Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - Ankara
5.0

Otizm, Metilasyon, Alerjik Rinit

5.0

“Çocuğumun ileri derecede kulak enfeksiyonu ve bir türlü iyileşmeyen öksürük şikayeti ile gitmiştik. ...” Devamı

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topçu, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 2004 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Alerji - İmmünoloji Bilim Dalı’nda Çocuk Alerjisi ve İmmünolojisi dalında yan dal ihtisas eğitimini almış, 2013 yılında Çocuk Alerjisi Uzmanı olmuştur.

Mecburi hizmeti sırasında Urfa Devlet Hastanesi'nde ve ardından Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı olarak çalışmış olup mesleki çalışmalarına Mart 2019 yılından itibaren Özel Muayenehanesi'nde hizmet vermektedir.

Uzm.Dr İlke Kılıç Topcu Muayenehansi
Kızılırmak Mah. 1441. Cad. Meva İş Merkezi No:8/56 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Alerjen immünoterapisi Bronşit tanı ve tedavi Çocuk beslenme Çocuk beslenme bozuklukları Çocuk beslenme bozuklukları izleme Devamı

İlgi Alanları

Otizm Metilasyon Alerjik Rinit Hiperaktivite Dikkat Eksikliği Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
BG
Bad*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Çocuğumun ileri derecede kulak enfeksiyonu ve bir türlü iyileşmeyen öksürük şikayeti ile gitmiştik. Daha önce de pek çok doktora gitmemize rağmen öksürük ile ilgili teşhis koyamamışlardı. İlke hanım bir kaç ay kadar önce astım teşhisi koydu ve uyguladığı tedavi işe yaradı. Düzenli olarak kontrollere gidiyoruz şimdi.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SO
SAF*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Herkese Merhabalar bir arkadasimin tavsiyesi üzerine ilke hocaya gittim. Oglumda karın agrisi ve kusma sikayetiyl hocama gittik Ilke hocam bizimle ve oglumla cok yakindan ilgilendi ve teshisi dogru yonde oldu buradam arkadasimada tesekkur esiyorum boyle isini mukkemel uapan bir doktorla tanistirdigi icin cok sukur su anda oglumda düzeldi tabiki en buyuk pay ilke hocamin elinize emeginnize yureginize saglik hocam artik ailemizin vazgecmeyecegi doktormuz oldunuz sagol

Yorum randevu sonrasında eklendi.
CU
Cev*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Davranış problemleri ve besin alerjisi olan oğlumu tavsiye üzerine doktor İlke hanıma götürdüm. Aile olarak bize de önerileri oldu. Çocukla ayrı olarak konuştu. Daha önce hiç aklımıza gelmeyen yönlerden yaşadığımız olaylara bakmamızı sağladı. Bazı destek takviyeler verdi. Verdiği takviyelerden çok fayda gördük. Kuruyemiş alerjisine yönelik beslenme programı düzenledi. Kendisine çok teşekkür ederiz. İlgisi, verdiği bilgiler ve tedaviler bizim için çok faydalı oldu.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
DA
Did*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Otoimmün hastalıklarım (vitiligo ve hasimato) için tavsiye üzerine doktor ilke hanıma geldim. Tüm tetkiklerimi inceledi bağırsak flora düzenlenmesi ve bağırsak duvarının güçlü tutulmasının cok önemli olduğunu söyledi. Vitamin ve mineral tedavisi verdi. Bağışıklık sisteminin ne kadar önemli olduğu hakkında bana bilgi verdi. Şimdiye kadar bunu hiç bilmiyordum. Hastasıyla her yönüyle ilgileniyor. Diyet takviye hatta yaşam tarzı değişiklikleri ile ilgili konustuk. çok memnun kaldim. Düzenli kontrollerimi aksatmadan gideceğim. Herkeze öneririm

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NA
Nur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

İlke hoca net kararları, doğru teşhis koyup tedavi uygulaması ile yeğenimin hayatını kurtarmış kişidir. Aile olarak ona ömür boyu minnettarız. Allah böyle doktorları başımızdan eksik etmesin.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
TK
Tol*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Oğlumda astım, tekrarlayan akciğer ve idrar yolu enfeksiyonu vardı. Sürekli öksürüyordu ve aile olarak bitap düşmüştük. Geçmeyen öksürük nedeniyle doktor hanım gördü. Bağışıklık sistemi ile ilgili tetkikler istedi. Bağışıklık sistemi zayıf çalışıyormuş. Yıllarca birçok doktora, hatta üniversitelere götürdüm. Bu durumu kimse fark etmemişti. Gördüğüm diğer doktorların aksine aileyi dinliyor ve dediklerine önem veriyor. Doğru tanıyı alabilmemizi sağladı. Verdiği tedavilerden de memnun kaldım. Çocuk rahatladı. Yaklaşımı da çok iyiydi. Oğlum yabancılık çekmedi. Çok teşekkür ederim. Kontrollerimize doktor hanımla devam edeceğiz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
YM
Yıl*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Tekrarlayan öksürük ve ishalleri olan kızımda bağışıklık sistemi problemleri olduğunu bir çok doktor gezdikten sonra doktor hanım sayesinde öğrendik ve tedaviye başlayabildik. Minnettarım. Hastası ile çok ilgili, hiç bir ayrıntıyı atlamıyor, keşke daha önce tanısaydık doktor hanımı. Binlerce kez teşekkür ederiz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NB
Nur*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Güleryüzlü yaklaşımından ve verdiği tedaviden çok memnun kaldım. Daha sonraki takiplerime de doktor hanımla devam etmeye karar verdim. Hapşırık burun akıntısı şikayetlerimde verdiği tedavi ile belirgin düzelme oldu.çok teşekkür ederim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ES
Eme*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite,dürtüselliği olan oğlumu, çocuğu aynı sorunları yaşayan başka bir arkadaşımın tavsiyesi ile İlke hanıma götürdük. Okulda da çocuğumun hiperaktivite ve dürtüsellik, her aklına geleni düşünmeden yapması nedeniyle çok zorlanmıştık. İlke hanım da en beğendiğim noktalardan biri çok iyi bir dinleyici olması ve bizi yargılamadan dinlemesiydi. İlk kez bir doktordan abarttığımız ile ilgili bir tepki almadık. Bizi dinledi ve anladı. Dürtüselliğin ve dikkat eksikliğinin tıbbi temellerinden bahsetti,düzenliği diyet ve reçete ile oğlumda düzelmeler gördüm. Ödevlerini daha kısa sürede bitiriyor, bizimle inatlaşması ve duygu iniş çıkışları daha az. Okuldan da şikayet gelmiyor artık. Kontrollerimize gitmeye devam ediyoruz. Kendisine çok teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
HS
Hül*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Çocuğum sürekli enfeksiyon geçiriyordu. Sürekli antibiyotik kullanmak zorunda kalıyorduk. Doktor İlke hanıma tavsiye üzerine gittik. Bağışıklık sisteminin yetersiz çalıştığını söyledi, bize bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik tedaviler verdi. Ayda bir antibiyotik kullanan kızımın şikayetleri çok azaldı, o kışı antibiyotiksiz geçirdik. Daha sonra diğer kızımı da doktor hanıma götürdüm. Çok iyi, ilgili ve sevecen bir doktor. Çok memnunuz. Diğer kızımı da büyüme gelişme geriliği yönünden izliyor. Doktor arayışından bizi kurtardı. Allah razı olsun.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu Uzm.Dr İlke Kılıç Topcu Muayenehansi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Otizm, Metilasyon, Alerjik Rinit alanlarında hizmet veriyor ve Alerjen immünoterapisi, Bronşit tanı ve tedavi, Çocuk beslenme hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube