Prof. Dr. Melih Ünal

Göz Hastalıkları - İstanbul

Retina, Katarakt, Glokom

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Bağdat Cad. No: 190 Kamran Apt. D: 5  Kadıköy, İstanbul
Prof. Dr.Melih ÜNAL Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Melih Ünal Hakkında

Melih Ünal Kimdir?

Prof.Dr. Melih ÜNAL, 1962 yılında Sivas ili Zara ilçesinde doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde 1985 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yapmış ve  1992 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1999 yılında Doçent ünvanı, 2008 yılında ise Profesör ünvanını almıştır.

GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi göz hastalıkları servisinde öğretim üyesi, tıbbi retina ve vitreoretinal cerrahi birimi sorumlusu olarak çalışmakta iken 2011 yılında servis şefi ve 2014 yılında Yüksek Askeri Şura kararı ile Prof.Tabip Tuğgeneral olarak atanmıştır.

2017 yılı itibariyle kendi isteği ile emekli oldu. Halen devlet hizmetine ek olarak 1996 yılından beri devam etmekte olduğu Özel muayenehanesi'nde çalışmalarına ve mesleğimi serbest hekim olarak uygulamaya devam etmektedir.

Prof.Dr. Melih ÜNAL, Türk Oftalmoloji Derneği Retina ve Vitreoretinal Cerrahi birim aktif üyesi olarak, retina hastalıkları konusunda günlük hasta pratiği ve girişimsel tedavilerin yanı sıra, lens hastalıkları, katarakt ve glokom cerrahisi ve uvea hastalıkları ile ilgili bilgi ve deneyimlerini özel çalışma alanları olarak uygulamaktadır..

Ulusal ve uluslararası toplantı, panel ve kongrelerde sunularak paylaşılmış bilimsel çalışmalarınaa ve yine bu alanlarda paylaşılmış makale ve olgu sunumu eserlerine güncel tedavi yöntemleri ve teknolojik donanımların gelişmesine paralel olacak şekilde devam etmektedir.


 

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Retina
 • Katarakt
 • Glokom
 • Çocuklarda Göz Hastalıklar
 • Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu)
Tedaviler
 • Retina dokalmanı düzeltimi
 • Katarakt ameliyatı
 • Glokom ameliyatı
 • Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri
 • Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri
Fotoğraflar
Hobiler
 • Kişisel Sporlar
 • Tiyatro
 • Sinema
Anlaşmalı Kurumlar
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Mapfre - Genel Sigorta

Melih Ünal Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Melih Ünal tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Melih Ünal Cevapladığı Sorular

 • Göz bebği̇ arkasi ödem

  Hocam merhaba eşi̇mi̇n göz bebeği̇ arkasinda ödem oluşuyor. 7 defadir i̇ğne vuruluyor.ama henüz kalici bi̇r sonuç alamadik .tedavi̇ öneri̇leri̇ni̇zi̇ alabi̇li̇r mi̇yi̇z..

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Melih Ünal

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Göze alınan darbe

  Öncelikle merhablar. yaklaşık 3 gün önce gözüme darbe aldım (tenis topu) tatilde olduğum için doktora gidemedim onun yerine buz koydum ve ağrısı o sıra geçti. fakat son iki gündür sızlıyor ve etrafı hafif kan topladı. ağrısı geçip yeniden başlayabiliyor. muayane gerekli mi ?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Melih Ünal

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Melih Ünal kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. M Ünal ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Melih Ünal için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. M Ünal şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Hangi sigorta şirketleri Melih Ünal ile anlaşmalı?
Melih Ünal ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta )

Prof. Dr. Melih Ünal nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Melih Ünal Prof. Dr.Melih ÜNAL Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Melih Ünal hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Melih Ünal Göz Hastalıkları, uzmanıdır. Retina dokalmanı düzeltimi, Katarakt ameliyatı, Glokom ameliyatı, Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri, Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri, Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri, Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri, Retina laser fotokoagulasyonu, Retina laser fotokoagulasyonu, Makula ödemi alanlarında hizmet veriyor ve Retina, Katarakt, Glokom, Çocuklarda Göz Hastalıklar, Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Melih Ünal için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Melih Ünal muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Melih Ünal hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. M Ünal ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Melih Ünal hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. M Ünal hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.