Prof. Dr. Yusuf Kibar, Ankara, Üroloji

Prof. Dr. Yusuf Kibar

Üroloji - Ankara

Böbrek Üstü Bezi Hastalıkları (Adrenal Bez Hastalıkları, Sürrenal Bez Hastalıkları), Megaüreter (Üreter Genişlemesi), Böbrek Çıkım Darlığı (Üreteropelvik Bileşke Darlığı)

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Kızılırmak Mah. 1450. Sokak No:13 Çukurambar  Çankaya, Ankara
Özel Koru Ankara Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Yusuf Kibar Hakkında

Yusuf Kibar Kimdir?

Prof. Dr. Yusuf KİBAR, 15 Haziran 1969'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde başladığı tıp eğitimini 1993 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1994-1996 yılları arasında Cizre Revir Baştabipliği görevini yapmış ve 1996 - 2000 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Üroloji Ana Bilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

2000-2002 Yılları arasında Sivas Askeri Hastanesi'nde, 2002 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde ''Yardımcı Doçent'' unvanı ile görev almıştır. 2007 Yılında ''Doçent'' unvanı almış ve 2007 - 2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Oklahoma Üniversitesi Halk Sağlığı Merkezi, Oklahoma Çocuk Hastanesi’nde ABD’nin en ünlü çocuk ürologlarından olan Prof. Bradley P. Cropp’ın yanında çocuk ürolojisi fellow’u olarak çalışmış, 2014 yılında ''Profesör'' unvanı almıştır. 

50 adet ulusal, 65 adet uluslararası yayını, 170 adet ulusal bildirisi ve 90 adet uluslararası bildirisi, 2 adet uluslararası ve 16 adet ulusal kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır. Bu yayınlarına kaynak alınan toplam 452 adet atıf çalışması bulunan Prof. Dr. Yusuf KİBAR, mesleki çalışmalarına Özel Koru Ankara Hastanesi'nde devam etmektedir.

 

Diploma aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10 2002

Tecrübe: 18 yıl 1 ay

Deneyimler

 • Özel Koru Ankara Hastanesi
  10 2016 - Şu Anda
 • Gülhane Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
  10 2002 - 08 2016

Anlaşmalı Kurumlar

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta

Doktor Yorumları

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

MUŞ..N

sayın yusuf hocama muayene oldukdan sonra tekrar kontrola gitdiğimde tahlil test yapıldıkdan sonra amaliyat olman lazım dedi bizde teretdüt etmeden hocamınbize verdiği güven sayesinde başarılı bir kapalı amaliiyat oldum amaliyatda alınan biyopsi tahlile gönderildi cok nadir görülen de olsa bende kanser teşhisi konulmuş ve prostat kanserli bir hasta idim sayın yusuf hocam bize yolarını söyledi en iyisi robotik cerrahi ile amaliyat olmak ben size bunu öneriyorum dedibanamuayenesinde ve tedavi sürecinde verdiği güven güler yüz ve ismigibide kibarlığı robotik cerrahi ile amaliyat kararı vermem etkili oldu amaliyat oldum şu anda sağlığım iyi allaha şükür bir şikayetim yok hocama çok teşekkür ediyorum allah kendinden razı olsun mevlam kendisine hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin ve herkeze terddütsüz şüphe etmeden tedavi olabililer tavsiye ediyorum teşekkürler 27-08-2020

at..nmez

Yavrumuz oğlumuz Eymen'imiz Koru Hastanesi Çocuk ve Yetişkin Üroloğu Prof. Dr. Yusuf KİBAR sayesinde şifa buldu. 8 mm mesane-idrar torbası taşı robotik lazer ile kırılarak kesi dikiş olmadan 10 dakikada tedavi oldu. Aynı gün evimize döndük ve oynamaya devam ettik. Böbrek taşı, mesane taşı ve üriner sistem erkek yada kadın hastalıkları konusunda şifa arayanlara duyurmak istedim. Prof. Dr. Yusuf KİBAR'ı tavsiye ediyorum. Sağlıkla kalın. Prof. Dr. Yusuf Kibar Hocam Yavrumuzu, Eymen'imizi büyük bir ızdıraptan kurtardınız. Size ne kadar dua etsek, minnet duysak azdır. Gitmediğimiz yer kalmadı en sonunda şifayı Hocamın ellerinde bulduk. İyi ki varsınız hocam. 10 dakika süren operasyondan sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam edip evimize döndük. Hocamın Pediatrik Ürolojinin piri olduğunu gördük. Hocam mükemmel bir insan ve çocuk ruhundan anlıyor oğlumuz Hocamı çok sevdi. İyi ki varsınız Prof. Dr. Yusuf KİBAR hocam. Konu üroloji olunca kesinlikle hocam şiddetle tavsiye olunur. Gönül rahatlığı ile Hocama tedavi olabilirsiniz. MaşaAllah Diyorum Hocam.. 12-06-2020

ail..ül

Hocamdan Allah razı olsun. Bebegimizde böbrek büyümesi şikayetiyle hocama geldik. Her aile gibi bizlerde çok üzülmüştük.Hocamin sakinliği ve olaylara yaklaşımı bizleri rahattı. Sonra böbrek kanalının tıkalı olabileceğini söyledi ve kesin karar vermek için sintigrafi çektirmeye yönlendirdi. Sintigrafi sonucu Hocamızın tahmin ettiği şekilde çıktı. Ameliyat olmamız gerektiğini belirtti ve bizi araştırmaya yönlendirdi.Arastirmalarimiz sonucu Hocamızın çok kısa sürede ne kadar doğru karar verdiğini sonucuna ulaştık.Aklimizi kurcalayan soru işaretleri gitmiş oldu.İleride yaşanması mümkün ciddi böbrek rahatsızlığını Hocamızın vermiş olduğu doğru teşhisle şimdiden önlemiş olduk inşaallah.Gorustugumuz bu alanda uzman Dr.larda hocamızdan övgü ile bahsettiler. Birkac gün gibi kısa bir zamanda ameliyata aldi.Elhamdulillah çok başarılı bir ameliyat yapan hocamız aynı zamanda bebeğimizin sünnetini de gerçekleştirdi. 3. günde yapılan kontrollerde bebeğimizin gayet sağlıklı olduğunu gözlemledik. Hocamıza tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Derdi veren Allah doğru kimselerle karşılaştırıp dermanını da veriyor. Hocamızın alanıyla ilgili şikâyeti olan hastalara hocamızla görüşmeleri ni şiddetle tavsiye ederim. İnanıyorum ki Hocamızla görüştüğünüz de sizde aynı kanıya varacaksınız. Şimdi den tüm Hastalarımıza Allah'tan acil şifalar dilerim. 16-05-2020

..

Yusuf hocamdan Allah razı olsun. Öncelikle çok beyefendi bir insan ve her zaman her türlü soruma sabırla cevap verdi saolsun. Daha evvelki dış gebelik ve başarısız aşılama denemesinin ardından kendisine muayene oldum. Sperm hareket azlığım vardı, hocamın yaptığı muayene ve verdiği tedavinin ardından Allah'a çok şükür ki şu an eşim hamile. Uyguladığı tedavinin yanısıra bana verdiği moral desteğinin de en az tedavi kadar faydalı olduğunu düşünüyorum. Benzer sorun yaşayanlara kesinlikle tavsiye ederim. 27-04-2020

..ASAN

Yusuf hocamız çok kibar beyefendi bir insan ismim ali savaşan ben çok memnun kaldım koru hastanesinde kendisi efendi bir kişiliğe sahip allanz tamamlayıcı sağlık sigortam var ücret ödemeden ameliyat oldum varikosel 3milyon sperm vardı amelyattan once şu an 120 milyon oldu kendisine cok teşekkürler. 17-01-2018

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yusuf Kibar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Yusuf Kibar kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. Y Kibar ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Yusuf Kibar için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Y Kibar şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Hangi sigorta şirketleri Yusuf Kibar ile anlaşmalı?
Yusuf Kibar ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Acıbadem Sigorta , Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Demir Hayat , Ergo , Groupama Sigorta , Güneş Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta , YapıKredi Sigorta , Ray Sigorta , Ege(Euro) Sigorta , Eureko Sigorta , SGK , Türkiye İş Bankası , Şekerbank , Vakıfbank , Akbank , TC Merkez Bankası , Ziraat Bankası , CompuGroup Medical (CGM) , Garanti Bankası , Zurich Sigorta , Generali Sigorta , İlksan (ilkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı) , Özel Sigortaların Tümü , Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM) , Genel Yaşam , Emekli Sandığı , Yapı Kredi Bankası , İMECE , FİBA SAMPA JOPON SİGORTA , Fortis bank , TOBB , Ziraat Sigorta , Doğa Sigorta , Ethica Sigorta , CGM Grup , Yapı Kredi Emekli Sandığı , Türk Telekom A.Ş. , Danıştay )

Prof. Dr. Yusuf Kibar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Yusuf Kibar Özel Koru Ankara Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Yusuf Kibar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Yusuf Kibar Üroloji, uzmanıdır. Erkek üreme ve cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisi, İntravenöz pyelografi ( ivp ), Sistoskopi, Rekonstrüktif Üroloji, Tur Prostat Ameliyatı, İdrar kaçırma tedavileri, Eswt, Flexible URS, Perkütan böbrek cerrahisi, Endoskopik böbrek taşı tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Böbrek Üstü Bezi Hastalıkları (Adrenal Bez Hastalıkları, Sürrenal Bez Hastalıkları), Megaüreter (Üreter Genişlemesi), Böbrek Çıkım Darlığı (Üreteropelvik Bileşke Darlığı), Ürolojik Tümörler, VUR (Vezikoüreteral Reflü, Böbrek Reflüsü) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Yusuf Kibar için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Yusuf Kibar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Yusuf Kibar hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. Y Kibar ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Yusuf Kibar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Y Kibar hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.