Prof. Dr. Yonca Tabak

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - İstanbul

Deri Döküntüsü, Alerjik Rinit (Saman Nezlesi, Bahar Nezlesi), Anjioödem (Yüz, Göz Ve Dudakta Şişme)

Takvim talep et

Yonca Tabak Hakkında

Yonca Tabak Kimdir?

Prof. Dr. Yonca TABAK, 1966 yılında İstanbul'da doğmuştur. 1984 yılında Üsküdar Amerikan Kız Koleji'nde lisans öncesi öğrenimini bitirmiştir. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde başaladığı tıp eğitimini 1990 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1996 yılında ise Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzamnlığını almış olan Dr. TABAK, çok iyi düzeyde İngilizce bilmekte olup 1996 - 1997 yılları arasında “Sendrom Dergisi” çeviri kurulunda görev yapmıştır.

1996 - 1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Alerji - İmmünoloji Bilim Dalı’nda Çocuk Alerjisi ve İmmünolojisi dalında yan dal ihtisas eğitimini almış, "Çocuklarda Akut Astım Atağı Tedavisinde Yüksek Doz İnhale Budesonid'in Etkinliği" başlıklı tez çalışması ile 1999 yılında Çocuk Alerjisi Uzmanı olmuştur.

Eğitim hayatı süresince ve sonrasında Çocuk Astımı ve Alerjisi konusunda yaptığı çok sayıda klinik çalışma yurtdışı - yurtiçi dergi ve toplantılarda sunulmuştur. 2002 yılında Doçent unvanını almış olan Dr. TABAK, 2007 yılında “European Academy of Allergy and Clinical Immunology” (Avrupa Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği) tarafından “Çocuk Alerjisi Uzmanlık” diplomasına layık göreülmüştür. 2008 yılında ise Profesör unvanı almıştır

2008 -2009 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı yapan Prof. Dr. Yonca TABAK, İstanbul Tabip Odası, Türk Pediatri Kurumu, Çocuk Solunum Yolu Hastalıkları Derneği, Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği ve European Academy of Allergy and Clinical Immunology (Avrupa Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği) gibi  birçok ulusal ve uluslararası dernek üyesidir.

 

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • MARMARA ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10 1996

Tecrübe: 24 yıl 11 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Marmara Üniversitesi Çocuk Alerji İmmunoloji Bilim Dalı
  10 1996 - 10 1998
 • İstnabul Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Alerji Bilim Dalı
  10 1998 - 10 2008
 • İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastaneleri Çocuk Alerji Dalı
  10 2008 - 10 2010
 • Özel Muayenehane Kadıköy İstanbul
  10 1998 - Şu Anda
İlgilendiği Hastalıklar
 • Deri Döküntüsü
 • Alerjik Rinit (Saman Nezlesi, Bahar Nezlesi)
 • Anjioödem (Yüz, Göz Ve Dudakta Şişme)
 • Atopik Dermatit (Alerjik Egzama)
 • Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi)
Tedaviler
 • Tüberkülin deri testi(tdt)
 • Yenidoğan işitme taraması
 • Apgar skoru
 • Alerjen immünoterapisi
 • Büyüme hormonu testi
Fotoğraflar

Yonca Tabak Cevapladığı Sorular

 • Dil alti damla asisi

  Merhaba yonca hanim. benim kizim 2009 dogumlu ve dimdi 7 yasinda. bir sene once ev tozu akarlarina karsi alerjisi oldugunu ogrendik. kac senedir agizinda bir koku var.doktor genizeti akintisi oldugunu soyledi. bu sene okula baslayinca durumu agirlasti ve 2 kere ust solunumu enfeksiyonu olduk. nefes... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yonca Tabak

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Burun akıntısı geçmiyor

  Hocam merhaba;oğlum 13 aylık.son üç aydır sürekli bir burun akıntısı var.dr muz alerjik dedi aerius diye bi şurup verdi.2 aydır onu kullanıyoruz ama dönem dönem azalsada geçmiyor.ne tavsiye edersiniz?detaylı bi tahlil mi yaptırmalıyım?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yonca Tabak

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Yonca Tabak kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. Y Tabak ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Yonca Tabak için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Y Tabak şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Yonca Tabak nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Yonca Tabak bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Yonca Tabak hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Yonca Tabak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Tüberkülin deri testi(tdt), Yenidoğan işitme taraması, Apgar skoru, Alerjen immünoterapisi, Büyüme hormonu testi, Alerji değerlendirmesi ve tedavisi, Çocuklarda allerjen immunoterapi, Desensitizasyon, Provokasyon testi, Solunum fonksiyon testleri alanlarında hizmet veriyor ve Deri Döküntüsü, Alerjik Rinit (Saman Nezlesi, Bahar Nezlesi), Anjioödem (Yüz, Göz Ve Dudakta Şişme), Atopik Dermatit (Alerjik Egzama), Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Yonca Tabak için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Yonca Tabak muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Yonca Tabak hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. Y Tabak ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Yonca Tabak hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Y Tabak hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.