Uzm. Psk.

Gülru Tuğutlu

Psikoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Kabus Bozukluğu, Depresyon, Narsistik Kişilik Bozukluğu, Cat, Good enough zeka testi, Emdr terapi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

5 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Depresyonmu

  Kendimi çok çaresiz sahipsiz başıboş ne yapacağını bilmez gelecek korkusu ve kötü durumlara düşüp perişan olcam hissi yalnız kalcam duygusu sarıyor ve mutsuz oluyorum hayattan beklentim kalmıyor kısacası karamsar duygular bıktırdı beni ne yapmalıyım depresyonmu bu

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Gülru Tuğutlu

  Uzm. Psk. Gülru Tuğutlu

  Detaylı görüşmeden sonra ancak depresyon olup olmadığı netleştirilebilir, ancak aynı zamanda kaygı bozukluğu gibi de görünüyor. terapi desteğiyle bu duygularınızla başa çıkabilmeniz mümkün olabilmektedir.

 • Yardım lütfen...

  Hocam iyi günler sorumun cevabıni sizden mi almalıyım yada bununla ilgili uzman kimdir bilmiyrum.ben sorumu size anlatayım sizce uygunsa sorumu değerlendirirsiniz.ben 30 yaşında bekar birisiyim.evlenmeyi düşündüğüm bayan arkadaşım daha önce 2 evlilik yapmış ve yürütemeyip boşanmış birisi.bu arkadaşı... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Gülru Tuğutlu

  Uzm. Psk. Gülru Tuğutlu

  Merhaba şükrü bey, öncelikle belirtmeliyim ki 7 cm ve üzeri normal penis ölçüsü olarak değerlendirilir. dolayısıyla sizin boyut olarak normal fizyolojide olduğunuzu söyleyebilirim. kadınlarda ise esneme penis boyuyla ilintili değildir. vajina kasları elastiktir ve normal şartlarda ancak doğumla ber... Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Gülru Tuğutlu Kimdir?

Uzm. Psk. Gülru TUĞUTLU, lisans öncesi eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde başladığı lisans eğitimini 2004 yılında tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde burslu olarak lisansüstü eğitimini de tamamlayarak yüksek lisans derecesini almıştır. Eğitim hayatı boyunca pek çok seminer, kongre ve sempozyuma katılmış, çeşitli ruh sağlığı merkezlerinde staj yaparak mesleğine dair deneyim kazanmıştır.

Lisans eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı başkanı ve Avrupa Bilişsel Terapiler Derneği Türkiye temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan “Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimi ve süpervizyonu alarak Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği onaylı psikoterapist sertifikasına sahip olmuştur. Çeşitli danışmanlık merkezlerinde ergen ve yetişkinlerle çalışmaya başladığı dönemde Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde Uzm. Psk. Emre Konuk tarafından verilen “Stratejik ve Çözüm Odaklı Aile ve Çift Terapisi” eğitim ve süpervizyonunu tamamlayarak danışanlarına aile ve çift terapileri konusunda da destek vermeye başlamıştır. Şu anda da Psikoterapi Ensititüsü’nde Prof. Dr. Tahir Özakkaş’tan psikoterapi alanında eğitim ve süpervizyon çalışmalarına devam etmekte olan Uzm. Psk. Gülru TUĞUTLU, ayrıca Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği'nden Cinsel İşlev Bozuklukları eğitimi de almıştır.

Sekiz yıllık profesyonel meslek hayatı boyunca sosyal hizmetlerde ergenlerle çok sayıda çalışma, çeşitli anaokullarında ailelere danışmanlık, hastane ortamında poliklinik hizmetleri (nörolojik bozukluklar için tarama bataryası, test değerlendirmeleri psikoterapi) gibi farklı tecrübeler edinerek çok sayıda görüşme yapmıştır. 

Kendisini devamlı geliştirmeyi ilke edinmiş olan Psk. Gülru TUĞUTLU günümüzde de mesleki eğitimlerini sürekli güncelleyerek ortağı olduğu Duyu Psikoloji Danışmanlık Merkezi'nde danışanlarını kabul etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İletişim bilgileri


Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Gülru Tuğutlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.