Prof. Dr. Uğur Haklar, İstanbul, Ortopedi ve Travmatoloji

Prof. Dr. Uğur Haklar

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul

Ön Ve Arka Çağraz Bağ Yaralanmaları Ve Tedavisi, Diz Eklemi Ağrısı, Menisküs Yırtığı

Randevu Al 0 (850) 474 08 89

Doktorun Adresi

Zorlu Center, Levazım Mahallesi, Koru Sokak No:2 TD Lobi No: 151  Beşiktaş, İstanbul
KNEE CLINIC

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Uğur Haklar Hakkında

Uğur Haklar Kimdir?

Prof. Dr. Uğur Haklar, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır. 1995 yılında Amerika’da Baylor College of Medicine, Department of Orthopedic Surgery, Sports Medicine bölümünde diz cerrahisi üzerine çalışmış, Türkiye’ye döndükten sonra çalışmalarını diz cerrahisi üzerine yoğunlaştırmıştır.

Prof. Dr. Uğur Haklar, 2005 yılında Harvard Tıp Fakültesinde diz kliniğinde çalışmış ve diz cerrahisi ile ilgili dünyada tanımlanmış 6 tanı yöntemi ve cerrahi tekniği vardır ve 1999 yılından beri ülkemizde her yıl yapılan artroskopik diz cerrahisi kurslarında eğitici olarak yer almıştır.

Ortopedi ve travmatoloji uzmanı olduktan sonra Haydarpaşa Numune Hastanesinde, Amerikan Hastanesinde ve Acıbadem Kadıköy Hastanesinde çalışmış olan Prof. Dr. Uğur Haklar, şu an İstanbul Beşiktaş'da bulunan Knee Clınıc'de mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Diz cerrahisindeki yenilikleri yakından takip eden Prof. Dr. Uğur Haklar Türkiye’de öncü bir cerrahtır ve ortopedide ilk robotik cerrahisini, ilk artroskopik menisküs transplantasyonunu, ilk menisküs implantı ameliyatlarını yapan kişidir. Türkiye’de ilk cerrahi animasyon filmi olan diz ekleminde artroskopik sinevektomi videosunun prodüksiyonunu yapmıştır. Bunların yanı sıra robotik diz cerrahisini ve dolayısı ile ortopedik cerrahide robotik cerrahiyi Türkiye’de ilk başlatan cerrahtır. Ayrıca robotik diz cerrahisini dünyada 4. ve Avrupa’da 3. ülke olarak Türkiye’de başlatmıştır.

Robotik cerrahiyi ISAKOS (International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine), APOA (The Asia Pacific Orthopaedic Association) kongrelerinde ilk kez sunan Prof. Haklar, Rusya, Ukrayna, İran, Makedonya’da da ilk kez robotik diz cerrahisini anlatan cerrah olmuştur.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon Spor, Kasımpaşa kulüplerinin tüm branşlarında ve Türkiye A2 milli futbol takımında da görev yapmış olan Prof. Haklar Türkiye Tenis Federasyonunda sağlık kurulu başkanlığı yapmıştır. Birçok yerli ve yabancı üst düzey ve milli sporcunun diz ameliyatlarını gerçekleştirmiş olan Prof. Haklar bu konuda tanınmış bir isimdir.

ISAKOS (International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine), ESSKA (European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy), ICRS (International cartilage regeneration & joint preservation society) dernekleri aktif üyesidir.

Uluslararası birçok yayını olan Prof. Haklar’ın yine uluslararası kitaplarda basılmış çok sayıda kitap bölümü vardır.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL OKMEYDANI EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

Yayınlar

 • A1. Haklar U, Yüksel M, Velioglu A, Turkmen M, Haklar G, Yalçin AS. Oxygen Radicals and Nitric Oxide Levels in Chondral or Meniscal Lesions or Both. Clinical Orthopaedics and Related Research, Oct,(403): 135-42, 2002. A2. Durakbaşa O, Haklar U, Tuygun H,

İlgilendiği Hastalıklar

 • Ön Ve Arka Çağraz Bağ Yaralanmaları Ve Tedavisi
 • Diz Eklemi Ağrısı
 • Menisküs Yırtığı
 • Diz Kapağı Problemleri
 • Spor Hekimliği

Tedaviler

 • Ön çapraz bağ bağların ameliyatı
 • Eklem enjeksiyonu
 • Kapalı eklem aspirasyonu
 • Kapalı manipülasyon
 • Kıkırdak Nakli

Ödüller

 • Haklar U., Dönmez F., How Successful are the Results of Double-Vertical Meniscal Sutures, 9th ISAKOS Congress Toronto 12-16 May 2013. (9. ISAKOS Kongresinde Türkiyeden Yapılan En İyi Sunum Ödülü) (16.05.2013)
 • Haklar U, Koyuncu LO, Kılıçoğlu O, Bozdağ E, Sünbüloğlu E. Comparison of Load to Failure and Elongation to Failure of Surgical Suture Materials. VIIth Cogress of the Turkish Society of Sports Traumatology, Arthroscopy, and Knee Surgery Combined with the I (02.11.2004)

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 08 89

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Uğur Haklar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Uğur Haklar ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Uğur Haklar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 08 89

Prof. Dr. Uğur Haklar için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Uğur Haklar için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Uğur Haklar için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Uğur Haklar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Uğur Haklar KNEE CLINIC Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Uğur Haklar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Uğur Haklar Ortopedi ve Travmatoloji, uzmanıdır. Ön çapraz bağ bağların ameliyatı, Eklem enjeksiyonu, Kapalı eklem aspirasyonu, Kapalı manipülasyon, Kıkırdak Nakli, Kıkırdak ve Kök Hücre Tedavisi, Kök hücre tedavisi, Menisektomi, Menisküs alımı, Menisküs Nakli alanlarında hizmet veriyor ve Ön Ve Arka Çağraz Bağ Yaralanmaları Ve Tedavisi, Diz Eklemi Ağrısı, Menisküs Yırtığı, Diz Kapağı Problemleri, Spor Hekimliği hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Uğur Haklar için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Uğur Haklar muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Uğur Haklar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Uğur Haklar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Uğur Haklar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.