Prof. Dr. Harun Tatar

Kalp Damar Cerrahisi - Ankara
5.0

Genel Kalp Damar Cerrahisi, Varis, Taşikardi

5.0

“Sevgili Harun Hocam, öncelikle sizinle tanışmış olmak bizler için büyük bir şeref... 20 yıl önce an...” Devamı

Prof. Dr. Harun Tatar

Prof. Dr. Harun TATAR, 1949 yılında İstanbul'da doğmuştur. lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak 1974 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. 1974 Yılında ECFMG sınavını kazanarak ABD'de doktorluk yapma hakkını elde etmiştir. 1975 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, Tababet stajını tamamladıktan sonra K.K.K. Havacılık Okuluna Baştabip olarak atanmış, 1977 yılına kadar çalışmalarını sürdürmüştür.

Prof. Dr. Harun TATAR, 1. Taktik Ana Jet Üssünde uçuş hekimliği kursuna katılmıştır. 1979 Yılında Kıbrıs Barış Kuvvetleri 60 Yt. Seyyar Cerrahi Hastanesi Baştabipliğine atanarak 5 ay görev almıştır. 

1981 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, 1. Genel Cerrahi Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı olmuş ve Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1983 Yılında ABD Cleveland Clinic ve Kanada Toronto Sick Children Hospital Kalp Damar Cerrahisi bölümlerinde iki ay süreyle çalışmıştır. 1984 Yılında FMGEMS sınavı klinik kısmını kazandı. Aynı yıl Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, ikinci uzmanlık eğitimini tamamlayarak 9. Kolordo Erzurum Mareşal Çakmak Hastanesine Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olarak atandı.

1985 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kalp ve Damar  Cerrahisi Kliniğine Başasistan olarak atanmıştır. 1986 Yılında İngiltere'de Guy's Hospital Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Dr. Alan K. Yates'in yanında Başasistan olarak üç ay çalışmıştır. 1987 Yılında Gülhane Askeri Tıp Alademisi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'na ''Yardımcı Doçent Doktor'' olarak atanmıştır. Aynı yıl iki ayrı sürede John Hopkins ve Cleveland Clinic Kalp Damar Cerrahisi bölümlerinde gözlemci olarak bulunmuştur. 

1989 Yılında Hollanda'da yapılan intraaortik balon kursuna katılmış olan Prof. Dr. Harun TATAR, 20 Ekim 1990 yılında Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda Üniversite Doçenti olmuştur. 

1990 Yılı, aralık ayında Londra'da National Heart Enstitüsünde Homogreft kursuna ve Kasım 1990'da ise, Paris'te Prof. Dr. Carpentier'in mitral kapak tamir kursuna katıldı ve ''Le Club Mitrale'' üyesi oldu. 1992 Yılında Amerikan Göğüs Cerrahları Derneğine üye seçilmiştir. 

İhtisasını ise, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yaparak Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

1996 Yılında Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda Profesör kadrosuna atandı. 19 Eylül 1977 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevine atanmıştır. 

26 Haziran 2002 Yılında GATA tarihindeki ilk kalp nakli ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiştir.

30 Ağustos 2003 Yılında Tuğgeneralliğe, 30 Ağustos 2006 yılında Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığına atandı. 2007 yılında kurulan Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneğinin ( Türk Kalp ve Damar Cerrahisi board) ilk yeterlilik kurul başkanı olarak seçilmiş olup halen bu göreve devam etmektedir. Halen 

Mesleki çalışmalarına Ankara'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmekte olan Prof. Tbp. Tuğg. Harun TATAR, evli ve bir çocuk babası olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Prof.Dr. Harun Tatar Muayenehanesi
Çankaya Caddesi No:6/4 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Kalp kapakçığı tamiri Anjiyografi Eforlu ekg Ekg Eko(ekokardiyografi) Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Harun TATAR, 1949 yılında İstanbul'da doğmuştur. lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak 1974 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. 1974 Yılında ECFMG sınavını kazanarak ABD'de doktorluk yapma hakkını elde etmiştir. 1975 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, Tababet stajını tamamladıktan sonra K.K.K. Havacılık Okuluna Baştabip olarak atanmış, 1977 yılına kadar çalışmalarını sürdürmüştür. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Genel Kalp Damar Cerrahisi Varis Taşikardi Miyokard Enfarktüsü Mitral Yetmezlik Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
NE
Nih*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Sevgili Harun Hocam, öncelikle sizinle tanışmış olmak bizler için büyük bir şeref... 20 yıl önce annemin kalp kapakçığı ameliyatını gerçekleştirdiniz ve şu an annemin sağlığı çok iyiyse önce Allah’ın sonra da sizin sayenizdedir. Şehirdışında oturmamıza rağmen günün her saatinde tahlil sonuçlarını değerlendiren,yüzyüze görüşmelerimizde ise sanki ailesinden birisini muayeye ediyormuşcasına ilgi ve alakasını gösteren çok saygıdeğer hocam elleriniz dert görmesin,Allah size sağlıklı, uzun ömürler versin. Size,ekibinize ve Ebru Hanım’a sonsuz teşekkürler. Sevgi ve saygılarımızla...Alev EKİCİ

AE
Ayş*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Babam şuan sağlıklı bir şekilde yanımızdaysa Harun Tatar sayesindedir. Babamın ameliyatı ve tedavisi süresince bize de babama da her zaman destek oldu. Yılların verdiği birikim ile donatılmış bir doktor olan Harun Tatar kesinlikle tavsiye edebileceğim bir doktor. Çok çok teşekkür ediyorum Harun beye, ellerinizden öpüyorum.

TD
Tuf*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Kalp damar cerrahisine başvurmam gerektiğinde araştırmalarım üzerine Harun beye başvurdum. İyiki de gitmişim. Hemen ameliyatımı gerçekleştiren Harun Tatar sayesinde kısa sürede sağlığıma kavuştum. Her konuda bilgilendirerek beni aydınlatan ve ilgisini her zaman gösteren bir doktor. Allah razı olsun sizden, ellerinize sağlık.

MY
Mel*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

2000 yılında eniştem 3.kez kalp krizi geçirdiğinde tanıştık Harun Tatar ile. Aydın dan Ankara ya gittik çok araştırdık, bir çok hekimle görüştük ancak hekimlerin yaşamaz dediği eniştemi 2.hayatına kavuşturdu ve çok şükür hala çok sağlıklı. Çok ilgili, kibar ve güven verici bir hekim binlerce kez teşekkürler..

DZ
Dem*** Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Uzun yıllar kalp rahatsızlığı nedeni ile çok büyük sağlık sorunları yaşayan annemizi o dönem tavsiye üzerine yaşamış olduğumuz İskenderun'dan Ankara'ya Sn.Prof.Dr Harun Tatar hocamıza muayeneye göturdük.Annemizin durumu kritikti ve hepimiz son derece endişeliydik.Hocamızın annemizi ilk kontrolü sonrası bize vermiş olduğu bilgi ve güven sayesinde cok kıymetli annemizi içimiz rahat birsekilde hocamızın ellerine teslim ettik.Riskli ve cok zorlu geçecegini bildiğmiz ameliyata annemizi huzurla uğurladık.Yıl 1999 idi.Yıl 2017.O yıldan bu yana ne zaman bir sorumuz olsa,annemizin kalp sağılığı ile ilgili danışmak sormak istediğimiz bir konu olsa hocamız istisnasız yardımcı olmuştur.Bir hasta yakını için bundan daha önemli birşey olamaz.GÜVEN...Annemizin hayatını önce Allah'a sonra Harun hocamıza borçluyuz,heran dualarımızda ve olmaya devam edecek...Demet Zelluhoglu Yıldırım

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Harun Tatar ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Harun Tatar için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Harun Tatar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Harun Tatar Prof.Dr. Harun Tatar Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Harun Tatar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Harun Tatar Kalp Damar Cerrahisi uzmanıdır. Genel Kalp Damar Cerrahisi, Varis, Taşikardi alanlarında hizmet veriyor ve Kalp kapakçığı tamiri, Anjiyografi, Eforlu ekg hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube