Prof. Dr. Yakup Erata

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İzmir
5.0

Gebe Kalamama, Gebelik Takibi, Riskli Gebelik

5.0

“Yakup beyle 28. Haftamda tanistim onla tanisana kadar hep kafamizda soru isaretleri vardi sayesinde ...” Devamı

Prof. Dr. Yakup Erata

Prof. Dr. Yakup Erata, 1960 yılında Kıbrıs, Lefkoşe'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Lefkoşe'de tamamlayan Dr. Erata, 1978 yılında Lefkoşe Türk Lisesi'nden birincilikle olmasının ardından aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. 1984 yılında mezuniyetini takiben 1990 yılına dek İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını sürdürdü ve 1990 yılında uzman doktor unvanını aldı.

Dr. Erata, 1991 yılında KKTC'de askerlik görevi yaptı ve bu süreçte ve 1992 yılında Lefkoşe Devlet Hastanesi'nde uzman doktor olarak görev aldı. Bu süre içerisinde Kıbrıs'ta çok yaygın görülen talasemia (kan hastalığı) hastalığının doğum öncesi tanısı için o dönemde anne karnındaki bebeklerin göbek kordonundan kan alma(kordosentez) işlemini yapan uzman doktor Op. Dr. Fahri Karagözlü ile birlikte çalışma fırsatı edindi. O dönemde doğum öncesi tanıya olan ilgisi artan Dr. Erata, doğum öncesi tanının sadece talasemia ile ilgili değil de bir bütün olarak eğitimini almaya karar verdi. Bu amaçla 1992 yılında 8 ay süreyle bu konuda dünyanın önde gelen merkezlerinden olan İngiltere-Londrada ""Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine"" -King’s College School of Medicine and Dentistry- eğitim aldı.

Dr. Erata, 1993 yılında Türkiye'ye dönüşü ile birlikte Dokuz Eylül Ünivesrsitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında öğretim görevlisi olarak görev yapmaya başladı.1996 yılında doçent, 2002 yılında Profesör unvanlarını alan Dr. Erata, 25.01.2011  tarihinde  T.C.  Sağlık Bakanlığı tarafından  Perinatoloji  Uzmanı  diploması  almaya  hak  kazandı. Halen aynı üniversitede kısmi statüde çalışmaktadır. İ

Dr. Erata, hasta kabullerini ise İzmir Alsancak' ta bulunan özel muayenehanesinde gerçekleştirmektedir. Evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Yakup ERATA Muayenehanesi
Mimar Sinan Mah. 1359 Sok. No: 5 K:4 D:8/9 Konak/İzmir
Hizmetler
Düşük Gebe takibi Gebelik sonlandırma Jinekolojik muayene Kısırlık tedavisi Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Yakup Erata, 1960 yılında Kıbrıs, Lefkoşe'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Lefkoşe'de tamamlayan Dr. Erata, 1978 yılında Lefkoşe Türk Lisesi'nden birincilikle olmasının ardından aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. 1984 yılında mezuniyetini takiben 1990 yılına dek İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını sürdürdü ve 1990 yılında uzman doktor unvanını aldı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Gebe Kalamama Gebelik Takibi Riskli Gebelik Adet Düzensizliği Doğum Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ST
Sel*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Yakup beyle 28. Haftamda tanistim onla tanisana kadar hep kafamizda soru isaretleri vardi sayesinde sıkntilarimizdan kurtulduk ekip arkadaslari ve kendisinin pozitif enerjisi bilgisi cok iyi bence aklinizda bir soru varsa veya riskli bir durumunuz varsa mutlaka gorusmelisiniz :)

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Yakup Erata ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Yakup Erata için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Yakup Erata nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Yakup Erata Prof. Dr. Yakup ERATA Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Yakup Erata hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Yakup Erata Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanıdır. Gebe Kalamama, Gebelik Takibi, Riskli Gebelik alanlarında hizmet veriyor ve Düşük, Gebe takibi, Gebelik sonlandırma hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube