Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul
5.0

Tüp Bebek, Kısırlık / İnfertilite , Endometrial polip ve kanser taraması

“Genital bölgemde küçük dudaklarda sarkmam ve simetri sorunum vardı, ayrıca büyük dudakların içi boşa...” Devamı

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide,  11.08.1980 Zonguldak doğumludur. 9 yaş ve 7 yaş olmak üzere iki çocuk annesidir. 17 yıllık hekimlik tecrübesinin 15 yılını Kadın hastalıkları, Doğum ve Tüp bebek alanında hizmet vererek geçirmiştir. 1998 yılında TED Zonguldak Koleji’nden en yüksek not ortalaması ile mezun olduktan sonra, küçüklük yıllarından beri hayalini kurduğu doktorluk mesleğinin ilk adımlarını attığı Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İngilizce tıp eğitimini almaya hak kazanmıştır. Fakülteye başladığı ilk yıldan beri hayalini kurduğu kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmak için yıllarca çok çalışarak, başarı ile tıp fakültesinden mezun olduktan sonra 2007 yılında tıpta uzmanlık sınavında (TUS) yüksek derece elde ederek, Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisas yapmaya başlamıştır. Türkiye’nin önde gelen, alanında uzman hastanelerinden birinde uzun yıllar görev yaparak, çok fazla sayıda doğum yaptırıp, tüp bebek tedavileri ve jinekolojik ameliyatlar yaparak, farklı şikayetleri olan çok sayıda hastanın tedavilerine katkı sağlamıştır. Ayrıca asistan olarak eğitim almaya gelmiş çok sayıda doktora eğitim vererek, bilgi ve tecrübelerini onlara aktarmıştır. Uyguladığı kısırlık tedavileri (aşılama, tüp bebek, yumurta dondurma), takip ettiği riskli gebelikler, gerçekleştirdiği doğumlar, kadın hastalıkları ameliyatları (açık ve kapalı), ürojinekolojik (idrar kaçırma, mesane ve rahim sarkması) ameliyatlar ve yaptığı kanser araştırmaları ile ilgili makaleleri hem yurt dışında hemde yurt içinde çok sayıda prestijli dergilerde yayınlandı.

2018 yılına kadar edinmiş olduğu akademik bilgi, tecrübe, yaptığı yayınlar ve verdiği eğitimler ile hazırlamış olduğu dosyası, YÖK tarafından asgari doçentlik kriter puanı olan 100 puanı aşarak, 180 puan ile kabul edildi ve ardından Doçentlik ünvanı almaya hak kazandı. Mesleki hayatımda çok sayıda kısırlık ve tüp bebek tedavisi uyguladığı aileye mutlu haberi vermenin, binlerce gebenin doğumunu yaptırmanın ve çok sayıda hastayı sağlığına kavuşturmuş olmanın mutluluğu ile; 2021 yılında Zeynep Kâmil Hastanesi’ndeki görevinden ayrılarak, sahibi olduğu İstanbul Ataşehir kadın doğum kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Şu anda hem yurt içinden hem yurt dışından birçok kadına özellikle kısırlık (infertilite) tedavileri (aşılama, tüp bebek), genital estetik, vajinismus, kapalı rahim ve yumurtalık kisti ameliyatları, idrar kaçırma ameliyatları, gebelik takibi ve doğum gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Çiğdem Yayla Abide Muayenehanesi
Barbaros Mh. Ak Zambak Sk. Uphill Towers, No:3/A, B blok Daire:100 Ataşehir/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Sistosel ve rektosel onarımı Genel jinekolojik operasyonlar Homosistein Rahim içi araç(spiral) Ofis histeroskopi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide,  11.08.1980 Zonguldak doğumludur. 9 yaş ve 7 yaş olmak üzere iki çocuk annesidir. 17 yıllık hekimlik tecrübesinin 15 yılını Kadın hastalıkları, Doğum ve Tüp bebek alanında hizmet vererek geçirmiştir. 1998 yılında TED Zonguldak Koleji’nden en yüksek not ortalaması ile mezun olduktan sonra, küçüklük yıllarından beri hayalini kurduğu doktorluk mesleğinin ilk adımlarını attığı Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İngilizce tıp eğitimini almaya hak kazanmıştır. Fakülteye başladığı ilk yıldan beri hayalini kurduğu kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmak için yıllarca çok çalışarak, başarı ile tıp fakültesinden mezun olduktan sonra 2007 yılında tıpta uzmanlık sınavında (TUS) yüksek derece elde ederek, Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisas yapmaya başlamıştır. Türkiye’nin önde gelen, alanında uzman hastanelerinden birinde uzun yıllar görev yaparak, çok fazla sayıda doğum yaptırıp, tüp bebek tedavileri ve jinekolojik ameliyatlar yaparak, farklı şikayetleri olan çok sayıda hastanın tedavilerine katkı sağlamıştır. Ayrıca asistan olarak eğitim almaya gelmiş çok sayıda doktora eğitim vererek, bilgi ve tecrübelerini onlara aktarmıştır. Uyguladığı kısırlık tedavileri (aşılama, tüp bebek, yumurta dondurma), takip ettiği riskli gebelikler, gerçekleştirdiği doğumlar, kadın hastalıkları ameliyatları (açık ve kapalı), ürojinekolojik (idrar kaçırma, mesane ve rahim sarkması) ameliyatlar ve yaptığı kanser araştırmaları ile ilgili makaleleri hem yurt dışında hemde yurt içinde çok sayıda prestijli dergilerde yayınlandı. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2007
Deneyim: 16 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce, Türkçe

İlgi Alanları

Tüp Bebek Kısırlık / İnfertilite Endometrial polip ve kanser taraması Histereskopi Laparoskopi Devamı

Deneyimler

İstanbul Haydarpaşa Numune Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2014 - 2015)
İstanbul Zeynep Kamıl Kadin Ve Çocuk Hastaliklari Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2014 - Devam ediyor)
Ankara Keçıören Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2014 - 2014)
İstanbul Zeynep Kamıl Kadin Ve Çocuk Hastaliklari Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2007 - 2012)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 70 77

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
TD
Tuğ*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Genital estetik operasyonları
Çiğdem Yayla Abide Muayenehanesi

Genital bölgemde küçük dudaklarda sarkmam ve simetri sorunum vardı, ayrıca büyük dudakların içi boşalmıştı ve sarkmıştı. Günlük hayatımı da etkiliyor fakat nereden nasıl bir yardım alacağımı bilmiyordum. Uzun araştırmalardan sonra Çiğdem Hanım' a ulaştım. Kendisi muayene ettikten sonra neler yapılabileceğini detaylı bir şekilde anlattı ve yapılacak işlemlere birlikte karar verdik. Aynı ameliyatta küçük dudaklarımın boyutunu küçültüp, eşitledi ve doğal bir görünüme sahip oldum. Büyük dudaklarımın da içini karnımdan yağ alarak doldurdu. Barbie vajen deniyormuş, böyle bir görünüm verdi. Sanki genç kızlık günlerimdeki gibi bir görünümüm oldu. Genital bölgenizde sorunlarınız varsa Dr Çiğdem Yayla Abide’ye gidebilirsiniz. Yönlendirmem ile 2 ay önce kuzenim de benzer bir operasyon için Çiğdem Hanım' a gitti ve o da çok memnun kaldı... Ben çok araştırma yaparak kendisine ulaştım bu yüzden bu tarz yorumların bizim gibi çözüm arayanlar için çok değerli olduğunu düşünüyorum. Benzer bir sıkıntınız varsa içiniz rahat kendinizi Çiğdem Hanım' a teslim edebilirsiniz.

YE
Yon*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Laparoskopik (kapalı) ameliyatlar
Çiğdem Yayla Abide Muayenehanesi

Ankara' da yaşayan kadın doğum uzmanı bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine kendisine gittim. Oldukça ağrılı ve uzun süren adet kanamalarım oluyordu. Son dönemde idrara çıkma sıklığım da artmış yaşam kalitem bozulmuştu. Çiğdem Hanım güleryüzlü, bilgili ve size sizin anlayacağınız şekilde her detayı anlatıyor. Muayene sonrasında 7-8 cm büyüklüğünde miyom olduğunu söyledi. Gebelik de düşündüğümden dolayı alınmasının uygun olduğunu belirtti. Operasyonu Laparoskopik yani kapalı yapmanın avantajlarını anlattı ve birlikte tarihi programladık. Ameliyatın ertesi günü normal hayatıma döndüm diyebilirim, ameliyat sonrasında da çok büyük bir ağrı yaşamadım. Şu an hiç bir şikayetim kalmadı. Kendisi tek kelime ile mükemmel bir doktor. Ataşehir' de kendi kliniğinde çalışmaya başladığını öğrendim. Kendisini tek geçerim ve şiddetle tavsiye ederim. Yaptıklarınız için çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum Çiğdem Hocam...

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504747077

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide Çiğdem Yayla Abide Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Çiğdem Yayla Abide Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanıdır. Tüp Bebek, Kısırlık / İnfertilite , Endometrial polip ve kanser taraması alanlarında hizmet veriyor ve Sistosel ve rektosel onarımı, Genel jinekolojik operasyonlar, Homosistein hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube