Prof. Dr. Ayşegül Özdemir

Radyoloji - Ankara
5.0

Obstetrik ve meme incelemesi, Meme Taramaları ve Kitle Tayinleri, Meme MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme)

5.0

“Hocam iyi tesekkürler.” Devamı

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir

Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR, lisans öncesi öğreniminin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda almış ve Radyoloji Uzmanı olmuştur. 

1991 yılından beri alt uzmanlık alanı olan Meme Radyolojisi ile ilgili çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR, 2000 yılında Doçent, 2006 yılında ise Profesör unvanını almıştır.

Türkiye’de meme kanseri tarama ve takip protokollerinin uygulanmasında, mamografik kalite ve radyasyon dozu çalışmalarında, meme görüntülemesinde başarı ve verimlilik kıstaslarının ölçümünde, iyi huylu meme lezyonlarında biyopsi yerine radyolojik takip, tarama amaçlı meme ultrasonografisi, stereotaksik ve sonografik biyopsi, cerrahi biyopsi öncesi telle işaretleme gibi radyolojik uygulamalarda öncülük ve öğreticilik yapmış olan Prof. Dr. Ayşegül ÖZDEMİR, Türk Radyoloji Derneği’nde, Türkiye genelinde mamografi uygulamalarının kalitesinin arttırılması için öncü ve aktif çalışmalarına devam etmekte olup mesleki çalışmalarını Ankara'da bulunan Meme Lab+'da sürdürmektedir.

radyasyon süt yolu ile geçermi

merhaba bebeğim 2 aylık ken pet/ct ye başlasam tıbbi sekreter olarak çalışıyorum 2 aylık ken başlasam radyasyon geçermi süt yoluyla **radyoaktif madde verilen hastalar saniyelik yanımdan geçiyorlar sadece aşırı radyasyon almıyorum ama yinede sormak istedim ?

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir tarafından cevaplandı

Sakınca olduğunu düşünmüyorum Serap hanım. Cevabı görmek için tıkla.

23 Mayıs 2017 tarihinde cevaplandı.

Biyopsi gerekir mi?

Ayşegül hanım, merhaba 44 yaşındayım. İlk defa mamografi ve ultrasonografi çektirdim. Radyoloji uzmanı Ufuk Saracoğlu(İntermed Çiftehavuzlar şubesi) Tomosentez cihazıyla çekildi.Diğeri de dopler ultrasonugrafisi çekildi. Mememin yanlış sütyenden dolayı olduğunu tahmin ettiğim bastırınca acı hissettiğim bir yer var. Muhtemel iyi huyu deniyor. Tru-cut biyopsisi istendi. Ne yapayım? (ist. oturuyorum, gelme şansım yok, bu yüzden soruyorum) Bilateral Dijital Mamografi bulgusu: Son meme orta dış ...

Daha Fazla
Prof. Dr. Ayşegül Özdemir

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir tarafından cevaplandı

Emel hanım, radyolojik yorumlar birer cihaz çıktısı değildir . Raporunuzda yazanlar sizi değerlendir... Cevabı görmek için tıkla.

23 Mayıs 2017 tarihinde cevaplandı.

Temografi sonrası bebek emzirme

Merhaba Ayşegül hanım,benim 55 günlük bebeğim var emziriyorum mecbur temografi çekilmek zorunda kaldım bebeğe üç gün süt vermeyin denildi başka bir doktor da 24 saat verme sağ sütünü at dedi bunların hangisi doğru bilgi verirseniz sevinirim.

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir tarafından cevaplandı

Esra hanım, hemen yazamadım. 24 saat bile fazla due. Süt vermeyi ihmal etmeyin. Gecmis olsun Cevabı görmek için tıkla.

23 Mayıs 2017 tarihinde cevaplandı.

Meme Lab+
Gaziosmanpaşa, Uğur Mumcu Cd. D:99/3, 06700 Çankaya/Ankara
Hizmetler
4 boyutlu ultrason Abdominal ultrasonografi Bilgisayarlı tomografi (bt- ct) Boyun ultrasonu Doppler ultrason Devamı

İlgi Alanları

Obstetrik ve meme incelemesi Meme Taramaları ve Kitle Tayinleri Meme MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) Meme Ultrasonografisi Genel Radyoloji Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MK
Meh*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Hocam iyi tesekkürler.

SC
Ser*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Zamanında sorduğum soruya 3-4 saat içinde cevap vermiş ve beni çok mutlu etmişti. Bundan etkilenip kendisinden randevu alıp gitmiştim. Ne kadar iyi bir doktor olduğunu daha iyi anlamıştım. İşini severek yapan işinde gerçekten çok iyi ve güler yüzlü yardımsever bir doktor. Bu işi para için değil insan için yapanlardan. İyi ki varsınız.

AN
Ayş*** N***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Rutin meme kontrolleri için tercih ettiğim bir doktor. Çok önemli ve kritik bir iş yapıyor. Gerek tedavisi gerek tedavi esnasında, öncesinde ve sonrasında verdiği bilgiler, hem sizi rahatlatıyor hem de bilgilenmenizi sağlıyor. Ayşegül hocam bu alandaki sayılı doktorlardandır. Sevgiler ve saygılar...

HD
Has*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

İyi insanlar iyiki varsiniz

PD
Pel*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Muhteşem insan . Bilim kadını

ak
Ayd*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Hocam bana kalırsa istanbul da da bir muayenehaneniz olmali. Makalelerinizi okudum. Sadece yazdiklarinizdan bile isinizin ehli oldugunuz cok ama cok belli. Doktor+psikolog olmak her doktora nasip olmaz. Çünkü özellikle kanser gibi hastalıklarda moral en önemli ilaç. Detaylı bilgilendirmeleriniz icin tüm kadınlar adına çok ama çok teşekkür eder saygı ve sevgilerimi iletirim

ng
Ner*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

tesadüf tarama sonucunda kafama takılan soruları araştırırken Ayşegül Hocam'ın sayfasını gördüm iletişim kurup takıldıklarımı sormak istedim...Telefonla iletişim kurduğumda sıcacık sesi ,yakın ilgisi beni rahatlattı ...sorduklarımın sitede makalelerde cevaplarını bulabileceğimi söylemişti okuyup okumadığımı sordu o kadar heyecanlıydım ki okuyup okumadığımı bile anımsayamadım...okumamı videoları izlememi bilinçli olmamı söyledi ve gerçekten yardımcı oldu Çok teşekkür ediyorum...saygılar sunuyorum...

ŞT
Şen*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Ayşegül Hocama iki yıldır meme kontrollerimi yaptırmak için Antalya'dan geliyorum.Kendisinin ayrıntılı ve tatmin edici muayenesinden çok memnun kaldım.Net konuşması,güven vericiliği, bilgisi ve güleryüzüyle bu konuda başvurulacak ilk doktordur.Kendisine burdan tekrar çok teşekkür ederim.

HS
Hal*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Eşimin hastalığı ile ilgili tatmin edici cevaplar aldım..

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir Meme Lab+ bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ayşegül Özdemir Radyoloji uzmanıdır. Obstetrik ve meme incelemesi, Meme Taramaları ve Kitle Tayinleri, Meme MRG (Manyetik Rezonans Görüntüleme) alanlarında hizmet veriyor ve 4 boyutlu ultrason, Abdominal ultrasonografi, Bilgisayarlı tomografi (bt- ct) hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube