Prof. Dr. Sercan Akpınar

Ortopedi ve Travmatoloji - Adana

Ayak Bileği Burkulması, Diz Ortopedisi, Spor Ortopedisi ve Atroskopi(Omuz-Diz-Ayak Bileği)

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Central Plaza, Hurmalı Mah.Kurtuluş Cad. No 39, Kat.3/34  Seyhan, Adana
Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Sercan Akpınar Hakkında

Sercan Akpınar Kimdir?

Prof. Dr. Sercan AKPINAR, 1968 yılında Adana’da doğmuştur. 1979 yılında Adana Hayriye Kemal Kusun İlköğretim okulundan ve 1986 yılında Adana Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 1986 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1992 yılında başarıyla tamamlamış ve tıp doktoru unvanı almıştır. Hemen ardından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında ihtisasına başlamıştır. Bu süre zarfında 1996 yılında Amerika Birleşik Devletleri Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda Artroskopi ve Spor Travmatolojisi ile Omuz ve Dirsek Cerrahisi bölümlerinde 6 ay rotasyon yapmıştır. 1997 yılında “ Omuz İnstabilitelerinin Tedavisinde Dikiş Kancası Kullanımı” başlıklı tezi ile ihtisasını almış ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.

1997-1998 yılları arasında İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nde uzman hekim olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Sercan AKPINAR, 1998 yılı Haziran ayında Başkent Üniversitesi Adana Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda göreve başlamıştır. 1999 yılında Yardımcı Doçentlik, 2004 yılında Doçentlik, 2010 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 

2004 yılında Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği'nin bursunu kazanarak 1 ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri'nde Omuz ve Dirsek Cerrahisi konusunda başarılı olan 7 ayrı merkezi ziyaret etmiş, buralarda çalışmalar yapma imkanı bulmuştur. 2005 yılında Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Board sınavını olan Prof. Dr. Sercan AKPINAR, 2006 yılında ise Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Board sınavını geçen ilk 4 Türk ortopedistten birisi olma başarısını göstermiştir.

2012 yılından beri Medline Adana Hastanesi'nde görev yapmış olup mesleki çalışmalarına Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nde devam etmektedir. 2013-2015 yılları arasında Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği'nin yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Bunun yanı sıra kendisi Avrupa Omuz ve Dirsek Cerrahisi (SECEC) ve Uluslararası Artroskopi, Diz Cerrahisi ve Spor Travmatolojisi (ISAKOS) derneklerinin aktif üyesidir.

Diploma aldığı kurum
 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Ayak Bileği Burkulması
 • Diz Ortopedisi
 • Spor Ortopedisi ve Atroskopi(Omuz-Diz-Ayak Bileği)
 • Ayak Bileği Kırıkları
 • Ayak Bileği Yaralanmaları
Tedaviler
 • Artroskopik akromioplasti
 • Inflamasyonlarda debridman
 • Laminektomi
 • Fibröz tümörün cerrahi olarak çıkarılması
 • Anti-ccp(sitrülin antikoru)
Fotoğraflar

Sercan Akpınar Değerlendirmeleri

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

em..dar
Zamanlama
İlgi
Ortam

4,5 yasindaki kizimin suprakondiler humerus kırığı nedeniyle Sercan Hocamiza ulastik. Kizimi ameliyat etti. Ameliyat sureci ve sonrasi cok basarili sonuclarla ilerledi..Boyle degerli hocalarimiz basimizdan eksik olmasinlar, kizimizi sagligina hizli, agrisiz ve sorunsuz kavusturdugu icin degerli hocamiza minnettariz.. 15-01-2021

ı..ACIK
Zamanlama
İlgi
Ortam

Büyük kızıma bacaklarında pliler eşit olmadığı için kalça çıkığı olabileceği söylendi Sercan Beye getirene kadar üzüntü içinde bir çocuk doktoru bir ortopedist arasında gittik geldik ama ne teşhis konuldu ne tedavi edildi.Çok şükür Sercan Bey ile karşılaştık ve kızımızın sağlıklı olduğunu öğrendik.İkinci kızımı kalça muayenesi için direkt Sercan Beye götürdüm çok şükür o da çok sağlıklı.Annem 2 yıl önce hem elinde hem dizlerinden ameliyat oldu sorunsuz geçti ve şuan çok iyi.Eşim geçmeyen diz ağrısı için gitti o da şuan çok iyi.Sercan Bey gerçekten çok iyi bir doktor ayrıca hastaya yaklaşımı çok güzel. 07-02-2018

et..ET

26-12-2015

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Sercan Akpınar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sercan Akpınar Cevapladığı Sorular

 • Agrı dizde ki kemik yapıda

  Hocam ön çapraz bag ameliyatı oldum 1 yılı geccti ama ameliyat yerin de agrı var kemikkte çok şiddetli degill yürümede aksama yok

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sercan Akpınar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Babam hasta

  Hocam ıyi günler benim babamın dizinde kireçlenme ve menisküs var yaşı ve işi itibariyle ağrıları son zmnada çok fazla oldu ve nerdeyse yürüyemez duruma geldi prp ile diz tedavisi varmış babam ameliyat olmayı çoğu kez reddettiği için bende alternatif bişey aradim acaba siz bu yöntemi uyguluyormusunu... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sercan Akpınar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Sercan Akpınar kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. S Akpınar ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Sercan Akpınar için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. S Akpınar şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Sercan Akpınar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Sercan Akpınar Ortogrup Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Sercan Akpınar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Sercan Akpınar Ortopedi ve Travmatoloji, uzmanıdır. Artroskopik akromioplasti, Inflamasyonlarda debridman, Laminektomi, Fibröz tümörün cerrahi olarak çıkarılması, Anti-ccp(sitrülin antikoru), Artroskopik slap onarımı, Latarjet ameliyatı, Artroplasti, Ayak parmağı ampütasyonu, Üst ekstremite cerrahisi alanlarında hizmet veriyor ve Ayak Bileği Burkulması, Diz Ortopedisi, Spor Ortopedisi ve Atroskopi(Omuz-Diz-Ayak Bileği), Ayak Bileği Kırıkları, Ayak Bileği Yaralanmaları hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Sercan Akpınar için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Sercan Akpınar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Sercan Akpınar hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. S Akpınar ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Sercan Akpınar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. S Akpınar hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.