Prof. Dr. Harun Tatar, Ankara, Kalp Damar Cerrahisi

Prof. Dr. Harun Tatar

Kalp Damar Cerrahisi - Ankara

Aort Cerrahisi, By-Pass, Koroner Bypass

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Çankaya Caddesi No:6/4  Çankaya, Ankara
Prof.Dr. Harun Tatar Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Harun Tatar Hakkında

Harun Tatar Kimdir?

Prof. Dr. Harun TATAR, 1949 yılında İstanbul'da doğmuştur. lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak 1974 yılında tıp doktoru unvanı almıştır. 1974 Yılında ECFMG sınavını kazanarak ABD'de doktorluk yapma hakkını elde etmiştir. 1975 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, Tababet stajını tamamladıktan sonra K.K.K. Havacılık Okuluna Baştabip olarak atanmış, 1977 yılına kadar çalışmalarını sürdürmüştür.

Prof. Dr. Harun TATAR, 1. Taktik Ana Jet Üssünde uçuş hekimliği kursuna katılmıştır. 1979 Yılında Kıbrıs Barış Kuvvetleri 60 Yt. Seyyar Cerrahi Hastanesi Baştabipliğine atanarak 5 ay görev almıştır. 

1981 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, 1. Genel Cerrahi Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı olmuş ve Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1983 Yılında ABD Cleveland Clinic ve Kanada Toronto Sick Children Hospital Kalp Damar Cerrahisi bölümlerinde iki ay süreyle çalışmıştır. 1984 Yılında FMGEMS sınavı klinik kısmını kazandı. Aynı yıl Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, ikinci uzmanlık eğitimini tamamlayarak 9. Kolordo Erzurum Mareşal Çakmak Hastanesine Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olarak atandı.

1985 Yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kalp ve Damar  Cerrahisi Kliniğine Başasistan olarak atanmıştır. 1986 Yılında İngiltere'de Guy's Hospital Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Dr. Alan K. Yates'in yanında Başasistan olarak üç ay çalışmıştır. 1987 Yılında Gülhane Askeri Tıp Alademisi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'na ''Yardımcı Doçent Doktor'' olarak atanmıştır. Aynı yıl iki ayrı sürede John Hopkins ve Cleveland Clinic Kalp Damar Cerrahisi bölümlerinde gözlemci olarak bulunmuştur. 

1989 Yılında Hollanda'da yapılan intraaortik balon kursuna katılmış olan Prof. Dr. Harun TATAR, 20 Ekim 1990 yılında Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda Üniversite Doçenti olmuştur. 

1990 Yılı, aralık ayında Londra'da National Heart Enstitüsünde Homogreft kursuna ve Kasım 1990'da ise, Paris'te Prof. Dr. Carpentier'in mitral kapak tamir kursuna katıldı ve ''Le Club Mitrale'' üyesi oldu. 1992 Yılında Amerikan Göğüs Cerrahları Derneğine üye seçilmiştir. 

İhtisasını ise, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yaparak Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

1996 Yılında Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda Profesör kadrosuna atandı. 19 Eylül 1977 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevine atanmıştır. 

26 Haziran 2002 Yılında GATA tarihindeki ilk kalp nakli ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiştir.

30 Ağustos 2003 Yılında Tuğgeneralliğe, 30 Ağustos 2006 yılında Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığına atandı. 2007 yılında kurulan Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneğinin ( Türk Kalp ve Damar Cerrahisi board) ilk yeterlilik kurul başkanı olarak seçilmiş olup halen bu göreve devam etmektedir. Halen 

Mesleki çalışmalarına Ankara'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmekte olan Prof. Tbp. Tuğg. Harun TATAR, evli ve bir çocuk babası olup, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Diploma aldığı kurum

  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI

Yabancı Diller

  • İngilizce

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

Doktor Yorumları

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

al..ci

Sevgili Harun Hocam, öncelikle sizinle tanışmış olmak bizler için büyük bir şeref... 20 yıl önce annemin kalp kapakçığı ameliyatını gerçekleştirdiniz ve şu an annemin sağlığı çok iyiyse önce Allah’ın sonra da sizin sayenizdedir. Şehirdışında oturmamıza rağmen günün her saatinde tahlil sonuçlarını değerlendiren,yüzyüze görüşmelerimizde ise sanki ailesinden birisini muayeye ediyormuşcasına ilgi ve alakasını gösteren çok saygıdeğer hocam elleriniz dert görmesin,Allah size sağlıklı, uzun ömürler versin. Size,ekibinize ve Ebru Hanım’a sonsuz teşekkürler. Sevgi ve saygılarımızla...Alev EKİCİ 28-12-2017

tem..ldırım

2000 yılında eniştem 3.kez kalp krizi geçirdiğinde tanıştık Harun Tatar ile. Aydın dan Ankara ya gittik çok araştırdık, bir çok hekimle görüştük ancak hekimlerin yaşamaz dediği eniştemi 2.hayatına kavuşturdu ve çok şükür hala çok sağlıklı. Çok ilgili, kibar ve güven verici bir hekim binlerce kez teşekkürler.. 20-12-2017

et..luhoğlu Yıldırım

Uzun yıllar kalp rahatsızlığı nedeni ile çok büyük sağlık sorunları yaşayan annemizi o dönem tavsiye üzerine yaşamış olduğumuz İskenderun'dan Ankara'ya Sn.Prof.Dr Harun Tatar hocamıza muayeneye göturdük.Annemizin durumu kritikti ve hepimiz son derece endişeliydik.Hocamızın annemizi ilk kontrolü sonrası bize vermiş olduğu bilgi ve güven sayesinde cok kıymetli annemizi içimiz rahat birsekilde hocamızın ellerine teslim ettik.Riskli ve cok zorlu geçecegini bildiğmiz ameliyata annemizi huzurla uğurladık.Yıl 1999 idi.Yıl 2017.O yıldan bu yana ne zaman bir sorumuz olsa,annemizin kalp sağılığı ile ilgili danışmak sormak istediğimiz bir konu olsa hocamız istisnasız yardımcı olmuştur.Bir hasta yakını için bundan daha önemli birşey olamaz.GÜVEN...Annemizin hayatını önce Allah'a sonra Harun hocamıza borçluyuz,heran dualarımızda ve olmaya devam edecek...Demet Zelluhoglu Yıldırım 20-12-2017

�en..

Babam şuan sağlıklı bir şekilde yanımızdaysa Harun Tatar sayesindedir. Babamın ameliyatı ve tedavisi süresince bize de babama da her zaman destek oldu. Yılların verdiği birikim ile donatılmış bir doktor olan Harun Tatar kesinlikle tavsiye edebileceğim bir doktor. Çok çok teşekkür ediyorum Harun beye, ellerinizden öpüyorum. 28-01-2017

an..

Kalp damar cerrahisine başvurmam gerektiğinde araştırmalarım üzerine Harun beye başvurdum. İyiki de gitmişim. Hemen ameliyatımı gerçekleştiren Harun Tatar sayesinde kısa sürede sağlığıma kavuştum. Her konuda bilgilendirerek beni aydınlatan ve ilgisini her zaman gösteren bir doktor. Allah razı olsun sizden, ellerinize sağlık. 04-06-2016

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Harun Tatar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Bilgilendirici Videoları

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Harun Tatar kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. H Tatar ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Harun Tatar için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. H Tatar şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Harun Tatar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Harun Tatar Prof.Dr. Harun Tatar Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Harun Tatar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Harun Tatar Kalp Damar Cerrahisi, uzmanıdır. Açık kalp ameliyatı, Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti, Aort kapak replasmanı, Kapalı bypass ameliyatı, Kalp kapakçığı tamiri, Anjiyografi, Eforlu ekg, Ekg, Eko(ekokardiyografi), Ekogram(ultrason) alanlarında hizmet veriyor ve Aort Cerrahisi, By-Pass, Koroner Bypass, Atardamar Hastalıkları, Kalp Kapağı Problemleri hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Harun Tatar için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Harun Tatar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Harun Tatar hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. H Tatar ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Harun Tatar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. H Tatar hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.