Prof. Dr. Birsen Uçar, Eskişehir, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Prof. Dr. Birsen Uçar

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi - Eskişehir

Üfürüm (Anormal Kalp Sesi), Doğumsal Kalp Hastalıkları (ASD, VSD, PDA), Kalp Deliği

Randevu Al0 (850) 811 76 26Soru Sor

Doktorun Adresi

Vişnelik mahallesi Baycaner Sok. Hacı Zehra Apt. No: 4/3 Odunpazarı / Eskişehir  Odunpazarı, Eskişehir
Prof. Dr. Birsen UÇAR Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Birsen Uçar Hakkında

Birsen Uçar Kimdir?

Prof.Dr. Birsen UÇAR, lise öğrenimini 1979 yılında İstanbul Üsküdar Lisesinden (dönem birincisi olarak) tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde yapmış ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1994 yılında Öğretim Görevlisi olarak göreve başladığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1995 yılında Yrd. Doçent, 1999’da Doçent, 2005 yılında Profesör ünvanını aldmıştır.. Çocuk Kardiyolojisi Uzmanlık eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Birsen UÇAR “invazif/girişimsel kardiyoloji” ve “kardiyolojik yoğun bakım” alanlarında çalışmalar yapmak üzere 2004 yılında İngiltere/Londra’daki “Imperial College Royal Brompton Hospital Division of Paediatric Cardiology” de ve 2005 yılında “Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalı” nda misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü.

2002-2005 arasında Fakülte Kurulu, 2004-2005 arasında ise Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Halen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Birsen UÇAR üniversitede tıp öğrencisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ve çocuk kardiyolojisi uzmanı yetişmesine katkıda bulunmaktadır.

Türk Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahisi Derneği, Türkiye Milli Pediatri Derneği ve Türk Pediatri Kurumu Üyesi, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Milli Komitesi Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı olan Prof. Dr. Birsen UÇAR evli ve 2 çocuk annesi olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Prof.Dr. Birsen UÇAR'ın uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış 80’den fazla makalesi, ulusal kitaplarda bölüm yazarlığı, uluslararası ve ulusal kongrelerde sunulmuş 100’e yakın bildirisi mevcuttur.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • KARADENIZ TEKNIK ÜNIVERSITESI

Yayınlar

 • Toker RT, Yildirim A, Demir T, Ucar B, Kilic Z. Circadian blood pressure rhythm in normotensive offspring of hypertensive parents. Cardiol J. 2015;22(2):172-8. doi: 10.5603/CJ.a2014.0053. Epub 2014 Jul 8.
 • Barsan T, Kilic Z, Uzuner N, Yildirim A, Ucar B, Demir T. Cerebral blood flow of children with vasovagal syncope. Cardiol Young. 2015 Feb;25(2):267-73. doi: 10.1017/S1047951113002059. Epub 2014 Jan 2.
 • Yildirim A, Kosger P, Ozdemir G, Sahin FM, Ucar B, Kilic Z. Carotid intima-media thickness and elastic properties of aortas in normotensive children of hypertensive parents. Hypertens Res. 2015 May 14. doi: 10.1038/hr.2015.49.
 • Yıldırım A, Keleş F, Özdemir G, Koşger P, Uçar B, Alataş Ö, Kılıç Z. Homocysteine levels in normotensive children of hypertensive parents. Anatol J Cardiol. 2015 Apr 2. doi: 10.5152/akd.2015.5862.
 • Ozgen H, Ucar B, Yildirim A, Colak O, Bal C, Kilic Z. Plasma adiponectin levels and relations with cytokines in children with acute rheumatic fever. Cardiol Young. Cardiol Young. 2015 ; 25(5):879-92. doi: 10.1017/S1047951114001012. Epub 2014 Jun 16.

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Üfürüm (Anormal Kalp Sesi)
 • Doğumsal Kalp Hastalıkları (ASD, VSD, PDA)
 • Kalp Deliği
 • Kalp Çarpıntısı
 • Kalp Romatizması

Tedaviler

 • Eko(ekokardiyografi)
 • Anjiyografi
 • Holter izlemi
 • Transözofageal ekokardiyografi (töe)
 • Kalp kateterizasyonu

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 76 26

Doktor Yorumları

Değerlendir
9 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

işnur Eda..ak

Kızımızın kalbinde delik vardı hocamız ameliyata gerek kalmadan kalbindeki deliği anjiyo ile kapattı. Çok memnun kaldık. Gereken ilgi en iyi şekilde gösterildi. Hocamıza teşekkür ederiz. Herkese tavsiye ederiz. 23-12-2019

an..z

Saygı değer Birsen hocama ilgi alakası ve özenli anlatımı için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İyi ki varsınız... 06-12-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
lhanım ..k

Çok memnunuz doktor çok alakalı Çocuğumuza çok ilgi gösterdi inşaallah çocuğumuzun hastalığı geçer. 29-11-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
a..�an

Doğuştan üfürüm vardı kızımda anjiyo yoluyla 3 delik kapatıldı şimdi senede bir kere eko çekiliyor çok iyi ilgileniyor doktorları 30-06-2019

an...m.

Hayrican Anjiyo oldu. Kalpte delik vardı. Çok şükür kapandı. Şimdi kontrollere geliyoruz. Doktorumuzdan çok memnunuz. Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. 04-06-2018

met Ali..lıç

Birsen Uçar hocamızı tavsiye aracılığıyla tanıdık ve çok memnun olduk. Oğlumuza PDA teşhisi konuldu ama biz bir çok yerlere gittik özellikle İzmirde.. Eskişehirde bulunan Birsen Uçar hocamla iyi ki tanışmışız ve oğumuza anjiyo yaptı kendisinden çok memnunuz herkese hocamızı tavsiye ediyorum. Çok başarılı, çok anlayışlı, kendisine çok teşekkür ediyoruz. 30-05-2018

a..

Hayatın getirdiği zorlukları aşmak marifettir. Bende güçlü kalmak için hayatla savaşıyorum. Canımı ne kadar yaksada. Ama bazen mutlu eder hayat bir mucize olur. İşte tamda bu mucize siz oldunuz. Her şey için Teşekkürler... Varlığınız yeter! Bide sizi Yaşam koç'um olarak ilan ettim. İyi ki diyorum. Kendinize iyi bakın... Özel olduğunuzu unutmayın, bende özelim :) Allaha emanetsiniz. Çok başarılı ve çalışkan bir doktorla olduğum için çok şanslı hissediyorum.. 23-05-2018

anur..nbey

Küçüklükten beri kalp çarpıntısı şikayetiyle neredeyse bütün hastanelere gittik. Fakat net bir sonuç alamadık. Arkadaşımızın önerisiyle Birsen Hoca'ya geldik. Alanında çok başarılı bir doktor. Kalbimde doğuştan açık kalma anjiyo yöntemiyle kapattı. Bize çok yardımcı oldu. Elinden gelen herşeyi yaptı. Kendisine çok teşekkür ederiz. Herkese tavsiye ederiz. 02-04-2018

ide Eslem..ıntop

Birsen uçar hocamız bana göre alanında en iyi doktorlardandır. Başka bir doktorun koyduğu yanlış teşhisle az kalsın çocuğumuzu kaybediyorduk. Allah'a hamd olsun karşımıza Birsen Uçar hocamızı çıkardı ve kızıma doğru teşhis koydu. Güler yüzlü, başarılı, çok ilgili bir doktor en önemlisi tabi ki çok bilgili ve başarılı bir doktor. Herkese tavsiye ederim söz konusu evlatlarımızsa en iyilerine göstermek gerekir diye düşünüyorum kendisine teşekkür ederim. 14-03-2018

9 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Birsen Uçar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kalp kasi kalınlıgı

  Merhaba sayın hocam 2. cocugumuz dunyaya geldi sezeryanla dunyaya geldı solunum sıkıntısı diye kuvez aldılar sonra cıktık 2 gunsonra yine solunum sıkıntısı ile 2 gun yattı kuvezde ufurum teşhiyle dıyarbakır cocuk kardiyolojiye gittik kalp kası kalınlıgı teşhisi kondu 1 ay sonra kontrol istedı gittik... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Birsen Uçar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kalp damar tikanikligi

  Slm doktor birsen hnm. 10 yasinda erkek yegenim var. kalp damar tikanikligi var. ameliyat demisler biz birde eskisehir e getirip gostermek istiyoruz. siz hangi hastanedesiniz...

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Birsen Uçar

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Birsen Uçar ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Birsen Uçar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 76 26

Prof. Dr. Birsen Uçar için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Birsen Uçar için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Birsen Uçar için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Birsen Uçar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Birsen Uçar Prof. Dr. Birsen UÇAR Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Birsen Uçar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Birsen Uçar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Kardiyolojisi uzmanıdır. Eko(ekokardiyografi), Anjiyografi, Holter izlemi, Transözofageal ekokardiyografi (töe), Kalp kateterizasyonu, Balon valvüloplasti, Anjiyoplasti, Kardiyak stent, Eforlu ekg alanlarında hizmet veriyor ve Üfürüm (Anormal Kalp Sesi), Doğumsal Kalp Hastalıkları (ASD, VSD, PDA), Kalp Deliği, Kalp Çarpıntısı, Kalp Romatizması hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Birsen Uçar için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Birsen Uçar muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Birsen Uçar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Birsen Uçar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Birsen Uçar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Çar 28 Eki
Per 29 Eki
Cum 30 Eki

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.