Prof. Dr. Metin Özkan

Göğüs Hastalıkları - Ankara - Çankaya

Astım, Koah, Zatürre

Randevu Al 0 (850) 433 42 54 Soru Sor

Doktorun Adresi

Balgat 1422. Sok. No:4  Çankaya, Ankara
Memorial Ankara Hastanesi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 433 42 54

Metin Özkan Hakkında

Metin Özkan Kimdir?

Prof. Dr. Metin ÖZKAN, 1962 yılında Sivas'ta doğmuştur. 1981 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademi'sinde başladığı tıp eğitimini 1987 yılında tamamladı. 1988 ile 1990 yılları arasında Bitlis'te 6. Zırhlı Tuğay Komutanlığı'nda Pratisyen Hekim, Tuğay Baştabibi olarak görev yaptı. 1990 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Göğüs Hastalıkları Uzmanlık Eğitimi'ne başladı ve 1994 yılında tamamlayarak uzman unvanını aldı.

1994 ile 1996 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Göğüs Hastalıkları uzmanı olarak görev almıştır. 1996 ile 1997 yılları arasında İstanbul'da Çamlıca Göğüs Hastanesi'nde çalışmalarına devam etti ve 1997 yılında Yardımcı Doçent unvanıyla yeniden Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde çalışmaya başladı.  1999 ile 2000  yılları arasında ABD' de Cleveland Clınıc Foundation'da Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

2004 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde Doçent; 2009 yılında ise Profesör unvanlarını aldı, 2012 yılına kadar da çalışmalarını burada devam etmiştir. 2012 ile 2013 yılları arasında Karabük Medikar Hastanesi'nde, 2013 yılından itibaren ise Memorial Ankara Hastanesi'nde çalışmaya başlamıştır ve mesleki çalışmalarına burada devam etmektedir.

Prof. Dr. Metin ÖZKAN'ın TUBİTAK Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü, 30/11/2001-2622; TUBİTAK Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü, 04/12/2003-3216; 2003-2004 Eğitim-Öğretim Yılı “Dahili Tıp Bilimleri” Beşincilik ödülü ile 30’u yurtdışı dergide ve çok sayıda yurtiçi dergide yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Kendisi, Türk Toraks Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, ATS (American Thoracic Society), ERS (European Respiratory Society), TAKD (Türkiye akciğer kanseri derneği) üyesidir.

Prof. Dr. Metin ÖZKAN, İngilizce bilmekte olup hobileri arasında Futbol ve Tenis bulunmaktadır.

Diploma aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Astım
 • Koah
 • Zatürre
 • Akciğer Embolisi
 • Uyku Apne Sendromu
Tedaviler
 • Ciğerde su toplanması
 • Amfizem
 • Amfizem tedavisinde akıllı tel (coil) tedavisi
 • Zatürre tanı ve tedavi
 • KOAH tanı ve tedavisi
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 42 54
Anlaşmalı Kurumlar
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • YapıKredi Sigorta
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank

Metin Özkan Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Covid zatürre

  Hocam merhabalar kişilik ve kariyer olarak çok metninizi duydum.sormak istediğim bir konu var cevaplarsanız memnun olurum. 50 yaşında erkek nireyim,1 ay önce covid oldum ve covid aşısı yok zatürre aşılarını oldum. 8. gün çekilen tomografide zatürrenin yeni başlandığı tespit edildi ve 6 gün korti... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Metin Özkan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Akcigerde nodül

  Hrct bt tetki̇ki̇:kalp normal büyüklükte olup doğaldır.toraks kemik ve yumuşak dokuları tabiidir.trakea ve proksimalleri itibariyle her iki ana bronş doğaldır.ön mediastande timus kalıntısı mevcuttur.mediastinal lenfadenopati izlenmedi.plevral perikardiyal effüzyo saptanmadı.özefagus ve çevre yağ pl... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Metin Özkan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Metin Özkan ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Metin Özkan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 433 42 54

Prof. Dr. Metin Özkan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Metin Özkan için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Metin Özkan için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Metin Özkan hangi kurumlar Metin Özkan ile anlaşmalı?
Prof. Dr. Metin Özkan ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Ak Sigorta , Allianz Sigorta , YapıKredi Sigorta , Türkiye İş Bankası , Akbank , Ziraat Bankası , Yapı Kredi Bankası , Ziraat Sigorta )

Prof. Dr. Metin Özkan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Metin Özkan Memorial Ankara Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Metin Özkan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Metin Özkan Göğüs Hastalıkları, uzmanıdır. Ciğerde su toplanması, Amfizem, Amfizem tedavisinde akıllı tel (coil) tedavisi, Zatürre tanı ve tedavi, KOAH tanı ve tedavisi, Solunum fonksiyon testi alanlarında hizmet veriyor ve Astım, Koah, Zatürre, Akciğer Embolisi, Uyku Apne Sendromu hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Metin Özkan için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Metin Özkan muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Metin Özkan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Metin Özkan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Metin Özkan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Çar 01 Ara
Per 02 Ara
Cum 03 Ara

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.