Prof. Dr. Serdar Tekgül

Üroloji, Çocuk Ürolojisi - Ankara
5.0

Çocukta İdrar Tutma, Çocuklarda sistit, Çocuklarda Mesane Kanseri

5.0

“Senanur ilgaz in kizimizin dun ameliyatini yapti Rabbim serdar hocamizdan razi olsun hersey o kadar ...” Devamı

Prof. Dr. Serdar Tekgül

Prof. Dr. Serdar Tekgül, İstanbul Amerikan Robert Lisesi'nden mezun olarak lisans öncesi eğitimi tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tıp doktoru unvanını almıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda başlamış olduğu ihtisas eğitimini 1991'de tamamlamış ve üroloji uzmanı olmuştur. 1994-1995'te ABD'de Washington Üniversitesi'nde çocuk ürolojisi alanında üst uzmanlık çalışmalarını tamamlamış, 1995 yılında doçent, 2002 yılında ise profesör olmuştur. 

Prof. Dr. Serdar Tekgül, 1996- 2006 Arası Türk Çocuk Ürolojisi Derneği yönetim kurulu üyeliğini, 2008 -2011 arasında bu derneğin başkanlığını yapmıştır. 2003'te Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği (ESPU)  Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş, 2002, 2008 yıllarında Avrupa Çocuk Ürolojisi Eğitim Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2008-2010  tarihlerinde Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği (ESPU) bilimsel sekreterliğini yapmıştır. Ve 2010 yılından itibaren de Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği Genel Sekreterliğini yürütmektedir. Ürolojik Cerrahi Derneğinin 2010 yılında kurucu üyesi ve kurucu yönetim kurulu üyesi olmuştur ve günümüzde de Ürolojik Cerrahi Derneğinin başkanlığını yapmaktadır.

2004'ten itibaren olmak üzere de Dünya İnkontinansı (idrar kaçırması) Danışma Kurulu'na seçilmiş, 2008’de bu kurulda çocuklarla ilgili komitenin başkanı olmuştur. Bu kurulun 2009 yılında yazdığı kitapta (ICI 2009 report) çocuk idrar kaçırmalarıyla ilgili bölümü yazmıştır.  

Ayrıca Avrupa Üroloji Derneği’nin (EAU) Klinik Kılavuz Komiteleri içindeki Çocuk Ürolojisi kılavuzlarını yazan komitenin son 5 yıldır başkanlığını yürütmektedir. Bu klinik kılavuzlar tüm Avrupalı doktorlara hastalıklar konusundaki güncel tedavi şemalarını anlatan ve yıllık güncellenen yol gösterici bilgiler içeren bir kitap niteliğindedir. 2003 -2010 yılları arasında Prag da her yıl Eylül ayında Avrupa Üroloji Derneğince organize edilen  Avrupa Üroloji asistan eğitim programında Pediatrik Üroloji eğitimi konusunda eğitici olarak yer almıştır.

Yurt dışı dergilerde (SCI tarafından taranan) yayınlanmış çocuk ürolojisiyle ilgili 76 bilimsel makalesi, İngilizce yayınlamış 6 kitapta bölüm yazarlığı, ayrıca çocuk ürolojisi alanında 100 üstünde uluslararası bildiri ve 200 civarında ulusal yayın ve bildirisi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Serdar Tekgül, Journal of Pediatric Urology'nin 2006-2010 arasında ikinci editörlüğünü yapmıştır ve halen Dialogues in Pediatric Urology editoryal komitesinde, Urologic Surgery kitabının çocuk ürolojisi bölüm editörlüğünü yapmaktadır.

Dünyanın çeşitli yerlerine Çocuk Ürolojisi bölümlerine misafir profesör (ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Romanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Mısır, Suudi Arabistan, İran, Nijerya, Gürcistan, Bengladeş, Hindistan, Rusya) olarak davet edilmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda çocuk ürolojisi ile ilgili kurs ve toplantıların organizasyonunu yapmıştır.

Prof. Dr. Serdar Tekgül,  Dünya Pediatrik Ürolojik Cerrahlar grubunun ( Society for Pediatric Urologic Surgeons – SPUS) 24 üyesinden biridir. 2002'de Hacettepe Üniversitesi Bilim Teşvik Ödülü'nü almıştır. Akademik ve klinik çalışmalarını son 20 yıldır sadece çocuk ürolojisi alanında sürdürüyor.

Prof. Dr. Serdar Tekgül Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı bünyesinde Çocuk Ürolojisi ünitesinin başkanlığı görevini günümüzde de sürdürmektedir. Başkanlığını yapmış oldu bu ünite, Avrupa’da  Çocuk Ürolojisi eğitimi verme için yeterlilik belgesi almış Türkiye deki ilk merkezdir ve  Avrupa’daki 12 merkezden biridir. Bu yeterlilik 5 yıl önce kazanılmıştır, kazanıldığında Avrupa’daki ilk 6 merkezden biri olmuştur. 

Serdar Tekgül evli ve bir çocuk babasıdır.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Sıhhiye Çankaya/Ankara
Hizmetler
İdrar Kaçırma Ameliyatları İdrar kaçırma tedavileri İşeme sistoüretrografi Mesane kanser ameliyatı Mesane taşı (açık cerrahi) Devamı
Prof. Dr. Serdar Tekgül Muayenehanesi
Arjantin Cad. Ülkü İş Merkezi 17/7 Gaziosmanpaşa Çankaya/Ankara
Hizmetler
İdrar Kaçırma Ameliyatları İdrar kaçırma tedavileri İşeme sistoüretrografi Mesane kanser ameliyatı Mesane taşı (açık cerrahi) Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Serdar Tekgül, İstanbul Amerikan Robert Lisesi'nden mezun olarak lisans öncesi eğitimi tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tıp doktoru unvanını almıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'nda başlamış olduğu ihtisas eğitimini 1991'de tamamlamış ve üroloji uzmanı olmuştur. 1994-1995'te ABD'de Washington Üniversitesi'nde çocuk ürolojisi alanında üst uzmanlık çalışmalarını tamamlamış, 1995 yılında doçent, 2002 yılında ise profesör olmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Çocukta İdrar Tutma Çocuklarda sistit Çocuklarda Mesane Kanseri Çocuklarda Böbrek Taşı Ameliyatı Çocuk Taş Hastalıkları Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ei
Ekr*** I***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Senanur ilgaz in kizimizin dun ameliyatini yapti Rabbim serdar hocamizdan razi olsun hersey o kadar guzel oldu ki hocamiza minettariz uroloji hakkinda bence 1 nurama kimse tereddut etmesin arkadaslar

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Serdar Tekgül ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Serdar Tekgül için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Serdar Tekgül nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Serdar Tekgül Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Serdar Tekgül hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Serdar Tekgül Üroloji, Çocuk Ürolojisi uzmanıdır. Çocukta İdrar Tutma, Çocuklarda sistit, Çocuklarda Mesane Kanseri alanlarında hizmet veriyor ve İdrar Kaçırma Ameliyatları, İdrar kaçırma tedavileri, İşeme sistoüretrografiİdrar Kaçırma Ameliyatları, İdrar kaçırma tedavileri, İşeme sistoüretrografi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube