Prof. Dr. Yakup Erata

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İzmir

Adet Düzensizliği, Doğum, Tüp Bebek

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Mimar Sinan Mah. 1359 Sok. No: 5 K:4 D:8/9  Konak, İzmir
Prof. Dr. Yakup ERATA Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Yakup Erata Hakkında

Yakup Erata Kimdir?

Prof. Dr. Yakup Erata, 1960 yılında Kıbrıs, Lefkoşe'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Lefkoşe'de tamamlayan Dr. Erata, 1978 yılında Lefkoşe Türk Lisesi'nden birincilikle olmasının ardından aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. 1984 yılında mezuniyetini takiben 1990 yılına dek İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını sürdürdü ve 1990 yılında uzman doktor unvanını aldı.

Dr. Erata, 1991 yılında KKTC'de askerlik görevi yaptı ve bu süreçte ve 1992 yılında Lefkoşe Devlet Hastanesi'nde uzman doktor olarak görev aldı. Bu süre içerisinde Kıbrıs'ta çok yaygın görülen talasemia (kan hastalığı) hastalığının doğum öncesi tanısı için o dönemde anne karnındaki bebeklerin göbek kordonundan kan alma(kordosentez) işlemini yapan uzman doktor Op. Dr. Fahri Karagözlü ile birlikte çalışma fırsatı edindi. O dönemde doğum öncesi tanıya olan ilgisi artan Dr. Erata, doğum öncesi tanının sadece talasemia ile ilgili değil de bir bütün olarak eğitimini almaya karar verdi. Bu amaçla 1992 yılında 8 ay süreyle bu konuda dünyanın önde gelen merkezlerinden olan İngiltere-Londrada ""Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine"" -King’s College School of Medicine and Dentistry- eğitim aldı.

Dr. Erata, 1993 yılında Türkiye'ye dönüşü ile birlikte Dokuz Eylül Ünivesrsitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında öğretim görevlisi olarak görev yapmaya başladı.1996 yılında doçent, 2002 yılında Profesör unvanlarını alan Dr. Erata, 25.01.2011  tarihinde  T.C.  Sağlık Bakanlığı tarafından  Perinatoloji  Uzmanı  diploması  almaya  hak  kazandı. Halen aynı üniversitede kısmi statüde çalışmaktadır. İ

Dr. Erata, hasta kabullerini ise İzmir Alsancak' ta bulunan özel muayenehanesinde gerçekleştirmektedir. Evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Adet Düzensizliği
 • Doğum
 • Tüp Bebek
 • Gebe Kalamama
 • Gebelik Takibi
Tedaviler
 • Düşük
 • Gebe takibi
 • Gebelik Sonlandırma
 • Jinekolojik muayene
 • Kısırlık tedavisi

Yakup Erata Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

da..ÇBİLEK

Yakup beyle 28. Haftamda tanistim onla tanisana kadar hep kafamizda soru isaretleri vardi sayesinde sıkntilarimizdan kurtulduk ekip arkadaslari ve kendisinin pozitif enerjisi bilgisi cok iyi bence aklinizda bir soru varsa veya riskli bir durumunuz varsa mutlaka gorusmelisiniz :) 16-02-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yakup Erata tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Yakup Erata kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. Y Erata ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Yakup Erata için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Y Erata şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Yakup Erata nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Yakup Erata Prof. Dr. Yakup ERATA Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Yakup Erata hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Yakup Erata Kadın Hastalıkları ve Doğum, uzmanıdır. Düşük, Gebe takibi, Gebelik Sonlandırma, Jinekolojik muayene, Kısırlık tedavisi, Üreme, Vajinal Akıntı alanlarında hizmet veriyor ve Adet Düzensizliği, Doğum, Tüp Bebek, Gebe Kalamama, Gebelik Takibi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Yakup Erata için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Yakup Erata muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Yakup Erata hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. Y Erata ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Yakup Erata hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Y Erata hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.