Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan

Diş Hekimi, Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları) - Denizli
5.0

Şeffaf Plak Tedavisi, Şeffaf Plak Ortodonti, Lingual Ortodonti

“Yorumumu okumaya başlayan herkese merhabalar 🙋‍♀️ Biz Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşıyoruz. Kızı...” Devamı

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan

Prof. Dr. Hasan babacan Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1997 yılında tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinde ortodonti uzmanlığı eğitimi aldı. Adana Asker Hastanesinde Ortodonti uzmanı Diş Tabip Asteğmen olarak vatani görevini yaptı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Pamukkale Üniversiteleri Diş Hekimliği Fakültelerinde çok sayıda akademik ve idari görevde bulundu. Uluslararası ve ulusal çok sayıda kongreye katıldı ve bu bilimsel etkinliklerde çok sayıda sözlü sunum ve poster sunumu yapmış ve ayrıca konuşmacı olarak da yer almıştır. Bu toplantıların bazılarında oturum başkanlığı görevinde bulundu. Kendisinin 40 dan fazla bilimsel makalesi bulunmakta ve bu yayınlarına 900 den fazla atıf almıştır. Bunların yanı sıra kendisinin alanıyla ilgili olarak 2 uluslararası PCT, 3 ulusal olmak üzere 5 Patent tescili bulunmaktadır. Bu patentlerinden birisi ürüne dönüşmüş ve satışı yapılmaktadır. Akademik hayatı boyunca çok sayıda ortodontistin yetişmesinde ders vererek katkıda bulunmuş ve ayrıca 5 ortodontistin tez danışmanlığı görevinde bulunmuştur. Yine çok sayıda doktora ve uzmanlık sınavlarının bilimsel jürisinde bulunmuş ayrıca Üniversiteler Arası Kurul tarafından düzenlenen Doçentlik sınavlarında da jüri üyesi olarak görev almıştır. Alanında American Association of Orthodontics ve European Orthodontic Society gibi uluslararası birliklere üyedir. Ayrıca American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics dergisinde Editorial manager ve The Angle Orthodontics gibi önemli bazı dergilerinde Hakem olarak yer almaktadır.

Prof. Dr. Hasan Babacan Denizli Ege Sümer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Ortodonti Uzmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Diş üst üste binmesi

Merhaba 23 yaşındayım. son 6 aydır üst ön dişlerim üst üste binmeye başladı. Daha önce hepsi tek sıra halindeydi. Neden olur? Tedavisi nedir?

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan tarafından cevaplandı

Merhaba, belirttiğiniz sorunun farklı sebepleri olabilir. Alt dişlerin üst dişlere çarpması, kemik ... Cevabı görmek için tıkla.

8 Kasım 2019 tarihinde cevaplandı.

karşılıklı çıkar ilişkisi

Merhaba ben burak susar doğuştan alt ve üst çene yapımda bozukluk ve dişlerimin tümünde mine tabası eksikliği ile doğdum. 18 yaşıma kadar gezmedik hastane ve klinik bırakmadım ama bi tedavi bulamadım. Şuanda yaşım 26 ve bu durumdan hala müzdaribim. Ve anladığım kadarı ile ve bana söylenen kadarı ile rahatsızlığım nadir görülen bi rahatsızlık. Bu rahatsızlığı tedavi ettirebilmem maddi olarak imkansız. Aklıma şöyle bir seçenek geldi beni ücretsiz tedavi edip benim üstümdem reklam yapmanız fikri. E...

Daha Fazla
Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan tarafından cevaplandı

Sevgili Burak merhaba, Bahsettiğiniz sorun diş minesinin dış yüzeyinin gelişimini etkileyen ameloge... Cevabı görmek için tıkla.

2 Ağustos 2019 tarihinde cevaplandı.

Ortodontik tedavi

Ortodontik tedavi için kopek disinin cekilmesi hakkinda gorusunuz nedir ? Dişlerimin sirasi yanlış köpek diş 3. Diş iken 2. Diş olarak çıktı estetik açısından köpek diş cekimi yaptırmalımıyım?

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan tarafından cevaplandı

Sibel Hanım Merhaba,i Ortodontik tedavi planlamasında temel prensiplerden birisi eğer çekimli bir t... Cevabı görmek için tıkla.

15 Temmuz 2019 tarihinde cevaplandı.

Ege Sümer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Sırakapılar, Prof. Dr. N.H. Fişek Sk. No:11, 20010 Denizli Merkez/Denizli Merkez/Denizli
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Gece Plağı Yer tutucular Sedasyon ile diş tedavisi Sabit protez Protez tedavisi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Hasan babacan Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1997 yılında tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitelerinde ortodonti uzmanlığı eğitimi aldı. Adana Asker Hastanesinde Ortodonti uzmanı Diş Tabip Asteğmen olarak vatani görevini yaptı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Pamukkale Üniversiteleri Diş Hekimliği Fakültelerinde çok sayıda akademik ve idari görevde bulundu. Uluslararası ve ulusal çok sayıda kongreye katıldı ve bu bilimsel etkinliklerde çok sayıda sözlü sunum ve poster sunumu yapmış ve ayrıca konuşmacı olarak da yer almıştır. Bu toplantıların bazılarında oturum başkanlığı görevinde bulundu. Kendisinin 40 dan fazla bilimsel makalesi bulunmakta ve bu yayınlarına 900 den fazla atıf almıştır. Bunların yanı sıra kendisinin alanıyla ilgili olarak 2 uluslararası PCT, 3 ulusal olmak üzere 5 Patent tescili bulunmaktadır. Bu patentlerinden birisi ürüne dönüşmüş ve satışı yapılmaktadır. Akademik hayatı boyunca çok sayıda ortodontistin yetişmesinde ders vererek katkıda bulunmuş ve ayrıca 5 ortodontistin tez danışmanlığı görevinde bulunmuştur. Yine çok sayıda doktora ve uzmanlık sınavlarının bilimsel jürisinde bulunmuş ayrıca Üniversiteler Arası Kurul tarafından düzenlenen Doçentlik sınavlarında da jüri üyesi olarak görev almıştır. Alanında American Association of Orthodontics ve European Orthodontic Society gibi uluslararası birliklere üyedir. Ayrıca American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics dergisinde Editorial manager ve The Angle Orthodontics gibi önemli bazı dergilerinde Hakem olarak yer almaktadır. Devamı

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10.2014
Deneyim: 8 Yıl

İlgi Alanları

Şeffaf Plak Tedavisi Şeffaf Plak Ortodonti Lingual Ortodonti Kendinden Kapaklı Braketler (Self-Ligating Braketler) Damon Sistemi Ve Kapaklı Braketler Devamı

Deneyimler

Pamukkale Üniversitesi Ağız Ve Diş Sağlığı Uygulama Ve Araştırma Merkezi (2016 - 2021)
Pamukkale Üniversitesi Eğitim Uygulama Ve Araştırma Hastanesi (2014 - 2016)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 32 79

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
NC
Nil*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

Yorumumu okumaya başlayan herkese merhabalar 🙋‍♀️ Biz Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşıyoruz. Kızımın hem alt, hem de üst çenesindeki diş yapısı çok ama çok bozuktu. Kızım gülümserken dişlerini göstermemek için gülümsemek bile istemiyordu artık. İlçemizde ortodonti tedavisi yapan 1 tane doktor var. Kızımı ilk olarak ona götürdüm. Ancak yapamayacağını söyledi. Bunun üzerine İzmir Ege üniversitesine gittik. Ancak oranın da ortodonti bölüm başkanı ekibi için bu tedaviyi verimli yürütemeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine İzmir Katip Çelebi hastanesine gittik. Oradan da olumsuz yanıt aldık. Bir anne olarak çok üzülüyordum😢. Tabiiki çare aramaya devam ettim. Doktor takvimi, doktor sitesi, gibi bu sitelerde ortodonti uzmanları hakkındaki yorumları okumaya başladım. Denizli Ege Sümer Ağız ve Diş Sağlığı merkezindeki ortodonti uzmanı Profesör Doktor Hasan Babacan hakkındaki yorumları okumaya başladım. Bir hayli yorum vardı. Ancak hiçbir olumsuz yorum yoktu. Herkes çok ama çok memnun. Hemen ogün karar verdim ve randevu aldım. Gittik, tanıştık, ve tedaviye karar verdik. Pandemiden dolayı 3 ay gibi aksamalar olmasına rağmen 18 ay gibi bir sürede tedavimiz tamamlandı. Yoksa 13-15ay gibi bir sürede de tamamlanabilirdi. Çok ama çok memnun kaldık. Gerek işiniz konusunda, gerekse insanlığınız konusunda size minnettarız Prof.Dr.Hasan Babacan🙏 İyi ki yollarımız kesişti. Kızım sayenizde çok mutlu,o mutlu olunca tabiiki ben de. Her şey o güzel gönlünüzce olsun hocam. Sevgiler, saygılar... NOT : Bu arada diğer kızımın da diş yapısında ablasınınki kadar olmasada hafif bozukluk vardı. Onu da tedavi ettirdim. Çok kısa sürede çok güzel sonuçlar aldık. Yine hocamız sayesinde.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
İG
İdi*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

1 yıl süren diş teli tedavim bitti ve çok memnun kaldım doktorum Hasan Beye çok teşekkür ederim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GY
Gön*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Kızımın dişlerindeki şekil bozukluklarını doğru teşhis ve tedavi yöntemiyle kısa sürede iyileşmesini sağladığı için güler yüzlü doktorumuz Prof. Dr. Dt. Hasan BABACAN' a çok teşekkür ediyoruz.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Fur*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Dişlerim çarpışık ve yamuktu. Kısa bir sürede estetik bir görünüme kavuştu. Hasan Bey güler yüzlü ve ilgili bir hekim. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
HU
Han*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hasan Bey ile tavsiye üzerine tanıştım. Tedavi sürecimiz Mart 2020 ' de başladı. Pandemi dönemine denk gelmesine rağmen sevgili hocam randevularımda esneklik sağladı. Tel tedavisine ihtiyaç duyma sebebim; kopek dişlerimin yukarıda kalması, alt dişlerimin sola doğru yatması ve doğru bir kapanışa sahip olmayışımdı. Tel takıldığında şansıma herhangi bir ağrı sancı çekmedim. Doktorumun belirttiği şekilde fırçalama tekniği ile temizlenmesine özen gösterdim. İlerleyen zamanlarda lastik kullanımına geçtik ve bu ilk iki gün biraz sanciliydi. Neyse ki alışıyorsunuz:) Ve bugün itibariyle tellerim çıktı. Hasan hocam tedavilerinin sonunun mükemmel olmasını hastalarindan daha cok arzular. Deneyimi, tecrübesi, başarısı, sabrı, inancı ve güler yüzü için kendisine minnettarim. Cennet Hanım' in tatlı dilini es geçmeyelim. Emeğinize sağlık hocam. Sayenizde mükemmel bir gülüşe sahibim. Sevgiler..

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BA
Bur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Daha önceden oğlumu götürdüğüm bir iki doktor tarafından tedavisi hakkında çok zor seçenekler sunulduğu halde Hasan Bey ile tedavimizi 8 ay gibi kısa bir sürede çok başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız . Doktor beyin mesleğinde göstermiş olduğu başarı bizi çok memnun etti Hasan Beye çok teşekkür ediyoruz.Emeğine sağlık hocam.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
RS
Ram*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Tedaviye başlamadan önce sancılı bir süreç yaşayacağımı düşünmüştüm ama çok rahat , ilgili ,hızlı bir süreç yaşadım ve tedavi sonunda doktorum sayesinde mükemmel bir sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ederim .

Yorum randevu sonrasında eklendi.
ŞŞ
Şev*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok güzel işler çıkarıyor. Çok titiz ve başarılı. Çok memnun kaldık

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Asl*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok ilgili ve özenli bir doktor işini titizlikle severek yapıyor. Çok memnun kaldık.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Kar*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Gittiğim diğer diş hekimleri, dişlerimdeki ve çenemdeki bozuklukları düzeltmek için sağlam dişlerimin bir kısmının çekilip tel takılacağını söylemesine rağmen, Hasan hocam; sağlam dişlerimin çekilmesine gerek olmadığını söyleyerek çok başarılı bir tedavi süreci ile hem çenemi hem de dişlerimi düzelttii. Tüm tedavi süreci boyunca desteğini hissettim ve her zaman kolay ulaşabildim. Kendisine ve ekibine minnettarım. Hasan hocam alanında, Denizli'de değil ülkemiz çapında sayılı hekimlerdendir.

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113279

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan Ege Sümer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Dt. Hasan Babacan Diş Hekimi, Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları) uzmanıdır. Şeffaf Plak Tedavisi, Şeffaf Plak Ortodonti, Lingual Ortodonti alanlarında hizmet veriyor ve Gece Plağı, Yer tutucular, Sedasyon ile diş tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube