Uzm. Dr. Zeynep Pınar

Psikiyatri - İstanbul

Alkol ve Madde Bağımlılığı, Kişilik Bozuklukları, Bağımlılık tedavisi

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Teşvikiye Mah. HakkıYeten Cad. No: 11 Terrace Fulya Center 2. Blok Kat: 12 D/70  Şişli, İstanbul
Uzm. Dr. Zeynep PINAR Muayenehanesi - Moral Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Zeynep Pınar Hakkında

Zeynep Pınar Kimdir?

Uzm. Dr. Zeynep Pınar, ilköğretim öğrenimini Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, lise öğrenimini ise İzmir Kız Lisesi’nde tamamladı. Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sürdüren Dr. Pınar 1986 yılında mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı.

Dr. Pınar, 1987 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri ihtisasına başladı, ihtisası sırasında kadın ve erkek psikoz servisi, adli psikiyari servisi, alkol ve madde bağımlılığı kliniği (AMATEM) nevroz kliniği, nöroloji kliniği yanısıra çocuk ve ergen psikiyatrisi için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, acil dahiliye için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim gördü. “Şizofrenide Sol El Kullanımı” konulu tezini bitirerek 1991’de uzmanlık eğitimini tamamladı.

Dr. Pınar, 1991 ile 1992 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Psikoz servisi ve Ayakta Tedavi Servisi'nde görev aldı. Mecburi hizmeti nedeniyle 1992'de Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri bölümünde hizmet verdi ve bunun yanında 1993 ile 2008 yılları arasında Kayseri ilinde özel muayehanesinde hasta kabullerini gerçekleştirdi ve sonraki süreçte eğitim çağında olan iki çocuğu için İstanbul'a dönüş yaptı.

Dr. Pınar, 2011 yılından 2014 yılının Mayıs ayına kadar Hümanite Psikiyatri Merkezi'nde sorumlu hekim ve eğitim kordinatörü olarak stajerlere ve kurumlara eğitimler düzenledi. Psikoyaşam seminerlerinin koordinasyonunu yaptı.

Dr. Pınar, 2014 yılının Mayıs ayından itibaren itibaren Fulya/Beşiktaş Teracce Center’da kendi özel muayenesinde hasta kabullerini sürdürmektedir. Özel ilgi alanları arasında şizofrenik bozukluklar, duygu durum bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu, cinsel fonksiyon bozuklukları, alkol ve sigara bağımlılığı, kaygı bozuklukları, öfke kontrolü, stresle başetme, zor kişiliklerle başetme konuları yer almaktadır.

Dr. Pınar, meslek hayatı dışında ülkemizde eksik kalan “Koruyucu Ruh Sağlığı” hizmetlerine yönelik her türlü eğitim, konferans, televizyon programlarını kesintisiz 20 yıldır gönüllü olarak katılım sağlamaktadır. Pek çok eğitim kurumuna yönelik “ders başarısı, sigara ve madde bağımlılığı, anne baba tutumu” gibi seminerler vermiştir.  Belediye, dernekler, vakıflar ve sayısız kuruma “öfke kontrol, iletişim becerileri” gibi eğitimler vermiştir.

Diploma aldığı kurum
 • EGE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL BAKIRKÖY PROF.DR.M. OSMAN RUH SAGLIGI VE ARASTIRMA HASTANESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Alkol ve Madde Bağımlılığı
 • Kişilik Bozuklukları
 • Bağımlılık tedavisi
 • Şizofreni
 • Şizoaffektif Bozukluk
Tedaviler
 • Çoçuk hasta psikiyatrik muayenesi
 • Luxopuncture yöntemi
 • Good enough zeka testi
 • Duygu odaklı terapi (eft)
 • Regresyon terapisi

Zeynep Pınar Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

yem..HBAZ

Yıllar önce kayseri de yollarımız kesişti,babamın 17 yıl süren hastalığının şifa bulmasının sebebidir kendisine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum 13-08-2015

a..lmaz

06-12-2014

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Zeynep Pınar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Zeynep Pınar Cevapladığı Sorular

 • Sersemlik hissi

  Hocam merhaba ben bundan yaklaşık 7 ay önce arkadaş kurbanına yenik düştüm ve kimyasal madde kullandım sadece 1 kez kullandım ve pişman oldum o gün ölecek gibi hissettim kendimi ve bir daha ismini bile ağzıma almadım şubat ayında bir işe girdim 2.ci günü yemeğinden zehirlendiğimi düşündüm iş çıkışı... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Zeynep Pınar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Alınganlıktan nasıl kurtulurum?

  Merhabalar doktor hanım,ben 22 yaşındayım ve çok alıngan bir yapım var.ve herşeyden alınacak bir şey bulunuyorum.ve insanların lafına ,yaptıklarına ve kendi hatalarıma bile çok takılıyorum ,takıyorum atamıyorum zihnimden bana karşı yapılan olumsuz küçük bir tavrı bile. zararım kendime oluyor sadece... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Zeynep Pınar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Zeynep Pınar kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Dr. Z Pınar ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Dr. Zeynep Pınar için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Dr. Z Pınar şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Dr. Zeynep Pınar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Dr. Zeynep Pınar Uzm. Dr. Zeynep PINAR Muayenehanesi - Moral Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Dr. Zeynep Pınar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Dr. Zeynep Pınar Psikiyatri, uzmanıdır. Çoçuk hasta psikiyatrik muayenesi, Luxopuncture yöntemi, Good enough zeka testi, Duygu odaklı terapi (eft), Regresyon terapisi, Edinburg doğum sonrası depresyon ölçeği, Kanserde psikolojik destek, Sanat terapisi, Emdr alanlarında hizmet veriyor ve Alkol ve Madde Bağımlılığı, Kişilik Bozuklukları, Bağımlılık tedavisi, Şizofreni, Şizoaffektif Bozukluk hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Dr. Zeynep Pınar için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Dr. Zeynep Pınar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Dr. Zeynep Pınar hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Dr. Z Pınar ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Dr. Zeynep Pınar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Dr. Z Pınar hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.