Prof. Dr. Koray Ağras, Ankara, Üroloji

Prof. Dr. Koray Ağras

Üroloji, Çocuk Ürolojisi - Ankara

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları, Böbrek Taşları, Prostat Hastalıkları

Randevu Al 0 (850) 474 17 67

Doktorun Adresi

Neorama İş Merkezi (Armada Alışveriş Merkezi'nin yanı), Yaşam Caddesi, No:13A/4, Kat:2, Söğütözü, 06560  Yenimahalle, Ankara
Prof. Dr. Koray Ağras Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit

Koray Ağras Hakkında

Koray Ağras Kimdir?

1971 yılında İzmir’de doğan Dr. Koray Ağras, 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Üroloji ihtisasını 1996-2001 yılları arasında Doç. Dr. Demokan Erol’un klinik şefi olduğu S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaptı. Üroloji Uzmanı olduktan sonra 2001-2004 yılları arasında SB Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Üroloji Başasistanı görevinde bulundu. Çocuk Ürolojisi eğitimi için gittiği University of California San Francisco’da (UCSF) bir buçuk yıl boyunca  Çocuk Ürolojisi araştırma görevlisi olarak çalıştı (2004-2005). 2005 yılının sonunda Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde göreve başladı. 2007 yılında Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği’nden kazandığı bursla iki aya yakın bir süre Londra’daki Great Ormond Street Children’s Hospital Çocuk Ürolojisi Kliniği’nde görev yaptı. 2009 yılında Üroloji Doçenti oldu. Aynı yıl yurtdışında girdiği sınavlarda başarılı olarak, Üroloji ve Çocuk Ürolojisi diplomalarının Avrupa ülkelerindeki dengi olan FEBU (Fellow of European Board of Urology) ve FEAPU (Fellow of European Academy of Pediatric Urology) diplomalarını aldı. 2011'de Sağlık Bakanlığı'nın Çocuk Ürolojisi'ni ilk kez bir yan dal olarak tanımasıyla, akademik dosyasının değerlendirilmesi neticesinde "Çocuk Üroloji Uzmanı" olmaya hak kazandı. 2013 yılında çalıştığı hastanede Çocuk Ürolojisi yan dal eğitimini başlattı. 2017 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Üroloji Profesörlüğü kadrosuna atandı ve 2020 yılına kadar Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nin "İdari ve Eğitim Sorumlusu” olarak görev yaptı. Dr. Ağras, 2020 yılı Eylül ayından itibaren hastalarına muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ANKARA EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06 1996

Tecrübe: 24 yıl 2 ay

Yayınlar

 • A1. Emir L, Karabulut A, Ağras K, Germiyanoğlu C, Ozer E, Erol D, “A rare cause of cystic testicular mass in an infant: cystic dysplasia of the testis”, Scand J Urol Nephrol, 35, 153-155 (2001)..
 • A2. Tuncel A, Aksut H, Ağras K, Tekdogan U, Ener K, Atan A, “Is serum prostate-specific antigen level affected by fasting and nonfasting?”, Urology, 66, 105-107, (2005).
 • A3. Liu B, Wang Z, Lin G, Ağras K, Ebbers M, Willingham E, Baskin LS, “Activating transcription factor 3 is up-regulated in patients with hypospadias”, Pediatr Res, 58, 1280-1283 (2005).
 • A4. Ağras K, Tuncel A, Aslan Y, Kulacoglu S, Atan A, “Adolescent renomedullary interstitial cell tumor: a case report”, Tumori, 91, 555-557 (2005).
 • A5. Willingham E, Ağras K, Vilela M, Baskin LS, “Loratadine exerts estrogen-like effects and disrupts penile development in the mouse”, J Urol, 175, 723-726 (2006).

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Üroloji Asistanı
  06 1996 - 01 2001
 • Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara, Üroloji Uzmanı
  01 2001 - 03 2004
 • University of California San Francisco, USA, Department of Urology, Çocuk Ürolojisi Araştırma Görevlisi
  03 2004 - 05 2005
 • Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara, Üroloji Uzmanı ve Doçenti, Çocuk Ürolojisi Yan Dal Eğitim Sorumlusu
  06 2005 - 12 2017
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Üroloji Profesörü, Üroloji Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu
  12 2017 - 08 2020

İlgilendiği Hastalıklar

 • Cinsel Fonksiyon Bozuklukları
 • Böbrek Taşları
 • Prostat Hastalıkları
 • Çocuk Ürolojisi Hastalıkları
 • Mesane Problemleri

Tedaviler

 • Eswt
 • Ürolojik çocuk hastalıkları tedavisi
 • Lazerle prostat cerrahisi
 • İdrar yolu darlıkları
 • Böbrek taşı cerrahisi

Diplomalar ve Sertifikalar

Ödüller

 • Ulusal Yaşlı Sağlığı Kongresi, en iyi poster sunu ödülü (07.04.2004)
 • Ulusal Çocuk Üroloji Kongresi, sözlü sunum birincilik ödülü (04.10.2005)
 • Avrupa Çocuk Ürolojisi Kongresi-Belçika, Kjelm Hjalmas üçüncülük ödülü (28.04.2007)
 • Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği, misafir araştırmacı bursu (01.08.2007)
 • Ulusal Üroloji Kongresi, Erol Tellaloğlu özel ödülü, en iyi çocuk ürolojisi araştırması (06.11.2008)

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 17 67

Doktor Yorumları

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

emin..ün

Oğlumun bir üroloji doktoruna ihtiyacı oldugunu ögrendigim andan sonra araştırmalara başlamıştım.Ankarada işinin ehli bir doktor olmalıydı benim için internetten araştırırken biyografisiyle işindeki uzmanlıgıyla dikkatimi çekmiştiki yakın bir arkadaşımda Koray hocamı tavsiye etti.Koray hocamla böylelikle tanıştık.Oğlumu varikosel ameliyatını yaptı kendisi gayet ilgili ameliyat öncesi ve sonrası işinin takipçisi herşey için çok teşekkür ederiz oğlum sayesinde sağlığına kavuştu çok çabuk toparladık başarılarının devamını dilerim. 13-10-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Koray Ağras tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Koray Ağras ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Koray Ağras ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 17 67

Prof. Dr. Koray Ağras için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Koray Ağras için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Koray Ağras için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Koray Ağras nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Koray Ağras Prof. Dr. Koray Ağras Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Koray Ağras hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Koray Ağras Üroloji, ,Çocuk Ürolojisi uzmanıdır. Eswt, Ürolojik çocuk hastalıkları tedavisi, Lazerle prostat cerrahisi, İdrar yolu darlıkları, Böbrek taşı cerrahisi, İdrar kaçırma tedavileri, Kısırlık tedavisi, Mesane taşı (Açık cerrahi), Prostat tedavisi, Sertleşme problemi alanlarında hizmet veriyor ve Cinsel Fonksiyon Bozuklukları, Böbrek Taşları, Prostat Hastalıkları, Çocuk Ürolojisi Hastalıkları, Mesane Problemleri hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Koray Ağras için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Koray Ağras muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Koray Ağras muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Koray Ağras hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Koray Ağras hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

.