Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar

5.0

Aort Diseksiyonu, Aort Kapak Cerrahisi, Aritmi

“AORT KAPAKCIĞI RAHATSIZLIGIM ICIN GITTIM.ILK GUNUMDEN SON GUNUME KADAR BANA GUVEN VERDI.COK GUVENILI...” Devamı

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar, 25.11.1963 Afyonkarahisar doğumludur. Ortaokul ve lise öğrenimini T.E.D. Ankara Kolej'inde tamamlamıştır. Temel tıp eğitimini Eylül 1982–Temmuz 1987 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 31.07.1987 tarihinde Tıp Doktoru ünvanı almış (Diploma No: 7981) ve 35 yıldır hekimlik görevini sürdürmektedir. 

Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini 1987 ve 1992 yılları arasında İstanbul Şişli Etfal ve Ankara Numune Hastanelerinde tamamlayarak 29.09.1992 tarihinde Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. Genel Cerrahi uzmanlık eğitimi sonrasında İngiltere'ye giderek, Ekim 1992–Mayıs 2001 tarihleri arasında Kalp, Damar ve Göğüs Cerrahisi eğitimlerini sırasıyla Royal Aberdeen Sick Children's hastanesi (Aberdeen Üniversitesi), Hammersmith hastanesi (Imperial College, Londra), Western Infirmary (Glasgow Üniversitesi), Northern General hastanesi (Sheffield Üniversitesi), ve Glenfield hastanelerinde (Leicester Üniversitesi) tamamlamıştır. Sheffield Northern General hastanesinde 2 yıl süreyle Kalp ve Akciğer Nakil Ünitesinde registrar olarak, Leicester Glenfield hastanesinde ise Kalp Cerrahisi ve ECMO merkezinde senior registrar olarak çalışmıştır. Mayıs 2001’de Intercollegiate Speciality in Cardiothoracic Surgery sınavını başarı ile geçerek “FRCS CTh” ünvanını alarak Britanya'da Kalp ve Göğüs Cerrahisinde konsültan hekim olarak çalışmaya hak kazanmıştır. Aynı yıl Türkiye’ye dönerek Ekim 2001’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık sınavını başarıyla geçmiş ve aynı anabilim dalında uzman hekim olarak çalışmaya başlamıştır. 

Dr. Ahmet Rüçhan Akar’a, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında 22.04.2004 tarihinde "Doçentlik ünvanı", 2011 yılında ise "Profesörlük ünvanı" verilmiştir.

Klinisyen ve araştırmacı olarak sürdürmekte olduğu bilimsel aktiviteleri; ileri evre kalp yetmezliği cerrahisi (kalp nakli, ventriküler destek sistemleri, total yapay kalp, ECMO), kalp kapak onarımları, minimal invaziv kalp cerrahisi, dikişsiz aort kapak replasmanı, koroner arter cerrahisi, kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyonda pulmoner tromboendarterektomi, aritmi cerrahisi, aort disseksiyon cerrahisi,  kardiovasküler rejeneratif tıp, varis cerrahisi, kalp cerrahisinde risk statifikasyonu, veri madenciliği, kalp ve damar cerrahisinde standardizasyon, kalp ve damar cerrahisinde mentörlük kültürünün yaygınlaştırılması, tıp tarihi, felsefesi ve etik konularındadır. İlgilendiği konularla ilgili çok sayıda araştırma desteği almış ve geniş çapta yayınlar yapmıştır.

  2017–2019 yılları arasında Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği Başkanlık görevini sürdürmüştür.

2014-2020 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimlik görevini sürdürmüştür.

2014-2017 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlık görevini sürdürmüştür.

2006-2014 yılları arasında "CORONARY Trial" adlı uluslararası araştırmanın Türkiye Koordinatörü olarak çalışmıştır.

Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü, Enstitü Kurulu Üyesi olarak 2009–2013 arasında çalışmış, Ankara Üniversitesi Kök Hücre Enstitüsünün kurulmasında aktif rol almış ve Müdür Yardımcılığı görevini 2010–2016 yılları arasında sürdürmüştür.

2015–2017 yılları arasında Türk Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Dergisi (Turkish Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery) ve Cardiovascular Surgery and Interventions dergilerinde başeditörlük görevlerini sürdürmüştür.

2015-2021 yılları arasında Interactive CardioVascular and Thoracic Surgery dergisinde Transplantasyondan sorumlu yardımcı editörlük ve Innovations: Technology and Techniques in Cardiothoracic and Vascular Surgery dergisinde yardımcı editörlük görevlerini sürdürmüştür. 

Prof. Dr. A.Rüçhan Akar, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği, Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği, Fleboloji Derneği, Türk Tabipler Birliği, European Association for Cardio-Thoracic Surgery, International Society of Heart Lung Transplantation, Society of Thoracic Surgeons, International Society for Minimally Invasive Cardio-Thoracic Surgery, Society for Heart Valve Disease, British Medical Association,  Türk Hematoloji Derneği, Hücresel Tedavi ve Rejeneratif Tıp Derneği, Klinik Vasküler Biyoloji Derneği gibi ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşların üyesidir.

Prof. Dr. A. Rüçhan Akar, TUBITAK 1001, 1002, 1003, 1007, 2219, TEYDEP ve Sanayi Bakanlığı SAN–TEZ projelerinde hakem ve panelist; Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery, JTCVS Techniques, European Journal of Cardio-thoracic Surgery, Interactive CardioVascular and Thoracic Surgery, Frontiers in Cardiovascular Medicine, European Journal of Heart Failure, PLOS ONE, Frontiers in Cardiovascular Medicine, American Journal of Cardiology, American Journal of Transplantation, Artificial Organs, International Journal of Artificial Organs, Stem Cell Reviews and Reports, Journal of Cardiac Surgery, Molecular and Cellular Biochemistry, Journal of Cellular and Molecular Medicine, Innovations: Technology and Techniques in Cardiothoracic and Vascular Surgery, International Journal of Cardiology, Vascular Health, and Risk Management, Bone Marrow Transplantation, Cell Biology International, Journal of Cardiothoracic Surgery, Vascular Medicine, A.N.Z. Journal of Surgery, Türk Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Dergisi, The Anatolian Journal of Cardiology, Brazilian Journal of Cardiovascular Surgery, Turkish Journal of Haematology, Türkiye Klinikleri Journal of Surgical Medical Sciences, MN Kardiyoloji ve Journal of Ankara University Faculty of Medicine dergilerinde hakemlik yapmaya devam etmektedir.

Halen Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında öğretim üyesi, Organ Nakli Mesul Müdürü, Kalp Nakli ve Ventriküler Destek Sistemleri sorumlu öğretim üyesi görevlerini sürdürmektedir. Halen Perfusion, Anadolu Kardiyoloji Dergisi ve Frontiers in Cardiovascular Medicine dergilerinde yardımcı editörlük görevlerini sürdürmektedir.  

Hizmetler
Aort kapak replasmanı Açık kalp ameliyatı Kalp kapakçığı değişimi Varis tedavisi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar, 25.11.1963 Afyonkarahisar doğumludur. Ortaokul ve lise öğrenimini T.E.D. Ankara Kolej'inde tamamlamıştır. Temel tıp eğitimini Eylül 1982–Temmuz 1987 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 31.07.1987 tarihinde Tıp Doktoru ünvanı almış (Diploma No: 7981) ve 35 yıldır hekimlik görevini sürdürmektedir.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 12.1987
Deneyim: 37 Yıl

Yabancı Dil

English

Deneyimler

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Merkezi (1987 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 74 72

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MT
Meh*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18.05.2023
Aort kapak replasmanı
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Merkezi

AORT KAPAKCIĞI RAHATSIZLIGIM ICIN GITTIM.ILK GUNUMDEN SON GUNUME KADAR BANA GUVEN VERDI.COK GUVENILIR BIR HOCAMIZ HERKESE TEREDDUTSUZ TAVSIYE EDERIM.ISINDE GERCEKTEN UZMAN BIR DOKTOR COK MEMNUNUM BENI HAYATIMA DÖNDERDI. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504747472

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ahmet Rüçhan Akar Kalp Damar Cerrahisi uzmanıdır. Aort Diseksiyonu, Aort Kapak Cerrahisi, Aritmi alanlarında hizmet veriyor ve Aort kapak replasmanı, Açık kalp ameliyatı, Kalp kapakçığı değişimi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 74 72

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube