Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer

5.0

Fonksiyonel Tıp, Nöralterapi, Ozon Uygulaması

“Yaklaşık 10 yıldır topuk dikeniyle yaşıyordum.Son 1 yılımda çok ağrılarım oldu artık geceleri bile u...” Devamı

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer

1968 yılıının mayıs ayında K.Maraşta doğdum. İlk Orta ve Lise hayatımı burada geçirdim. Erciyes üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra Kastamonu İhsangazi Sağlık Ocağında mecburi hizmet yaptım. Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinden dahiliye uzmanlığımı aldım. Devamında aynı hastanede acil dahiliye servis sorumlusu olarak çalıştım. Daha sonra istifa ederek Özel Aksaray Hastanesinde çalıiştım.

Acil serviste çalışırken hiç bir şeyi sorgulamaya zamanınız olmaz hızlı düşünüp hızlı karar verirsiniz ve tedaviniz genelde başarılı olur. Çünkü ani akut (ani gelişen ) hastalıklarda sistem (ilaçlar) mükemmel işler. Poliklinikte hasta bakmaya başladığımda ilaçların kronik hastalarda yetersiz oluğunu farkettim. Hastaların ruhunada dokunmak gerekiyordu. Nefes teknikleri, EFT teknikleri öğrenmeye, bu konuda yazılmış kitapları okumaya başladım. Hastalara anlattıkça kendimede iyi geldiğini farkettim.

Hastalarıma beslenmelerini düzenlemeleri gerektiğini söylerken bende sağlıklı beslenmeye başladım. Evlendikten sonra, Nevşehir devlet hastanesinde Dahiliye uzmanı olarak çalışmaya başladım. İş hayatıda çok yoğun gidiyordu icap nöbetlerine bebeğim karnımda gidiyor geceleride iyice uykusuz kalıyordum. Yıllardır devam eden annemden miras aldığım uykusuzluğum iyice artmıştı. İleri yaş ve kıymetli bebek diye sezeryan istedim ve de öyle oldu.

Hayattaki en büyük golü yediğimi sonradan anladım Sezeryan doğan bebeklerin annesi yerine hastane florasını alacaklarını, bir ömürboyu o flora ile yaşayacaklarını, anne karnında herşey mükemmel iken aniden çekip çıkarılmanın onların ilk travması olabileceğinden hiç haberim yoktu. Sezeryan sonrası sütüm çok azdı, Bebek gazlıydı derken hayat kızım ve benim için hiçde kolay olmadı. Hayal ettiğim gibi bir anne olmamıştım ve hayal ettiğim bir bebeğe sahip değildim. Hep uyuyan hep gülücükler saçan bir bebek yerine durmadan ağlayan gazlı bir bebeğim vardı Anne olduktan sonraki hayata ve mesleğe bakış açım değişti. Daha iyi bir anne olmak için çıktığım bu yolda önce kendi sağlık sorunlarımı çözmem gerektiğini anladım. Yıllardır süregiden uykusuzluk, baş ağrısı, anksiyete sorunlarımı ilaçlarla çözemediğim için yoga ve meditasyonla ilgilenmeye başladım. Meditasyon ve Yogada aldığım yardımlarla sakinleşebilmeyi bir nebze öğrendikçe, aldığım ilk karar doktorluktan istifa etmek oldu.

Günde en az elli hasta bakarak hastanın ruhuna dokunmadan fiziksel ve psikolojik travmalarını çözmeden ilaçlarla kimsenin iyileşmeyeceğini anlamak için meslekte bir yirmi yıl geçirmem gerekti. Eğitimlerle ve ailemle geçirdiğim sakin yaşamayı öğrendiğim bu iki yıl çok değerli hocalardan eğitimler aldım. Üçbin beşyüz yıllık Çin felsefesi ve öngörüsüyle oluşturulmuş akupunktur kursu meslekteki bakış açımı ve vizyonumu tamamen değiştirdi. Bunu Nöral terapi, hipnoz , ozon, mezoterapi eğitimleri takip etti. Hepsi birbirini tamamlayan insanı, organlara, hücrelere ayırmadan ruh beden ve zihin birliteliği ile tedavi eden tamamlayıcı tıp metotlarını öğrenme ve şifaya aracılık etme isteğim hiç azalmadı.

