Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak

Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi), Çocuk Ürolojisi - Ankara
5.0

Hipospadias (Yarım Sünnet), Hipospadias (Yarım Sünnet) Ameliyatı, Hipospadias (Yarım Sünnet,Peygamber Sünneti)

“Tşkler” Devamı

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak, 1961’de Ankara’nın Ayaş ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1979’da mezun olmuş ve aynı yıl, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp öğrenimini başlayarak 1986 yılında tıp doktoru unvanını almıştır. Mezuniyetinin ardından 1986 ile 1987 yılları arasında Ankara Keçiören Belediye Tabibi olarak çalışan Prof. Dr. Çakmak, uzmanlık eğitimine 1987’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında başlamış; 1992’de ise eğitimini tamamlayıp aynı klinikte Öğretim Görevlisi olarak akademik çalışmalarını devam ettirmiştir.

Sonraki dönemde, 1995 ile 1996 yılları arasında ABD’de, Medical University of South Carolina’nın Çocuk Ürolojisi bölümünde “Visiting Fellow” olarak görev yapmış; 1997 yılı ile birlikte de Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak çalışmalarına devam etmiştir. Doçentlik unvanını 1998’de almıştır. 1997’den 2000’e kadar yine aynı üniversitede (Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi) Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Başhekim Yardımcılığı görevlerini yapmıştır, 2000’de ise Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi ve Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlığı görevlerine başlamıştır. 2000-2001 yıllarında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, 2000-2006 yılları arasında da Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevlerini yapan Prof.Dr. Çakmak, 2004’de Profesörlük kadrosunda görev almaya başlamıştır ve  ayrıca yine 2003 yılından 2006 yılına kadar Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2006 yılından 2010 yılına kadar ise Kırıkkale Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Çakmak, 2011 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında akademik yaşantısına devam etmektedir. Kendisinin 81’i yurtdışı; 45’i yurt içi makalesi, 150’nin üzerinde yurt içi ve  yurt dışı bildirisi bulunmaktadır. İngilizce bilmekte olup evlidir ve bir çocuk babasıdır.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Cerrahihisi Ana Bilim Dalı 06100 / Cebeci Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Abdominal ultrasonografi İnmemiş testis cerrahisi Kasık Fıtığı (inguinal herni) tedavisi Laparoskopik cerrahi Yenidoğan cerrahisi Devamı
Randevu Hattı
Prof. Dr. Ahmet Murat ÇAKMAK Muayenehanesi
Cinnah Cad. 46/2 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Abdominal ultrasonografi İnmemiş testis cerrahisi Kasık Fıtığı (inguinal herni) tedavisi Laparoskopik cerrahi Yenidoğan cerrahisi Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak, 1961’de Ankara’nın Ayaş ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji’nde tamamlayarak 1979’da mezun olmuş ve aynı yıl, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp öğrenimini başlayarak 1986 yılında tıp doktoru unvanını almıştır. Mezuniyetinin ardından 1986 ile 1987 yılları arasında Ankara Keçiören Belediye Tabibi olarak çalışan Prof. Dr. Çakmak, uzmanlık eğitimine 1987’de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında başlamış; 1992’de ise eğitimini tamamlayıp aynı klinikte Öğretim Görevlisi olarak akademik çalışmalarını devam ettirmiştir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Hipospadias (Yarım Sünnet) Hipospadias (Yarım Sünnet) Ameliyatı Hipospadias (Yarım Sünnet,Peygamber Sünneti) Çocuklarda Fıtık İnterseks Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 433 38 31

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SE
Ser*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Tşkler

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MA
Muz*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

çalıştığım resmi kurumun temsilcisi olarak onlarca hastayı Ahmet Murat ÇAKMAK hocamıza yönlendirdim.Hepsinden hocam.ile ilgili hastalarına ilgili ve müsbet bilgiler geldi.kurum.olarak hocamızı çoook seviyoruz sağolsun varolsun.

AT
Ayş*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

2014 yılında 1 yaşında büyük oğlumun hipospadias hastası olduğunu öğrendik. İki tane doktora götürdük biri tamamen işini ticarete dökmüş diğeri ise küçücük çocuğumu deney olarak kullanmaya çalıştı. Sonrasında ise Murat Hocamla tanıştık. Bize hipospadiası önce bizim anlayacağımız dilde anlattı bilgilendirdi, kafamızda hiçbir soru işareti kalmadan büyük oğlumu kendisine teslim ettik ve ameliyatını yaptı. Gereksiz hiçbir tıbbi müdahalede bulunmadı. Sonrasında kontrollerini yakından takip etti. Telefonla aradığımızda bile bıkmadan usanmadan ilgili davrandı. 2019 yılında ise küçük oğlum doğdu ve onunda hipospadias olduğunu öğrendik şükür ki Murat Hocamız vardı. Hemen kendisini aradım aradan 4 yıl geçmesine rağmen beni ve büyük oğlumu hatırladı. Küçük oğlumu da muayene etti ve 6 aylıkken ameliyatını yaptı. Bizim ailemizin mucizesidir Murat Hocam koşulsuz güvenilecek bir hekimdir. Allah bir değil binkere razı olsun başarıları daim olsun. Herşey için çok teşekkürler.

Yş ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Oğlumun daha önce başka doktorlar tarafından birkaç hipospadiyas ameliyatı olmasına rağmen hiç bir iyileşme olmadı Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak sayesinde iyileşti hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Yş ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Oğlum daha önce başka doktorlar tarafından birkaç hipospadiyas ameliyatı olmasına rağmen hiç bir iyileşme olmadı Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak sayesinde iyileşti hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

YY
YAŞ*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Mükemmel bir insan. Değerli bir hekim. Torunumun apandisit ameliyatı nedeniyle tanıdık Ahmet Murat hocayı. Torunumun ameliyatı öncesi ve sonrasındaki yakın ilgisi bizi çok memnun etti. İyikide tanıdık hocamızı. İyi bir hekim iyi bir dost edindik. Allah uzun ömür versin güzel hizmetlerinde devam etsin inşaallah. Yalnız torunumla bir konuda anlaşamadılar. Ahmet hocam koyu bir Fenerli Torunum da Galatasaraylı. ?

GD
G. D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Önceden 5 defa ameliyat oldu düzeltemediler oğlum hipospadians hastası sonra Ahmet Murat Çakmakla tanıştık oğlumun ameliyatını yaptı düzeltti. Allah'a şükür tanıştık çok mutlu etti bizi Allah'ta onu mutlu etsin. Hipos hastası olanlara tavsiye edebileceğim tek doktor çok teşekkür ederim elleriniz dert görmesin.

Y. İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ahmet Murat Çakmak Hocamla 20.04.2015 yılında yollarım kesişti. 2 yaşındaki oğlumun hipospadias olduğunu öğrendim. Ve araştırmaya koyuldum. Araştırmalarım sonucunda belirttiğim gibi hocamla tanıştık. 28.04.2015 ameliyatımız yapıldı çok başarılı geçti. Kontrollerimiz bugüne kadar düzenli yapıldı ve son olarak 26.01.2019 da sünnetimiz yapılarak bu serüvenimiz sona erdi. Çok şanslıyız ki Murat hocamla tanıştık. Bir sağlıkçı olarak gözünüzü kapatarak hocama güvenebilirsiniz. İlgisi alakası hekimliği ve en önemlisi insanlığı için sizlerin huzurunda da teşekkürü bir borç bilirim.

TT
T. T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Biricik oğlumuzun doğumundan sonra pipisinde farklı bri durum tespit ettikten sonra hipospadias olduğunu öğrendik. Detaylı doktor araştırması yaptıktan sonra Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak hocamın bu konu üzerinde çok başarılı ve detaylı çalışmalar yaptığını öğrendik. Daha sonra Murat Hoca sayesinde çocuğumuz başarılı ameliyat sonucu günlük yaşamına rahat bir şekilde döndü. İlgi alaka ve her türlü yardımları için çok teşekkür ederiz.

TA
T. A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Oğlumun hipaspadias ameliyatını yaptırmak için yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda bu ameliyatı Prof.Dr. Ahmet Murat Çakmak hocamızın iyi yaptığı ve bu işte işinin en iyilerinden olduğunu öğrenmemiz üzerine kendisi ile tanıştık. Ameliyatımızı kendisi yaptı. Oğlum şuanda çok iyi durumdadır. Hocamın işinde iyi olduğu kadar insanlığı ve güler yüzü ile bizleri hep mutlu etmiştir. İyi ki tanımışız. İyi ki varsınız.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504333831

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi (Cerrahi), Çocuk Ürolojisi uzmanıdır. Hipospadias (Yarım Sünnet), Hipospadias (Yarım Sünnet) Ameliyatı, Hipospadias (Yarım Sünnet,Peygamber Sünneti) alanlarında hizmet veriyor ve Abdominal ultrasonografi, İnmemiş testis cerrahisi, Kasık Fıtığı (inguinal herni) tedavisiAbdominal ultrasonografi, İnmemiş testis cerrahisi, Kasık Fıtığı (inguinal herni) tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube