Prof. Dr. Ali Uğur Ural, Ankara, Dahiliye - İç Hastalıkları

Prof. Dr. Ali Uğur Ural

Dahiliye - İç Hastalıkları, Hematoloji - Ankara

Hodgkin-dışı Lenfoma(Non-Hodgkin Lenfoma), Lökopeni (Beyaz Kan Hücresinde Azalma), Miyeloproliferatif Hastalıklar

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Kızılırmak Mahallesi 1443 Cad. No:17 Söğütözü  Çankaya, Ankara
Özel Bayındır Söğütözü Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Kredi kartı ile ödeme Nakit

Ali Uğur Ural Hakkında

Ali Uğur Ural Kimdir?

Prof. Dr. Ali Uğur URAL, 1960 yılında Ankara’da doğmuştur. Tıp eğitimini 1985 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde ikincilikle bitirmiştir. 1993 yılında Dahiliye - İç Hastalıkları uzmanlığını almış olan Prof. Dr. Ali Uğur URAL, 1995 yılında ise Hematoloji alanında yan dal ihtisasını tamamlamış ve Hematoloji Uzmanı olmuştur. 1996 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında Doçent, 2004 yılında ise Profesör unvanı almıştır.

1996 yılında Memorial Sloan - Kettering Cancer Center New York ABD’de ve 2001 yılında İsveç Karolinska Enstitüsü’nde yurtdışı eğitimlerini tamamlamıştır. Yine 2001 yılında “Mezankimal Kök Hücre Farklılaştırma” ile ilgili deneysel çalışmalarını yürütmüştür.  

Daha sonra Türkiye’ye dönerek GATA’da Otolog ve Allojeneik Kemik İliği Transplantasyonu çalışmalarına yoğunlaşan Prof. Dr. URAL, aynı zaman zarfında Araştırma Merkezi’nde hücre kültürü ve kök hücre çalışmalarını da yürütmüştür. 2009 yılında Gastroenteroloji Kliniği ile birlikte Türkiye’de ilk olarak karaciğer sirozunda Mezankimal Kök Hücre kullanımına başlamıştır. Wilson Sirozu, Crohn Hastalığı ve Atonik Mesane hastalığında Mezankimal Kök Hücre kullanımı ile ilgili çalışmalarını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Ali Uğur URAL, akademik  hayatı  boyunca, pek çok ulusal ve uluslararası konferans, kongre ve toplantılarda hematolojik maligniteler ve hematolojk hastalıklar konularında konuşmacı olarak bulunmuş, hücre kültürü ve kök hücre konusunda çok sayıda kursa düzenleyici ve eğitici olarak katılmış, bildiri ve sunular gerçekleştirmiştir.  TUBİTAK, Sanayi Bakanlığı ve Lokal BAP projelerinde araştırmacı olarak çalışmalar yapmış olan Prof. Dr. URAL, tıpta uzmanlık derslerini de yönetmiştir. Kendisinin ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 185’den fazla makale ve 1000’in üzerinde atıfı bulunmaktadır. Başarılı çalışmaları nedeniyle farklı kuruluşlardan 22’den fazla ödül almıştır. 

European Group for Blood and Marrow Transplantation, Uluslararası Kemik İliği Transplantasyon Kurumu, Türk Hematoloji Derneği, Türk Biyokimya Derneği, Hücresel Tedaviler ve Rejeneratif Tıp Derneği, Moleküler Kanser Araştırma Derneği, Avrupa Kanser Araştırma Derneği, Hücre Ölümü Araştırma Derneği ve Lösemi- Myeloma Derneği, Deneysel Hematoloji Derneği üyesi olan Prof. Dr. Ali Uğur URAL, iyi derecede ingilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kendisi Ankara Özel Bayındır Hastanesi Hematoloji ve Kök Hücre Nakli Merkezi Başkanı olarak mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Hodgkin-dışı Lenfoma(Non-Hodgkin Lenfoma)
 • Lökopeni (Beyaz Kan Hücresinde Azalma)
 • Miyeloproliferatif Hastalıklar
 • Kansızlık (Anemi)
 • Demir Eksikliği Anemisi
Tedaviler
 • Oksimetre
 • Kemik iliği transplantasyonu(periferik hematopoiet
 • Mezenkimal kök hücre
 • Afp kan testi(alfa-fetoprotein kan testi)
 • Aferez

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Ali Uğur Ural tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Karaçiğer kanseri

  Selam hocam babam karaciğer kanserine yakanmış 1 aydır teşhis konuldu bt incelemesinde karaciğerde segment 8 de 8 mm capında ve 1 de 11mmçapında hipodenslezyonlar mevcuttur (metastaz) sol lobudolduran en geniş aksiyonboyutları 104x58 mm olarak olçülen düzensiz konturlu periferik dinamik serilerde... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ali Uğur Ural

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kan sayımı

  Doktor bey merhaba kafama takılan bir konuda size danışmak istiyorum.her yıl mutlaka kan syımı ve biyokimya testlerimi kontrol amacı ile yaptırırm. bütün değerlerim hep normal sınırlarda çıkıyor.sadece nötrofi yüzdesi her zaman yüksek (%78 civarlarında) lenfosit yüzdesi her zaman düşük (%15 civarlar... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ali Uğur Ural

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.