Tedavi yöntemlerini öğrendikçe kendime bakışım, kendi hastalıklarımı zamansal bakış açısı ile değerlendirmemde mümkün oldu.

Otuz yıl önce başlayan Hashimato hastalığı(Vucudun kendi hücrelerini yabancı sayıp savaş açtığı otoiimmun bir hastalık) bedenimin bana uyarısıydı aslında, görmezden gelmem bana troid bezimin yok denecek kadar küçülmesine mal oldu. O zamanlarda bana Hassas barsak hastalığı tanısı da kondu. Ama insanları parçalara ayırarak bütünsel bakışımızı kaybettiren sistem bu iki hastalığın hatta 15 yaşında başlayan çürük dişlerime dizi dizi yapılan amalgam dolguların arsındaki bağlantıyı görmememi engellemişti. Bedenim bir toksin deposu haline gelmişti ve ilk önce madencinin kanaryası denen ve toksiteden ilk önce etkilenen troid dokuma savaş açmıştı. Amalgam dolgular, stres, meslekteki yorucu geçen yıllar ve gece nöbetler bedenimin toksin yükünü artırmış, yanlış beslenme ile de geçirgen barsak başlamış ve benim yaşadığım uykusuzluk, migren, kronik yorgunluk ve tinnitus ( kulak çınlaması) a zemin hazırlamıştı.

Çok değerli tamalayıcı tıp yöntemlerini öğrenirken kendi hastalıklarımında, beslenme alışkanlıklarımı değiştirerek tedavi olmamla yöntemlere olan inancımı ve güvenimi dahada artırdı. Yaklaşık bir yıldır aileme ve çevremdeki insanlara bu tedaviyi uyguladım ve gördümki; kalıcı şifa hastanın buna inanması ve beslenma alışkanlıklarını değiştirmesinden geçiyordu.. Gerçekçi olarak bir günde mucize beklemeden hastanın sorumluluk alarak doktoruyla işbirliği içinde beslenmesini ve yaşam standartlarını düzeltmesinin tamamlayıcı tıpta çok önemli olduğunu bir kere daha hatırlatmak isterim.

Kliniğimde kişiye özel holistik beslenme, nefes, hipnoz ve akupunkturu birlikte yaptığım hinoacupunktur, nöral terapi, ozon, mezoterapi, kupa yöntemlerini kuantum teknoljisi ile çalışan bedeni bütünsel olarak değerlendirerek dokudaki toksin yükünü, bedendeki zayıf halkayı gıda intoleransını, biyolojik yaşını ve uygulanacak tedavi yöntemini beirleyen reviqant cihazı ile hizmet vermekteyim. Aynı zamanda iğne fobisi olan hastalara laser akupunktur, etkinliği artırmak istediğimiz hastalardada elektro akupunktur cihazları ile beslenme tedavisine ek olarak yağ yakıcı lipoliz yöntemleri ile hastalara ek faydalar sağlıyorum.

Hayattaki sert virajlardan geçerken ayakta kalmama yardımcı olan değerli aile üyelerime ve eşime, hayat hikayesi ile bana ilham veren, bilgisini ve deneyimini esirgemeyen çok değerli hocam Prof.Dr Hüseyin Nazlkul a minnettarım. Canım kızm bana yaşatıklarınla hayatı sorgulamaya başladım. Sana daha iyi bir anne olamak için çıktığım bu yolda hekimlik sanatıma bamkaşka yöntemler ekledim. Yanlış olanın ilaç sistemiyle insan denen karmaşık sisteme müdahele etmememiz olduğunu anladım. Bütünsel bakışla micro evreni içinde barındıran insanı ve insanında içinde bulunduğu evrenle uyumunun tedavideki önemini daha iyi anladım.

Voltair; inde dediği gibi Hekimlik sanatı doğa hastalığın çaresine bakarken onu hoş tutma sanatıdır.

Mimar Sinan Mahallesi Ali Çetinkaya Bulvarı No:63 Yonar Apartmanı 2/5 Alsancak Konak/İzmir
Hizmetler
Fibromiyalji Kronik ağrılar Migren tedavisi Devamı
İmkanlar
Otopark (Ücretli) İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Klinik Fotoğrafları
Randevu Hattı

Hakkında

1968 yılıının mayıs ayında K.Maraşta doğdum. İlk Orta ve Lise hayatımı burada geçirdim. Erciyes üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra Kastamonu İhsangazi Sağlık Ocağında mecburi hizmet yaptım. Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinden dahiliye uzmanlığımı aldım. Devamında aynı hastanede acil dahiliye servis sorumlusu olarak çalıştım. Daha sonra istifa ederek Özel Aksaray Hastanesinde çalıiştım. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzmanlık Aldığı Kurum

Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.1996
Deneyim: 28 Yıl

Deneyimler

Özel Muayenehane (2018 - Devam ediyor)
Nevşehır Devlet Hastanesı (2012 - 2017)
Özel Aksaray Hastanesi (2009 - 2012)
Ankara Dişkapi Yildirim Beyazit Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı(S) (1999 - 2009)
Kastamonu İhsangazi Sağlık Ocağı (1996 - 1999)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 32 10

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Suz*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
28.06.2021

Yaklaşık 10 yıldır topuk dikeniyle yaşıyordum.Son 1 yılımda çok ağrılarım oldu artık geceleri bile uyutmuyordu beni yürüyen koşan insanlara kıbteyle bakıyorum daha sonraları dizlerim de ağrı başladı özel tabanlıklar eğzersizler ve prp işlemi yaptırdım iğleşmeyi bi yana bırakın dahada kötüye gittim,sonra nöral terapiyle tanıştım araştırdım ve Mernuş hanımı buldum :) ilk aramamda o kadar güzel enerji verdiki hemen 1 kaç gün içinde Seansa gittim ve ilk seanstan itibaren etki gösterdi şuan 5. Seansı bitti ve ağrılarım %80 geçti :) diz ağrılarım da tabi o kadar mutluyum ki bu bir mucize gibi. Burdan okuyup çare şifa arayanları şunu demek istiyorum en azından 3 yada 4 seans şans verin derim.Herkeze sağlıklar dilerim 🙏🏻😊 Görüşü Şikayet Et

NS
Nay*** S*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
24.05.2021

Mernuş Hanıma eklemlerimdeki problem için gittim ve ilgili güler yüzlü yaklaşımı benim için çok önemliydi. Hastayı tanımak için gerekli zamanı ilgiyle ayırıyor. Kendisiyle tedaviye devam ediyorum. Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AG
Ayş*** G*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
12.05.2021

Kızım ve ben çok memnunuz. Ağrılarım geçti Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NY
Nes*** Y*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
07.05.2021

Çok memnunum 10 yıldır geçinemediğim idrar yolları iltihaplanmama çare buldu ve genel sağlığım çok düzeldi uykusuzluklarım bitti kendisine teşekkür ederim Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
CG
Can*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
25.12.2020

Merhaba,Mernuş Hanım ı iyi ki tanımışım iyi ki benim doktorum olmuş.Ona gittiğimde erken menopoz kesin tanısı koymuştu kadın doğum doktoru.43 yaşındayım.Bir arkadaşım Mernuş Hanım ı tavsiye etmişti.tam kabullenme aşamasındaydım ki gitmeye karar verdim..ilk seanstan 2 gün sonra sıcak basmaları birden yok oldu.Bana nöral terapinin mucize olduğunu söylemişti ama bu kadar çabuk beklemiyordum.hele ki 3.seanstan sonra adet oldum.sevincim kaça katlandı size anlatamam.hele ki bunu sevgili doktoruma haber verdiğimde benden fazla sevinmiş olması telefonu kapattığımda ağlamama sebep oldu.her gittiğimde bir arkadaşı gelmiş gibi karşılayıp sohbet etmesi hayata dair küçük tüyolar vermesi kalbimde ayrı bir yer etti.vucudumuza kesinlikle bütüncül olarak bakmamız gerektiğini söyleyip ona göre nokta atışı vitaminlerle destekleyen psikolojiyi asla geri plana atmadan herşeyin üzerinden geçerek bir tedavi uygulayan bir insani doktor o...burdan da ona çok teşekkür ediyorum. Görüşü Şikayet Et

DA
Dil*** A*** Doğrulanmış yorum verified
Zamanlama
İlgi
Ortam
10.03.2020

Oglumun 17 yıldır gecmeyen ayak agrısı vardı. Birçok doktora götürdük ama hiçbir sonucu alamadık cok şükür Mernus hanımla tanıstık cok güler yüzlü doktor iyikide tanımışım tam Bi mucize oldu ve gercekten yürüyor ve agrısı yok kendisine cok tesekür ediyorum. Allah razı olsun emegine saglık bizim mucize doktorumuz sizi seviyoruz hocam Görüşü Şikayet Et

Yorum randevu sonrasında eklendi.
TA
T. A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
28.12.2018

Kaygıları ve endişeleri çok olan bir insandım. Bunu bir türlü tedavi edemiyordum. Psikolojik ilaçlar kulanmama rağmen bunu atlatamadım. Daha sonra sırayla midem bozuldu. Mernuş Hanım'ı tavsiye üzerine gördüm. Kendisine ve o gün kendisine muayene olmak istediğime karar verdim. Ve güzel bir işi var. Umarım het şy güzel olacak, sonuç alacağım. Görüşü Şikayet Et

ZS
Zeh*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
28.12.2018

Baş ağrısı, uykusuzluk, yorgunluk vb. gibi şikayetlerimle başvurdum. Nöral Terapi uyguladıktan sonra şikayetlerim son buldu. Artık daha sağlıklı, daha dinç, daha genç hissediyorum. Beraberinde uyguladığımız akupunkturla stres ve sıkıntılarından kurtuldum. Kendimi daha sakin, daha anlayışlı daha mutlu hissetmeye başladım. Bendeki bu değişiklik çevremde de belli oldu. Tedavi sırasında güler yüzlü sağlık personelleri ve Dr. Mernuş Kadifeci Tümer'in ilgisien dolayı çok memnun kaldım. Kendisini tanıdığım için çok şanslıyım. Teşekkürler Dr. Mernuş Kadifeci Tümer. Görüşü Şikayet Et

BB
Bir*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
28.12.2018

Mernuş Hanım'a bel ağrısı, uyku apnesi, boğazımda rahatsızlıklar, mide bağırsak sistemi ve kramplarım için müracaat etmiştim. Tabi bizde birazcık kiloda var. O da listeye dahil yani. İlk muayeneden sonra bu ikinci randevumuzda uyguladığı terapiler sayesinde buz gibi rahat bir şekilde buradan ayrılıyorum. Bana eşimden dahil. Bir dahaki seansları şimdiden iple çekiyorum. Kendisini tanıdığımız için çok memnun oldum. Çok teşekkür ederiz. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113210

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Mernuş Kadifeci Tümer Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uzmanıdır. Fonksiyonel Tıp, Nöralterapi, Ozon Uygulaması alanlarında hizmet veriyor ve Fibromiyalji, Kronik ağrılar, Migren tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 811 32 10

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube