Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.
Prof. Dr. Sercan Akpınar, Adana, Ortopedi ve Travmatoloji

Prof. Dr. Sercan Akpınar

Ortopedi ve Travmatoloji - Adana

Ayak Bileği Burkulması, Diz Ortopedisi, Spor Ortopedisi ve Atroskopi(Omuz-Diz-Ayak Bileği)

Randevu Al 0 (850) 474 04 94

Adres

Central Plaza, Hurmalı Mah.Kurtuluş Cad. No 39, Kat.3/34  Seyhan, Adana
Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Hakkında

Sercan Akpınar Kimdir?

Prof. Dr. Sercan AKPINAR, 1968 yılında Adana’da doğmuştur. 1979 yılında Adana Hayriye Kemal Kusun İlköğretim okulundan ve 1986 yılında Adana Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 1986 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1992 yılında başarıyla tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. Hemen ardından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında ihtisasına başlamıştır. Bu süre zarfında 1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda Artroskopi ve Spor Travmatolojisi ile Omuz ve Dirsek Cerrahisi bölümlerinde 6 ay rotasyon yapmıştır. 1997 yılında “ Omuz İnstabilitelerinin Tedavisinde Dikiş Kancası Kullanımı” başlıklı tezi ile ihtisasını almış ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.

1997-1998 yılları arasında İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nde uzman hekim olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Sercan AKPINAR, 1998 yılı Haziran ayında Başkent Üniversitesi Adana Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda göreve başlamıştır. 1999 yılında Yardımcı Doçentlik, 2004 yılında Doçentlik, 2010 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 

2004 yılında Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği'nin bursunu kazanarak 1 ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri'nde Omuz ve Dirsek Cerrahisi konusunda başarılı olan 7 ayrı merkezi ziyaret etmiş, buralarda çalışmalar yapma imkanı bulmuştur. 2005 yılında Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Board sınavını olan Prof. Dr. Sercan AKPINAR, 2006 yılında ise Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Board sınavını geçen ilk 4 Türk ortopedistten birisi olma başarısını göstermiştir.

2012 yılından beri Medline Adana Hastanesi'nde görev yapmış olup mesleki çalışmalarına Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde devam etmektedir. 2013-2015 yılları arasında Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği'nin yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Bunun yanı sıra kendisi Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi (SECEC) ve Uluslararası Artroskopi, Diz Cerrahisi ve Spor Travmatolojisi (ISAKOS) derneklerinin aktif üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

İlgilendiği Hastalıklar

 • Ayak Bileği Burkulması
 • Diz Ortopedisi
 • Spor Ortopedisi ve Atroskopi(Omuz-Diz-Ayak Bileği)
 • Ayak Bileği Kırıkları
 • Ayak Bileği Yaralanmaları

Tedaviler

 • Artroskopik akromioplasti
 • Inflamasyonlarda debridman
 • Laminektomi
 • Fibröz tümörün cerrahi olarak çıkarılması
 • Anti-ccp(sitrülin antikoru)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 04 94

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ı..ACIK

Büyük kızıma bacaklarında pliler eşit olmadığı için kalça çıkığı olabileceği söylendi Sercan Beye getirene kadar üzüntü içinde bir çocuk doktoru bir ortopedist arasında gittik geldik ama ne teşhis konuldu ne tedavi edildi.Çok şükür Sercan Bey ile karşılaştık ve kızımızın sağlıklı olduğunu öğrendik.İkinci kızımı kalça muayenesi için direkt Sercan Beye götürdüm çok şükür o da çok sağlıklı.Annem 2 yıl önce hem elinde hem dizlerinden ameliyat oldu sorunsuz geçti ve şuan çok iyi.Eşim geçmeyen diz ağrısı için gitti o da şuan çok iyi.Sercan Bey gerçekten çok iyi bir doktor ayrıca hastaya yaklaşımı çok güzel. 07-02-2018

et..ET

........... 26-12-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Sercan Akpınar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Agrı dizde ki kemik yapıda

  Hocam ön çapraz bag ameliyatı oldum 1 yılı geccti ama ameliyat yerin de agrı var kemikkte çok şiddetli degill yürümede aksama yok

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sercan Akpınar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Babam hasta

  Hocam ıyi günler benim babamın dizinde kireçlenme ve menisküs var yaşı ve işi itibariyle ağrıları son zmnada çok fazla oldu ve nerdeyse yürüyemez duruma geldi prp ile diz tedavisi varmış babam ameliyat olmayı çoğu kez reddettiği için bende alternatif bişey aradim acaba siz bu yöntemi uyguluyormusunu... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sercan Akpınar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.