Prof. Dr. Rana Anadolu

Dermatoloji - Ankara

Sedef Hastalığı (Psöriazis), Alerji, Büllöz Hastalıklar

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Koru Mh. Koru metro istasyonu yanı Banga Bandhu Şeyh Macübürrahman Bulvarı Tuğberk Sitesi No:2/18  Çankaya, Ankara
Prof.Dr.Rana Anadolu Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Rana Anadolu Hakkında

Rana Anadolu Kimdir?

Prof. Dr. Rana ANADOLU, Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini TED Ankara Koleji'nde bitirmesinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne dereceyle girerek tıp eğitimine başlamıştır. Tıp eğitimini sırasında uluslararası tıp öğrencileri değişim programı dahilinde Malta Üniversitesi St Luke’s Hastanesi'nde Pediatri ve Dahiliye kliniklerinde çalışmalar yapmıştır. 1986 yılında tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Hemen ardından aynı fakültenin Dermatoloji Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

Prof. Dr. Rana ANADOLU, dermatopatoloji ve immünhistokimya konusunda ABD’de Boston Tufts Üniversitesi'nden, Alman asıllı Amerikalı hocalar Ord. Prof. Dr. Walter Lever ve eşi Prof. Dr. Gundula Schamburg Lever’in çalışmalarını izleme fırsatı bulmuştur. Eberhard-Karls Üniversitesi Dermatoloji Kliniğinde Schamburg-Lever ve Walter Lever’den dermatopatolojinin temelleri ve dermatoimmunopatoloji eğitimi almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Ankara Üniversitesi araştırma fonu proje desteği ve hocalarının da katkıları ile kliniğinde, Türkiye’deki ilk Dermatoimmünopatoloji Laboratuvarını kurma şansına sahip olmuştur. 

İhtisası sonrasında çok kısa süreli olarak Japonya’da Sapporo Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı'nda gözlemci olarak bulunmş olan Prof. Dr. Rana ANADOLU, 1993 yılında  İmmünhistokimya ve Dermatoimmünopatoloji konusundaki iki çalışmasıyla, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneğinin ortaklaşa olarak iki yılda bir verdikleri Prof. Dr. Kemal Turgut Araştırma Ödüleri'ne layık görülmüştür. 1992 yılında ise dünyada dermatopatoloji konusunda iki yılda bir ve tek kişiye verilen "International Dermatopathology Fellowship" eğitim bursunu kazanmış ve ABD’de Prof. Dr. Bernard Ackerman ile çalışmalar yapmaya başlamıştır. 1993-1994 yılları arasında ABD’de Dermatopatoloji üst ihtisasını tamamlamıştır.

2004-2006 yılları arasında ABD, Miami Üniversitesi Miller Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı ve Kanser araştırma - tedavi merkezinde deri kanserleri üzerinde çalışmalar yapmış olan Prof. Dr. Rana ANADOLU, Miami Üniversitesi Miller Tıp Fakültesi fahri öğretim üyesi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak uzun yıllar çalışmıştır. Şu anda ise Ankara- Çankaya'da bulunan özel dermatoloji kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Sedef Hastalığı (Psöriazis)
 • Alerji
 • Büllöz Hastalıklar
 • Mikroplara Bağlı Deri Hastalıkları
 • Deri Tümörleri
Tedaviler
 • Işık dolgusu
 • Terleme tedavisi
 • Karbon peeling
 • Dolgu uygulamaları
 • Leke tedavisi

Rana Anadolu Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Rana Anadolu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Rana Anadolu kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. R Anadolu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Rana Anadolu için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. R Anadolu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Rana Anadolu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Rana Anadolu Prof.Dr.Rana Anadolu Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Rana Anadolu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Rana Anadolu Dermatoloji, uzmanıdır. Işık dolgusu, Terleme tedavisi, Karbon peeling, Dolgu uygulamaları, Leke tedavisi, Dövme silme, Fraksiyonel lazer tedavisi, Hassas deri, Sivilce izleri tedavisi, Saç dökülmesi alanlarında hizmet veriyor ve Sedef Hastalığı (Psöriazis), Alerji, Büllöz Hastalıklar, Mikroplara Bağlı Deri Hastalıkları, Deri Tümörleri hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Rana Anadolu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Rana Anadolu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Rana Anadolu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. R Anadolu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Rana Anadolu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. R Anadolu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.