Prof. Dr. Serdar Tekgül, Ankara, Üroloji

Prof. Dr. Serdar Tekgül

Üroloji, Çocuk Ürolojisi - Ankara

İdrar Yolu Kisti, Böbrek Kumu, Böbrek Nakli (Transplantasyonu)

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi (2)

Arjantin Cad. Ülkü İş Merkezi 17/7 Gaziosmanpaşa  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Serdar Tekgül Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit
Sıhhiye  Çankaya, Ankara
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Sgk Anlaşmalı

Serdar Tekgül Hakkında

Serdar Tekgül Kimdir?

Prof. Dr. Serdar Tekgül, İstanbul Amerikan Robert Lisesi'nden mezun olarak lisans öncesi eğitimi tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tıp doktoru unvanını almıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda başlamış olduğu ihtisas eğitimini 1991'de tamamlamış ve üroloji uzmanı olmuştur. 1994-1995'te ABD'de Washington Üniversitesi'nde çocuk ürolojisi alanında üst uzmanlık çalışmalarını tamamlamış, 1995 yılında doçent, 2002 yılında ise profesör olmuştur. 

Prof. Dr. Serdar Tekgül, 1996- 2006 Arası Türk Çocuk Ürolojisi Derneği yönetim kurulu üyeliğini, 2008 -2011 arasında bu derneğin başkanlığını yapmıştır. 2003'te Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği (ESPU)  Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş, 2002, 2008 yıllarında Avrupa Çocuk Ürolojisi Eğitim Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2008-2010  tarihlerinde Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği (ESPU) bilimsel sekreterliğini yapmıştır. Ve 2010 yılından itibaren de Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği Genel Sekreterliğini yürütmektedir. Ürolojik Cerrahi Derneğinin 2010 yılında kurucu üyesi ve kurucu yönetim kurulu üyesi olmuştur ve günümüzde de Ürolojik Cerrahi Derneğinin başkanlığını yapmaktadır.

2004'ten itibaren olmak üzere de Dünya İnkontinansı (idrar kaçırması) Danışma Kurulu'na seçilmiş, 2008’de bu kurulda çocuklarla ilgili komitenin başkanı olmuştur. Bu kurulun 2009 yılında yazdığı kitapta (ICI 2009 report) çocuk idrar kaçırmalarıyla ilgili bölümü yazmıştır.  

Ayrıca Avrupa Üroloji Derneği’nin (EAU) Klinik Kılavuz Komiteleri içindeki Çocuk Ürolojisi kılavuzlarını yazan komitenin son 5 yıldır başkanlığını yürütmektedir. Bu klinik kılavuzlar tüm Avrupalı doktorlara hastalıklar konusundaki güncel tedavi şemalarını anlatan ve yıllık güncellenen yol gösterici bilgiler içeren bir kitap niteliğindedir. 2003 -2010 yılları arasında Prag da her yıl Eylül ayında Avrupa Üroloji Derneğince organize edilen  Avrupa Üroloji asistan eğitim programında Pediatrik Üroloji eğitimi konusunda eğitici olarak yer almıştır.

Yurt dışı dergilerde (SCI tarafından taranan) yayınlanmış çocuk ürolojisiyle ilgili 76 bilimsel makalesi, İngilizce yayınlamış 6 kitapta bölüm yazarlığı, ayrıca çocuk ürolojisi alanında 100 üstünde uluslararası bildiri ve 200 civarında ulusal yayın ve bildirisi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Serdar Tekgül, Journal of Pediatric Urology'nin 2006-2010 arasında ikinci editörlüğünü yapmıştır ve halen Dialogues in Pediatric Urology editoryal komitesinde, Urologic Surgery kitabının çocuk ürolojisi bölüm editörlüğünü yapmaktadır.

Dünyanın çeşitli yerlerine Çocuk Ürolojisi bölümlerine misafir profesör (ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Romanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Mısır, Suudi Arabistan, İran, Nijerya, Gürcistan, Bengladeş, Hindistan, Rusya) olarak davet edilmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda çocuk ürolojisi ile ilgili kurs ve toplantıların organizasyonunu yapmıştır.

Prof. Dr. Serdar Tekgül,  Dünya Pediatrik Ürolojik Cerrahlar grubunun ( Society for Pediatric Urologic Surgeons – SPUS) 24 üyesinden biridir. 2002'de Hacettepe Üniversitesi Bilim Teşvik Ödülü'nü almıştır. Akademik ve klinik çalışmalarını son 20 yıldır sadece çocuk ürolojisi alanında sürdürüyor.

Prof. Dr. Serdar Tekgül Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı bünyesinde Çocuk Ürolojisi ünitesinin başkanlığı görevini günümüzde de sürdürmektedir. Başkanlığını yapmış oldu bu ünite, Avrupa’da  Çocuk Ürolojisi eğitimi verme için yeterlilik belgesi almış Türkiye deki ilk merkezdir ve  Avrupa’daki 12 merkezden biridir. Bu yeterlilik 5 yıl önce kazanılmıştır, kazanıldığında Avrupa’daki ilk 6 merkezden biri olmuştur. 

Serdar Tekgül evli ve bir çocuk babasıdır.

Doktor Yorumları

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

em ..az

Senanur ilgaz in kizimizin dun ameliyatini yapti Rabbim serdar hocamizdan razi olsun hersey o kadar guzel oldu ki hocamiza minettariz uroloji hakkinda bence 1 nurama kimse tereddut etmesin arkadaslar 26-01-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Serdar Tekgül tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Serdar Tekgül kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. S Tekgül ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Serdar Tekgül için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. S Tekgül şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Serdar Tekgül nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Serdar Tekgül Prof. Dr. Serdar Tekgül Muayenehanesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Serdar Tekgül hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Serdar Tekgül Üroloji, ,Çocuk Ürolojisi uzmanıdır. Ürolojik çocuk hastalıkları tedavisi, Kriyoablasyon, Abdominal ultrasonografi, Böbrek ultrasonu, İntravenöz pyelografi ( ivp ), İntravenöz ürografi, Kan elektrolit testi, İdrar kaçırma ameliyatları, İdrar kaçırma tedavileri, İşeme Sistoüretrografi alanlarında hizmet veriyor ve İdrar Yolu Kisti, Böbrek Kumu, Böbrek Nakli (Transplantasyonu), Böbrek Taşı, BPH (Benign Prostat Hiperplazisi / Prostat Büyümesi) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Serdar Tekgül için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Serdar Tekgül muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Serdar Tekgül hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. S Tekgül ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Serdar Tekgül hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. S Tekgül hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.