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş Özne Psikoloji ve Danışma Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Dan. Duygu Çabuk Aktaş Psikoloji uzmanıdır. Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Öfke Kontrol Bozukluğu alanlarında hizmet veriyor ve Emdr, Bilişsel davranışçı terapi, Aile DanışmanlığıEmdr, Bilişsel davranışçı terapi, Aile Danışmanlığı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube