Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer, İzmir, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp - İzmir

Nöralterapi, Kupa Terapi, Akupunktur

Randevu Al 0 (850) 811 32 10

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Muayenehanemizde Covid-19 dan Korunmaya Yönelik Tedbirlerimizi Aldık;

- Randevu aşamasında hastalar öncelikle ateş, öksürük, boğaz ağrısı gibi solunum yolu enfeksiyonu şikayetleri açısından sorgulanmakta.

-Muayenehanemizde Hepa Filtre cihazı ile hava temizlenmektedir, aroma terapi virüs önleyici yağlar kullanılmaktadır

-Aynı anda birden fazla hastanın karşılaşmasını önlemek için randevu saatleri titizlikle verilmekte.

-Muayenehanede üst düzey hijyen tedbirleri alınmıştır. Her gün günlük olarak yüzeyler ve bütün kapı kolları antiseptik temizleyiciler ile temizlenmektedir.

-İki hasta arasındaki zamanlarda gerekli temizlik ve havalandırma sağlanmaktadır.

-Ortak kullanılan tuvalet vb alanlarda yeterli ölçüde temizlik ve hijyen malzemesi bulundurulmakta olup her randevu sonrası temizlenmektedir.

-Her hastaya ve yakınına tıbbi dezenfektan ve maske temini sağlanmaktadı

Doktorun Adresi

Mimar Sinan Mah. 1359 Sk. No:2 Kızılkanat Sağlık Sitesi A Blok Kat:3 Daire:35 Alsancak  Konak, İzmir
Özel Muayenehane

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Otopark (Ücretli) İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Mernuş Kadifeci Tümer Hakkında

Mernuş Kadifeci Tümer Kimdir?

1968 yılıının mayıs ayında K.Maraşta doğdum. İlk Orta ve Lise hayatımı burada geçirdim. Erciyes üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra Kastamonu İhsangazi Sağlık Ocağında mecburi hizmet yaptım. Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinden dahiliye uzmanlığımı aldım. Devamında aynı hastanede acil dahiliye servis sorumlusu olarak çalıştım. Daha sonra istifa ederek Özel Aksaray Hastanesinde çalıiştım.

Acil serviste çalışırken hiç bir şeyi sorgulamaya zamanınız olmaz hızlı düşünüp hızlı karar verirsiniz ve tedaviniz genelde başarılı olur. Çünkü ani akut (ani gelişen ) hastalıklarda sistem (ilaçlar) mükemmel işler. Poliklinikte hasta bakmaya başladığımda ilaçların kronik hastalarda yetersiz oluğunu farkettim. Hastaların ruhunada dokunmak gerekiyordu. Nefes teknikleri, EFT teknikleri öğrenmeye, bu konuda yazılmış kitapları okumaya başladım. Hastalara anlattıkça kendimede iyi geldiğini farkettim.

Hastalarıma beslenmelerini düzenlemeleri gerektiğini söylerken bende sağlıklı beslenmeye başladım. Evlendikten sonra, Nevşehir devlet hastanesinde Dahiliye uzmanı olarak çalışmaya başladım. İş hayatıda çok yoğun gidiyordu icap nöbetlerine bebeğim karnımda gidiyor geceleride iyice uykusuz kalıyordum. Yıllardır devam eden annemden miras aldığım uykusuzluğum iyice artmıştı. İleri yaş ve kıymetli bebek diye sezeryan istedim ve de öyle oldu.

Hayattaki en büyük golü yediğimi sonradan anladım Sezeryan doğan bebeklerin annesi yerine hastane florasını alacaklarını, bir ömürboyu o flora ile yaşayacaklarını, anne karnında herşey mükemmel iken aniden çekip çıkarılmanın onların ilk travması olabileceğinden hiç haberim yoktu. Sezeryan sonrası sütüm çok azdı, Bebek gazlıydı derken hayat kızım ve benim için hiçde kolay olmadı. Hayal ettiğim gibi bir anne olmamıştım ve hayal ettiğim bir bebeğe sahip değildim. Hep uyuyan hep gülücükler saçan bir bebek yerine durmadan ağlayan gazlı bir bebeğim vardı Anne olduktan sonraki hayata ve mesleğe bakış açım değişti. Daha iyi bir anne olmak için çıktığım bu yolda önce kendi sağlık sorunlarımı çözmem gerektiğini anladım. Yıllardır süregiden uykusuzluk, baş ağrısı, anksiyete sorunlarımı ilaçlarla çözemediğim için yoga ve meditasyonla ilgilenmeye başladım. Meditasyon ve Yogada aldığım yardımlarla sakinleşebilmeyi bir nebze öğrendikçe, aldığım ilk karar doktorluktan istifa etmek oldu.

Günde en az elli hasta bakarak hastanın ruhuna dokunmadan fiziksel ve psikolojik travmalarını çözmeden ilaçlarla kimsenin iyileşmeyeceğini anlamak için meslekte bir yirmi yıl geçirmem gerekti. Eğitimlerle ve ailemle geçirdiğim sakin yaşamayı öğrendiğim bu iki yıl çok değerli hocalardan eğitimler aldım. Üçbin beşyüz yıllık Çin felsefesi ve öngörüsüyle oluşturulmuş akupunktur kursu meslekteki bakış açımı ve vizyonumu tamamen değiştirdi. Bunu Nöral terapi, hipnoz , ozon, mezoterapi eğitimleri takip etti. Hepsi birbirini tamamlayan insanı, organlara, hücrelere ayırmadan ruh beden ve zihin birliteliği ile tedavi eden tamamlayıcı tıp metotlarını öğrenme ve şifaya aracılık etme isteğim hiç azalmadı.

Tedavi yöntemlerini öğrendikçe kendime bakışım, kendi hastalıklarımı zamansal bakış açısı ile değerlendirmemde mümkün oldu.

Otuz yıl önce başlayan Hashimato hastalığı(Vucudun kendi hücrelerini yabancı sayıp savaş açtığı otoiimmun bir hastalık) bedenimin bana uyarısıydı aslında, görmezden gelmem bana troid bezimin yok denecek kadar küçülmesine mal oldu. O zamanlarda bana Hassas barsak hastalığı tanısı da kondu. Ama insanları parçalara ayırarak bütünsel bakışımızı kaybettiren sistem bu iki hastalığın hatta 15 yaşında başlayan çürük dişlerime dizi dizi yapılan amalgam dolguların arsındaki bağlantıyı görmememi engellemişti. Bedenim bir toksin deposu haline gelmişti ve ilk önce madencinin kanaryası denen ve toksiteden ilk önce etkilenen troid dokuma savaş açmıştı. Amalgam dolgular, stres, meslekteki yorucu geçen yıllar ve gece nöbetler bedenimin toksin yükünü artırmış, yanlış beslenme ile de geçirgen barsak başlamış ve benim yaşadığım uykusuzluk, migren, kronik yorgunluk ve tinnitus ( kulak çınlaması) a zemin hazırlamıştı.

Çok değerli tamalayıcı tıp yöntemlerini öğrenirken kendi hastalıklarımında, beslenme alışkanlıklarımı değiştirerek tedavi olmamla yöntemlere olan inancımı ve güvenimi dahada artırdı. Yaklaşık bir yıldır aileme ve çevremdeki insanlara bu tedaviyi uyguladım ve gördümki; kalıcı şifa hastanın buna inanması ve beslenma alışkanlıklarını değiştirmesinden geçiyordu.. Gerçekçi olarak bir günde mucize beklemeden hastanın sorumluluk alarak doktoruyla işbirliği içinde beslenmesini ve yaşam standartlarını düzeltmesinin tamamlayıcı tıpta çok önemli olduğunu bir kere daha hatırlatmak isterim.

Kliniğimde kişiye özel holistik beslenme, nefes, hipnoz ve akupunkturu birlikte yaptığım hinoacupunktur, nöral terapi, ozon, mezoterapi, kupa yöntemlerini kuantum teknoljisi ile çalışan bedeni bütünsel olarak değerlendirerek dokudaki toksin yükünü, bedendeki zayıf halkayı gıda intoleransını, biyolojik yaşını ve uygulanacak tedavi yöntemini beirleyen reviqant cihazı ile hizmet vermekteyim. Aynı zamanda iğne fobisi olan hastalara laser akupunktur, etkinliği artırmak istediğimiz hastalardada elektro akupunktur cihazları ile beslenme tedavisine ek olarak yağ yakıcı lipoliz yöntemleri ile hastalara ek faydalar sağlıyorum.

Hayattaki sert virajlardan geçerken ayakta kalmama yardımcı olan değerli aile üyelerime ve eşime, hayat hikayesi ile bana ilham veren, bilgisini ve deneyimini esirgemeyen çok değerli hocam Prof.Dr Hüseyin Nazlkul a minnettarım. Canım kızm bana yaşatıklarınla hayatı sorgulamaya başladım. Sana daha iyi bir anne olamak için çıktığım bu yolda hekimlik sanatıma bamkaşka yöntemler ekledim. Yanlış olanın ilaç sistemiyle insan denen karmaşık sisteme müdahele etmememiz olduğunu anladım. Bütünsel bakışla micro evreni içinde barındıran insanı ve insanında içinde bulunduğu evrenle uyumunun tedavideki önemini daha iyi anladım.

Voltair; inde dediği gibi Hekimlik sanatı doğa hastalığın çaresine bakarken onu hoş tutma sanatıdır.

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 1996

Tecrübe: 24 yıl 4 ay

Deneyimler
 • Özel Muayenehane
  09 2018 - Şu Anda
 • Nevşehır Devlet Hastanesı
  10 2012 - 12 2017
 • Özel Aksaray Hastanesi
  10 2009 - 03 2012
 • Ankara Dişkapi Yildirim Beyazit Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı(S)
  09 1999 - 10 2009
 • Kastamonu İhsangazi Sağlık Ocağı
  09 1996 - 09 1999
İlgilendiği Hastalıklar
 • Nöralterapi
 • Kupa Terapi
 • Akupunktur
 • Genel Sağlık
 • Hipnoz
Tedaviler
 • Microsistem Akupunktur (MAPS)
 • Quantum Analiz
 • Detox, anti-aging
 • Fibromiyalji
 • Bağışıklık sistemi desteklenmesi
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 32 10

Doktor Yorumları

Değerlendir
5 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

an..nler
Zamanlama
İlgi
Ortam

Merhaba,Mernuş Hanım ı iyi ki tanımışım iyi ki benim doktorum olmuş.Ona gittiğimde erken menopoz kesin tanısı koymuştu kadın doğum doktoru.43 yaşındayım.Bir arkadaşım Mernuş Hanım ı tavsiye etmişti.tam kabullenme aşamasındaydım ki gitmeye karar verdim..ilk seanstan 2 gün sonra sıcak basmaları birden yok oldu.Bana nöral terapinin mucize olduğunu söylemişti ama bu kadar çabuk beklemiyordum.hele ki 3.seanstan sonra adet oldum.sevincim kaça katlandı size anlatamam.hele ki bunu sevgili doktoruma haber verdiğimde benden fazla sevinmiş olması telefonu kapattığımda ağlamama sebep oldu.her gittiğimde bir arkadaşı gelmiş gibi karşılayıp sohbet etmesi hayata dair küçük tüyolar vermesi kalbimde ayrı bir yer etti.vucudumuza kesinlikle bütüncül olarak bakmamız gerektiğini söyleyip ona göre nokta atışı vitaminlerle destekleyen psikolojiyi asla geri plana atmadan herşeyin üzerinden geçerek bir tedavi uygulayan bir insani doktor o...burdan da ona çok teşekkür ediyorum. 25-12-2020

ek..�un
Zamanlama
İlgi
Ortam

Oglumun 17 yıldır gecmeyen ayak agrısı vardı. Birçok doktora götürdük ama hiçbir sonucu alamadık cok şükür Mernus hanımla tanıstık cok güler yüzlü doktor iyikide tanımışım tam Bi mucize oldu ve gercekten yürüyor ve agrısı yok kendisine cok tesekür ediyorum. Allah razı olsun emegine saglık bizim mucize doktorumuz sizi seviyoruz hocam 09-03-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kaygıları ve endişeleri çok olan bir insandım. Bunu bir türlü tedavi edemiyordum. Psikolojik ilaçlar kulanmama rağmen bunu atlatamadım. Daha sonra sırayla midem bozuldu. Mernuş Hanım'ı tavsiye üzerine gördüm. Kendisine ve o gün kendisine muayene olmak istediğime karar verdim. Ve güzel bir işi var. Umarım het şy güzel olacak, sonuç alacağım. 28-12-2018

ol..tancı
Zamanlama
İlgi
Ortam

Mernuş Hanım'a bel ağrısı, uyku apnesi, boğazımda rahatsızlıklar, mide bağırsak sistemi ve kramplarım için müracaat etmiştim. Tabi bizde birazcık kiloda var. O da listeye dahil yani. İlk muayeneden sonra bu ikinci randevumuzda uyguladığı terapiler sayesinde buz gibi rahat bir şekilde buradan ayrılıyorum. Bana eşimden dahil. Bir dahaki seansları şimdiden iple çekiyorum. Kendisini tanıdığımız için çok memnun oldum. Çok teşekkür ederiz. 27-12-2018

ra..t
Zamanlama
İlgi
Ortam

Baş ağrısı, uykusuzluk, yorgunluk vb. gibi şikayetlerimle başvurdum. Nöral Terapi uyguladıktan sonra şikayetlerim son buldu. Artık daha sağlıklı, daha dinç, daha genç hissediyorum. Beraberinde uyguladığımız akupunkturla stres ve sıkıntılarından kurtuldum. Kendimi daha sakin, daha anlayışlı daha mutlu hissetmeye başladım. Bendeki bu değişiklik çevremde de belli oldu. Tedavi sırasında güler yüzlü sağlık personelleri ve Dr. Mernuş Kadifeci Tümer'in ilgisien dolayı çok memnun kaldım. Kendisini tanıdığım için çok şanslıyım. Teşekkürler Dr. Mernuş Kadifeci Tümer. 27-12-2018

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Doktordan Randevu Al


.