Prof. Dr. Güngör Sobacı, Ankara, Göz Hastalıkları

Prof. Dr. Güngör Sobacı

Göz Hastalıkları - Ankara

Retina, Tavuk Karası Hastalığı, Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı)

Randevu Al 0 (850) 811 74 66Soru Sor

Doktorun Adresi

Çukurambar Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cad./ 1480. Sok. B B blok Kat 3 No:48  Çankaya, Ankara
Güngör Sobacı Muayenehane

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Güngör Sobacı Hakkında

Güngör Sobacı Kimdir?

Prof. Dr Güngör SOBACI, 1960 yılında Samsun'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1983 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1989 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 

Eylül 1990’da de GATA’da Yard.Doç’lik görevine atanmıştır. Ekim 1992’de ÜAK doçentlik ünvanı almıştır; bu bağlamda, Türkiye’de ve TSK’da en genç Doçentlik ünvanı alan kişidir; ancak, Mart 2005’de (13 yıl sonra) GATA’da profesörlüğe atanmıştır. Vitreoretinal Cerrahi (VRC)’de silikon yağı uygulamaları için 1993’de Cambridge’den Prof. Dr. John D Scott, ileri VRC ve retinada gen tedavisi araştırmaları için 1995-96’da Doheny’den Prof. Dr. Stephen J. Ryan ile çalışmıştır. 2013-4 döneminde GATA Göz AD Başkanı iken, kök hücre çalışmalarını ilerletmek ve akademik kariyerinin daha uzun sürmesi için 19 yıllık muayenehanesini de kapatıp, TSK’dan kendi isteğiyle emekli olarak Şubat 2014’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fak Göz AD’da öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır.

Prof.Dr Güngör SOBACI, Dünyada, insan retinasında kök hücre tedavisini ilk kez uygulayan kişidir. Askeri hekimlikteki deneyimiyle bu alandaki en geniş göz yaralanma tedavisi serisine sahip olup uluslararası saygın bir yayınevinde kitabı da yayınlanmıştır. Türkiye’de Deneysel Oftalmoloji, Elektro fizyoloji ve Klinik Oftalmoloji alanında öncü ve orijinal çalışmaları ile özgün bir yere sahiptir. Türkiye’de ilk kez uygulanan Limbal kök hücre transplantasyonu ile alkali kornea yanığının tedavisi, Hiperisin- bağımlı FDT ile Sarı Nokta Hastalığı tedavisi uygulamaları, Behçet ve Kronik ünitelerde İnterferon kullanımı bunlar arasındadır. Bu bağlamda ulusal TOD (Türk Oftalmoloji Derneği) ve uluslararası tanınmış kuruluşlardan (ARVO: Association for Research in Vision and Ophthalmology, AAO: American Academy of Ophthalmology, ICO: International Counsel of Ophthalmology) ödülleri mevcuttur. TOD-Tıbbi Retina, VRC, Uvea- Behçet ve uluslararası göz bilimsel kuruluşlarının (Retina Society, Macular Degeneration Organization, ASRS: American Society of Retina Specialist, ESASO: European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ISOT; International Society of Ocular Trauma) aktif üyesi olup bunların bilimsel kurullarında ve oturumlarında konuşmacı/Canlı Cerrahi uygulamacısı olarak yer almıştır. Uluslararası çok merkezli çalışmalarda aktif katılımcı olmuş ve Dünyada 8. Türkiye de ise ilk olarak Epiretinal implant (yapay göz) konusunda doktora tezi yönetmiştir. 2013-14’de TOD-VRC Birim Başkanlığı yapmıştır.  Bilimsel çalışmalarının seviyesini gösteren H-indeksi 22 olup uluslararası (AAO, ARVO, ISOT, WOC: World Ophthalmology Congress) ve ulusal bilimsel kuruluşlardan aldığı birçok bilimsel ödülleri (Demir Başar Ödülü dahil) yanı sıra Körler/Az Görenler Vakıflarınca körlüğü önleme alanındaki çalışmalarına dair takdirleri ve sosyal medya etkinlikleri mevcuttur. Editör olduğu İngilizce kitap (Current Concepts and Management of Eye Injuries) ve kitap bölümleri (Kök Hücre konusunda) yanı sıra SCI-Expanded (Genişletilmiş Bilimsel İndeks Tarama) kapsamında 100+yayını ve 1800+ atıfı mevcuttur. 2012 yılı GATA’dan TUBITAK Bilim Adamı adayıdır; 2105 yılı Hacettepe Tıp Göz AD’daki en yüksek Akademik Etkinlik Puanı sahibidir ve Türkiye’deki ilk 1000 bilim insanı (521nci) listesindedir.

Prof. Dr Güngör SOBACI'nın eşi kadın hastalıkları uzmanı olup, iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir. 

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Retina
 • Tavuk Karası Hastalığı
 • Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı)
 • Retina Dekolmanı
 • Çocuklarda Göz Hastalıklar

Tedaviler

 • Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri
 • Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri
 • Şaşılık tedavisi
 • Retina laser fotokoagulasyonu
 • Tonometre

Fotoğraflar

Hobiler

 • Yüzme
 • Türk Sanat Müziği
 • Voleybol

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 74 66

Doktor Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

han..zsoy

Gata da yillarca uveit hastalığımı takip etti.Katarak ameliyat ı yaptı.Hiç bır sıkıntı yaşamadım.Hocam sayesinde defalarca uveit gecirmeme ragmen tedavisi sayesinde hala çok iyiyim.Hekimliginin yanında insanlığı , güler yüzlülüğü ve ilgisi mükemmel.. 23-06-2020

ur..

8 sene önce gözüme çatal battığında şehirdeki doktorlarların neredeyse tamamı körlük gerçekleşmiş dediler. Sonrasında Güngör Hocaya ulaştık ameliyatımı yaptı ve şimdi görüyorum. Bu inanılmaz anlatılamaz bir duygu, ifade edemiyorum. İyi ki tanıdım sizi hocam. Tekrar görebilmemi sağladığınız için size minnettarım... 29-11-2016

et..

Sarı nokta rahatsızlığı olan birisiydim. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Güngör Hocaya ulaştım. Şehir dışından geldim tedavi oldum ve artık çok iyiyim. Her şey için çok teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerim. 08-06-2016

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Güngör Sobacı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Hipofiz tümörü

  Merhaba hocam verdiğiniz cevaptan dolayı çok teşekkür ederim selam ve saygılarımla

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Güngör Sobacı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Retina ve tedavi

  Güngör hocam saygılar, tam 2 yıl önce gözlerimde önce sol sonra sağ olmak üzere metamorfopsi şikayeti başladı ilk başlarda çok hafifti, doktora gittiğimde göz dibinde bir ödeme benzetmişti ancak oct de çıkmamıştı bir problem, çeşitli testlere girdim netice alamamıştım, sürekli takiplerimde anjiyoda... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Güngör Sobacı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Güngör Sobacı ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Güngör Sobacı ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 74 66

Prof. Dr. Güngör Sobacı için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Güngör Sobacı için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Güngör Sobacı için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Güngör Sobacı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Güngör Sobacı Güngör Sobacı Muayenehane Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Güngör Sobacı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Güngör Sobacı Göz Hastalıkları, uzmanıdır. Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri, Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri, Şaşılık tedavisi, Retina laser fotokoagulasyonu, Tonometre alanlarında hizmet veriyor ve Retina, Tavuk Karası Hastalığı, Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı), Retina Dekolmanı, Çocuklarda Göz Hastalıklar hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Güngör Sobacı için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Güngör Sobacı muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Güngör Sobacı muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Güngör Sobacı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Güngör Sobacı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al


.