Prof. Dr. Ahmet Bekar

Beyin ve Sinir Cerrahisi - Bursa
5.0

Yoğun bakım, X-Ray, Vns(Vagal Sinir Stimülasyon Tedavisi)

“Merhaba, Üç hafta önce boynumda hareket kısıtlılığı ve ağrı şikayetimle Prof. Dr. Ahmet Bekar Beye...” Devamı

Prof. Dr. Ahmet Bekar

Prof. Dr. Ahmet BEKAR, 1959 yılında Antalya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1977 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1983 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, yine aynı fakülte de tamamlayarak 1983 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olmuştur. 

1993-1995 Yılları arasında aynı üniversite de Uzman Doktor olarak görev aldıktan sonra 1995 yılında ''Yardımcı Doçent Doktor'' unvanı ile hasta kabulü yapmış, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda “Stereotaksik Biyopsi” ve “Fonksiyonel Nöroşirürji” eğitimlerini almıştır. Ayrıca 1997 yılında 1 yıl süreyle İngiltere Sheffield Hallamshire Üniversitesi Nöroşirürji Kliniği’nde gözetmen olarak bulunmuştur.

Prof. Dr. Ahmet BEKAR, 1999 yılında 3 ay süreyle, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Yücel Kanpolat ile birlikte çalışarak “Fonksiyonel Nöroşirürji” ve “Ağrı Cerrahisi” eğitimini almış, 2002 yılında ''Doçent Doktor'' unvanının sahibi olmuştur. ,

2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Atilla Erdem ile birlikte çalışarak “Epilepsi Cerrahisi” eğitimi almış olan Prof. Dr. Ahmet BEKAR, mesleki çalışmalarına şu an Bursa'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Özel Muayenehane
Konak Mah. 1. Badem Sok. Lotus Ofis A Blok, No:26 K:2 D:18 Nilüfer/Bursa
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Periferik sinir cerrahisi (karpal tünel sendromu, kübital tünel sendromu) Fasial paralizi Floresan tümör boyaması Kafa kaidesi cerrahisi Kraniosinostoz cerrahisi Devamı
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Ahmet BEKAR, 1959 yılında Antalya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1977 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1983 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, yine aynı fakülte de tamamlayarak 1983 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olmuştur. 

1993-1995 Yılları arasında aynı üniversite de Uzman Doktor olarak görev aldıktan sonra 1995 yılında ''Yardımcı Doçent Doktor'' unvanı ile hasta kabulü yapmış, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda “Stereotaksik Biyopsi” ve “Fonksiyonel Nöroşirürji” eğitimlerini almıştır. Ayrıca 1997 yılında 1 yıl süreyle İngiltere Sheffield Hallamshire Üniversitesi Nöroşirürji Kliniği’nde gözetmen olarak bulunmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 12.1983
Deneyim: 39 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Yoğun bakım X-Ray Vns(Vagal Sinir Stimülasyon Tedavisi) Vida ameliyatları Vertigo Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (531) 950 49 66

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AY
ANI*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 gün önce
Servikal anterior cerrahi ameliyat
Özel Muayenehane

Merhaba, Üç hafta önce boynumda hareket kısıtlılığı ve ağrı şikayetimle Prof. Dr. Ahmet Bekar Beye başvurdum. MR sonucunda boynumda 10 cm. den büyük boyutta bir kitle görüldü. Doktorum bir an önce ameliyat olmamı tavsiye etti. Teşhis konulduktan bir hafta sonra ameliyatım gerçekleşti. Doktorum bana zorlu ama çok başarılı bir ameliyat olduğunu söyledi. Kısa sürede teşhisi koyup, ameliyatımı gerçekleştiren Sayın Prof. Dr. Ahmet Bekar Bey ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Şu an çok iyiyim. Benim gibi bu durumu yaşayan herkese Prof. Dr. Ahmet Bekar Bey'i tavsiye ederek, memnuniyetimizi bu mesaj yoluyla bildirmek isterim. Saygı ve sevgilerimle.

EK
Esr*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
27 gün önce
Özel Muayenehane

Merhaba ben Esra kurt 6 yıl önce hemifasiyal spazm teşhisi konulmuştu.Gitmediğim doktor kalmamıştı.Çok şükür 3 ay önce tavsiyeler üstüne Ahmet hocama gittim.Ameliyat olmamı tavsiye etti.Hocama güvendim 23 Aralık'ta ameliyat oldum.Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Bütün yaşam kalitemi etkiliyen rahatsızlığımdan çok şükür artık eser yok.Benim gibi bu rahatsızlığı olan herkese Ahmet hocamı tavsiye ederim.Keşke yolumuz sizinle çok daha önce kesişseydi.Allah sizden razı olsun 🙏 iyi varsınız... teşekkür ederim.

