Prof. Dr. Mehmet Sait Yücebilgin, İzmir, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Prof. Dr. Mehmet Sait Yücebilgin

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite - İzmir

Kısırlık / İnfertilite , Endoskopik Cerrahi, Doğum

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Ziya Gökalp Bulvarı no: 19/2 sarılar Apt Alsancak/İzmir  Konak, İzmir
Özel muayenehane

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Mehmet Sait Yücebilgin Hakkında

Mehmet Sait Yücebilgin Kimdir?

Hakkımda

Prof. Dr. M. Sait Yücebilgin Özgeçmişi


 
1957 yılında Malatya ’da doğdum.
 
İlk, orta ve lise öğrenimimi T.E.D Ankara Maarif Kolej’inde tamamladım. Lise 2’inci sınıfta Türkiye Bilimsel Araştırma Kurumu Bilim Adamı Yetiştirme Grubu tarafından verilen karşılıksız  bursu kazandım. Üniversite giriş sınavında ilk %25 arasına girerek TÜBİTAK ‘ın üniversite bursiyerlik hakkını da elde ettim.
 
1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Hacettepe Tıp Fakültesini kazandım. Altı yıllık tıp eğitimim sırasında her sömestir  sonunda TÜBİTAK’dan tebrik alarak bursiyerliğimi sürdürdüm.
 
Tıp fakültesinin 5 ve 6’ıncı sınıflarında  Hacettepe Jinekolojik Endokrin Laboratuvarı’nda araştırmacı-teknisyen olarak çalıştım. Bu süre içerisinde Acta Reproductiva Turcica’da yayınlanan üç adet yabancı dilde yayın yaptım.
 
1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp  Fakültesi’nden dereceyle mezun oldum.
 
Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na asistan olarak girdim. Damar içi pıhtılaşmasında fibrin yıkım ürünlerinin tayininin önemi konusunda tezimi tamamlayarak 1985 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığına hak kazandım.
 
Nisan 1985 tarihinde askerlik hizmetime başladım. İki aylık temel eğitimimi 183’üncü dönem Sıhhıye Subay Kurs Taburu dönem birincisi olarak tamamladım.1985-1986 yıllarında askerlik görevimi Gelibolu Askeri Hastanesi’nde yaptım.
 
Ağustos 1986 tarihinde Erbaa Devlet Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak mecburi hizmet görevine başladım.
 
Nisan 1987 döneminde Üniversitelerarası Kurul Doçentlik Sınav Komisyonu tarafından açılan merkezi yabancı dil sınavını başarıyla geçtim.
 
Mayıs-1987 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nın  yardımcı doçentlik  sınavını  kazandım . Bu arada çıkan kanun çerçevesinde Hacettepe Üniversitesi Hacettepe Tıp Fakültesi’ni dereceyle bitirdiğim için mecburi hizmet görevini yarıda keserek Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndaki yardımcı doçentlik görevine naklen tayin oldum. 
 
Nisan1988 tarihinde Üniversitemiz Cerrahi Birimler Başkanlığı’na bağlı olarak açılan mikrocerrahi temel kursuna katılarak microcerrahi sertifikası aldım.
 
 
Haziran  1988 tarihinde üniversitemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı bünyesinde kurulan Tüp Bebek Merkezi’nin kuruluşunda görev aldım. Yine aynı yıl  kliniğimiz  bünyesinde  kurulan,endokrin laboratuvarının kuruluşu ve sonraki çalışmalarında sorumlu öğretim üyesi olarak görev aldım. Sözü geçen merkezlerde 1988-1991 yılları arasında aktif olarak çalıştım.
 
Ağustos-1988 tarihinde Türkiye Bilimsel Araştırma Kurumu’ndan temin ettiğim Yurt Dışı Bilimsel Faaliyetleri Destekleme Bursu ile A.B.D nin ilk tüp bebek merkezine kabul edildim.  ‘Eastern Virginia Medical School bünyesi içindeki The Howard and Georgeanna Jones ,Institute for Reproductive Medicine’de insan in vitro fertilizasyonunda fellowship olarak çalıştım.
 
Ekim 1990 tarihinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Üniversite Doçenti unvan ve yetkisini kazandım.
 
Ekim 1991 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda doçentlik kadrosuna atandım.
 
1991,1992 ve 1993 yıllarında Tıp Fakültesi son sınıf öğrencileri arasında yapılan ve topten olarak Tablet Dergisinde yayınlanan en iyi ders anlatan 10 öğretim üyesi arasına seçildim.
 
1992 yılında  Almanya nın Kiel kentinde Prof Dr K Semm’in yanında operatif endoskopi konusunda çalışarak laparoskopi sertifikası aldım.
 
1997 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda profesörlük kadrosuna atandım.
 
2014 yılına kadar 100 e yakın yabancı dilde ve dilimizde bilimsel yayın yaptım. Kitap bölümleri yazdım. 5000 e yakın endoskopik operasyon gerçekleştirdim. Hale hazırda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda üreme endokrinolojisi, infertilite,  tüp bebek, endoskopik cerrahi ağırlıklı olarak çalışmalarıma devam etmekteyim
 
İngilizce ve Fransızca biliyorum.
Evliyim. Eşim tıp doktoru.  
İki kız çocuğu sahibiyim.

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • EGE ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kısırlık / İnfertilite
 • Endoskopik Cerrahi
 • Doğum
 • Gebelik
Tedaviler
 • Kısırlık tedavisi
 • Yumurtalık kistleri
 • Düşük
Hobiler
 • Balıkçılık
 • Ziraat
 • Bahçe tarımı

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mehmet Sait Yücebilgin tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.