Prof. Dr. Merih Banu Soylu, Adana, Göz Hastalıkları

Prof. Dr. Merih Banu Soylu

Göz Hastalıkları - Adana

Retina, Uveitler, Behçet

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Kurtuluş Mah.64010 Sk. No:23  Seyhan, Adana
Prof. Dr. Merih Banu SOYLU Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Merih Banu Soylu Hakkında

Merih Banu Soylu Kimdir?

Prof. Dr. Merih Banu SOYLU, lise öğrenimini 1976 yılında TED Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1982 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır.  İhtisasını ise Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda yapmış ve 1986 yılında ‘Otoimmün Oküler Yüzey ve Uvea Hastalıklarında Kornea Epiteline Karşı Antikorlar  ve Dolaşan İmmün Kompleksler’ başlıklı tezini sunarak Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitiminin ardından aynı klinikte Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Prof. Dr. Merih Banu SOYLU, 1993 yılında Doçentlik, 1999 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 1991 ve 1997-1998 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri NIH-Ulusal Göz Enstitüsü'nde Dr. R. B. Nussenblatt’ın kliniğinde research fellow olarak çalışmalar yapmış, Johns Hopkins Üniversitesi'nde Dr. J. Haller ve Belçika Antwerp’te Dr. R. Zivojnovic’ten Vitreoretinal Cerrahi eğitimi almıştır.

2011 yılında Tam Gün Yasası nedeniyle Çukurova Üniversitesi'ndeki görevinden ayrılmış olan Prof. Dr. Merih Banu SOYLU, şu anda hastalarının takip ve tedavilerini Adana - Seyhan'da hizmet veren özel muayenehanesinde yapmaktadır.

Prof. Dr. Merih Banu SOYLU, 30 yıla yakın süredir 10.000 civarında hastayı ameliyat etmiş, gerek yurtiçi gerek yurt dışında birçok kongre ve toplantıda davetli konuşmacı olarak özellikle üveit, medikal retina ve vitreoretinal cerrahi konusunda sunumlar yapıp deneyimlerini paylaşmıştır. Ayrıca kendisi Türk Oftalmoloji Derneği, TOD Uvea-Behçet  Birimi Yönetim Kurulu, Ocular Immunology and Inflammation Society, American Academy Ophthalmology ve International Uveitis Study Group gibi ulusal ve uluslararası pek çok mesleki derneğe üyedir.

Diploma aldığı kurum

  • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

  • İngilizce
  • Almanca

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Merih Banu Soylu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Merih Banu Soylu kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. M Soylu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Merih Banu Soylu için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. M Soylu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Merih Banu Soylu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Merih Banu Soylu Prof. Dr. Merih Banu SOYLU Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Merih Banu Soylu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Merih Banu Soylu Göz Hastalıkları, uzmanıdır. Katarakt cerrahisi, Görsel uyarılmış potansiyeller(vep) testi, Göz kapağı germe, Az Görme Rehabilitasyonu, Göz enfeksiyonları, Gözlük, Şaşılık tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Retina, Uveitler, Behçet, Vitroretinal Cerrahi, Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Merih Banu Soylu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Merih Banu Soylu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Merih Banu Soylu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. M Soylu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Merih Banu Soylu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. M Soylu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.