Uzm. Psk. Batuhan Efe

Psikoloji, Aile Danışmanı (Psikolog) - Ankara
5.0

Yeme Bozuklukları, Yaşam Doyumu, Yas Danışmanlığı

“Batuhan hoca ilk seanstan itibaren düşüncelerime ayna tuttu farkındalığımı artırdı. Yaptığı geri bil...” Devamı

Uzm. Psk. Batuhan Efe

Uzm. Psikolog Batuhan EFE, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde başarıyla tamamlayarak ‘’Psikolog’’ unvanı almıştır. Zorunlu stajını Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda tamamlayarak mezun olmuştur. Uzmanlığını ise Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Aile Danışmanlığı Bölümünde tamamlamıştır.

 - Akademik eğitimlerin beraberinde önde gelen enstitü ve uzmanlardan süpervizyonlu psikoterapi eğitimleri almış/alıyor olup, Psikoterapist olarak ruh sağlığı alanında çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelere terapi ve psikolojik destek teknikleri uygulamaktadır. Şu an kurucusu olduğu Optimal Psikoloji Merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.

 - Lisans eğitimi döneminde, Şizofreni Dostları Derneği ve Türk Psikologlar Derneği ile çalışmalara katılmış, İş Hayatında Etkili İletişim, Liderlik ve Motivasyon, Beden Dili eğitimleri alarak bu alanlarda çalışmalar yürütmüştür.

 - Yüksek Lisans eğitiminden ‘’Bilinçaltı Mesajların Çocuk Ruh Sağlığı Üzerindeki Psikolojik Etkileri’’ projesini sunarak mezun olmuştur.

 - Yüksek Lisans programı dahilinde çeşitli terapi teknikleri, aile danışmanlığı, çift, aile ve evlilik terapileri alanlarında uzmanlık kazanmıştır.

 - Bireysel ve Evlilik Terapileri Derneğinden (BETED), Dr. Kamile CAN öncülüğünde, Uzm. Klinik Psikolog Mehmet Tuncer, Dr. Hakan Levent Vulkan, Uzm. Dr. Betül Sezgin, Psk. Demet Balcı ve Dr. Temuçin Olcayto hocalardan 3,5 yıl süren teorik - formülasyon - süpervizyon aşamalarından oluşan Psikodinamik Yönelimli Bütüncül Psikoterapi eğitiminin son aşamasında olup bir çok vaka sunmuş, bireysel psikoterapi ve kişilik bozukluklarına bağlı semptomlarda terapi yetkinliği kazanmıştır.

 - Davranış Bilimleri Enstitüsünden (DBE) Avrupa Onaylı EMDR Terapi eğitimini alarak uygulayıcı EMDR Terapisti olmuş, travma, yas, anksiyete, kaygı bozukluğu, öfke, panik atak, fobi, bağımlılık, özgüven, uykusuzluk, şiddet, istismar gibi birçok alanda psikoterapist yetkinliği kazanmıştır.

 - Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden (CİSED) Cinsel Terapi Eğitimlerine devam ediyor olup birçok cinsel işlev bozukluklarında terapi yetkinliği kazanmış bir Cinsel Terapisttir.

 - T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığından, ‘’Evlilik Öncesi Eğitim Programı Eğitici Eğitimi’’ alarak bu alanda evlilik öncesi ve evlilik sonrası çiftlere seminerler düzenlemiştir.

 - BETED’de  

- Yeme Bozuklukları ve Psikopatolojisi

 - Psikoterapide Zihinselleştirme ve Duygularla Çalışma

  - Majör Depresyon ve Karakter Depresyonları Ayırıcı Tanısı

  - Bağlanma Kuramı ve Kişilerarası İlişki Dinamikleri Seminerlerine katılmıştır.

 - Türk Psikologlar Derneğinde (TPD); ‘’Rehabilitasyon Merkezlerinde Psikolog Olarak Çalışmak’’ adlı eğitime katılmıştır.

- Çeşitli anaokulu öğrencisi ailelerine, ilk, orta, lise ve üniversite hazırlık öğrencilerine öğrenme stratejileri, sınav başarısı, stres yönetimi, dikkat ve algı yönetimi, motivasyon ve odaklanma konularında eğitimler vermiştir. Üniversite tercih dönemlerinde danışmanlık yapmıştır. Öğrenci ailelerine birçok okul ve kültür merkezinde çocuklarıyla etkili iletişim kurma seminerleri vermiştir.

 -  İçişleri Bakanlığı bünyesinde Polis Gündem Haber Gazetesinde Psikoloji alanında köşe yazıları yazmaktadır.

    İş hayatı;

 - İş hayatına Ankara’da hizmet veren ‘’Gazi Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde’’ başlamış, otizmli çocuk ve gençlerle çalışmış, aileleriyle psikolojik destek çalışmaları yürütmüştür. Bu kurumda çalışmalarını yürütürken hizmet içi engelli bireylerin öğrenme ve sosyal yaşam becerileri kazanmaları kapsamında öğrenme teknikleri eğitimleri almıştır.

 - Daha sonra iş yaşamına Prof. Dr. Erol Belgin ile birlikte şu an ki adı ‘’Yeni Hayatlar Gülesin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde’’ devam etmiş, burada işitme, konuşma ve ses bozuklukları olan bireyler, beyin hasarı olan yetişkinler ve aileleriyle terapi seansları düzenlemiştir. Bu merkezde kısa süreliğine müdürlük görevini üstlenmiştir.

 - Daha sonra davet üzerine gittiği Polatlı Belediyesi bünyesinde 2 bine yakın üyesi ve 20 personeli olan ‘’Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezinde’’ 1,5 sene müdürlük yapmış beraberinde Psikolojik destek birimi çalışmalarını yürütmüştür.

 - Daha sonra ‘’PADMER’’ Aile Danışma Merkezinde, 4 yıl boyunca 5 bine yakın yüz yüze psikoterapi seansları vermiştir.

 - Şu an kurucusu olduğu ‘’ Optimal Psikoloji Merkezinde ‘’ seanslarına devam etmektedir.

 - Online Terapi ile de danışanlarıyla görüşmektedir.

Uzm. Psk. Batuhan EFE; Türk Psikologlar Derneği, EMDR Türkiye Derneği ve Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğine üyedir.

Optimal Psikoloji Merkezi
Kızılay Mh. Atatürk Bulvarı, 64/6 Tiryaki İş Merkezi, Kat: 4 No: 6, Optimal Psikoloji Merkezi Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Psikolog Batuhan EFE, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından, lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde başarıyla tamamlayarak ‘’Psikolog’’ unvanı almıştır. Zorunlu stajını Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda tamamlayarak mezun olmuştur. Uzmanlığını ise Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Aile Danışmanlığı Bölümünde tamamlamıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Yeme Bozuklukları Yaşam Doyumu Yas Danışmanlığı Yas (Matem) Vücut (Beden) Disformik Bozukluğu Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 23 70

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

4.9

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Giz*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
20 gün önce
Optimal Psikoloji Merkezi

Batuhan hoca ilk seanstan itibaren düşüncelerime ayna tuttu farkındalığımı artırdı. Yaptığı geri bildirimlerle beni ne kadar iyi anladığını ve duygularıma tercüman olduğunu hissettiriyo. Hem anlayışlı pozitif enerjisi yüksek biri hem analitik çıkarımları çok başarılı. İşine ve danışanlarına değer veren zaman konusunda hemen seans bitti demeyip size cümlenizi tamamlanız için ekstra süre veren bir Psikolog. İşinde çok başarılı ve kendini sürekli daha da geliştirmek için uğraşan bi insan. İnsani yönüde çok kuvvetli bana ve eşime gerçekten çok faydalı oldu. İyiki Batuhan hocayı tanıdık.

TY
Tül*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Optimal Psikoloji Merkezi

Ankarada bu kadar iyi bir psikoloğa rastlayacağımı düşünmüyordum. İlk seansta bile gayet iyi çözümlemelerle farkındalık yaratabiliyor. Teşekkür ediyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Ali Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Analiz yeteneği çok iyi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DEN*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce

İlk seans olmasına rağmen çok iyi idi kardeşim iletişim kurmakta çok zorlanırdı biri bir şey anlattığında dinlemez ve sürekli başka şeylerle uğraşırdı ama Batuhan hocamız konuştuğun da gözlerini hiç ayırmadı çok iyi bir şekilde tüm dikkati ile hocayı dinledi

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MK
Mur*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Muhteşem bir insan

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GG
Giz*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

İlk görüşmede dahi kalitesini belli ediyor.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MS
Mih*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

İşinde en iyisi diyebilirim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
OS
Ozl*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Her sey çok güzel gidiyor

Yorum randevu sonrasında eklendi.
OS
Ozl*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Cok ilgili ve iyi bir dinleyici herseyi rahatlıkla konuşabildigim için memnunum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ÇK
Çağ*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Sürekli carpintim vesvesem oluyodu,durdurulamayacak dereceye gelmişti katlanamiyodum hastanelerde gecti 4 5 yilim herkes fizyolojik oldugundan bahsediyodu ama doktorlar bisey bulamadi Hatta en son kriz gecirdim ambulansla kaldirdilar en son olecegim diye dusunuyodum sonra doktorlar yine bisey bulamayinca psikologa gitmemi söylediler gittim 4 hafta oldu bugun ve cok faydasini gordum hayata bakis acim değişti abarttigim seyler gozumde kuculmeye başladı ve bi aydir carpintim bile olmuyo herkese tavsiye ederim.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Batuhan Efe ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Psk. Batuhan Efe için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Psk. Batuhan Efe için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. Batuhan Efe ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504742370

Uzm. Psk. Batuhan Efe nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Batuhan Efe Optimal Psikoloji Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Psk. Batuhan Efe hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Batuhan Efe Psikoloji, Aile Danışmanı (Psikolog) uzmanıdır. Yeme Bozuklukları, Yaşam Doyumu, Yas Danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube