Prof. Dr. Yakup Erata, İzmir, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Yakup Erata

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İzmir

Polip, Düşük (abortus), Preeklampsi

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

Mimar Sinan Mah. 1359 Sok. No: 5 K:4 D:8/9  Konak, İzmir
Prof. Dr. Yakup ERATA Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Yakup Erata Kimdir?

Prof. Dr. Yakup Erata, 1960 yılında Kıbrıs, Lefkoşe'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Lefkoşe'de tamamlayan Dr. Erata, 1978 yılında Lefkoşe Türk Lisesi'nden birincilikle olmasının ardından aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. 1984 yılında mezuniyetini takiben 1990 yılına dek İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını sürdürdü ve 1990 yılında uzman doktor unvanını aldı.

Dr. Erata, 1991 yılında KKTC'de askerlik görevi yaptı ve bu süreçte ve 1992 yılında Lefkoşe Devlet Hastanesi'nde uzman doktor olarak görev aldı. Bu süre içerisinde Kıbrıs'ta çok yaygın görülen talasemia (kan hastalığı) hastalığının doğum öncesi tanısı için o dönemde anne karnındaki bebeklerin göbek kordonundan kan alma(kordosentez) işlemini yapan uzman doktor Op. Dr. Fahri Karagözlü ile birlikte çalışma fırsatı edindi. O dönemde doğum öncesi tanıya olan ilgisi artan Dr. Erata, doğum öncesi tanının sadece talasemia ile ilgili değil de bir bütün olarak eğitimini almaya karar verdi. Bu amaçla 1992 yılında 8 ay süreyle bu konuda dünyanın önde gelen merkezlerinden olan İngiltere-Londrada ""Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine"" -King’s College School of Medicine and Dentistry- eğitim aldı.

Dr. Erata, 1993 yılında Türkiye'ye dönüşü ile birlikte Dokuz Eylül Ünivesrsitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında öğretim görevlisi olarak görev yapmaya başladı.1996 yılında doçent, 2002 yılında Profesör unvanlarını alan Dr. Erata, 25.01.2011  tarihinde  T.C.  Sağlık Bakanlığı tarafından  Perinatoloji  Uzmanı  diploması  almaya  hak  kazandı. Halen aynı üniversitede kısmi statüde çalışmaktadır. İ

Dr. Erata, hasta kabullerini ise İzmir Alsancak' ta bulunan özel muayenehanesinde gerçekleştirmektedir. Evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum

  • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

da..ÇBİLEK

Yakup beyle 28. Haftamda tanistim onla tanisana kadar hep kafamizda soru isaretleri vardi sayesinde sıkntilarimizdan kurtulduk ekip arkadaslari ve kendisinin pozitif enerjisi bilgisi cok iyi bence aklinizda bir soru varsa veya riskli bir durumunuz varsa mutlaka gorusmelisiniz :) 16-02-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yakup Erata tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.