Prof. Dr. Güngör Sobacı

Göz Hastalıkları - Ankara
5.0

Papil Ödem, Göz Travmaları, Katarakt

“Çok başarılı bir doktor. İşini son derecede düzenli, saygıyla ve severek yapıyor. Annemin gözünün k...” Devamı

Prof. Dr. Güngör Sobacı

Prof. Dr Güngör SOBACI, 1960 yılında Samsun'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1983 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1989 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 

Eylül 1990’da de GATA’da Yard.Doç’lik görevine atanmıştır. Ekim 1992’de ÜAK doçentlik ünvanı almıştır; bu bağlamda, Türkiye’de ve TSK’da en genç Doçentlik ünvanı alan kişidir; ancak, Mart 2005’de (13 yıl sonra) GATA’da profesörlüğe atanmıştır. Vitreoretinal Cerrahi (VRC)’de silikon yağı uygulamaları için 1993’de Cambridge’den Prof. Dr. John D Scott, ileri VRC ve retinada gen tedavisi araştırmaları için 1995-96’da Doheny’den Prof. Dr. Stephen J. Ryan ile çalışmıştır. 2013-4 döneminde GATA Göz AD Başkanı iken, kök hücre çalışmalarını ilerletmek ve akademik kariyerinin daha uzun sürmesi için 19 yıllık muayenehanesini de kapatıp, TSK’dan kendi isteğiyle emekli olarak Şubat 2014’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fak Göz AD’da öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır.

Prof.Dr Güngör SOBACI, Dünyada, insan retinasında kök hücre tedavisini ilk kez uygulayan kişidir. Askeri hekimlikteki deneyimiyle bu alandaki en geniş göz yaralanma tedavisi serisine sahip olup uluslararası saygın bir yayınevinde kitabı da yayınlanmıştır. Türkiye’de Deneysel Oftalmoloji, Elektro fizyoloji ve Klinik Oftalmoloji alanında öncü ve orijinal çalışmaları ile özgün bir yere sahiptir. Türkiye’de ilk kez uygulanan Limbal kök hücre transplantasyonu ile alkali kornea yanığının tedavisi, Hiperisin- bağımlı FDT ile Sarı Nokta Hastalığı tedavisi uygulamaları, Behçet ve Kronik ünitelerde İnterferon kullanımı bunlar arasındadır. Bu bağlamda ulusal TOD (Türk Oftalmoloji Derneği) ve uluslararası tanınmış kuruluşlardan (ARVO: Association for Research in Vision and Ophthalmology, AAO: American Academy of Ophthalmology, ICO: International Counsel of Ophthalmology) ödülleri mevcuttur. TOD-Tıbbi Retina, VRC, Uvea- Behçet ve uluslararası göz bilimsel kuruluşlarının (Retina Society, Macular Degeneration Organization, ASRS: American Society of Retina Specialist, ESASO: European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ISOT; International Society of Ocular Trauma) aktif üyesi olup bunların bilimsel kurullarında ve oturumlarında konuşmacı/Canlı Cerrahi uygulamacısı olarak yer almıştır. Uluslararası çok merkezli çalışmalarda aktif katılımcı olmuş ve Dünyada 8. Türkiye de ise ilk olarak Epiretinal implant (yapay göz) konusunda doktora tezi yönetmiştir. 2013-14’de TOD-VRC Birim Başkanlığı yapmıştır.  Bilimsel çalışmalarının seviyesini gösteren H-indeksi 22 olup uluslararası (AAO, ARVO, ISOT, WOC: World Ophthalmology Congress) ve ulusal bilimsel kuruluşlardan aldığı birçok bilimsel ödülleri (Demir Başar Ödülü dahil) yanı sıra Körler/Az Görenler Vakıflarınca körlüğü önleme alanındaki çalışmalarına dair takdirleri ve sosyal medya etkinlikleri mevcuttur. Editör olduğu İngilizce kitap (Current Concepts and Management of Eye Injuries) ve kitap bölümleri (Kök Hücre konusunda) yanı sıra SCI-Expanded (Genişletilmiş Bilimsel İndeks Tarama) kapsamında 100+yayını ve 1800+ atıfı mevcuttur. 2012 yılı GATA’dan TUBITAK Bilim Adamı adayıdır; 2105 yılı Hacettepe Tıp Göz AD’daki en yüksek Akademik Etkinlik Puanı sahibidir ve Türkiye’deki ilk 1000 bilim insanı (521nci) listesindedir.

Prof. Dr Güngör SOBACI'nın eşi kadın hastalıkları uzmanı olup, iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir. 

Çukurambar Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cad 1480. Sok. B Blok Kat 3 No:48 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri Anti vegf, intravitreal enjeksiyon tedavileri Retina laser fotokoagulasyonu Tonometre Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Havale/EFT Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr Güngör SOBACI, 1960 yılında Samsun'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1983 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1989 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.1989
Deneyim: 34 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Papil Ödem Göz Travmaları Katarakt Göz Siniri Hasarı Lens Hastalıkları Devamı

Deneyimler

Güngör Sobacı Muayenehane (1989 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 74 66

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
HY
Hav*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21 gün önce
Güngör Sobacı Muayenehane

Çok başarılı bir doktor. İşini son derecede düzenli, saygıyla ve severek yapıyor. Annemin gözünün kör olma ihtimali vardı ve Güngör hocam bu durumdan onu kurtardı kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz.

TY
Tub*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
24 gün önce
Güngör Sobacı Muayenehane

Harika bir hekim. Konuya ve hastaya yaklaşımı süper. Böyle doktorlara ihtiyacimiz var. Güngör hocama Çok teşekkür ederim.

HC
Hil*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
26 gün önce
Güngör Sobacı Muayenehane

9 aylık bebeğimizi tedaviye getirdik. Daha önce 7-8 hekim gezmiştik. Tam olarak tanı konulamamıştı şimdi Güngör Hocamız bizi aydınlattı. Hocamızın babacan tavırlarından ve bize durumu açıklamasından son derece memnun kaldık. İnşaallah 3 ay sonra tekrar görüşmeye gideceğiz.

AK
Ahm*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
26 gün önce
Güngör Sobacı Muayenehane

Yeterli ve doyurucu açıklama Tedavi ve süreç konusunda bilgilendirme ve tam isabet Teşekkürler Sn hocam

TY
Tun*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
26 gün önce
Güngör Sobacı Muayenehane

Çok ilgili ve konusunda deneyimli bir hoca... teşekkürler.

MD
Mua*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
26 gün önce
Güngör Sobacı Muayenehane

Hastanın şikayetlerini dinlemede hoşgörülü olması,sanki bir yakınıymış gibi davranması,Hastaya sevgi ve şefkatle yaklaşması hastaya değer vermesi, hastalığı ile ilgili detaylı ve basit hastanın seviyesine göre bilgi vermeye çalışması,hastalığı ile ilgili incelemesinde titiz ve çok dikkatli olması

RB
Ruk*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Güngör Sobacı Muayenehane

Çok degerli Güngör hocamin 17 yildir hastasıyim. Şu an görebiliyorsam hocamin sayesindedir. Tedavi yöntemleri basarili ameliyatlari hastalarina verdigi güzel enerji ve insanligindan dolayi hocama sonsuz teşekkürler. Iyiki varsiniz ışık veren elleriniz dert görmesin.

Sem*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Güngör Sobacı Muayenehane

Çokmgüzel detaylı bir muayene yapıldı çok güzel ilgilendikleri için çok memnun kaldım

EK
Emr*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri
Güngör Sobacı Muayenehane

2 kez gittim ve oldukça memnun kaldim. Hocamız İşinin hakkını veriyor .🙃

HK
Has*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Güngör Sobacı Muayenehane

İlgi ve alâka mükemmel vermiş olduğu ilaçlar ve takip ten çok memnun kaldım hocama çok çok teşekkür eder kendisine sağlık sıhhat afiyet dilerim.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Güngör Sobacı ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Güngör Sobacı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Güngör Sobacı için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Güngör Sobacı ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508117466

Prof. Dr. Güngör Sobacı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Güngör Sobacı Güngör Sobacı Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Güngör Sobacı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Güngör Sobacı Göz Hastalıkları uzmanıdır. Papil Ödem, Göz Travmaları, Katarakt alanlarında hizmet veriyor ve Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri, Anti vegf, intravitreal enjeksiyon tedavileri, Retina laser fotokoagulasyonu hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube