Psk. Burcu Yarapsanlı

Psikoloji - Tekirdağ
5.0

Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Cinsel Terapi

“Burcu hanımla uzun bir süredir yol alıyoruz. Yıllardır yolumu, hayatımı aydınlatıyor fakat en önemli...” Devamı

Psk. Burcu Yarapsanlı

Burcu Yarapsanlı Zayim, 2005 yılında ÖSYM’den başarı bursu kazanarak girdiği Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek derece ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında yurt içi ve yurt dışında psikoloji araştırmalarıyla ilgili akademik çalışmalarda ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Lisans dönemi içerisinde 2006-2007 yılları arasında Warsaw School of Social Psychology Üniversitesinde bir dönem İngilizce olarak eğitim almış ve daha sonrasında Maltepe Üniversitesinde burslu olarak devam ettiği Psikoloji bölümünden 2009 yılında başarıyla mezun olmuştur. 

Uzman lisans dönemi boyunca ilkokul öğrencilerinde bilgisayar ve televizyon bağımlılığını araştıran sosyal çalışmalara katılmış anaokulu eğitimi alan çocuklarda, erken çocukluk döneminde görülen gelişimsel ve davranışsal sorunlarla ilgili ebeveynlere yönelik psiko-eğitim çalışmaları düzenlemiştir. Ayrıca lisans dönemi içerisinde engelli bireylerle ilgili gönüllü projelerde de yer alan uzman Otizm, Asperger Sendromu, Down Sendromu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü ile hafif zeka problemleri nedeniyle öğrenme güçlüğü yaşayan özel çocukların öğrenme yöntemlerini destekleyen materyal geliştirme çalışmalarında bulunmuştur. Bu süreçte çocukların gelişimsel takiplerini raporlandırıp ebeveynlere sunarak ebeveyn bilgilendirme çalışmalarını yürütmüştür. Bu çalışmalar neticesinde uzman, anaokullarında ve özel rehabilitasyon merkezlerinde aktif çalışmalarda bulunarak hem normal gelişim gösteren çocukları hem de özel çocukları ve onların aileleriyle olan süreci kapsamlı olarak tanıma fırsatı yakalamıştır.

Lisans son sınıfta ise geriatri alanıyla yakından tanışarak yaşlılık psikolojisi üzerine edindiği psikoloji bilgilerini lisans bitirme tezi olarak derlemiş ve huzur evlerinde kalan yaşlı danışanlar ile görüşerek yaşlılıkta depresyon ve duygu durum halleri üzerine bitirme tezini sunmuştur.

Lisans eğitiminin akabinde uzman, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başlayarak “Çocuklarda Depresyon Belirtilerinin Yordanmasında Yaşanmış Olumsuz Olaylar, Algılanan Anne-Baba Tutumu, Öğrenilmiş Çaresizlik ve Umutsuzluğun Rolü” konulu tezini yazmış ve uzmanlık stajını Maltepe Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisinde tamamladıktan sonra  klinik psikolog ünvanını almıştır. Yüksek lisans dönemi boyunca birçok sempozyum ve seminere katılan uzman yetişkin, çocuk ve ergen psikolojisi ile ilgili psikoterapi eğitimleri almaya devam etmiştir.

Uzman, 2011-2014 yılları arasında klinik psikolog olarak çeşitli kurum ve hastanelerde aktif olarak görev almış olup, 2014 yılında Tekirdağ’ın ilk psikolojik danışmanlık merkezi olan Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Kurucusu olduğu merkezinde önce Trakya bölgesine olmak üzere geniş kapsamlı hizmet veren uzman daha sonrasında kurumun bünyesinde verilen hizmetleri ulusala ve globale ulaştırabilmek adına online alanda da çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile danışmanlıkları yapmaya başlamıştır. Özellikle çocuk, ergen ve ailelere yönelik yaptığı terapi çalışmalarının sonucunda 2020 yılında “İşler Nerede Tersine Döndü?” isimli kitabını yazarak bu alandaki bilgilerini çocuk, ergen ve yetişkinlerin faydalanabileceği sade bir dille okuyucularıyla buluşturmuştur.

Yoğun düzeyde çocuk, ergen ve ebeveynlere de danışmanlık yapan uzman, Theraplay oyun terapisi çalışmalarıyla bilgilerini zenginleştirerek Türkiye’de Theraplay Oyun Terapisi eğitimini veren tek Türk eğitmen olan uzman psikolog Aslı Candan Kodalak öncülüğünde hazırlanan Türkiye’de Theraplay Oyun ve Aile Terapisi Uygulamaları kitabının iç bölüm yazarlarından biri olarak “Bağlanma Sorunları ve Theraplay” konusunu kaleme almıştır.

Uzman, şu anda Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve kanser tedavisi alan bireylere psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve psikolojik ölçme değerlendirme (dikkat, zeka, kişilik, gelişim ölçek ve testleri) hizmetleri vermektedir.

Ayrıca uzman, “Çocuğunuza İyi Gelen Ebeveyn misiniz?” başlıklı ebeveynlerle yaptığı uygulamalı seminerlerine, “Daha Dikkatli Olmayı Kim İstemez?” başlıklı dikkat ve odaklanma sorunu yaşayan öğrencilerle yaptığı bireysel ve grup çalışmalarına,  “Sınav Stresini Yönetebilme Becerileri” başlıklı uygulamalı bireysel, grup ve online çalışmalarına da devam etmektedir.

Klinik psikolog ve yazar olarak mesleki çalışmalarına devam eden uzman seanslarında ağırlıklı olarak; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çift ve Evlilik Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Regresyon Terapisi, Cinsel Terapi, dikkat Terapisi ve Psiko-onkoloji danışmanlığına yönelik ekolleri kullanmaktadır.

Ayrıca uzman kurumsal firmalar ile eğitim kurumlarına yönelik online ve yüz yüze danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Hürriyet Mah. Yapıncak Sok. No:11 K:3 D:6 Süleymanpaşa, Tekirdağ Merkez/Tekirdağ
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bilişsel davranışçı terapi Şema terapi Oyun terapisi Çocuk merkezli oyun terapisi Cinsel terapi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Burcu Yarapsanlı Zayim, 2005 yılında ÖSYM’den başarı bursu kazanarak girdiği Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek derece ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında yurt içi ve yurt dışında psikoloji araştırmalarıyla ilgili akademik çalışmalarda ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Lisans dönemi içerisinde 2006-2007 yılları arasında Warsaw School of Social Psychology Üniversitesinde bir dönem İngilizce olarak eğitim almış ve daha sonrasında Maltepe Üniversitesinde burslu olarak devam ettiği Psikoloji bölümünden 2009 yılında başarıyla mezun olmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2011
Deneyim: 12 Yıl

İlgi Alanları

Depresyon Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Cinsel Terapi Çift ve Evlilik Terapisi Çocuk Gelişimi Devamı

Deneyimler

Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi (2014 - 2022)
Özel Merkez (2011 - 2014)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 02 89

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SH
Sen*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
MUTLU YAŞAM ÇOCUK ERGEN VE YETİŞKİN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ

Burcu hanımla uzun bir süredir yol alıyoruz. Yıllardır yolumu, hayatımı aydınlatıyor fakat en önemlisi kendimi tanımamı sağladı. Çok acı bir tecrübeyle kesişti yolumuz yine de kendisiyle tanışmak o durumun bana kazandırdığı tek güzel şey oldu. İyi ki, hep iyi ki… Dengede ve sağlıklı kararlar alınmış bir hayat yaşamak için herkese tavsiye ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Psk. Burcu Yarapsanlı ile nasıl iletişime geçerim?

Psk. Burcu Yarapsanlı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Psk. Burcu Yarapsanlı için nasıl randevu alabilirim?

Psk. Burcu Yarapsanlı ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504740289

Psk. Burcu Yarapsanlı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Psk. Burcu Yarapsanlı MUTLU YAŞAM ÇOCUK ERGEN VE YETİŞKİN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Psk. Burcu Yarapsanlı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Psk. Burcu Yarapsanlı Psikoloji uzmanıdır. Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Cinsel Terapi alanlarında hizmet veriyor ve Bilişsel davranışçı terapi, Şema terapi, Oyun terapisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube