Prof. Dr. Arzu Dursun

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Neonatoloji - Ankara
5.0

Yenidoğan Takibi, Yenidoğan Sarılığı, Yenidoğan Enfeksiyonları

5.0

“Arzu hocam ile yeni tanistik.Kizim Begüm uzun süre yoğun bakımda kaldi.Enfeksiyon ve covid oldu.Bu s...” Devamı

Prof. Dr. Arzu Dursun

Prof. Dr. Arzu DURSUN, 1977 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru ünvanı almıştır. 2001-2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Anatomi eğitimi almış, pediatri ihtisasını ise, 2002-2008 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır. 2008-2009 yılları arasında Sorgun Devlet Hastanesinde çocuk doktoru olarak mecburi hizmetini yapan Prof. Dr. Arzu DURSUN, 2009-2012 yılları arasında Dr. Sami Ulus Kadın, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Neonatoloji (Yenidoğan) dalında yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Dr. Sami Ulus Kadın, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzman olarak görevine devam eden Dr. Arzu DURSUN, 2015 yılında Doçent ünvanını alarak aynı hastanede 2016 yılına kadar hizmet vermeye devam etmiştir. . 2019 yılında Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır. 2016-2020 tarihleri arasında Ankara Medicalpark Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım sorumlusu olarak görev yapmıştır. Mayıs 2021 yılında muayenehanesini açan Prof. Dr. Arzu DURSUN, hastalarını özel muayenehanesinde kabul etmektedir.

Prof. Dr. Arzu Dursun Muayenehanesi
Söğütözü Mahallesi. 2176. Sokak. Platin Tower No: 7/H /

Hakkında

Prof. Dr. Arzu DURSUN, 1977 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1994 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru ünvanı almıştır. 2001-2002 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Anatomi eğitimi almış, pediatri ihtisasını ise, 2002-2008 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda yapmıştır. 2008-2009 yılları arasında Sorgun Devlet Hastanesinde çocuk doktoru olarak mecburi hizmetini yapan Prof. Dr. Arzu DURSUN, 2009-2012 yılları arasında Dr. Sami Ulus Kadın, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Neonatoloji (Yenidoğan) dalında yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Dr. Sami Ulus Kadın, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzman olarak görevine devam eden Dr. Arzu DURSUN, 2015 yılında Doçent ünvanını alarak aynı hastanede 2016 yılına kadar hizmet vermeye devam etmiştir. . 2019 yılında Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır. 2016-2020 tarihleri arasında Ankara Medicalpark Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım sorumlusu olarak görev yapmıştır. Mayıs 2021 yılında muayenehanesini açan Prof. Dr. Arzu DURSUN, hastalarını özel muayenehanesinde kabul etmektedir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 02.2001
Deneyim: 22 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Yenidoğan Takibi Yenidoğan Sarılığı Yenidoğan Enfeksiyonları Erken Doğum (Prematürite) Büyüme Ve Gelişme Devamı

Deneyimler

Prof. Dr. Arzu Dursun Muayenehanesi (2021 - Devam ediyor)
Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi (2019 - Devam ediyor)
Özel Ankara Medıcal Park Hastanesi (2016 - 2020)
Ankara Dr.samı Ulus Kadin Doğum, Çocuk Sağliği Ve Hastaliklari Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2009 - 2016)
Yozgat Sorgun Devlet Hastanesı (2009 - 2009)
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (2002 - 2008)
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Araştırma Görevlisi (2001 - 2002)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
TS
Tug*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Arzu hocam ile yeni tanistik.Kizim Begüm uzun süre yoğun bakımda kaldi.Enfeksiyon ve covid oldu.Bu süreçleri atlattıktan sonra Arzu hoca ile tanıştık.Hocam mükemmel biri.Kizima yaklaşımı titizliği ilgisi alakası cok iyi.Ayrica işinde de çok titiz.Iyi ki varsınız hocam.

LF
Lel*** F***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Allah razı olsun

NB
Nur*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

17.08.2020 tarihinde 35 haftalık doğan kızımı küvöze aldılar . Bizim için çok zor bir süreçti taa ki sizinle tanışana kadar hocam 😌Süreci en mükemmel şekilde takip edip Kızımı bize sağlıklı bir şekilde verdiniz . İlgi ve alakanızın yanında titiz ve evhamlı oluşunuz bizi hep rahatlattı . Şuan 2 aylık olduk ve hala bizimle her ne sıkıntımız olsa hiç yorulmadan bıkmadan ilgilendiğiniz için çok mutluyuz ☺️ Harika bir doktorsunuz . Çok çok teşekkür ederiz hocam siz ve ekibinize minnettarız. 🥰

BT
Bus*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Arzu Hocam bizim asla unutamayacagimiz bir doktor,tam 63 gün sabah akşam birlikte minicik bir premature beden üzerine sağlığını konustugumuz, yoğun bakımda kızımız iyiyken bizimle birlikte mutlu olan,en ufak sıkıntıda bizimle birlikte üzülen şahane bir doktor.Yogun bakım sürecinin ardından da birlikte devam ettik ve şu an kızım 4 yaşında ama hala hemen hemen her gün güleryüzlü sevgi dolu samimiyetine inandığımız doktorumuzu hatırlarız,ona emanet edilen bebekte hicbir ebeveynin gözü arkada kalmıyordur eminim...Sevgiler hocama.

HE
Hil*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Tatlımı tatlı oqlum efe dünyaya geldi. :) Sülfaktan eksikliği olduğu için sönük ciğer dediğimiz sıkıntı ile doğdu solunum sıkıntısı çektiği için küvöze alındı ve yenş doğan yogunbakımına gönderildi... O an yaşadıklarımın hislerimin tarifi yok... Oglumu ilk defa qörmek için yogunbakıma gittim oqlumdan sonra içimi ısıtan bir bakış daha vardı doc dr Arzu Dursun... O bi dr dan çok oqluma anneydi sanki oqlumun emin ellerde olduquna inandım ve içim rahatladı oqlum için uykusuz kaldı owlum için kendi çocugunu bırakıp qece qündüz demeden hastaneye koştu Allahtan sonra inandığım tek insandı yaşatacaqından emindim o samimş bakışlarının altında oğlumda bende güvendeydik ve tamda tahmin ettiğim gibi oldu uzun uqraş sonrası elal bebeqiniz 4 yaşında hocam:) Allah Arzu hocamı başımızdan eksik etmesin görevindeki başarısı dillere destan en iyş doktor en iyi anne oldu evlatlarımıza...

GB
Güv*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Çocuğumu servise ilk getirdiğimde ister istemez ön yargı ile yaklaşarak acaba çocuğumu başka hastaneye alsam mı düşüncesi ile hareket ediyordum ama Arzu Hocamızın benimle ilk konuşması çok etkiledi. Arzu hocamızın bu işte profesör olduğunu düşünürek ve bu serviste yatan bütün çocuklara bir anne baba gibi sahiplendiğini gördüğümden Arzu Hoca ve ekibine sonsuz güvencimizle çocuğumuzu bugün sağ salim kucağımıza alacağız. Aynı zamanda Arzu Hocamın ekibini yabana atmamak gerekir bütün ekibe çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

ŞD
Şüh*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Hastaneye geldiğimiz günden itibaren herhangi kötü durumla karşılaşmadık. Hemşileriniz güler yüzlü, ilgili ve bilgililer biz bundan çok memnun kaldık. Sizi ve hastanenizi tercih ettiğimiz içinde ayrıca çok memnunuz. Arzu hoca harika bir insan, çok bilgili, güler yüzlü, ilgili kendisine her şey için teşekkür ederiz. Arzu hocayı tanıdığımız için çok memnunuz her hastanenin Arzu Hoca gibi bir doktora ihtiyacı var. Başarılarının devamı olacağından hiç şüphemiz yok.

Zel*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

18.12.2019 tarihinde kızımı dünyaya getirdim ama ne yazık ki daha kucağıma bile alamadan solunum rahatsızlığı nedeniyle Arzu Hanımın gözetimi altına girdi iyi ki onun gibi bir doktora sahip bu hastane. O olmasaydı bu zorlu süreci atlatamazdım her şeyi olduğu gibi anlatması ve güler yüzüyle bambaşka bir doktor. Gözüm kapalı kızımı ona emanet ettim ve çok şükür şuan bebeğim önce Allah'ım sonra Arzu Hanım'ın sayesinde çok iyi. Teşekkürler Arzu Hanım ve ekibi.

MS
Mus*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Arzu hocamızın ve hemşirelerimizin ilgisinden ve bilgisinden çok memnun kaldık gözümüz hiç arkada kalmadan evladımızın sağlığını onlara emanet ettik. Çok şükür sağlıkla kucağımıza alıyoruz. her şey için çok çok teşekkür ederiz.

FK
Fer*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Doktorumuz Arzu hanımdan çok memnun kaldık daha biz sormadan aklımızdaki bütün soru işaretlerini kaldırdı. Ben babası olarak Arzu hanımla konuşurken bebeğimizin emin ellerde olduğunu anladım gönül rahatlığıyla bebeğimi bıraktım arzu hanım ve tüm çalışan arkadaşlardan teşekkür ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Arzu Dursun ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Arzu Dursun için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Arzu Dursun nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Arzu Dursun bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Arzu Dursun hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Arzu Dursun Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Neonatoloji uzmanıdır. Yenidoğan Takibi, Yenidoğan Sarılığı, Yenidoğan Enfeksiyonları alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube