Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz, Ankara, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz

Kadın Hastalıkları ve Doğum - Ankara

Rahim Hastalıkları, Kadın Hastalıkları (Jinekoloji), Kadında İşeme Bozukluğu

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Beştepe Mah.Yaşam Caddesi Neorama İş Merkezi A Blok No:13/8 Yenimahalle  Yenimahalle, Ankara
Prof.Dr. Sevim Dinçer Cengiz Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Sevim Dinçer Cengiz Hakkında

Sevim Dinçer Cengiz Kimdir?

Çamlıca Kız Lisesi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz, aynı üniversitenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1971’de Amerika Birleşik Devletleri Govermental Affairs Institute ve Downstate Medical Center’da mesleki çalışmalarda bulunmuştur. 1972-79 yılları arasında Diyarbakır Tıp Fakültesinde yardımcı doçent olarak çalışmaya başlayan Dr. Cengiz, doçenlik döneminde aynı hastanenin başhekimliğini de yürütmüştür. 1980’den itibaren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Doçent, ve ardından da Profesör olarak bilimsel ve klinik faaliyetlerini sürdüren Dr. Cengiz,1999-2002 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmüştür. Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz, Türkiye’de Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında Profesör ve Anabilim Dalı Başkanı olan ilk kadın öğretim üyesidir. Dr. Cengiz, 2009 yılından bu yana Ufuk Üniversitesinde öğretim üyesi olarak bilimsel faaliyetlerini sürdürmekte, ve yıllardır olduğu gibi Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında ülkemize öğrenci, asistan ve öğretim üyesi yetiştirmeye devam etmektedir.

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde 100’ün üzerinde bilimsel makalesi bulunan Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz’in 3 kitap editörlüğü ve birçok ders kitabında bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Dr. Cengiz, ulusal ve uluslararası birçok bilimsel derginin editör ve hakem kurullarında görev yapmaktadır. Ulusal Adolesan Jinekoloji Derneği kurucusu ve halen başkanı olan Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz, üyesi olduğu Türk Kadınlar Birliği ve Kadın Sağlığı Koruma Derneği’nin de başkalığını yürütmüş olup, aralarında Ulusal Menopoz Derneği ve Ankara Jinekoloji Derneği’nin de bulunduğu birçok bilimsel kuruluşun üyesidir.

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz, Kadın Hastalıkları ve doğumla ilgili tüm alanlarda aktif bilimsel ve klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Özel ilgi alanları yumurtalık kisleri, polikistik over, miyom ve benzeri hastalıklar, tedaviye cevap vermeyen kanamalar, genital organ sarkıklıkları, kısırlık (infertilite), adolesan (ergenlik) dönemi sorunları, menopoz, gebelik takibi, doğum sonu kanamaları ve toksoplasma enfeksiyonunun yol açtığı sorunlardır.

Doktor Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

e..kan

Hocam sayenizde dünyanin en tatlı varlığına yavrumuza sahip olduk cok tesekkür ederım Türkiye'ye geldigimiz de ilk durağımız dr Sevim Dinçer Cengiz olacak sayenizde hasretimiz son buldu mşnnetdarım Hocam size 09-07-2016

aretçi..kan

hocam çok teşekür edrimsoruma açıklyaıcı birşekilde cevap verdiğiniziçin çokta açıklyaıcı anltan bi hoca çokmenunm 27-08-2015

ya..ay

Verdiğiniz cevap için çok teşekkür eder saygılar sunarım 16-08-2015

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Korkuyorum

  Merhaba. ben dün gece erkek arkadaşımla denize gittim. üzerimizde herhangi bir şey olmadan girdik. bir anda şakalaşma bahanesiyle çok yaklaştı. cinsel organı benim cinsel organıma temas etti sürekli... (çarptı, sürttü vs) birleşme olmadı. ama boşaldı mı zevk suyu geldi mi onu da bilmiyorum. böle bi... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Klomen kullanımı

  Merhaba, ben 11ağustos da başlayıp 2hafta klomen kullandım, sonra 22ağustos çatlatma iğnesi oldum bhcg baktrdm hamilelk çıkmadı, hala adet olamadım önceden 28günde olurdum, hamile olma olasılığı var mı hala kanda çıkmasa da ve adet geciktirir mi bu ilaç . ben 1yıllık evliğim hiçbisorun olmamasına ra... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. S Dinçer Cengiz ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. S Dinçer Cengiz şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz Prof.Dr. Sevim Dinçer Cengiz Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz Kadın Hastalıkları ve Doğum, uzmanıdır. Laparoskopik tubal sterilizasyon, Embriyo dondurma, Ooforektomi(histerektomi), Ivf, Ovariektomi, Genital renk açıcı tedaviler, Bilateral ooferektomi, İkili tarama testi, Spiral taktırma, Düşük alanlarında hizmet veriyor ve Rahim Hastalıkları, Kadın Hastalıkları (Jinekoloji), Kadında İşeme Bozukluğu, Kadında sistit ve tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları, Kısırlık / İnfertilite hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. S Dinçer Cengiz ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. S Dinçer Cengiz hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.