Prof. Dr. Ali Uğur Ural

Dahiliye - İç Hastalıkları, Hematoloji - Ankara

Kanama Ve Morarıklıklar, Trombositopeni (Kan Pulcuğu Azalması), Trombosit (Kan Pulcuğu) Hastalıkları

Prof. Dr. Ali Uğur Ural

Prof. Dr. Ali Uğur URAL, 1960 yılında Ankara’da doğmuştur. Tıp eğitimini 1985 yılında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde ikincilikle bitirmiştir. 1993 yılında Dahiliye - İç Hastalıkları uzmanlığını almış olan Prof. Dr. Ali Uğur URAL, 1995 yılında ise Hematoloji alanında yan dal ihtisasını tamamlamış ve Hematoloji Uzmanı olmuştur. 1996 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında Doçent, 2004 yılında ise Profesör unvanı almıştır.

1996 yılında Memorial Sloan - Kettering Cancer Center New York ABD’de ve 2001 yılında İsveç Karolinska Enstitüsü’nde yurtdışı eğitimlerini tamamlamıştır. Yine 2001 yılında “Mezankimal Kök Hücre Farklılaştırma” ile ilgili deneysel çalışmalarını yürütmüştür.  

Daha sonra Türkiye’ye dönerek GATA’da Otolog ve Allojeneik Kemik İliği Transplantasyonu çalışmalarına yoğunlaşan Prof. Dr. URAL, aynı zaman zarfında Araştırma Merkezi’nde hücre kültürü ve kök hücre çalışmalarını da yürütmüştür. 2009 yılında Gastroenteroloji Kliniği ile birlikte Türkiye’de ilk olarak karaciğer sirozunda Mezankimal Kök Hücre kullanımına başlamıştır. Wilson Sirozu, Crohn Hastalığı ve Atonik Mesane hastalığında Mezankimal Kök Hücre kullanımı ile ilgili çalışmalarını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Ali Uğur URAL, akademik  hayatı  boyunca, pek çok ulusal ve uluslararası konferans, kongre ve toplantılarda hematolojik maligniteler ve hematolojk hastalıklar konularında konuşmacı olarak bulunmuş, hücre kültürü ve kök hücre konusunda çok sayıda kursa düzenleyici ve eğitici olarak katılmış, bildiri ve sunular gerçekleştirmiştir.  TUBİTAK, Sanayi Bakanlığı ve Lokal BAP projelerinde araştırmacı olarak çalışmalar yapmış olan Prof. Dr. URAL, tıpta uzmanlık derslerini de yönetmiştir. Kendisinin ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 185’den fazla makale ve 1000’in üzerinde atıfı bulunmaktadır. Başarılı çalışmaları nedeniyle farklı kuruluşlardan 22’den fazla ödül almıştır. 

European Group for Blood and Marrow Transplantation, Uluslararası Kemik İliği Transplantasyon Kurumu, Türk Hematoloji Derneği, Türk Biyokimya Derneği, Hücresel Tedaviler ve Rejeneratif Tıp Derneği, Moleküler Kanser Araştırma Derneği, Avrupa Kanser Araştırma Derneği, Hücre Ölümü Araştırma Derneği ve Lösemi- Myeloma Derneği, Deneysel Hematoloji Derneği üyesi olan Prof. Dr. Ali Uğur URAL, iyi derecede ingilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kendisi Ankara Özel Bayındır Hastanesi Hematoloji ve Kök Hücre Nakli Merkezi Başkanı olarak mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

kan sayımı

Doktor Bey merhaba kafama takılan bir konuda size danışmak istiyorum.Her yıl mutlaka kan syımı ve biyokimya testlerimi kontrol amacı ile yaptırırm. bütün değerlerim hep normal sınırlarda çıkıyor.Sadece nötrofi yüzdesi her zaman yüksek (%78 civarlarında) lenfosit yüzdesi her zaman düşük (%15 civarlarında ) çıkıyor.her ikisininde mutlak değerleri normal aralıklarda.bunlar dışındaki parametreler normal sınırlarda.sadece feritinin düşük çıkar.ama hemoglabinim normal.7 Sene önce yaptırdığım testtede ...

Daha Fazla
Prof. Dr. Ali Uğur Ural

Prof. Dr. Ali Uğur Ural tarafından cevaplandı

Cihazın vermiş olduğu parametrelerin yanınmda Periferik Yayma yapmanızı da öneririm. Yüzde oran yanı... Cevabı görmek için tıkla.

8 Ocak 2016 tarihinde cevaplandı.

karaçiğer kanseri

selam hocam babam karaciğer kanserine yakanmış 1 aydır teşhis konuldu BT İNCELEMESİNDE karaciğerde segment 8 de 8 mm capında ve 1 de 11mmçapında hipodenslezyonlar mevcuttur (metastaz) sol lobudolduran en geniş aksiyonboyutları 104x58 mm olarak olçülen düzensiz konturlu periferik dinamik serilerde periferik kontrastlanmanın izlendiği kontrastlanmanın giderekperiferik olarakarttığı heterojen kitle lezyonu izlenmiştir. vb hocam belki net yazamadım kusuruma bakmayın yaşından dolayı tedavi önerme...

Daha Fazla
Prof. Dr. Ali Uğur Ural

Prof. Dr. Ali Uğur Ural tarafından cevaplandı

Konu direkt olarak Tıbbi Onkoloji ile alakalı olduğu için, Tıbbi Onkoloğa müracaatınızı öneririm. Cevabı görmek için tıkla.

8 Ocak 2016 tarihinde cevaplandı.

Özel Bayındır Söğütözü Hastanesi
Kızılırmak Mahallesi 1443 Cad. No:17 Söğütözü Çankaya/Ankara
Hizmetler
Kanser görüntüleme kanser deteksiyonu Yetişkin kanser ve tedavisi (Kemoterapi, immoterapi ve hedefe yönelik tedaviler) Transvenöz karaciğer biyopsisi Rejeneratif tıp Radyonükleer kemik taraması Devamı

İlgi Alanları

Kanama Ve Morarıklıklar Trombositopeni (Kan Pulcuğu Azalması) Trombosit (Kan Pulcuğu) Hastalıkları Osteoporoz (Kemik Erimesi) Osteomalazi (Kemik Yumuşaması) Devamı

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ali Uğur Ural ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ali Uğur Ural için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ali Uğur Ural nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ali Uğur Ural Özel Bayındır Söğütözü Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ali Uğur Ural hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ali Uğur Ural Dahiliye - İç Hastalıkları, Hematoloji uzmanıdır. Kanama Ve Morarıklıklar, Trombositopeni (Kan Pulcuğu Azalması), Trombosit (Kan Pulcuğu) Hastalıkları alanlarında hizmet veriyor ve Kanser görüntüleme kanser deteksiyonu, Yetişkin kanser ve tedavisi (Kemoterapi, immoterapi ve hedefe yönelik tedaviler), Transvenöz karaciğer biyopsisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube