Prof. Dr. İstemihan Tengiz

Kardiyoloji - İzmir

Hipertansiyon, Girişimsel Kardiyoloji, Akut Akciğer Ödemi

Randevu Al 0 (850) 474 44 10

Doktorun Adresi

İmbatlı, Yeni Girne Bulvarı, 1825. Sk No:12  Karşıyaka, İzmir
İzmir Ekonomi Üniversitesi MedicalPark Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli)

İstemihan Tengiz Hakkında

İstemihan Tengiz Kimdir?

Prof. Dr. İstemihan Tengiz, İEÜ Medicalpark Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde tıp profesörü ve girişimsel kardiyologdur. Dr. Tengiz' in klinik ilgi alanları kardiyolojinin çeşitli alanlarını kapsamaktadır. Koroner arter hastalığının perkütan tedavisinin yanı sıra uzmanlık alanı hipertansiyon ve koruyucu hekimliktir. Tıp diplomasını 1997 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldı. 2002 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda ihtisasını tamamladı. 2006 yılında Kardiyoloji alanında doçentlik unvanını aldı. İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji A.D.’na atandı. Anabilim Dalında 2011-2013 yıllarında Doçent, 2013-2016 yıllarında Profesör olarak görev yaptı. 2015-2016 yılları arasında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı.

Elliden fazla hakemli yayının yazarı veya ortak yazarıdır. Çeşitli ulusal tıp sempozyumlarını ve konferanslarını yönetmiş veya konuşmalar yapmıştır. Hipertansiyonla Mücadele Derneği ev sahipliğinde 27-30 Haziran 2013 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Dünya Hipertansiyon Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. Dr. Tengiz, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Ateroskleroz Derneği, Avrupa Perkütan Kardiyovasküler Müdahaleler Derneği, Avrupa Kardiyovasküler Önleme ve Rehabilitasyon Derneği, Akut Kardiyovasküler Bakım Derneği ve Hipertansiyonla Mücadele Derneği üyesidir. Dr. Tengiz, 2011-2014 Dünya Hipertansiyon Ligi'nin yönetim kurulu üyesiydi; 2012-2014 Türk Kardiyoloji Derneği Koroner Arter Hastalıkları Çalışma Grubu Başkanı görevini yürüttü. 2019 Avrupa Hipertansiyon Cemiyeti üyeliğine seçilen Dr. Tengiz, halen Hipertansiyonla Mücadele Derneği başkanıdır.

Diploma aldığı kurum
 • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • EGE ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 12 2006

Tecrübe: 14 yıl 9 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Özel Medical Park İzmir Hastanesi
  07 2016 - Şu Anda
 • İzmir Üniversitesi Medicalpark Hastanesi
  11 2014 - 07 2016
 • Özel Medical Park İzmir Hastanesi
  10 2011 - 11 2014
 • Özel Batı Anadolu Mersinli Tıp Merkezi
  12 2009 - 05 2010
 • Özel Batı Anadolu Hastanesi Central Hospıtal
  12 2006 - 10 2011
İlgilendiği Hastalıklar
 • Hipertansiyon
 • Girişimsel Kardiyoloji
 • Akut Akciğer Ödemi
 • Aritmi
 • Çarpıntı
Tedaviler
 • Abdominal aort anevrizmasının endovasküler onarımı
 • Anjiyografi
 • Anjiyoplasti
 • Balon valvüloplasti
 • Implante edilebilen kardiyoverter defibrilatör (icd)
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 44 10

İstemihan Tengiz Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. İstemihan Tengiz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. İstemihan Tengiz ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. İstemihan Tengiz ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 44 10

Prof. Dr. İstemihan Tengiz için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. İstemihan Tengiz için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. İstemihan Tengiz için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. İstemihan Tengiz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. İstemihan Tengiz İzmir Ekonomi Üniversitesi MedicalPark Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. İstemihan Tengiz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. İstemihan Tengiz Kardiyoloji, uzmanıdır. Abdominal aort anevrizmasının endovasküler onarımı, Anjiyografi, Anjiyoplasti, Balon valvüloplasti, Implante edilebilen kardiyoverter defibrilatör (icd), Kalıcı kalp pili, Kardiyak anjiyografi, Kardiyak kateterizasyon, Kardiyak stent, Koroner anjiyoplasti alanlarında hizmet veriyor ve Hipertansiyon, Girişimsel Kardiyoloji, Akut Akciğer Ödemi, Aritmi, Çarpıntı hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. İstemihan Tengiz için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. İstemihan Tengiz muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. İstemihan Tengiz muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. İstemihan Tengiz hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. İstemihan Tengiz hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al


.