İA
İdr*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Epilepsi cerrahisi
Özel Muayenehane

Boyun fıtığından dolayı Devlet Hastanesi'ne gittim ve direk ameliyat olmamı söyledi bende biraz araştırdım arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sayın Ahmet Bey e randevu alarak gittim muayne etti ve boyun fıtığından ameliyata gerek olmadığını söyledi sohbet ederken ben 20 yıla yakındır epilepsi tedavisi gördüğümü söyledim ve Sayın Hocamız bunu duyar duymaz direk araştırmaya başladı ve bana ameliyat ile geçeceğini söyledi ameliyat oldum tam 1 yıl oldu her hafta nöbet geçiriyordum 1 yıldır hiç nöbet geçirmedim Allah başımızdan eksik etmesin epilepsi tedavisi gören herkese tavsiye ediyorum hiç düşünmeden gidebilirsiniz 20 yıla yakın tedavi gördüm ve ameliyatla geçtiğini hicbiryerden duymamıştım oldum ve geçti çok şükür ne yapsam hocamızın hakkını ödeyemem...

ta
Tam*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce
Beyin tümörleri ameliyatı
Özel Muayenehane

Merhabalar, 19 ekim 2022 tarihinde yaşadığım beyin kanaması sonrası bursa Acıbadem hastanesine kaldırıldım. Oradaki doktor ve hastane hizmetlerinden hiç memnun kalmadım. İlgilli doktor ne yaşadığım durum ile ne sonrasındaki tedavi sureci ile neredeyse hic bilgi vermedi diyebilirim.özellikle acıbadem sigortam olmasına rağmen hastane masraflarını sigorta kapsam dışı bıraktı. Sonrasında Prof.Dr. Ahmet Bekar'dan randevu aldım. Ahmet hocamız sağolsun yaşadığım durumu ve sonrasındaki surecler hakkında oldukça detaylı bilgiler vererek kafamızdaki soru işaretlerini giderdi. Kavernomun cerrahi müdahale ile alınmasının kesin çözüm olduğunu, ameliyatın risklerinden ameliyat olmamam durumdaki risklerden oldukça detayları bahsetti. Bende ameliyat olma kararı aldım. 2 gün sonra ameliyat için hastaneye yatış yaptım. Ameliyatımda oldukça başarılı geçti, ameliyattan 2 sonra hastaneden taburcu oldum. Ameliyatım üzerinden bugun itibari ile 16 gün geçti. Çok şükür her şey yolunda sağlığıma kavustum. Normal hayatıma döndüm diyebilirim. Ahmet hoca ameliyat öncesi ve sonrası sürec hakkında ne söylediyse hepsi harfiyen oldu diyebilirim. Ahmet hoca ve ekibine bu sürecte göstermiş olduğu ilgi alaka için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki sizi tanıdım, iyi ki varsınız!

PK
Pın*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Epilepsi cerrahisi
Özel Muayenehane

28 yasimda epilepsi hastasıyım. Rahatsızlığım 3 yaşımdan beri mevcut. Bu zamana kadar yüksek dozda bir çok ilaç kullandım. Fakat yine de nöbetlerim ayda en az 4-5 kez tekrar ediyordu. Daha sonra Bursa'ya taşındım ve tedavimi Uludağ Hastanesinde devam ettirdim. Buradaki doktorlarım Ahmet Bey'e ameliyat olmam konusunda tavsiye verdi ve kendisiyle tanıştık. İlk başta ameliyat için çok tereddüt ettim. Herkesin ağzında olan beyin ameliyatlari riskli cümlesi beni korkutuyordu. Ahmet bey bu konuda detaylı açıklama yaparak beni rahatlattı. Ve 2021 Şubat ayında Ahmet bey ameliyatımı gerçekleştirdi. 2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum ve yaklaşık 2 hafta sonra dikişler alındı. Sandığımdan çok daha rahat bir surecti. Ameliyat olalı şu ana kadar 1 yıldan fazla süre oldu ve 1 kez dahi nöbet geçirmedim. Kendimi eskisine göre çok daha iyi hissediyorum. Eğer doktorunuz size ameliyat olmayı tavsiye ediyorsa korkmadan ameliyat olabilirsiniz. Kendisinden ve diğer doktorlarımdan Allah razı olsun.

LO
Lüt*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İyi günler öncelikle.sag gözümde görmeme şikayeti ile göz Dr na gitmekle başladı her şey.bircok tetkikler sonucunda göze gelen sinirler üzerinde iyi huylu bir tümör olduğu çıktı.tabi bunun sonucunda iyi bir ekip iyi bir Dr arayışına girdim.bu süreç sancılı bir süreç çünkü kendini emin ellere teslim etmek isteyisi bir yanda sana güven veren bir Dr bulmak aarayisi diğer yanda.riskli bir amelyat olacağını söyleyen ve güven vermeyen görüşmeler sonucunda karşıma iyi yürekli ve kendinden emin ben bunu yaparım diyen Ahmet bekar hocamı buldm. Açık amelyat olacaksın dediklerinde insana bir tereddüt düşüyor ama inanın hc korkulcak birşey yok emin ellerde olduğunuza inandığımız sürece.ve ben emin ellere teslim ettim kendimi ve beynimi😊hocamdan Allah bir değil bin kere razı olsun riskli olan amelyatmi felç kalırsın diyenlere karşı amelyat sonrası hemen ayağa kaldırdı.eger iyi bir beyin cerrahi Dr arayisindaysaniz Ahmet hocamla mutlaka iletişime geçin derim.rabbim herkesin şifasını versin ve iyilerle karşılaştırsın.

NB
Nig*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Şiddetli baş ağrısı ve diş ağrısı çekip nerede ise tüm dişlerimi kaybedecek ilken tavsiye üzerine Prof.dr. Ahmet Bekar Hocam ile tanıştım.hocam ilk bakışta trigeminal nevralji teşhisi koydu başta ilaç tedavisi sonra da başarılı bir operasyonla hastalığıma şifa oldu. Bu süreçte önce Prof.dr.Ahmet Bekar hocama sonra da sürekli ilgi ve alakalarını üzerimden eksik etmeyen değerli ekibine çok teşekkür ediyor öncelikle herkese sağlıklı günler diliyor sağlıkla ilgili sorunlar yaşarsanız da hocamla karşılaşmanızı şiddetle tavsiye ediyorum

HK
Hil*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Epidermoid kistim vardı herkes olumsuz bir şekilde masada kalırsın beyin sapına çok yakın derken Ahmet hoca ameliyatı en güzel şekilde gerçekleştirdi hiç bir komplikasyon gerçekleşmeden

MT
Mel*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Benim trigeminal nevralji rahatsızlığım vardı.Prf.Dr.Ahmet Bekar'a rastlayana kadar gittiğim nörologlar ilaç tedavisi önerdi ve bu ilacı ömür boyu kullanacağımı söylediler.her nekadar ilaç dozunu arttırsalarda hastalığım ilerledi, ağrılarım sıklaştı ve şiddetlendi taki Ahmet Hocam'i tanıyana kadar..gerçekleştirdiği başarılı ameliyat ile sağlığıma kavuştum, ağrılarımdan kurtuldum.hersey için teşekkür ederim hocam Allah razı olsun

zk
Zey*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ben 6 yıldır trigeminal nevralji hastasıydım. Balıkesir de bu hastalığıma hiç kimse çare bulamadı. gezmediğim doktor kalmadı. En sonunda yolum Prof. Dr. Ahmet Bekar ile kesişti. Ona gittiğimde çok kötüydüm. ne konuşabiliyordum ne de yemek yiyebiliyordum. bana hemen ameliyatı önerdi. kabul ettik ve 21.06.2021 tarihinde Medicalpark ta ameliyatımı oldum. diğer doktorların dediği ameliyat sonrası olumsuz olabilecek durumları düşünürken ameliyattan sonra çok iyi oldum bütün şikayetlerim gitti. hiçbir aksilik çıkmadı. ameliyatta hiçbir komplikasyon oluşmadı. doktoruma sonsuz güvenim var. kesinlikle tavsiye ediyorum. güleryüzlü karşılaması ve tedavisinin mükemmeliği ile sanki yeniden doğdum. çok teşekkür ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ahmet Bekar ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ahmet Bekar için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ahmet Bekar için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Ahmet Bekar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: 0 (531) 950 49 66

Prof. Dr. Ahmet Bekar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ahmet Bekar Özel Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ahmet Bekar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ahmet Bekar Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanıdır. Yoğun bakım, X-Ray, Vns(Vagal Sinir Stimülasyon Tedavisi) alanlarında hizmet veriyor ve Periferik sinir cerrahisi (karpal tünel sendromu, kübital tünel sendromu), Fasial paralizi, Floresan tümör boyaması hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube