Prof. Dr. Dt. Ateş Parlar, Ankara, Diş Hekimi

Prof. Dr. Dt. Ateş Parlar

Diş Hekimi, Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları) - Ankara

Invisalign Tedavisi, Lingual Ortodonti, Diş Taşı (Tartar)

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Diş Hekiminin Adresi

Mahmut Yesari Sokak No: 3/A  Çankaya, Ankara
Primadent Ağız Diş Sağlığı ve İmplantoloji Kliniği

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Ateş Parlar Hakkında

Ateş Parlar Kimdir?

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1982 yılında mezun olan Prof. Dr. Dt. Ateş Parlar, aynı yıl,Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne asistan olarak girmiştir.

1986 yılında Doktora, 1988 yılında Doçentlikve 1995 yılındaProfesörlük ünvanını almıştır.1991 yılında, TÜBİTAK Doktora Sonrası Yurtdışı araştırma bursu alarak; Bern Üniversitesinde, Prof.Dr. Lang ile; 1993 yılında da TÜBİTAK bursu ile Texas Üniversitesinde Prof. Dr. Caffesseile birlikte bilimsel çalışmalar yürütmüştür.

Yaptığı akademikçalışmalar ile 6’sı Uluslararası, 2’si ulusal olmak üzere 8 adet bilim ve onur ödüllerine layık görülmüştür. 70’i aşkın Yurt dışı ve yurt içi yayını bulunmaktadır. İmplantoloji, yumuşak doku estetiği, perioplastik cerrahi, mikrocerrahive Periodontal Rejenerasyon konularında yurtiçi ve yurtdışında 250 den fazla kurs vermiştir.

Kongre ve bilimsel toplantılardasunulmuş 150den fazla bildiri ve konferansı bulunmaktadır. Bu konferans ve bildirilerin yaklaşık 50tanesi Amerika, Fransa,italya Mısır, İran, Azerbaycan, Hollanda, İsveç, Polonya, Almanya, İsviçre,İspanya, Avusturya, Sırbistan, Bosna Hersek, İsrail, Lübnan, Kosova gibi ülkelerde davetli konuşmacı olarak sunulmuştur. Prof. Dr. Dt. Parlar, European Academy of Periodontology Workshoplarına 1993, 1996, 2002 ve 2008 yıllarında davetli delege olarak katılmış ve Periodontoloji –İmplantoloji çalışma guruplarında delege olarak ülkemizi temsil etmiştir.

2003 ve 2008 yıllarında, ITI Consensus Konferanslarına delege olarak katılan Prof. Dr. Dt. Parlar, yine 2008 yılında, Prag ‘ta gerçekleştirilen Avrupa Diş Hekimliği İmplant EğitimiWorkshop ‘ına davetli delege olarak katılarak ülkemizi temsil etmiştir. TDB Sürekli DişHekimliği Eğitimi Yüksek Konseyinde Kurucu Üye olarak görev almış ve 9 yıl boyunca da konseyin üyeliğini yapmıştır.

Prof. Dr. Ateş Parlar, 1994 yılında ITI üyesi olmuş, 2001-2003 yılları arasında Uluslararası ITI eğitim komisyonu üyeliği yapmış, 2004 yılında ITI Türk Bölümünü kurmuştur. 2004-2007 yılları arasında ITI Türk Bölümü kurucu başkanlığını yapmıştır. Aynı zamanda Osseointegrasyon Derneği kurucu üyelerindendir. Görev süresi boyunca, 6 adet doktora tezine danışmanlık yapan Prof. Dr. Ateş Parlar, 2008 yılı Haziran ayı itibariyle, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden kendi isteğiyle emekli olmuştur. Kurmuş olduğu IDEA çatısı altında ve bağımsız olarak ImplantMasters®™ ve PerioMasters®™adları altında“master class” kurslar vermektedir.

2012 yılından beri ulusal ve uluslararası organizasyonlarla yurtdışında kadavra üzerinde ileri implant cerrahisi kursları vermektedir. Kurucusu olduğu PrimaDent Diş Kliniğinde, Dişhekimi olarak çalışmayı sürdürmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
İhtisas aldığı kurum
 • GAZI ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Invisalign Tedavisi
 • Lingual Ortodonti
 • Diş Taşı (Tartar)
 • Ortognatik Cerrahi (Cerrahi Ortodonti)
 • Dikiş
Tedaviler
 • Sedasyon ile diş tedavisi
 • Beyazlatma
 • Çocuk diş hekimliği
 • Estetik dolgular
 • Implant üstü protezler

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Dt. Ateş Parlar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.