Prof. Dr. Esat Orhon

Kadın Hastalıkları ve Doğum - Ankara

Kısırlık / İnfertilite , Polikistik Over, Myom (Miyom), fibromyoma

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Kazım Özalp, Uğur Mumcu Cd. 87/12, 06700  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Esat Orhon Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Esat Orhon Hakkında

Esat Orhon Kimdir?

Prof.Dr. Esat ORHON, Lisans öncesi öğrenimini 1974 yılında TED Ankara Koleji'nde bitirmiştir. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1980 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1980-1985 yılları arasında Ankara Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda yapmış ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur. 1985 yılında “Ovülasyon İndüksiyonunda Ultrasonografik Follikülometri” üzerine uzmanlık tezi vermiştir.

Uzmanlık eğitimi sonrasında, 1985 – 1989 yılları arasında Çanakkale Deniz Hastanesi’nde, 1986 yılında Deniz Kuvvetleri mensubu oldu. 1989 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent’lik görevine atandı. 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri Tennessee Eyaleti Nashville’deki Vanderbilt University Medical School Department Of Obstetrics & Gynecology, Center for Reproductive Research’de In Vitro Fertilizasyon eğitimi gördüm ve Research Fellowship Sertifikası almıştır. Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Üremeye Yardımcı Teknikler Ünitesi’nin kuruluşunda aktif görev yapmıştır. Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Üremeye Yardımcı Teknikler Komisyonu ve Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünde Alt Bilim Komisyonu üyeliği yapan Prof.Dr. Esat ORHON, 1992 yılında Doçent, 2003 yılında ise Profesörlüğe atanmıştır. Türkçe olarak yayınlanan ilk Sperm Morfoloji Atlası’nın editörü ve yazarı olmuştur..

Prof.Dr. Esat ORHON, mesleki çalışmalarına kendi muayenehanesi'nde hastalarına hizmet vermektedir. 

 

 

 

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kısırlık / İnfertilite
 • Polikistik Over
 • Myom (Miyom), fibromyoma
 • Menopoz
 • Laparoskopik (kapalı) Cerrahi
Tedaviler
 • Rahim biyopsisi(endometrial biyopsi)
 • Jinekolojik cerrahi
 • Jinekolojik kanser cerrahisi
 • Jinekolojik operasyonlar
 • Kızlık zarı dikimi (himenoplasti)
Fotoğraflar

Esat Orhon Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Esat Orhon tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Esat Orhon Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kan pıhtılaşması

  1 yıl önce 13 haftalık bir düşüğüm oldu hocam,patoloji soncuunda sirenomeli anomalisi çıktı..doğal seleksiyon sonucu oldu büyük ihtimal ama benim içim rahat etmedi araştırdım.faktör 5 leiden heterezigot ve mthfr 677 homozşgot genlerimde mutasyon var..ana ve asma negatif, ıgg ve ıgm negatf, protesi s... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Esat Orhon

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Duphaston sonrasi asiri kanama

  Merhaba, son adet surem cok uzadigi icin kadin dogum dr.una gittim ultrasona bakildi rahmimde kanama uzamasina sebebiyet verecek herhangi bir kist kitle vs bulunmadigini fakat kanamanin durmasi icin duphaston ilacini 12 gun sabah aksam kullanmami istedi dr.um.kullandiktan 1 hafta sonra kanamam basla... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Esat Orhon

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Esat Orhon kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. E Orhon ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Esat Orhon için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. E Orhon şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Esat Orhon nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Esat Orhon Prof. Dr. Esat Orhon Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Esat Orhon hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Esat Orhon Kadın Hastalıkları ve Doğum, uzmanıdır. Rahim biyopsisi(endometrial biyopsi), Jinekolojik cerrahi, Jinekolojik kanser cerrahisi, Jinekolojik operasyonlar, Kızlık zarı dikimi (himenoplasti), Laparoskopik (kapalı) ameliyatlar, Laparoskopik Çikolata Kisti Ameliyatı, Laparoskopik histerektomi, Rahim ağzı kanseri tarama, İnfertilite ve tüp bebek alanlarında hizmet veriyor ve Kısırlık / İnfertilite , Polikistik Over, Myom (Miyom), fibromyoma, Menopoz, Laparoskopik (kapalı) Cerrahi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Esat Orhon için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Esat Orhon muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Esat Orhon hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. E Orhon ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Esat Orhon hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. E Orhon hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.