Prof. Dr. Güngör Sobacı

Göz Hastalıkları - Ankara
5.0

Papil Ödem, Göz Travmaları, Katarakt

“Kiymetli hocamizi tanimaktan dolayi cok.memnunum annemin goz tedavisi ozenle yurutuyor.Ayrica guler ...” Devamı

Prof. Dr. Güngör Sobacı

Prof. Dr Güngör SOBACI, 1960 yılında Samsun'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1983 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1989 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 

Eylül 1990’da de GATA’da Yard.Doç’lik görevine atanmıştır. Ekim 1992’de ÜAK doçentlik ünvanı almıştır; bu bağlamda, Türkiye’de ve TSK’da en genç Doçentlik ünvanı alan kişidir; ancak, Mart 2005’de (13 yıl sonra) GATA’da profesörlüğe atanmıştır. Vitreoretinal Cerrahi (VRC)’de silikon yağı uygulamaları için 1993’de Cambridge’den Prof. Dr. John D Scott, ileri VRC ve retinada gen tedavisi araştırmaları için 1995-96’da Doheny’den Prof. Dr. Stephen J. Ryan ile çalışmıştır. 2013-4 döneminde GATA Göz AD Başkanı iken, kök hücre çalışmalarını ilerletmek ve akademik kariyerinin daha uzun sürmesi için 19 yıllık muayenehanesini de kapatıp, TSK’dan kendi isteğiyle emekli olarak Şubat 2014’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fak Göz AD’da öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır.

Prof.Dr Güngör SOBACI, Dünyada, insan retinasında kök hücre tedavisini ilk kez uygulayan kişidir. Askeri hekimlikteki deneyimiyle bu alandaki en geniş göz yaralanma tedavisi serisine sahip olup uluslararası saygın bir yayınevinde kitabı da yayınlanmıştır. Türkiye’de Deneysel Oftalmoloji, Elektro fizyoloji ve Klinik Oftalmoloji alanında öncü ve orijinal çalışmaları ile özgün bir yere sahiptir. Türkiye’de ilk kez uygulanan Limbal kök hücre transplantasyonu ile alkali kornea yanığının tedavisi, Hiperisin- bağımlı FDT ile Sarı Nokta Hastalığı tedavisi uygulamaları, Behçet ve Kronik ünitelerde İnterferon kullanımı bunlar arasındadır. Bu bağlamda ulusal TOD (Türk Oftalmoloji Derneği) ve uluslararası tanınmış kuruluşlardan (ARVO: Association for Research in Vision and Ophthalmology, AAO: American Academy of Ophthalmology, ICO: International Counsel of Ophthalmology) ödülleri mevcuttur. TOD-Tıbbi Retina, VRC, Uvea- Behçet ve uluslararası göz bilimsel kuruluşlarının (Retina Society, Macular Degeneration Organization, ASRS: American Society of Retina Specialist, ESASO: European School for Advanced Studies in Ophthalmology, ISOT; International Society of Ocular Trauma) aktif üyesi olup bunların bilimsel kurullarında ve oturumlarında konuşmacı/Canlı Cerrahi uygulamacısı olarak yer almıştır. Uluslararası çok merkezli çalışmalarda aktif katılımcı olmuş ve Dünyada 8. Türkiye de ise ilk olarak Epiretinal implant (yapay göz) konusunda doktora tezi yönetmiştir. 2013-14’de TOD-VRC Birim Başkanlığı yapmıştır.  Bilimsel çalışmalarının seviyesini gösteren H-indeksi 22 olup uluslararası (AAO, ARVO, ISOT, WOC: World Ophthalmology Congress) ve ulusal bilimsel kuruluşlardan aldığı birçok bilimsel ödülleri (Demir Başar Ödülü dahil) yanı sıra Körler/Az Görenler Vakıflarınca körlüğü önleme alanındaki çalışmalarına dair takdirleri ve sosyal medya etkinlikleri mevcuttur. Editör olduğu İngilizce kitap (Current Concepts and Management of Eye Injuries) ve kitap bölümleri (Kök Hücre konusunda) yanı sıra SCI-Expanded (Genişletilmiş Bilimsel İndeks Tarama) kapsamında 100+yayını ve 1800+ atıfı mevcuttur. 2012 yılı GATA’dan TUBITAK Bilim Adamı adayıdır; 2105 yılı Hacettepe Tıp Göz AD’daki en yüksek Akademik Etkinlik Puanı sahibidir ve Türkiye’deki ilk 1000 bilim insanı (521nci) listesindedir.

Prof. Dr Güngör SOBACI'nın eşi kadın hastalıkları uzmanı olup, iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir. 

Tavuk karası

Hocam tavuk karası tedavisi için ameliyat olması lazım bir yakınım şehir dışından gelmemiz gerekiyor ameliyat ücreti hakkında bilgi alabilir miyim

Prof. Dr. Güngör Sobacı

Prof. Dr. Güngör Sobacı tarafından cevaplandı

Kök hücre tedavisi halen ameliyat yapmıyorum Gözdışına PRP enjeksiyonu için sekreterimi arayınız Cevabı görmek için tıkla.

20 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Tavuk karası

Hocam geceleri iyi göremiyorum doktora gittim 1.50 ve 0.75 miyop tanısı koydu sizce tavuk karası olsaydım bu ortaya çıkar mıydı korneamı inceledi göz damlalı muayene oldum .Hocam peki miyopta gece görüşü az olması normal midir

Prof. Dr. Güngör Sobacı

Prof. Dr. Güngör Sobacı tarafından cevaplandı

Miyopta gece görüşü bazı hastalarda sorun oluşturabilmekte, tavuk karası şüpheniz varsa ilerde tekr... Cevabı görmek için tıkla.

20 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Kataraktsorunu

saygılar 63 yaşındayım sol gözde ileri_12 miyopi kataraktı var diğer gozde_12 miyopi katarakt yok ameliyat miyopi yüzünden riskiymiş ayrıca prostat büyüklüğü için cardura5 kullandım görmem bozuldu bulanıklık oldu bütün prostat ilaçları göze zararlimi zararı olmayan başka ilaç yokmu tesekkurler

Prof. Dr. Güngör Sobacı

Prof. Dr. Güngör Sobacı tarafından cevaplandı

Ameliyat öncesi ve sırasında mevcut miyopi ve ilaç kullanımının bilinmesi ile tedbir alınarak emniy... Cevabı görmek için tıkla.

20 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Güngör Sobacı Muayenehane
Çukurambar Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cad 1480. Sok. B Blok Kat 3 No:48 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Tedaviler
Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri Şaşılık tedavisi Retina laser fotokoagulasyonu Tonometre Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr Güngör SOBACI, 1960 yılında Samsun'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1983 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1989 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Papil Ödem Göz Travmaları Katarakt Göz Siniri Hasarı Lens Hastalıkları Çocuklarda Göz Hastalıklar Retina Dekolmanı Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı) Tavuk Karası Hastalığı Retina

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 74 66

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
mm
Meh*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Kiymetli hocamizi tanimaktan dolayi cok.memnunum annemin goz tedavisi ozenle yurutuyor.Ayrica guler yuzlu samimi olusu tedaviye buyuk katki sagliyor rahatca soru sorabiliyorsunuz istediginizde ulasabiliyorsunuz.kesinlikle tavsiye ederim.

Küb*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Güngör hocam ile annemin retina yırtılması rahatsızlığı nedeniyle tanıştık. Yıllar öncesinde yapmış olduğu başarılı operasyonları sayesinde çok iyi görüyor. Başarısının yanı sıra güvenilir, işinin ehli,yardımsever oluşu aramızda bir bağ oluşturdu. Hiç tereddüt etmeden tedavi olabilirsiniz.

Cey*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

17 yıl önce retina yırtılması şikayeti ile hocamızla tanıştık.Başarısı ile karanlıkta yanan mum ışığını bile göremeyen gözlerim şimdi dikiş dikiyor.Başarısının yanında güven verici yaklaşımıyla aile gibi olduk , kendisini çok seviyoruz. Ayşe ŞEN (ESKİŞEHİR)

MH
Mah*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Güngör bey, işinin ehli bir hekimdir ve alanının en iyilerindendir. Hastasıyla iletişimi dostanedir. Ailemizin göz kontrollerini ve tedavilerini uzun yıllardır Güngör bey yapmaktadır. Çok memnunuz. Daha nice hastaların derdine derman olmasını diliyorum.

MB
Maz*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Güngör Beyi internetten keşfettim. Gözümde retina yırtılması oldu, Yaptığı operasyon çok başarılı geçti. İlk günden itibaren hep güler yüzlü, anlayışlı ilgiliydi. İşinde profesyonel, saygıdeğer bir doktor. Herkese tavsiye ederim

TA
Tub*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

6 yaşındaki kızıma best vitelliform disrofi teshisi koydu ve takibini yapiyor.Gercekten cok cok memnun kaldik saatlerce ilgileniyor en ufak bir süpheye yer birakmayacak bir inceleme yapiyor tam bir bilim insani.

Ayş*** ı***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Yaklaşık 10 yıldır makuler dejenerasyon hastasıyım. Kontroller için düzenli olarak Güngör hocamı tercih ediyorum. Kendisi alanında uzmanlığı ilgi ve alakası çok iyi. Kolayca randevu alıp muayene olabiliyorsunuz.

SS
SER*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Sayın Güngör Sobacı hocamıza babamı götürdük. Doktorumuzun ilgisi. alakası ve isabetli teşislerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla.

Ber*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Güngör hocam yılların vermiş olduğu deneyimi hastasını tanıyarak ona göre tedavi yöntemini belirlemesi ile mesleğinin önde gelen bilim insanları arasındadır. %100 güvenebilirsiniz.

BA
Büş*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Çok memnun kaldım allah razı olsun ilgisi alakası şefkati muazzamdı mesleğinin hakkını tam manasıyla veren bir doktor ben ondan razıyım allah ta ondan razı olsun iki cihanda mesud olsun yaptığı bütün işlerinde muvaffak etsin inşallahh......

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Güngör Sobacı ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Güngör Sobacı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Güngör Sobacı için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Güngör Sobacı ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508117466

Prof. Dr. Güngör Sobacı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Güngör Sobacı Güngör Sobacı Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Güngör Sobacı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Güngör Sobacı Göz Hastalıkları uzmanıdır. Papil Ödem, Göz Travmaları, Katarakt alanlarında hizmet veriyor ve Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri, Anti VEGF, intravitreal enjeksiyon tedavileri, Şaşılık tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube