Prof. Dr. Murat Alkan

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) - Adana
5.0

Doğuştan Makat Darlığı, Üreterosel, Utangaç Testis (Retraktil Testis)

“Güler yüzlü, çocuklarla iletişimi çok çok iyi alanında çok iyi bir doktor. Doktora giderken çocuğumu...” Devamı

Prof. Dr. Murat Alkan

Prof. Dr. Murat ALKAN, Mersin'de doğmuştur. Lise eğitimini İçel Anadolu Lisesi'nde tamamlayarak 1990 yılında mezun oldu. Tıp eğitimine Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladı ve 1993 yılında Polonya- Gdansk Academia Hospital’da genel cerrahi stajı yaptı, 1996 yılında ise tıp eğitimini tamamladı. 1996 ile 1998 yılları arasındaki süreçte Mersin’de özel kuruluşlarda pratisyen hekim olarak çalışmalarını sürdürdü. 

Prof. Dr. Murat ALKAN, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi bölümünde ihtisasına başlamış ve 2004 yılında uzmanlık tezini çocuk ürolojisinde sıkça karşılaşılan vezikoüreteral reflünün endoskopik tedavisi üzerine gerçekleştirirek uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Murat ALKAN, 2004 ile 2007 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde çocuk cerrahisi uzmanı olarak çalışmıştır. 2008 yılında ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi’nde göreve devam etmiştir. 2008 ile 2009 yılları arasında ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’nda gözlemci olarak görev almış ve Fransa-Strasburg’ da laparoskopi eğitimini tamamlayarak sertifika ve diplomasını almıştır. 2010 yılında da Avrupa Çocuk Ürolojisi Akademisi Fellowship (uzmanlık, FEAPU) belgesini almıştır. Mesleki çalışmalarına özel muayehanesi'nde devam etmektedir.

Prof. Dr. Murat ALKAN, 2011 yılında Çukurova Üniversitesi’nde doçentlik unvanını ve çocuk ürolojisi yan dal uzmanlık belgesini almıştır. Halen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında, Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’nın başkanlığını yürütmektedir. Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği (TCCD), Pediatrik Üroloji Derneği (PEDURO), Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği (ESPU) üyesidir.

Prof. Dr. Murat ALKAN, evlidir ve iki kız çocuk babasıdır.

Güzelyalı Mah. Ugur Mumcu Blv. Adana Kule Apartmanı No: 2/1 Çukurova/Adana
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Böbrek taşı cerrahisi İnmemiş testis cerrahisi Kabızlık tedavisi Kasık fıtığı (inguinal herni) tedavisi Laparoskopik cerrahi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Murat ALKAN, Mersin'de doğmuştur. Lise eğitimini İçel Anadolu Lisesi'nde tamamlayarak 1990 yılında mezun oldu. Tıp eğitimine Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladı ve 1993 yılında Polonya- Gdansk Academia Hospital’da genel cerrahi stajı yaptı, 1996 yılında ise tıp eğitimini tamamladı. 1996 ile 1998 yılları arasındaki süreçte Mersin’de özel kuruluşlarda pratisyen hekim olarak çalışmalarını sürdürdü.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.1990
Deneyim: 33 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

İlgi Alanları

Doğuştan Makat Darlığı Üreterosel Utangaç Testis (Retraktil Testis) Kasık Fıtığı İnmemiş Testis Devamı

Deneyimler

Prof. Dr. Murat Alkan (1990 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 10 60

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EH
Eli*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 saat önce
Prof. Dr. Murat Alkan Özel Muayenehanesi

Güler yüzlü, çocuklarla iletişimi çok çok iyi alanında çok iyi bir doktor. Doktora giderken çocuğumun strese girmediği bir yer. Asistanı Betül hanıma da ilgisinden dolayı teşekkür ederiz.

SK
SEM*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 gün önce
Prof. Dr. Murat Alkan Özel Muayenehanesi

Zorlu bir süreçten geçiyorduk taaki Murat hocamı bulana kadar,Kızımın anüs fissür tedavisi için gidiyoruz,ben böyle mükemmel bir doktor daha görmedim, işini aşkla yapan,hasta psikolojisini çok iyi anlayan, can kulağıyla sizi dinleyen,ve her sorduğunuz soruya cevap veren içten samimi harika bir doktor, 10 gün önce ağrı sızı içinde götürdüğüm kızımı öyle güzel tedavi ettiki,bugün kontrolümüz vardı kızım güle oynaya gitti doktor amcasının yanına (Betül teyzemizide unutmayız tabiki tek kelime ile iyilik meleği o kadar güzel yardımcı olduki bize minnettarız🌸 aklıma takılan her soruda aradığımda o kadar çok yardımcı olduki bize anlatamam )ailemizden biri gibi oldunuz bizim için o kadar çok sevdik sizi 😌iyiki varsınız

EG
Eli*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Prof. Dr. Murat Alkan Özel Muayenehanesi

Öyle bir zamanda karşilastik ki hocamla bizi en dipten tuttu çıkardı çok şükür artık oğlum sağlıklı Gerek ilgilenmesiyle gerek bilgilendirmesi gerek samimiyetiyle bizi çok güzel aydinlatti gözü kapalı gidilebilecek bı doktor 😊Betül hanıma da ayrıca teşekkür ederim tatlı dili ve güler yüzü için 🌺 bu süreçte bizi motive ettiler iyiki tanimişiz boylesi başarılı insanlari 😇🙏🏻🙏🏻

MA
Mur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

kızımın büyük ameliyatını yaptırmayı planladığımızda Murat Hocamın ismini duyarak muayene için gittik.Kızıma yaklaşımı , muayenesi bizi memnun etti. Ameliyat kararını aynı gün aldık büyük bir ameliyat olduğu için belli tetkikler sonrasında ameliyatını yaptırdık.Ameliyat sonrası kızım sağlığına kavuşturdu.Biz ebevyn olarak çok mutlu olduk. Murat hocamın ellerine sağlık.İyi ki kendiyle tanışma fırsatımız oldu.Hiç tereddüt etmeden hocam'a çocuğunuzu teslim edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yeğenlerimin ameliyatında da Murat hocamın emeği çok .

ÖB
Özl*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Prof. Dr. Murat Alkan Özel Muayenehanesi

Murat hocama 1 yaşındaki oğlumda kocaman tehlikeli kitle olduğu ortaya çıktı. Ve murat hocam hızlıca tanisini koyarak erkenden sağlıklı ve başarılı bir şekilde oğlumuzun ameliyatını tehlikesiz yaptı. Çok tehlikeli bir ameliyatti ve başardı. Hocam sizin için söylenen sözlerin hakkını gerçekten veriyorsunuz. Hem özen, hem ilgi ,hem de başarılı ameliyatınız işinizde yine 1 numara olduğunuzu gösterdi. Çok teşekkür ederim murat hocam 🥰

ÖG
Öme*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

Murat bey ve Betül hanıma ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Murat beyin iletişimini çok beğendik, kızımı o kadar etkiledi ki bizim yaptırmak isteyip de inat ettiği bir çok sorunu çözdük bu da tedavi sürecimizi olumlu yönde çok etkiledi. Murat bey kafamızdaki soru işaretlerini kaldırdı ve bizi çok rahatlattı. Şehir dışından gelecek olanlar hiç düşünmeden rahatlıkla gelebilir, biz Van' dan geldik il dışından gelmenin doğuracağı sorunları minilimize ederek çok yardımcı oldular sağ olsunlar.

ZY
Zek*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Mükemmel bir doktor ilgi alaka çok iyi

Yorum randevu sonrasında eklendi.
EG
Eli*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Saygıdeğer hocamız her aşamada çok ilgili, çok bilgilendirici ve çok güleryüzlüydü. Çocuğumuz sayesinde şifa buldu, biz de ailesi olarak güvenli ellerde tedavi gördüğümüz ve ilginiz için minnettarız. Ellerinize sağlık Murat hocam,saygı ve sevgilerimizle.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ŞY
Şen*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kızımın böbrek taşı operasyonu sırasında tanıştık. Başka bir meslektaşının bizi ağlattığı sırada Murat hocam yüzümüzü güldürdü. Her yıl konntrollerimizde iyi ki sizi tanıdık diyorum. Ayrıca asistanı Betül hanımı es geçemeyeceğim. O da gerçek bir profesyonel ekip olarak harikasınız

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MB
Meh*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Murat Alkan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Murat Alkan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Murat Alkan için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Murat Alkan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741060

Prof. Dr. Murat Alkan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Murat Alkan Prof. Dr. Murat Alkan Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Murat Alkan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Murat Alkan Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) uzmanıdır. Doğuştan Makat Darlığı, Üreterosel, Utangaç Testis (Retraktil Testis) alanlarında hizmet veriyor ve Böbrek taşı cerrahisi, İnmemiş testis cerrahisi, Kabızlık tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube