Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya

Dahiliye - İç Hastalıkları, Nefroloji - İstanbul

Nefrokalsinozis, Hemolitik Üremik Sendrom (HUS), Henoch-Schönlein Purpurası

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi (2)

Acıbadem Mahallesi, Tekin Sk. No:8, 34718  Kadıköy, İstanbul
Acıbadem Kadıköy Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İnönü Cad. Okur Sok. No: 20  Kadıköy, İstanbul
Kozyatağı Acıbadem Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Tevfik Rıfkı Evrenkaya Hakkında

Tevfik Rıfkı Evrenkaya Kimdir?

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı EVRENKAYA, tıp eğitimini 1986 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır. İhtisasını ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yapmış ve 1993 yılında İç Hastalıkları uzmanı olmuştur. 1996 yılında ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden Nefroloji yan dal uzmanlığını almıştır.

Askerlik vazifesini 1993-1994 yılları arasında Ardahan Asker Hastanesi'nde yerine getirmiş olan Prof. Dr. Tevfik Rıfkı EVRENKAYA, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde 1996-1997 yılları arasında uzman doktor, 1997-2000 yılları arasında Yardımcı Doçent, 2000-2007 yılları arasında Doçent, 2007-2012 yılları arasında ise Profesör olarak görev yapmıştır.

2012 yılından beri mesleki çalışmalarına Acıbadem Sağlık Grubu Maslak Hastanesi'nde devam eden Prof. Dr. Tevfik Rıfkı EVRENKAYA, Türk Nefroloji Derneği, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Diyaliz Hekimleri Derneği, Avrupa Diyaliz ve Transplantasyon Birliği/Avrupa Böbrek Birliği ve Uluslararası Nefroloji Derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Nefrokalsinozis
 • Hemolitik Üremik Sendrom (HUS)
 • Henoch-Schönlein Purpurası
 • Hidronefroz (Böbrek Şişmesi)
 • İdrar Kültürü
Tedaviler
 • Abdominal ultrasonografi
 • Böbrek ultrasonu
 • Kan elektrolit testi
 • Keratinin kan testi

Tevfik Rıfkı Evrenkaya Değerlendirmeleri

Değerlendir
4 Değerlendirme (Ort. Puan : 4.8)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

mettin..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sorduğum soruya çok kısa sürede yanıt verdi.Allah böyle iyi doktorları milletimizin başından eksik etmesin.Tesekkur ediyorum. 02-12-2020

da..ke
Zamanlama
İlgi
Ortam

x bir doktorun yaptığı yorumla 2 aydır kabusu yaşıyorduk eşimle. Eşimin yeni yapılan 5 sayfa tahlil sonucunu kendisine mail attım(internet üzerinde araştırdım kendisini tanımıyordum hastası değiliz!!!) ve o kadar kısa süre içinde dönüş yapıp net ve güzel yorumladı ki Allah razı olsun. Hiç cevap vermezler diye tahmin ederken tahlil sonuçlarını istemesi çok kısa sürede ilgilenmesi içimizi ferahlatması çok iyi geldi bize.Allah razı olsun çok başarılı olmasını diliyorum Allah razı olsun.Teşekkür ederiz . 09-03-2019

u..irkol

selamlar 14-01-2017

yzhan..IRIM

***** ***** 14-01-2016

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Tevfik Rıfkı Evrenkaya Cevapladığı Sorular

 • Kronik böbrek hast kreatinin yüksekliği

  Hocam teşekkür ediyorum, tekrar bi sorum olacak beslenme konusunda tuz sıfır mı tüketmeliyim az mı tüketmeliyim farklı şeyler okuyorum bu konuda, tuzun az da tüketilse bile böbrek hasarını ilerlettiği de yazıyor, hiç tüketilmezse de sorun olabilecegi söyleniyor.aynı şey et süt gibi proteinler içinde... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kronik böbrek yetmezliği

  Meraba hocam doğuştan %15 sol böbrekle takipli hastayım şuanda 20 yaşındayım son yapılan dmsa'da; sol böbrek %5 sağ böbrek %95 katkı sağlamakta boyutları küçülmüş konturları düzensiz parankimi incelmiş sol böbrek olarak belirtilmiş. son usg de; sağ böbrek toplayıcı sistemde grade 1,sol böbrekte grad... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Tevfik Rıfkı Evrenkaya Makaleleri

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. T Evrenkaya ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. T Evrenkaya şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kozyatağı Acıbadem Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya Dahiliye - İç Hastalıkları, ,Nefroloji uzmanıdır. Abdominal ultrasonografi, Böbrek ultrasonu, Kan elektrolit testi, Keratinin kan testi alanlarında hizmet veriyor ve Nefrokalsinozis, Hemolitik Üremik Sendrom (HUS), Henoch-Schönlein Purpurası, Hidronefroz (Böbrek Şişmesi), İdrar Kültürü hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. T Evrenkaya ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Tevfik Rıfkı Evrenkaya hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. T Evrenkaya hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.