Prof. Dr. Tuğbay Tuğ

Genel Cerrahi - Ankara

Meme Hastalıkları, Tiroid Hastalıkları (guatr), Paratiroid Bezi Hastalıkları

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Cinnah Cad. Alaçam Sok. Cıngıllıoğlu İş Merkezi No: 1/12  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Tuğbay Tuğ Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Tuğbay Tuğ Hakkında

Tuğbay Tuğ Kimdir?

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ 1958 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara’da tamamladı ve 1975 yılında Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girerek tıp eğitimine başladı ve 1981 yılında “Tıp Doktoru” diploması aldı.

1981 yılında mezun olduğu Ankara Tıp Fakültesinin Genel Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Tuğbay Tuğ, 1987 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu. Bu süre zarfında karın cerrahisi, endokrin cerrahi, meme cerrahisi ve periferik vasküler cerrahi alanlarında çalıştı.

Uzmanlık eğitiminden sonra 1987-1988 yıllarında Hakkari Dağ ve Komando Tugayı’nda genel cerrahi uzmanı tabip asteğmen olarak çalışarak askerlik hizmetini tamamladı.

1988-1991 yılları arasında Kırşehir ili, Mucur ilçesi Devlet Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak çalışarak mecburi hizmetini yapan Dr. Tuğbay Tuğ bu ilçede çok sayıda ameliyat gerçekleştirdi.

1991 yılında mecburi hizmet sonrası Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesi 2. Genel Cerrahi Kliniği’nde bir süre çalışan Dr. Tuğbay Tuğ 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne dönerek akademik çalışmalarına burada devam etti.

1997 yılında Doçent oldu. Ankara Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda 2000 yılında Doçent kadrosuna atandı ve 2003 yılında da Profesörlüğe yükseltildi. Halen aynı klinikte öğretim üyesi görevini sürdürmekte olan Prof. Dr. Tuğbay Tuğ iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Meme Cerrahisi ve Endokrin Sistem Cerrahisi alanında çalışmalarını yoğunlaştırmış olan Prof.Dr.Tuğbay Tuğ’ un ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda bilimsel makalesi, kongre sunuları ve posterleri ile konuşmaları mevcuttur.

Akademik çalışmaları süresince çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı görevde bulunmuş olan Prof. Dr.Tuğbay Tuğ kendi uzmanlık alanı ile ilgili birçok mesleki derneklerin yönetim kurullarında görev yapmıştır.

Prof.Dr.Tuğbay Tuğ evli ve iki çocuk babasıdır

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Meme Hastalıkları
 • Tiroid Hastalıkları (guatr)
 • Paratiroid Bezi Hastalıkları
 • Sürrenal Hastalıkları
 • Onkoplastik Meme Cerrahisi
Tedaviler
 • Laparoskopik reflü ameliyatı
 • Tiroit ultrasonografisi
 • Tiroid kanseri cerrahisi
 • Şeker ameliyatı
 • Safra yolları cerrahisi

Tuğbay Tuğ Değerlendirmeleri

Değerlendir
26 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kendisine beni aydınlattığı için sonsuz teşekkür ederim 26-06-2021

en..rkoğlu
Zamanlama
İlgi
Ortam

ilginiz için teşekkürler 26-05-2021

in..ar
Zamanlama
İlgi
Ortam

Soruma verdiğiniz açıklayıcı ve güzel cevabınız için teşekkür ederim hocam iyi çalışmalar 10-05-2021

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sevgili Tuğbay Tuğ hocam.. Geçtiğimiz ay hem tiroid hem de safra kesesi ameliyatını bir arada oldum. Net tavrı, bilgisi, açıklamaları, duruşu sayesinde hiç kaygı yaşamadan ve hiç korkmadan bir ameliyat geçirdim. Ne dediyse, nasıl anlattıysa herşey aynı şekilde ve sorunsuz geçti. İlk gece kendimdeydim ve ayağa kalkabildim. Ne kadar teşekkür etsem az. Kendisi az rastlanır doktorlardan..İyi ki sizi tanımışız.. Sevgiler, saygılar 07-04-2021

ap..afettah
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çok ilgili ve iyi bir doktor allah razı olsun 05-03-2021

�..MAZ
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sayın hocamıza sorduğum önemli bir soruda gayet açık ve net bir şekilde hemen cevapladı.İlginiz için çok teşekkür ederim 03-03-2021

un..yıkçı
Zamanlama
İlgi
Ortam

Neredeyse ayağım kesilmek üzere iken ayağımı kurtaran o kadar nazik beyefendi işinin erbabı bir o kadar hızlı hocam Allah ım sizi var etsin ellerinizden öpüyorum saygılar sevgiler herşey gönlünüzce olsun...!!! 20-02-2021

�il..LEKCİ
Zamanlama
İlgi
Ortam

Biricik doktorum, sempatik güzel kalpli kendine güveni tam, son derece insancıl, ses tonu tavrıyla harika bir iletişime sahip, övgülerin az kalacağı hayatımda tanıdığım en iyi doktor, abi:) Mimar oldum ama onu tanıyınca gıpta ettim ve keşke doktor olsaydım dedim.2012 yılında troit ameliyatımı yaptı.Zerre sorun yaşamadım çok şükür, ailemin parçası gibi zira farklı bir ilde yaşamamıza rağmen yanıbaşımda gibi, arasam açamasa döner, mesaj atar branşı dışında sorular sorsam araştırır yönlendirir.Bence klonlanmalı ve versiyonları olmalı farklı tıp dallarında:) Böyle doktorlar varsa umut var , sayılarının artmasını diliyorum.İyi ki varsınız Tuğbay Hocam, hep olun✌ 05-02-2021

met..an
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sayın hocam iyi ki varsınız. Çok teşekkür ederim. 27-01-2021

Gülbin..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ Hocamla, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden dönem arkadaşı, aile dostumuz Op. Dr. Sabri Dokuzoğuz tavsiyesi ile tanıştık. Kendisi ülkemizde çok sayıda ameliyat yapmış, özellikle meme ve tiroit hastalıklarının cerrahisinde, mesleğinin piri olmuş bir doktorumuz. Hastaya yaklaşımı, farklı disiplinlerde olan bilgisi ve hakimiyeti, tıp ilmine bütüncül bakış açısı, hastayı korkutmadan cesaretlendirerek yönlendirmesi, doğru öngörüleri, ameliyat öncesi ve sonrası hastaya ve yakınlarına verdiği destekle, gönüllerimizdeki yeri ayrı olan iyi ve güzel insana sonsuz teşekkürler... Kendisine şahsen minnettarım. 28-12-2020

26 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Tuğbay Tuğ Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Tiroid ultrasonu

  Cevabınız için teşekkür ederim. 3 ay önceki tsh değerim 5.24 (referans aralık 0.35-4.94). bu değerde de ilaç kullanmamı önerir misiniz? yurt dışına çıkacağım orda düzenli kontrol ettirmem zor olabilir.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Tuğbay Tuğ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Patoloji sonucundan önce levotiron

  Merhabalar hocam. bugün yapılan kan tahlilimde anti tiroglobin antikor 32,09 - t3 <1,07. - t4 <0,4. -tsh 126,1- triglobulin 0,04 çıktı. yarın iyot diyetine başlayıp 11 ekimde atom tedavisi alacakmışım. bu değerler nüks etmiş demek mi oluyor.? anti tiroglobin değerinin yüksek olması hala parça mı var... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Tuğbay Tuğ

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. T Tuğ ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. T Tuğ şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Tuğbay Tuğ Prof. Dr. Tuğbay Tuğ Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Tuğbay Tuğ Genel Cerrahi, uzmanıdır. Laparoskopik reflü ameliyatı, Tiroit ultrasonografisi, Tiroid kanseri cerrahisi, Şeker ameliyatı, Safra yolları cerrahisi, Safra kesesi taşı tedavisi, Reflü Tedavisi, Reflü cerrahisi, Pankreas Hastalıkları, Pankreas cerrahisi alanlarında hizmet veriyor ve Meme Hastalıkları, Tiroid Hastalıkları (guatr), Paratiroid Bezi Hastalıkları, Sürrenal Hastalıkları, Onkoplastik Meme Cerrahisi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Tuğbay Tuğ muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. T Tuğ ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Tuğbay Tuğ hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. T Tuğ hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.