Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı, Ankara, Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı

Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) - Ankara

Parkinson, Distoni, Hareket Bozuklukları

Randevu Al0 (850) 811 82 93

Doktorun Adresi

Karum Avm 447 Nolu Ofis. D blok 6. kat  Çankaya, Ankara
M Cenk Akbostanci Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Otopark (Ücretli) Kredi kartı ile ödeme

M.Cenk Akbostancı Hakkında

M.Cenk Akbostancı Kimdir?

Prof. Dr. M. Cenk Akbostancı, 1964 yılında Zonguldak'ta doğmuştur.Orta ve lise öğrenimini TED Zonguldak Özel Lisesinde tamamladı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini 1988 yılında üçüncülükle bitirmiştir. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında 1989 yılında başladığı Nöroloji uzmanlık eğitimini 1993 yılında tamamlamıştır. 

1994 yılında aynı kliniğe yardımcı doçent olarak atandı. 1997-1998 yıllarında Oregon Health Sciences University, Poartland, Oregon, ABD'de Prof J Nutt'ın yanında botulinum toksini tedavisi ve Prof K Burchiel'in yanında Parkinson Hastalığı ve diğer hareket bozukluklarının cerrahi tedavisi sırasında mikroelektrod kayıtlama ve derin beyin stimülatörü programlama konusunda visiting profesor olarak çalıştı. İkibin yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalına doçent olarak atanan Dr Akbostancı, 1992'de aynı bölümün Hareket Bozuklukları Ünitesini kurmuştur.

Halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı ve Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Sinir Bilim Anabilim Dalında öğretim üyesidir ve Hareket Bozuklukları Ünitesi Başkanlığı ve Ankara Üniversitesi Beyin Araştırmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir. On bir yıldır düzenli olarak Botulinum Toksini Güz Sempozyumu adlı toplantıyı düzenlemektedir. Hareket Bozuklukları ile ilgili dört ders kitabı yazmıştır. Uluslararası çalışmalarına PubMed’te AKBOSTANCI anahtar sözcüğü ile ulaşılabilir. Klinik pratiğinde sadece Parkinson hastalığı, distoni ve diğer hareket bozukluğu hastalarını görmeyi tercih etmektedir.

 

 

Diploma aldığı kurum

 • ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA ÜNIVERSITESI

İlgilendiği Hastalıklar

 • Parkinson
 • Distoni
 • Hareket Bozuklukları
 • Huzursuz Bacak Sendromu
 • Titremeler

Tedaviler

 • Derin Beyin Stimülasyonu (DBS)
 • Beyin pili
 • Distonide botoks tedavisi
 • Parkinson Hastalığı tedavisi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 82 93

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Yayınladığı Makaleler

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 82 93

Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı M Cenk Akbostanci Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları), uzmanıdır. Derin Beyin Stimülasyonu (DBS), Beyin pili, Distonide botoks tedavisi, Parkinson Hastalığı tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Parkinson, Distoni, Hareket Bozuklukları, Huzursuz Bacak Sendromu, Titremeler hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. M.Cenk Akbostancı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Cum 30 Eki
Cmt 31 Eki
Paz 01 Kas

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.