Prof. Dr. Yusuf Akcan

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - İstanbul

ERCP, Endoskopi, Kolonoskopi

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Cevizli Mah. Talatpaşa Cad. No: 75  Maltepe, İstanbul
Özel İstanbul Onkoloji Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Yusuf Akcan Hakkında

Yusuf Akcan Kimdir?

Dr. Yusuf AKCAN, Eskişehir, Çifteler ilçesinde doğmuştur. Liseyi Eskişehir Atatürk Lisesinde bitirdikten sonra, 1983 yılında Hacettepe Universitesi Tıp fakültesi (İngilizce) bölümünde tıp eğitime başlamıştır. 1990 yılında Tıp doktoru olan Dr. Akcan, Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi iç hastalıkları anabilim dalında uzmanlık eğitimine başlamış 1995 yılında tamamlamıştır. 1995 -1997 yıllar arasında Gastroenteroloji yandal eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji bölümünde tamamlayarak gastroloji uzmanı unvanını almıştır.

Daha sonraki yıllarda İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesinde hastalıkları ve Gastroenteroloji öğretim üyesi olarak çalışmış. 2002 yılında Doçent unvanını almıştır. 2013 yılında profesörlük ünvanı almış ve çalışmalarına devam etmiştir.

2016'dan itibaren Sakarya Özel Ada Tıp hastanesinde görev yapmış olup mesleki çalışmalarına İstanbul Onkoloji Hastanesi Tıp Merkezi'nde devam etmektedir.

Çalışma hayatına halen yaptığı endoskopi, kolonoskopi, endoskopik ve kolonoskopik polipektomi işlemleri, endoskopik mukozal rezeksiyon, ERCP, ERCP ile safra yolları taşlarının temizlenmesi, yutamayan felçli veya Alzheimer hastalığı olan yaşlı hastalarda perkütan endoskopik gastrostomi metodu ile mideye beslenme tüpü takılması, morbid obez vakalarında Mide için zayıflama balonu yerleştirilmesi gibi gastroenterolojik işlemlere sedoanaljezi altında (rahatlatıcı uyutma ile) yaparak aktif olarak devam etmektedir.

Dr. Akcan Gastroenteroloji endoskopi işlemleri yanında başta Hepatit B ve C olmak üzere diğer karaciğer hastalıkları, ülseratif kolit, Crohn hastalığı gibi kolon hastalıkları, kronik ishal, Çölyak hastalığı, mide ve duodenum ülserleri helikobakter pilori tedavisi konularında daha hastalarına tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • ERCP
 • Endoskopi
 • Kolonoskopi
 • Endoskopik Mide Balonu
 • Ülseratif Kolit
Tedaviler
 • Ercp(endoskopik retrograd kolanjio pankreotografi)
 • Kapsül endoskopi
 • Polipektomi
 • Kolonoskopi
 • Özofajiyal band ligasyonu
Hobiler
 • Web tasarımı ve kodlama

Yusuf Akcan Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 4.5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ullah..lışır
Zamanlama
İlgi
Ortam

Yusuf hocam çok kaliteli bir insanın olmasının yanında alanında uzman bir hekimdir. İyiki Allah seni tanıma lütfunu bizlere bahşetmiş yusuf hocam. Saygı ve sevgiler... 27-11-2017

an..ÇE

Yusuf bey mükemmel bir Dr kendisine teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim. 05-08-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yusuf Akcan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Yusuf Akcan Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Ağızdan salya gelmesi

  Değerli hocam merhaba, uyurken sürekli ağzımdan salya geliyor. gece veya gündüz fark etmiyor 10 dakika uyuyakalsam bile aynı durum mevcut başka bir şikayetim yok genellikle yüzüstü veya cenin pozisyonunda uyurum. tek başına ağızdan salya gelmesi bir problem midir ?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yusuf Akcan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Lenfoid agregat

  Patoloji sonucunda kolon biyopsi ve kolon polip işaretli gönderilen metaryellerden hazırlanan çok sayıdaki kesitlerden yüzeyel kolon mukozasına ait 6 adet doku parçası izlenmektedir. doku parçalarında lamina propriada kronik aktif inflamasyon bulguları ve lenfoid agregat yapıları mevcuttur yazıyor.... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yusuf Akcan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Yusuf Akcan kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. Y Akcan ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Yusuf Akcan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Y Akcan şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Yusuf Akcan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Yusuf Akcan Özel İstanbul Onkoloji Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Yusuf Akcan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Yusuf Akcan Dahiliye - İç Hastalıkları, ,Gastroenteroloji uzmanıdır. Ercp(endoskopik retrograd kolanjio pankreotografi), Kapsül endoskopi, Polipektomi, Kolonoskopi, Özofajiyal band ligasyonu, Sigmoidoskopi, Rektosigmoidoskopi, Özofajial ph metri, Özofajial manometri, Özofagus varis kanamasında injeksiyon skleroterapisi alanlarında hizmet veriyor ve ERCP, Endoskopi, Kolonoskopi, Endoskopik Mide Balonu, Ülseratif Kolit hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Yusuf Akcan için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Yusuf Akcan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Yusuf Akcan hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. Y Akcan ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Yusuf Akcan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Y Akcan hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.