Uzm. Psk.

Aylin Aydemir

Psikoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: EMDR Terapisi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Yas (Matem), Denver gelişim testi, Rorschach, Cat... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

77 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

1 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Ağlama krizleri

  Yaşadığım bir çok olay var çocukluğumda .sevgisizlik üvey bana tarafından taciz tecavüz olayları. şu an bunları yazarken size ağlama krizlerine giriyorum .çevremde hiç bir arkadaşım yok bu yaşıma kadar olsa bile bir sekilde engellendi ailem tarafindan bu yüzden onlardan uzaklaştım çevremde arkadaş d... devamı

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Aylin Aydemir

  Uzm. Psk. Aylin Aydemir

  Nermin hanım merhaba, yaşadığınız tüm olayların travmatik etkilerinin halen üzerinizde devam ettiği açık ortada. bu konu ile acil psikolojik destek almanızı önereceğim.

 • Ağlama krizleri

  Iyi günler aylin hocam bir kaç aydır bende ağlama krizleri var küçük bir konuda bile hemen ağlıyorum mesela beni etkileyen küçük bir yazıda. sözde hemen ağlamaya başlıyorum bu konuda ne yapabilirim lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim hocam

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Psk. Aylin Aydemir

  Uzm. Psk. Aylin Aydemir

  Merhaba nermin hanım,öncelikle birkaç aydır biraz daha duyarlı ve duygusal olduğunuzu anlıyorum. birkaç ay önce yaşadığınız herhangi bir olay var mı bu sizin farkında olmadığınız bir film başkasının yaşadığı bir olay ada bizzat sizi derinden etkilemiş birşey olabilir bunun üzerine düşünün. yanı sır... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Aylin Aydemir Kimdir?

Psikolog Aylin Aydemir Türkoğlu 2005 yılında Yakındoğu Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Gönüllü danışman olarak Lisans eğitimi sırasında Otistik Çocuklar Vakfı'nda görev almıştır. Yine lisans eğitimi sırasında Ege Üniversitesi Psikiyatri Servisinde Doç. Dr. Azmi Varan süpervizörlüğünde staj yapmış ve klinik araştırmalarda görev almıştır.

Psikolog Türkoğlu, Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisansını Maltepe Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Bu eğitimi boyunca obezite ve depresyon üzerine çalışmıştır.    

2011 yılında ülkemizde gerçekleşmiş olan Van depremi ardından Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanlığı tarafından İstanbuldaki misafirhanellerde yerleştirilen depremzedeler ile 1 yıl süre travma sonrası stres bozukluğu üzerine çalışmalar yapmıstır. 

Aylin Aydemir Türkoğlu’nun özel ilgi alanları arasında; EMDR terapisi/travma, bunun yanı sıra aile ve çiftler ile stratejik aile terapisi, yine çocuklara yönelik EMDR terapisi ve/veya Superhero terapi ve davranış geliştirmeye yönelik danışmanlık yer almaktadır.

Halen American Psychology Association üyesi olan Psk. Türkoğlu, ulusal ve uluslararası konferasnlara katılarak alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip etmektedir.   

Yetişkin ve çocuklara yönelik eğitim ve akademik çalışmalar yapan Psk. Türkoğlu; özel kliniğinde hastalarına hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır.  

 

Diploma aldığı kurum

 • Diğer

İletişim bilgileri


Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Aylin Aydemir tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.