Prof. Dr. Ertuğrul Şener

Ortopedi ve Travmatoloji - Ankara
5.0

Travma Sonrası Oluşan Deformiteler, Çıkıklar, Diz Çıkığı

5.0

“78 yaşındaki babamın bel problemi için Ertuğrul hocama gittik ve gittiğimizde çok umutsuzduk. Ancak ...” Devamı

Prof. Dr. Ertuğrul Şener

Prof. Dr. Ertuğrul ŞENER, 1957 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1976 - 1980 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Samsun Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimi almış, eğitiminin son 2 yılını ise, 19 Mayıs Üniversitesi Samsun Tıp Fakültesi'nde, tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1987 - 1991 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaparak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.

1993 - 1995 Yılları arasında ''Yardımcı Doçent Doktor'' 1995 - 2001 yılları arasında ''Doçent Doktor'' unvanlarını almış olan Prof. Dr. Ertuğrul ŞENER, 2001 yılında ''Profesör Doktor'' unvanını almış ve mesleki çalışmalarına Ankara'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Menisküs prp

Hocam merhabalar iyi çalışmalar diliyorum, 45 yasında annemin dizinde çekilen mr sonucunda menisküsde grade 2 dejenerasyon izlenmişti, doktoru 3 seans prp tedavisi önerdi. Yalnız çeşitli kaynaklardan araştırdığımda prp tedavisi genellikle 2-3 haftada bir hatta ayda 1 yapıldığı söyleniyor yalnız doktoru 1 hafta arayla yapılacağını soylemiş. Prp tedavisi haftada 1 yapılır mı acaba ?

Prof. Dr. Ertuğrul Şener

Prof. Dr. Ertuğrul Şener tarafından cevaplandı

Yapılabilir ama annenizin menisküs probleminin PRP ile geçebileceğini sanmıyorum Cevabı görmek için tıkla.

11 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Jones kırığı

Merhaba hocam.bir sorum olacaktı size,bir hafta önce sol ayağım uyuşmuştu ve birden adım atayım derken yan basmamla birlikte çıt diye bir ses geldi acile gittim ve röntgen çekildi, Küçük bir çatlak var dedi doktor,sol ayak serçe parmağımın en uzun kemiğinin baş tarafından 1,5cm aşağı olan tarafı,Jones çatlağı alçıya aldırmadım bandajla sardım evde kendim, istirahat ediyorum topuğumun üzerine basarak gidiyorum evde, değerli görüşlerinizi alabilirmiyim. Hocam şimdiden çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Ertuğrul Şener

Prof. Dr. Ertuğrul Şener tarafından cevaplandı

Alçı yaptırmazsanız kırık ayrılıp, ameliyata gerek olabilir Cevabı görmek için tıkla.

5 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Alçıdan sonra ayagına bastığında neden kırp sesi çıkar

Hocam ben spor yaparken ayagımı burkup üstüne düştüm tarak kemigimin oralarda mı tam bilmiyorum bag yaralanması olmuş 40 gün alçıda kaldı şimdi yürümeye çalışıyorum üstüne bastığımda kırp diye ses çıkıyor canım çok acıyor sanki ayagım yerine girdi gibi hissediyorum sonraki gün bastığımda yine kırplıyor neden oluyor bu

Prof. Dr. Ertuğrul Şener

Prof. Dr. Ertuğrul Şener tarafından cevaplandı

Muayene edersem neyiniz olduğunu anlayıp yardımcı olabilirim 03124417383 Cevabı görmek için tıkla.

25 Ekim 2021 tarihinde cevaplandı.

Prof.Dr. Ertuğrul Şener Muayenehanesi
Cinnah Cad.Hava Sokak No:2/5 Çankaya/Ankara
Tedaviler
Diz protezleri Total diz replasmanı Total diz protezi ameliyatları Rotator kılıf (cuff) onarımı Prp tedavisi P.R.G.F (Plazma Rich in Growth Factors) Ön çapraz bağ bağların ameliyatı Omuz artroskopisi Morton nöroma çıkarılması Menisektomi Kök hücre tedavisi Halluks valgus onarımı Eklemiçi ve yumuşak doku enjeksiyonları(kortizon enjeksiyonu) Eklem cerrahisi Diz problemleri Devamı

İlgi Alanları

Travma Sonrası Oluşan Deformiteler Çıkıklar Diz Çıkığı Diz kıkırdak cerrahisi Diz Ve Bel Kireçlenmesinde Radyofrekans Dizin Anatomisi Donmuş Omuz El Cerrahisi El Cerrahisi ve Mikro Cerrahisi Genel Ortopedi Ve Travmalar Kalça Kemiği Problemleri Ön Ve Arka Çağraz Bağ Yaralanmaları Ve Tedavisi Kalça Yaralanmaları Patella Kırığı Kalça Kırık Ve Çıkıkları
Devamı

Deneyimler

Dallas, Texas ABD (1982 - 2017)

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
mb
Müj*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce

78 yaşındaki babamın bel problemi için Ertuğrul hocama gittik ve gittiğimizde çok umutsuzduk. Ancak karşılama, ağırlanma, süreçlerin takibi, hızlıca yapılan geri bildirimler ve en önemlisi teşhiş aşamasında bizi sabırla ve nezaketle bilgilendirmesi, huzurla evimize dönmemize verdiği katkı için minnettarız. İyi ki varsınız hocam...

UB
Uğu*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hocam merhaba 2010 yılında ön çapraz bağ ameliyatı oldum 2011 yılında tekrar koptu bu zamana kadar böyle idare ediyordum fakat 2 gün önce dizim döndü ve yerine getiremiyorum dizimi tamamen açamıyorum diz kapagım kırılcak gibi oluyor şişti tekrar ameliyat olmak istiyorum fakat ilk ameliyatımda bağ dizimden alınmıştı bu sefer bağ nasıl temin edilcek şimdiden teşekkür ediyorum 🙏🙏

MG
Meh*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Uzun yıllardır rahatsız bulunduğum, artık fonksiyon göremez, atıl duruma gelmiş bulunan sağ ve sol diz mafsallarıma başarı ile gerçekleştirdiği bir operasyon ile protez yerleştirerek beni tekrar güç ve sağlığıma kavuşturan Sayın Prof. Dr. Ertuğrul ŞENER'e çok şey borçluyum. Ameliyatımı takip eden üçüncü gün hemen hemen desteksiz olarak yürüyebilir duruma geldim. Dokuzuncu gün eşimin refakatinde berberime gittim, daha sonra bir cafede açık havada oturarak güneşin keyfini çıkarttım, belli bir mesafe desteksiz yürüdüm. O tarihten beride desteksiz yürüyorum. Ağrılarımdan ve sıkıntılarımdan eser kalmadı. Yaşamımda yeni bir dönem / sayfa açan değerli Ertuğrul Hocam'a şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı sunarım.

HK
H. K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Sayın hocam dizimdeki problemle ilgili olarak yapmış olduğunuz başarılı ameliyat sonrası sağlığıma süratle kavuştum. Başından itibaren gösterdiğiniz yakın ilgi ve bu güzel sonuçtan dolayı teşekkürlerimi ve en iyi dileklerimi sunarım. Saygılarımla..

İÇ
İlh*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Sayın Prof. Dr. Ertuğrul Şener annem fatma çolak'ın dizine takmış olduğunuz başarılı TDP için şahsınıza ve ekibinize en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

BY
Bah*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

68 Yaşındayım Bir kaç ay önce dizimde zaman zaman da ağrı artık dayanılmaz hale gelmişti. Artık eskisi gibi işlerimi göremez komşuya dahi gidemez hale gelmiştim. Bir tanıdığım vasıtasıyla Ertuğrul Hocama muayene oldum. Yapılan tetkitler sonucunda dizime protez takılması gerektiğini öğrendim.. Hocam sağolsun bana güven verdi, korkarak girdiğim ameliyattan sağ salim çıktım. Şükürler olsun artık kendi işlerimi görebiliyorum. Gezilere bile katılabiliyorum. Önce Allaha sonra Ertuğrul hocama sonsuz teşekkürler.

Prof. Dr. Ertuğrul Şener
Prof. Dr. Ertuğrul Şener 6 Aralık 2017
Sevgili Bahar Hanım, iyi olduğunuzu görmek beni mutlu ediyor. Bununla geçmiş olsun.
EY
Ebr*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Prof. Dr. Ertuğrul Şener beyle şubat 2013'te tanıştık. Düşmüş ve diz bağlarımı kopartmıştım. Yan bağ, çapraz bağ kopuğu ve menisküs, yırtığı vardı. Tamamı bir açık ameliyat ile sevgili doktorum tarafından tedavi edildi. Sonradan ne kadar titizlikle çalışılmış bir ameliyat olduğunu iyileşme sürecimde karşılaştığım diğer hastalardan ve fizik tedavi sırasında tanıştığım doktorlarla teyit etmiş oldum. Çok ilgili bir doktor, hep kendimi çok iyi hissettim, normal tedavi sürecimin sıkıntıları dışında hiç bir problem yaşamadım. Hepsinden önemlisi şu anda dizimi problemsiz bir şekilde sanki hiç ameliyat olmamışım gibi kullanabiliyorum, istediğim her sporu yapabiliyorum. Diz ile ilgili sorunu olan herkese tereddütsüz tavsiye edebileceğim harika bir doktor ve çok iyi bir insan Ertuğrul Bey. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

HY
Han*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

65 yaşında annemi götürdük ve çok güzel bir ilgi ile karşılaştık. Güler yüzlü ve sevecen bir doktor Ertuğrul hocam. Borcunu ödememiz gerçekten zor. Annemi götürdüğümüz kaçıncı doktordu artık biz sayamadık. Ertuğrul Şener sağolsun dertlerimize çare oldu. Sabah akşam kendisine dua eder annem. Çok sağolun gerçekten Ertuğrul bey.

MA
Mer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Yaptığı ameliyattan gerçekten çok memnun kaldım. Ertuğrul Şener işinde başarılı bir doktor olmanın yanında insanlığı ile de bence bir çok doktora örnek. Egolarından arınmış hastasına karşı ilgili birisi Ertuğrul bey. Kesinlikle tavsiye ederim kendisini. Tedavi sürecim boyunca hiçbir sıkıntı çekmedim ve her konuda memnun kaldım. Çok teşekkür ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ertuğrul Şener ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ertuğrul Şener için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ertuğrul Şener nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ertuğrul Şener Prof.Dr. Ertuğrul Şener Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ertuğrul Şener hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ertuğrul Şener Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Travma Sonrası Oluşan Deformiteler, Çıkıklar, Diz Çıkığı alanlarında hizmet veriyor ve Diz protezleri, Total diz replasmanı, Total diz protezi ameliyatları hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube