Prof. Dr. Ferhat Çatal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - Ankara
5.0

Yenidoğan Takibi, Yenidoğan Sarılığı, Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu (ÜSYE)

“Ferhat hocama yakın bir yerde çalışıp şehrin dört bir yanından geldiklerine bizzat şahit oldum, ve k...” Devamı

Prof. Dr. Ferhat Çatal

Prof. Dr. Ferhat ÇATAL, 1972 yılında Niğde'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1990 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1996 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve Pediatri Uzmanı olmuş, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi üzerine yan dal eğitimini tamamlamıştır.

2009 Yılında ''Doçent'' unvanı almış 2011- 2014 Yılları arasında İnönü Üniversitesi Çocuk Allerji Kliniği'nde görev almış ve 2014 yılında ''Profesör'' unvanı almıştır. Uluslararası dergilerde yayınlanmış 70'in üzerinde, ulusal dergilerde yayınlanmış 25'in üzerinde bilimsel makalesi bulunan Prof. Dr. Ferhat ÇATAL, mesleki çalışmalarına Özel Yüzüncü Yıl Hastanesi'nde ve Prof. Dr. Ferhat Çatal Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Özel 100. Yıl Hastanesi
Balgat, Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:54, 06530 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bronşit tanı ve tedavi Sık Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Geçiren Çocuk Yenidoğan sarılık Aşı takibi Aşı takvimi Devamı
Randevu Hattı
Prof. Dr. Ferhat Çatal Muayenehanesi
Yıldırım Kule, Mevlana Blv. No: 221/83, 06520 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Bronşit tanı ve tedavi Sık Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Geçiren Çocuk Yenidoğan sarılık Aşı takibi Aşı takvimi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Ferhat ÇATAL, 1972 yılında Niğde'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1990 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1996 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve Pediatri Uzmanı olmuş, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi üzerine yan dal eğitimini tamamlamıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2022
Deneyim: 1 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Yenidoğan Takibi Yenidoğan Sarılığı Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu (ÜSYE) Prematüre Doğum Kardiyolojik Hastalıklar Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 18 40

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SB
Sel*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Ferhat hocama yakın bir yerde çalışıp şehrin dört bir yanından geldiklerine bizzat şahit oldum, ve kızımda çoklu gıda alerjisi çıktı gözüm kapalı tercihim hocam oldu iyiki tanımışım herşeyimizle dört dörtlük ilgilenen güler yüzlü bir doktor inşallah birlikde en kolayından atlatıcaz bu süreyi hemşire hanımlara güler yüzleri ve ilgileri için ayrıca teşekkür ediyorum.. pırıl pırıl herşeyiyle gözüm kapalı güvenebilcegim yer.

hy
Hüs*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Çok ilgili ve anlayışlı bir doktor

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GK
Gul*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

o kadar ilgili, bilgili ve güler yüzlü bi doktor ki Ferhat bey.Bebeğimizin alerjisi hakkında bizi çok güzel bilgilendirdi keşke en başından gitseydik.Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz kesinlikle pişman olmazsınız..

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BC
Ban*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İlgi ve alakası dan çok memnun kaldım. Teşhis ve tavsiyeleri çok yerinde idi. Ben de bu platformdan etkilenerek doktor beye çocuğumu götürdüm ve kesinlikle pişman olmadım. Harika bir insan. Çok da samimi

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BY
Bar*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocamız gerçekten çok sıcakkanlı ve her türlü yorum ve görüşe açık. Çok sabırlı. Sorularımızı şikayetlerimizi sonuna kadar dinliyor, anlıyor ancak ondan sonra teşhis ve tedavi sürecine başlıyor. Donanımı fevkalade. Egosuz ve kibirsiz. Haftasonları dahi soru sorsak hemen dönüyor. Maddiyat ikinci planda. Doktor gibi doktor. Aklıma tek bir negatif taraf gelmiyor. Allah yolunu açık etsin.

Fer*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

2016 yılında oğlumuzun alerjik astım tedavisi için Ferhat hocamızla yollarımız kesişti. İyi ki de kesişmiş. Oğlumuzun yıllardır kronikleşen öksürükleri, nefes darlığı, hocamızın hızlı ve etkili tedavisi sayesinde son buldu. En panik olduğumuz anlarda dahi hocamız bir telefon kadar uzağımızdaydı her zaman. Pandemi sürecinde, muayenehanesinde aldığı hijyen tedbirlerini anlatmama gerek dahi yok. İnanın bu süreçte üzüleceğiniz tek nokta, maskeden dolayı Ferhat hocanın güzel gülüşünü görememek olur 🙂 Babacan tavırları, güleryüzü, anlayışı ve sabrı İçin kendisine sonsuz şükranlarımızı sunarız.. Allah sizi başımızdan eksik etmesin Ferhat hocam iyi ki varsınız 🙏

RO
Rab*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Ferhat bey için nekadar yazsam yetersiz gelir. Daha içeri girer girmez güleryüzü ve ogluma ilgisi okadar güzeldi ki oglum hiç ağlamadı.Normalde kıyamet kopardı. Daha önce doktorlara kaç kez gittim ve alerji bile söylenmemişken doktor bey alerjisini stadı,sebebi de buldu ve tedaviyle tamamen düzeldi. Oglumun rahatsizlandiginda yakindan takip ettigi ve istedgimiz zaman ulasabildigimiz oglumun butun sikintilariyla yakindan ilgilendigi canim doktorumuz Allah razı olsun kendisinden

MK
Mer*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kızıma hamileyken 1 böbreği büyüktü ve doğunca çok çok araştırma yaparak böbrek üzerine uzman bir çocuk doktoruna götürdük tahlil vs yapmadan antibiyotik başlattı kızım daha 10 günlükken.Ondan sonra kızım hiç susmadı hep ağladı hep ağladı 2 çocuk doktoruna gittik ve kolik denildi ama yok kolik değildi ben hissediyordum. 1 gece hiç uyumadım internette araştırdım ve Ferhat hocaya içimden bir ses götürmemi söyledi. 2 aylıkken biz Ferhat hocayı tanıdık hemen idrar ve gaita testi istedi ve kızımın alerjik olduğu ortaya çıktı antibiyotik ve takviye ettiğimiz mama daha da sancısını arttırmış. Böbrek ultrasonuna girdi ve idrar testine bakıldı böbrekleri normale dönmüştü yani kızım boşu boşuna antibiyotik almış oldu! Hemen mamayı kestirdi, sütümü artırımam için bir liste verdi, biberonu bırakmamı yoksa meme reddi olacağını söyledi ve bana yememem gerekenler listesi hazırladı. Evet kızım bi anda bıçak gibi ağlamaları kesildi kızım uyuyordu. Ferhat hocayı dinlemeyip biberona devam ettim ve evet meme reddi yaşadım 4 ay meme reddi yaşadık bu 4 ayda hep psikolojik olarak destek oldu. Kızım 2 yaşına kadar emdi. Kızım alerjik olduğu için çok hastalanır Ferhat hocaya ne zaman bir şey danışacak olsam hep geri dönüş sağlar. Tuvalet eğitiminde bile o kadar çok desteği oldu ki sorunsuz atlattık. İlaçların içeriklerine o kadar dikkat eder ki kendi çocuklarına nasılsa hastalarına da öyle yaklaşır. Önce Allah’a sonra Ferhat hocaya emanettir kızım. En en önemlisi kızım Ferhat hocayı çok sever.

TS
Tür*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

İşinde harika bir doktor.koyduğu tanı ve verdiği tedavi sayesinde oğlum öksürmekten kurtuldu. Minnettarım🙏

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Hak*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ferhat Hocamız benim çok uzun yıllardır tanıdığım ve her zaman da iyi ki tanımışım dediğim çok özel insanlardan birisi. Hani biz çocuklu Ailelerin hayatımızdaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız hastalandığında hep aradığımız, araştırdığımız, çevremize ve tanıdıklarımıza sorduğumuz bir hekim tarzı vardır ya: Aman gideceğimiz doktorumuz konusunda en iyilerinden biri olsun, ama aynı zamanda da hastasına değer veren, vicdan sahibi, güven duyacağımız, ilgili, güler yüzlü ve merhametli bir insan da olsun diye dua ederiz, kılı kırk yararız. İşte çok aramadan tüm bu vasıfları taşıyan, hatta bu övgülerin bile bence yetersiz kalacağı harika bir insan ve konusunda da çok iyi bir hekim Ferhat hocamız. Eğer bir gün sizin de yolunuz kesişir ve tanışma şansınız olursa hocamızla, eminim bu duygularımı siz de hissedeceksiniz. Hatta ilk kez tanışmış gibi değil de, sanki hocamızı yıllardır tanıyormuşsunuz gibi kendinize yakın bulacaksınız. Ben en son geçen hafta, çocuğumun Allerjik öksürük nöbetleri nedeniyle muayene ve alerji testleri yaptırmak amacıyla hocamıza randevu alıp gittim. Testleri yapıp tedavisini düzenledi hocamız, şimdi çok rahatladı oğlum. Bu vesileyle, kendisine burdan teşekkür etmek için de bir fırsat bulmuş olayım. Ferhat hocam her zamanki gibi ilginiz, içtenlikle gösterdiğiniz sevgi ve güler yüzünüz, anlayışınız, aynı zamanda da çocuğuma verdiğiniz şifa ve mutluluk için tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız hocam.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ferhat Çatal ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ferhat Çatal için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ferhat Çatal için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Ferhat Çatal ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741840

Prof. Dr. Ferhat Çatal nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ferhat Çatal Özel 100. Yıl Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ferhat Çatal hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ferhat Çatal Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Yenidoğan Takibi, Yenidoğan Sarılığı, Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu (ÜSYE) alanlarında hizmet veriyor ve Bronşit tanı ve tedavi, Sık Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Geçiren Çocuk, Yenidoğan sarılıkBronşit tanı ve tedavi, Sık Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Geçiren Çocuk, Yenidoğan sarılık hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube