Uzm. Dr. Ümit Sarp

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon - Ankara
5.0

Ozon Tedavisi, Ccp(Siklik Sitrülinlenmiş Peptit Antikoru), Fibromiyalji

“6 yıldır sırt agrım vardı son dort yılımda içimde gezen bir agrı oluyordu gunluk yasantımı o kadar k...” Devamı

Uzm. Dr. Ümit Sarp

Uzm. Dr. Ümit SARP,  Ankara'da doğmuştur. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olmuştur. Bununla birlikte uzun süreli almış olduğu eğitimler sonucu  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp dalında uygulamalar yapmaktadır.

Uzm. Dr. Ümit Sarp şu an Ankar'da Ortadoğu Damla Tıp Merkezi'nde çalışmalarına devam etmektedir.

sağ omuz mr

iyi günler hocalarım.mr sonucumda bu yazıyor ne demek acaba? Supraspinatus tendonunda tendinozis ile uyumlu sinyal değişiklikleri izlenmiştir.

Uzm. Dr. Ümit Sarp

Uzm. Dr. Ümit Sarp tarafından cevaplandı

Merhaba; omuz kas tendinunuzda yıpranma varmış. Belki bir kas tendonunda sıkışma da eşlik edebilir. ... Cevabı görmek için tıkla.

3 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Geçmeyen ağrılar

Hocam Merhaba yıllardır diz kapaklarım ve son bir kaç yıldır da sol dirseğim de ağrılar oluyor özelikle akşamları vücudun hareketsiz kaldığın da ağırlar başlıyor bazı geceler çok uzun sürüyor bazen de gece 3-4 gibi bitiyor bazen gün içinde de ağırları yaşıyorum örneğin araçta uzun süre hareket siz kaldığımda hemen ağrı başlıyor. defalarca hastaneye gittim hiç bir sonuç elde edemedim her seferin de ağır kesiciler ve kremler verildi ama sonuç yok. sizden bu onu hakkın da yardım isteyecektim ...

Daha Fazla
Uzm. Dr. Ümit Sarp

Uzm. Dr. Ümit Sarp tarafından cevaplandı

Merhaba; şikayetleriniz romatizmal sebeplerden olabileceği gibi, huzursuz bacak sendromu, patellofem... Cevabı görmek için tıkla.

22 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

tendinit, fizik tedavi, quercetin

hocam merhabalar. Benim 3 aydır aşil tendinitim var hemde iki ayağımda birden. Sporcu da değilim. İlk bir bucuk ay dinlenme ve non-steroid ağrı kesicilerle geçirdim hiç ayaklarımı yormadım üstüne de sporcu bandı bile yapıldı ama sonuc alamadım. Sonrasında fizik tedavi hareketlerine ve eksantrik güçlendirmeye başladım. Biraz sonuç almaya başlamıştım. Sonrasında da eswt için bir doktora gittim mr çekimi oldu ve 2 ayağımda da aşil tendonu çevresinde ve anteriorunda minimal sıvı, yumuşak dokuda siny...

Daha Fazla
Uzm. Dr. Ümit Sarp

Uzm. Dr. Ümit Sarp tarafından cevaplandı

Merhaba aşil tendinit, ve prostatit Ankilozan spondilit gibi iltihaplı romatizmalarda da olabilir. İ... Cevabı görmek için tıkla.

22 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Özel Ortadoğu Damla Tıp Merkezi / Ankara
Çukurambar Mah Erol Yaşar Türkalp Cad. No: 19 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Tedaviler
Kupa Terapi Fizik tedavi ve rehabilitasyon Fizik tedavi Serebral palsi rehabilitasyonu Prp tedavisi Tetik nokta enjeksiyonu Ozon Terapi Nöral Terapi Skolyoz Tedavisi Fitoterapi Ozon Akupunktur Tedavisi CGF Nöroproloterapi Siyatik tedavisi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Dr. Ümit SARP,  Ankara'da doğmuştur. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olmuştur. Bununla birlikte uzun süreli almış olduğu eğitimler sonucu  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp dalında uygulamalar yapmaktadır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 02.2016
Deneyim: 6 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Ekibim

YILMAZ Seyhan

KARADAGLAR Esra

İlgi Alanları

Ozon Tedavisi Ccp(Siklik Sitrülinlenmiş Peptit Antikoru) Fibromiyalji Faset Sendromu Eswt Tedavisi Eswt İle Topuk Dikeni Tedavisi Eklem enjeksiyonları Diz Kireçlenmesi Disk Hernileri Rehabilitasyonu De Quervain Tenosinoviti (Başparmak Tendon Sıkışması) Dar Kanal Çene Eklemi Hastalıkları Crp(C-Reaktif Protein Testi) Fibrozit Boyun Kireçlenmesi
Devamı

Deneyimler

Özel Ortadoğu Damla Tıp Merkezi (2017 - Devam ediyor)
Özel Referans Ftr Dal Merkezi (2016 - 2017)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 81 64

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
İS
İre*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

6 yıldır sırt agrım vardı son dort yılımda içimde gezen bir agrı oluyordu gunluk yasantımı o kadar kısıtlamiştıkı artık agrı girince ağlıyordum artık sıcak su torbası sırtımda otururdum gitmedim doktor kalmadı yorumları okuyarak doktor ümit beye gittim halan tedavim devam ediyor noral terapi ile agrılarım dindi cok şükür agrım olmuyor artık ümit beyede Manuel terapimi yapan Seyhan hanımada cok tesekkür ederim. Seyhan hanım Manuel terapide bir numara o kadar ilgili ve sonuç odaklı bir hanım tatlı dilide ayrı bir güzellik tabi kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ŞŞ
Şeh*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Dr.Umit Sarp aylardır çektiğim ve teşhis konulamayan rahatsizligima dogru teşhis koydu ve tedavi şeklini belirledi. Cok şükür daha iyiyim. Sakin ve güven veren bi doktor. Alanında çok başarılı. Herkese öneriyorum.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Eyü*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ümit Hocam ile ilgili olarak kişisel kanaatim olumlu. Tedavim hali hazırda bitirilmedi. Ancak, şu ana kadar yapılan tedavi aşamasında iyileşmeyi sezmekte ve mutlu olmaktayım. Hocama, teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Emi*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Babamı götürdüm Ümit hocaya çok ilgilendi sağ olsun Fizyoterepistler de çok ilgilendiler cok kisa bir sure de tedavi edildi

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NT
Nur*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kırıklarımla ilgili tedavim sırasında ilgi ve sabırları için teşekkür ediyorum. Sağlığıma tekrar kavuşmamda payları çok büyük.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Fat*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doktor Ümit Sarp ve ekibi ile geçen tedavi sürecim çok güzel geçti. Kısa zamanda sağlığıma kavuştum. Ümit beye öneri üzerine geldim. Daha önce tedavi gördüğüm doktorlar oldu ancak Ümit bey sayesinde sağlığıma kavuştum. Başta dr. Ümit bey olmak üzere emeği geçen personele çok teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
fs
Fat*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ümit bey'e muayene olmak için gelmiştim. Dizimde şiddetli ağrı takılmalar olduğu için yürüme zorluğu çekiyordum. Ameliyat olduğum bölgeye ümit bey 5 seans proloterapi 2 seans PRP uyguladı. Tedaviden çok olumlu sonuç aldım. Kendisine uygulamaları ve yeterli açıklamaları için çok teşekkür ediyorum. ayrıca bu uygulamalar sırasında bana güler yüzlü yaklaşımları gerekli açıklamaları yapmaları nedeniyle ekibinede minnettarım.

se
Sal*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Annem ağrılarından dolayı çok huzursuz , mutsuz, ve kötü duruda idi. Ümit hocaya tavsiye üzerine geldik. uygulanan Tedaviler sayesinde şuan kendisini çok daha iyi hissediyor. Başta Ümit bey olmak üzere , sekreteri Fatma hanıma, Hemşire leri Buse , Selin ve Yeter Hanıma çok teşekkür ederim. Bence ağrı kesici olan Fizik tedavi denilen Tedavi ile insanlar sadece oyalanıyor. iki kantaron yağı biraz sıcak biraz da hareketle hiç bir faydası olmayan ama bir okadar da dünya para aldıkları bizimde yıllardan beri inandığımız tedavi sadece oyalama. Ama Ümit Hocanın uyguladığı geleneksek tıp tedavisini herkese tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum. Annemle doktor doktor geziyorduk....... Teşekkürler Dr. Ümit SARP Hocam, dünya tatlısı Fatma Hanım, ve Yeter , Buse, selin Hanım sağlıklı günlerde görüşmek üzere iyi ki varısınız.

TT
Tah*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Neden Dr.Ümit SARP? Üç yıl önce geçirdiği beyin kanaması sonucunda, sevgili anneme alzheimer ve sağ tarafından hepimleji teşhisi kondu. Değerli hocamız DR. Ümit SARP ile de 2 yıl önce tanıştık ve tedavi serüvenimiz başladı. Neden Dr.Ümit SARP? Çünkü;Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hekimliğinin yanında geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında gerekli tüm uygulamalara ait yetkinliklere sahip bir hekimdir. Bu özellik biz hasta ve hasta yakınlarının İYİLEŞME SÜREÇLERİMİZE önemli katkılar sağlamaktadır. Bu YETKİNLİKLER ile her hasta Ümit hocam hangi tedavi şeklinin daha etkili olduğunu bilir ve uygular. Hasta hekim etkileşimi ve iletişiminde son derece başarılıdır. (Yaklaşık 60 günlük bir gözleme sahip oldum) Hastalarına tedavi süreçlerini basit ama etkin bir dil ile izah eder.Tedavi seçeneklerini size sunarken iddalı konuşmaz.Size hekim tavsiyesini yapar kararı size bırakır. Annemin tedavi hikayesi; Ümit hocama, 2018 mayıs ayında randevumuzu alarak gittik.Hocam uzun ve detaylı bir muayenin ardından annem için bütüncül bir tedavi modellemesi oluşturdu. Tedavi modelinde Ftr Rehabilitasyon Dizleri için Proleterapi +nöral terapi Ozon tedavi (Majör ozon) -Bu uygulamanın ilk 10 gününden sonra annemde büyük bir iyileşme gözle görülür şekilde fark edildi. Annem Alzheimer hastası olduğu için her çalışmayı videoya veya fotoğraf çektik.Bunun nedeni; bizde tedavileri evde devamını yapacağımızdan anneme anlatmak daha kolay olsun diye.Çok da işe yaradı. Ayrıca annem her gün tedaviye gitmeyi redettiği için hem muayene videosu/fotografı hem de tedavi çalışmalarını göstererek izah ettik.Bu çalışma annemin çok çabuk kabullenmesinde etkili oldu. FTR REHABİLİTASYONDA sevgili fizyoterapist Seyhan hanım oluşturdu.Anneme bellek çalışması,fiziksel ve sosyal rehabilitasyonu birlikte yaptı.Yaklaşık tedavimiz her gün 2 saat kadar sürdü.30 özverili tedavi gününün ardından annem -Bağımsız yürümemeye - Çevresi ile etkin iletişim kurma becerilerini yeniden kazandı.Seyhan hanıma tüm özverili tedavi çalışmaları için sonsuz teşekkür ederiz.İyiki varsınn Ümit hocam annem için Ozon tedavisinde, 12 sıralı uygulamanın ardından ayda bir uygulamaya yapılmasına karar verdi ve uygulandı.Bu uygulama annemde hem Alzheimer hastalığı hem de genel ağrıları ile bağışıklık sistemi üzerinde çok etkili oldu.Her ozon tedavi uygulamasında Ümit hocam annemin genel durumu hakkında bilgileri bizden aldı.Uygun doz uygulaması yaptı.2019 kış ayında hiç enfeksiyona yakalanmandan ve ağrısız olarak geçirdik.Sonsuzzz teşekkürler ÜMİT HOCAMMM Proloterapi ve Nöral terapi:Annemin her iki dizi için bir kür uygulandı. Bütün bu tedaviler tamamlandıktan sonra ablalarımla birlikte annemin hasta olduğunu nerdeyse bizde unuttuk.Bir kış boyunca düzenli olarak her ay ozon tedavisini aldık halen bu tedaviye devam ediyoruz.Yanımızda hasta bir anne değil yaşlı bir annemiz var düşüncesi hakim oldu. Ümit hocamızla 2019 yılında bu tedavi modelinin tekrarını halen alıyoruz.Çok şükür iyiyiz . Son olarak bu üç yıllık süreçte annemle bir çok özel hastane ve doktor tanıdık. Onlar için yaşlı,iyileşmeyen para ifade eden bir hastadan öteye gidemedik.Ayrıca annemin yataga bağımlı oldu diye bize havalı yatak almamızı söyleyen,konuşması ve yemesini unutacak diye tüm ailenin moralini bozan hekim arkadaşlara diyecek bir sözz yok.Şunu anladık her zaman yapılacak vir şey vardır. Sevgili doktorumuz Ümit SARP’a nasıl teşekkür edilir bilemiyorum.Allah yolunu açık etsin. Hocam her şey sizin gönlünüzce olsunnnn

TB
Tuğ*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kalça ve diz ağrısı sebebiyle başvurdum Ümit Hocama;ağrılarım çok yoğundu ve yürüyemez bir duruma gelmiştim. Uyguladığı tedaviler sonucu şuan ağrılarım yok denecek kadar az ve çok rahat yürüyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle alanında çok başarılı bir doktor..

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Ümit Sarp ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Ümit Sarp için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Ümit Sarp için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Dr. Ümit Sarp ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508118164

Uzm. Dr. Ümit Sarp nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Ümit Sarp Özel Ortadoğu Damla Tıp Merkezi / Ankara bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Ümit Sarp hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Ümit Sarp Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanıdır. Ozon Tedavisi, Ccp(Siklik Sitrülinlenmiş Peptit Antikoru), Fibromiyalji alanlarında hizmet veriyor ve Kupa Terapi, Fizik tedavi ve rehabilitasyon, Fizik tedavi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube