Uzm. Dr. Sevim Hacıarifoğlu Tolunay

Psikiyatri - Antalya

Vajinismus, Hiperaktivite, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Yeşilbahçe Mah. 1466 Sok. Aklar Sitesi Orhun Apt. No:14/A  Muratpaşa, Antalya
Sevim HACIARİFOĞLU TOLUNAY Psikiyatri Kliniği

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Sevim Hacıarifoğlu Tolunay Hakkında

Sevim Hacıarifoğlu Tolunay Kimdir?

Uzm. Dr. Sevim Hacıarifoğlu Tolunay, Psikiyatri alanlarında faaliyet göstermektedir. Sevim Hacıarifoğlu Tolunay, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Diploma aldığı kurum
 • SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • AKDENIZ ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Vajinismus
 • Hiperaktivite
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
 • Psikotik Bozukluklar (Şizofreni vb.)
 • Panik Atak
Tedaviler
 • Vajinismus tedavisi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Madde bağımlılığı
 • Çift terapisi
 • Kaygı bozuklukları
Fotoğraflar

Sevim Hacıarifoğlu Tolunay Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ak..ın
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben Sevim Hanım’a, sorgulayıcı ve araştırmacı doğamın gereği biri bu alanda profesyonel olmak üzere bir kaç kişiden referans alarak, iyi bir araştırma sonucunda ulaştım. Bilişsel Davranışçı Terapi hakkında okuduğum kitaplar BDT’nin bana yardımcı olabileceğinin yanında diğer psikoterapi yöntemlerini de karma olarak kullanabilecek uzman bir psikoterapistin daha faydalı sonuçlara ulaşabileceği konusunda ışık tuttu. Yaklaşık on senedir farklı dönemlerde bir çok kez depresyon yaşamıştım, kullandığım ilaçlar duygu durumumu bir süreliğine düzeltse de aynı sorunları dönem dönem yaşamaya devam ediyordum. Aynı travmaları yaşamak benim kendime dair temel inançlarımı olumsuz yönde güçlendirmişti ve artık bana endişe veren gündelik işlerimden kaçınmaya, hayatımın kimi gerçeklerini inkar etmeye, kolaylıkla üstesinden gelebileceğim durumlara boyun eğmeye başlamıştım. Gerçekçi ve çözüm odaklı bakış açımı kaybetmiş, yelkensiz bir gemi misali dalgaların beni sürüklediği yönlere doğru gidiyordum. Geleceğime dair ümidimi iyiden iyiye yitirdiğim tam bu noktada bir profesyonelin desteğine ihtiyacım olduğuna kanaat getirdim ve böylece Sevim Hanım’la tanışıklığımız başladı. Sevim Hanım, beni öylece dinlemek ve tavsiyeler getirmekten öte kalıplaşmış işlevsel olmayan düşüncelerimi ve hayatımı zorlaştıran davranış örüntülerimi ortaya çıkarmama ve bu örüntüleri çözebilmeme rehberlik etti. Terapi süresince kendimle ilgili farkındalık, sorunlarımı çözme noktasında ise bilinç kazandım. Bu süreç, duygu durumumu düzelttiği ve kullandığım ilaca gereksinimimi ortadan kaldırdığı gibi hayata daha sıkı sarılmama ve geleceğe daha güvenle bakmama yardımcı oldu. Artık kendimi daha özgüvenli, daha bağımsız ve daha güçlü hissediyor, sorunlarımdan kaçmak, inkar etmek ya da boyun eğmek yerine onlara çözümler getirebiliyorum. Sevim Hanım bu noktada ilgi ve alakası, danışanlarına faydalı olmak için gösterdiği hassasiyeti ve nezaketi ile mutlaka size de faydalı olacaktır. Sizin de isteklerinize, hedeflerinize, hayatın güzelliklerine ve mutlu bir bakış açısına bir an evvel kavuşmanız dileklerimle, sağlıcakla kalın. 20-02-2019

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Sevim Hacıarifoğlu Tolunay tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.