Prof. Dr. Fahri Şahin

5.0

Demir Eksikliği Anemisi, Anemi (kansızlık), Kan Kanseri (Lösemi)

5.0
Soru sor

“Tanıdığım İşini Layıkı ve Profesyonellikle Yapan Hekimlerimizden biri Çok memnun kaldım” Devamı

Prof. Dr. Fahri Şahin

Prof. Dr. Fahri Şahin, 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden ikincilik derecesi ile mezun olmuştur. 1997 yılında Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Kliniğinde asistanlığa başlamıştır. 2002 yılında iç hastalıkları uzmanı olup aynı fakültenin Hematoloji kliniğinde hematoloji yan dal eğitimine başlamış 2005 yılında hematoloji uzmanı olmuştur. Ekim 2005- Eylül 2006 tarihleri arasında askerlik hizmetini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinin Hematoloji kliniğinde gerçekleştirmiştir. 2010 yılında Hematoloji Doçenti, 2018 yılında da Profesör olan Dr. Fahri Şahin Türk Hematoloji Derneği, Hematoloji Uzmanlık Derneği, Ege Hemofili Derneği, Aydın Hemofili Derneği, Klinik Araştırmalar Derneği, Ege Hematoloji Onkoloji Derneği, Ege Erişkin Hemofili Derneği, The European Association for Haemophilia and Allied Disorders (EAHAD), International PNH Interest Group üyesidir. Ege Erişkin Hemofili Derneği ve Ege Hematoloji Onkoloji Derneğinin kurucu üyelerinden olup halen Ege Erişkin Hemofili Derneğinin başkanlık görevini aktif olarak yürütmektedir. 2010 yılında Ege Bilim Teknoloji Topluluğu (EBİLTET) yönetim kurulu tarafından onursal üye olarak seçilmiştir. 2010 yılında Türk Hematoloji Derneği “Moleküler Hematoloji ve Sitogenetik Bilimsel Alt Komitesi” başkanlığına seçilen Dr Fahri Şahin, dört yıllık görevi süresince başarılı kurslar ve eğitim toplantıları düzenlemiştir.

 

2002, 2003 ve 2004 yıllarında Türk Hematoloji Derneği “Genç Araştırıcı” ödülü, 2004, 2007 ve 2008 de Ulusal Hematoloji Kongrelerinde “Bildiri Ödülleri”, 2009 yılında Türk Klinik Biyokimya Derneği, IX. Ulusal Klinik Biyokimya Kongresinde “En iyi Sözlü Bildiri Sunum Ödülü”, aynı yıl 4. Ulusal Hemaferez Kongresinde “Hemaferez Derneği Bilim Teşvik Ödülü” almıştır. 2012 yılında Türk Hematoloji Derneği tarafından ilk kez başlatılan Türk Kan Bilim Ağı (TÜRKBA) çalışmaları kapsamında yapılan ve yine ülkemizde ilk kez yapılan çok merkezli ve 1133 hastayı içeren KML çalışması ile TÜRKBA ödülü almıştır. 

 

Prof. Dr Fahri Şahin, Ulusal ve uluslararası dergilerde 134 makalesi yayınlanmıştır. 211’ i uluslararası kongrelerde olmak üzere toplam 524 tebliği yayınlanmıştır. Beşi uluslararası olmak üzere toplam 19 kitap bölümü yazarlığı ve bir kitap editörlüğü vardır. 

 

70’ in üstünde Ulusal ve Uluslararası preklinik-klinik çalışmalarda hem yürütücü hem de yardımcı araştırıcı olarak görev almıştır. 

 

2013 Yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde Erişkin Hemofili polikliniğini kurmuştur. Bu poliklinik ülkemizdeki ilk erişkin Hemofili Polikliniği olup diğer merkezlere örnek teşkil etmiştir. 2014 yılında Ege Erişkin Hemofili ve Tromboz Merkezi adını alan erişkin hemofili polikliniği EUHASS (European Haemophilia Safety and Surveillance) tarafından Avrupa Hemofili Merkezleri haritasında tanınır hale gelmiş, 2018 yılında da akredite edilmiştir. 

Hemofili alanında ülkemizde ilk ve tek erişkin hemofili okulu (Ege Erişkin Hemofili Okulu-EHHO, www.ehho.org) kurarak hasta ve hasta yakınlarını bilinçlendirme -bilgilendirme görevini üstlenmiştir. Nadir hastalıklar alanında var olan ihtiyacı gören Dr.Fahri Şahin, özellikle Paroksismal Noktürnal Hemoglobinüri(PNH) hastalığı ile ilgili multidisipliner bir oluşumu 2014 yılında kurmuş ve uluslararası platforma taşımıştır. (PNH Education and Study Group, PESG) (www.pesg.org).

 

Prof. Dr Fahri Şahin, Her yıl Ulusal düzeyde katılım olan Ege Hematoloji Onkoloji Kongresi ve uluslararası bir sempozyum olan Aegean Hematology Oncology Symposium(AHOS)’ un hem düzenleme komitesinde yer almakta hem de genel sekreterliklerini, Ulusal katılımlı Hemofili Vakalarla Eğitim Sempozyumu(HEVES)’ nun ise eşbaşkanlığını yapmaktadır.

 

Her yıl Ulusal düzeyde katılım olan Ege Hematoloji Onkoloji Kongresi ve uluslararası bir sempozyum olan Aegean Hematology Oncology Symposium(AHOS)’ un hem düzenleme komitesinde yer almakta hem de genel sekreterliklerini, Ulusal katılımlı Hemofili Vakalarla Eğitim Sempozyumu(HEVES)’ nun ise eş başkanlığını yapmaktadır.

Birçok idari ve akademik görevlerde yer almış olan Dr. Fahri Şahin, Ekim 2020-Ekim 2021 arasında Ege Üniversitesi Hastanesinde Başhekim yardımcılığı görevini yapmıştır.

 

Hematoloji alanındaki çalışmalarını; Anemiler (Demir eksikliği, megaloblastik anemi, hemolitik anemiler, Talasemiler), Akut ve Kronik Lösemiler (AML, ALL, KML, KLL), Multipl Myelom, Hodgkin ve Non-Hodgkin Lenfoma, Myelodisplatik Sendromlar (MDS), İmmüntrombositopeni (ITP), Kronik Myeloproliferatif Hastalıklar (Esansiyel Trombositoz, Polisitemia Vera, Myelofibrozis), Kök hücre nakli yanı sıra Hemofili, Tromboz, PNH, Mastositoz, Castleman Hastalığı, Rosai Dorfman Hastalığı gibi nadir hematolojik hastalıklar alanlarında da çalışmalarını sürdüren Dr. Fahri Şahin halen çalışmalarına Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Hematoloji Bilim Dalı’nda devam etmektedir. 


Prof. Dr. Fahri Şahin mesai dışı çalışmalarına şu an İzmir Bayraklı Lider Centrio C Blokta yer alan Özel Muayenehanesinde devam etmektedir.

Hakkında

Prof. Dr. Fahri Şahin, 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden ikincilik derecesi ile mezun olmuştur. 1997 yılında Ege Üniversitesi İç Hastalıkları Kliniğinde asistanlığa başlamıştır. 2002 yılında iç hastalıkları uzmanı olup aynı fakültenin Hematoloji kliniğinde hematoloji yan dal eğitimine başlamış 2005 yılında hematoloji uzmanı olmuştur. Ekim 2005- Eylül 2006 tarihleri arasında askerlik hizmetini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinin Hematoloji kliniğinde gerçekleştirmiştir. 2010 yılında Hematoloji Doçenti, 2018 yılında da Profesör olan Dr. Fahri Şahin Türk Hematoloji Derneği, Hematoloji Uzmanlık Derneği, Ege Hemofili Derneği, Aydın Hemofili Derneği, Klinik Araştırmalar Derneği, Ege Hematoloji Onkoloji Derneği, Ege Erişkin Hemofili Derneği, The European Association for Haemophilia and Allied Disorders (EAHAD), International PNH Interest Group üyesidir. Ege Erişkin Hemofili Derneği ve Ege Hematoloji Onkoloji Derneğinin kurucu üyelerinden olup halen Ege Erişkin Hemofili Derneğinin başkanlık görevini aktif olarak yürütmektedir. 2010 yılında Ege Bilim Teknoloji Topluluğu (EBİLTET) yönetim kurulu tarafından onursal üye olarak seçilmiştir. 2010 yılında Türk Hematoloji Derneği “Moleküler Hematoloji ve Sitogenetik Bilimsel Alt Komitesi” başkanlığına seçilen Dr Fahri Şahin, dört yıllık görevi süresince başarılı kurslar ve eğitim toplantıları düzenlemiştir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

Dokuz Eylül Üniversitesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.1997
Deneyim: 27 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Ödüller

Genç Katılımcı Ödülü, XXIX. Ulusal Hematoloji Kongresi, Antalya, 2002.

Tüm Ödüller

Deneyimler

Özel Muayenehane (2021 - Devam ediyor)
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları, Hematoloji (2002 - Devam ediyor)
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları (1997 - 2002)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
OK
Osm*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
24.06.2023
Kan hastalıklarının tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Fahri Şahin

Tanıdığım İşini Layıkı ve Profesyonellikle Yapan Hekimlerimizden biri Çok memnun kaldım Görüşü Şikayet Et

Ayn*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
08.06.2023
Prof. Dr. Fahri Şahin

Patoloji sonucumu alıp lenfoma olduğumu öğrendiğimde ilk işim bu süreçte güvenebileceğim işinde uzman bir doktor bulmak için araştırma yapmak oldu. Bir kaç doktor arkadaşımdan aynı öneriyi alınca Fahri Beyden randevu alıp gittim. İyi ki önermişler. Odasına girer girmez sıcak ve mütevazi tavırları rahatlamamı sağladı. Hastalıkla ilgili detaylı bilgilendirmeleri, muayenesi ve samimi tavrıyla doğru yerde olduğumu hissettirdi bana. Bir hasta için en önemli şeyin doktoruna güven olduğunu düşünüyorum ve fahri hocam bu güven duygusunu hastasında oluşturacak kadar iyi işinde. Tedavime nasıl devam edileceğine karar verebilmek için kemik iliği biyopsisi yapılması gerektiğini söylediğinde oldukça korkmuştum çok ağrılı bir işlem olacağını düşünerek oysa kısa ve ağrısız bir işlem oldu fahri beyin profesyonel girişimiyle. Hematolojik hastalığı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim işinin ehli bir Hematoloji profesörü Fahri Bey. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Görüşü Şikayet Et

Ayn*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
08.06.2023
Prof. Dr. Fahri Şahin

Lenfoma tanısı aldığım zaman ilk iş olarak bu işin ehli doktor aramaya başladım. Bir kaç doktor arkadaşımın tavsiyesi ile fahri beyden randevu aldım ve muayeneye gittim. Öncelikle güler yüzlü ve mütevazı tavırları rahatlamamı sağladı. Hastalığımla ilgili bilgilendirmesi, detaylı açıklamaları ve muayenesiyle doğru bir tercih yaptığımı bir kez daha anladım. Özellikle kemik iliği biyopsisinin çok ağrılı olacağını düşündüğüm için oldukça korkuyordum ancak hocamız bu işin profesyoneli olduğundan korkularımın yersiz olduğunu gördüm çok kısa ve ağrısız bir girişim oldu. Sonrasında da çok hafif ağrım oldu. Bir kez daha anladım ki güvenli ellerdeyim. Hematolojik sıkıntısı olan Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir doktor Fahri Bey. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Görüşü Şikayet Et

SE
SEM*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
25.04.2023
Prof. Dr. Fahri Şahin

Öncelikle buradan yorum yazan ve sevgili Fahri hocamla tanışmama vesile olan herkese çok teşekkür ederim.Yaklaşık iki ay önce kasık bölgemde lenf bezlerimin üzeinde çıkan lipomlar için gittim hocama.Tanışma ve yapılacaklar üzerinde konuştuktan sonra ertesi gün başladık kan tatlilleri ile.Alınan parçanın biyopsisi sonucu Castleman hastalığı teşhisi konuldu.Değerli hocam hiç bir süreçte yalnız bırakmadı geçen hafta ilik biyopsimi kendisi yaptı.sakın korkmayın gerçekten eli çok hafif herşeyden önce size yalnız olmadığınızı hissettirmesi çok güzel bir duygu.Çarşamba günü ilk akıllı ilacımı aldım gayet iyiyim şimdilik herşey yolunda.Geriye kaldı beş akıllı ilacım.Tuaf bir duygu karmaşası bu süreç bildiğim tek şey doğru kişi ve güvenli ellerde olmam.Başka şartlarda tanışmayı çok isterdim hocamla ama kısmet diyelim.Tedavim bittiğinde tekrar yazacağımdan emin olabilirsiniz.Sağlıklı günlerde görüşmek üzere... Görüşü Şikayet Et

ME
Mel*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11.03.2023
Kan hastalıklarının tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Fahri Şahin

Fahri Şahin Hocam ile ilk tanıştığım gün emin ellerde olduğumu hissettim. Ertesi gün Fahri Hocam tarafından yapılan kemik biyopsimde yanılmadığımı anladım. Hocamın hastalığım ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme yapması, gerektiği zamanlarda ulaşılabilirlik, sorularımıza bekletmeden yanıt vermesi, pozitif ve ilgili hasta hekim iletişimi kurması beklentimi karşıladı. Tedavimin henüz başında olduğum bu yolda Hocama çok güveniyorum. Fahri Hocamın tecrübesi ve desteği ile bu zorlu süreci aşacağıma olan inancım sonsuzdur. Görüşü Şikayet Et

BG
Ban*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10.03.2023
Kan hastalıklarının tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Fahri Şahin

Lenfoma teşhisi ile yaşadığım bu zorlu sürecte, tedavime Fahri Bey ile başlamak benim için gerçekten bir şans oldu. Sakin, açıklayıcı tavrı, olayları normalleştirerek yansıtması bu dönemde beni oldukça rahatlıyor. Kesinlikle moralin çok önemli olduğu bu süreçte tüm desteği ve ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Görüşü Şikayet Et

ZA
Zey*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
09.03.2023
Kemik iliği biyopsisi
Prof. Dr. Fahri Şahin

Sevgili hocamı rahatsızlığım nedeniyle tanımış oldum. Yapılan ön değerlendirme,teşhis ve tedavim için kemik iliği biyopsi girişimsel işlemin olması gerektiğinden bahsetti ve daha önceki başka sağlık sunucularında yapılan değerlendirmelerde bu yöndeydi. Benim için korkulu ve cesaret edemeyeceğimi bildiğim bir işlemdi, işlemi yaptıran kişilerden dinlediklerimden dolayı. Sevgili hocam kemik iliği biyopsi işleminin anlatıldığı ve de toplumda bilinen yönüyle acılı ve korkutucu bir işlem olarak tanındığını aslında bilindiği gibi olmadığı yönünde bilgilendirme ve verdiği örnek girişimlerle deneyimlenmiş olan hastalarından bahsetmiş olması işleme karşı olan korkumu,kaygılarımı ve ön yargımı değiştirmiş oldu. Asıl önemli olan ise hocamın oluşturduğu güven duygusuydu. Bende artık deneyimlenmiş bir hastası olarak her şeyin söylediği gibi gerçekleşmiş olmasıydı. İşlem kısa süreli ve akabinde taburcu oluyosunuz. Kendisine çok teşekkür ediyorum, emeğine sağlık diyorum. Korkmayın ve işleminizi lütfen ertelemeyin. Görüşü Şikayet Et

PK
Pel*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
31.01.2023
Kan hastalıklarının tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Fahri Şahin

Hocamıza detaylı ve net bilgi paylaşımı güleryüzle sabırla her sorumuza cevap vermesi ve desteği sayesinde almış olduğumuz doğru tedavi süreci için sonsuz teşekkürler. Görüşü Şikayet Et

ÖY
Özl*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
31.01.2023
Kan hastalıklarının tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Fahri Şahin

Doktoruma danışmaya başladıktan 3 gün sonra tedavi sürecine başladık. Hastanede ilacımı hiç beklemeden alıyorum. Yarı Pet kontrolümün sonuçları olumlu geldi. Doktorumun desteğiyle tedavimi güzel bir şekilde tamamlayacağıma inanıyorum. Görüşü Şikayet Et

ÖD
Özg*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
31.01.2023
Kan hastalıklarının tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Fahri Şahin

Hastaligimi öğrendiğim gün kâbus ötesiydi. O gün çalışma saatlerin dişinda olmasina rağmen. Beni dinlemek icin randevü istegimi kabul etti. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Fahri Şahin ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Fahri Şahin için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Fahri Şahin nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Fahri Şahin bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Fahri Şahin hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Fahri Şahin Dahiliye - İç Hastalıkları, Hematoloji uzmanıdır. Demir Eksikliği Anemisi, Anemi (kansızlık), Kan Kanseri (Lösemi) alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube