Op. Dr. Selim Şenöz

Kadın Hastalıkları ve Doğum - İstanbul
5.0

Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Düşük (abortus), Hamile Kalamama

5.0

“Bize söylediği, sizin için saçma olabilir, aklınıza takılan, her soruyu zamansız da olsa sorunuz, de...” Devamı

Op. Dr. Selim Şenöz

Op. Dr. Selim Şenöz, 9 Ekim 1958 tarihinde doğmuştur. 1965-1973 yılları arasında Ankara’da Demirlibahçe ilkokulu ve ortaokulunu ve 1973-1976 yılları arasında Ankara Fen Lisesini üçüncülük ile bitirip lisans öncesi eğitimini tamamlamıştır. 1976 yılında üniversite sınavına girmiş ve sınavda Türkiye 24.sü olmuştur ve 1976 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1982 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır.

Lisans eğitiminin ardından 1984-1988 yılları arasında ihtisasını Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Dalında tamamlayarak uzman doktor unvanını almıştır. Ayrıca uzmanlık eğitimini aldığı sırada 1987’de Norveç'te Bergen Haukeland Sykehus'da tüp bebek konusunda 6 ay süre ile eğitim görmüştür.  Op. Dr. Selim Şenöz ihtisasını da almış olduğu Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesi Tüp Bebek ve Infertilite bölümünde başasistan olarak görev yapmıştır. 

1991-1994 yılları arasında Toronto Üniversitesi Kadın Hastalıkları, Üreme Endokrinolojisi, Infertilite bölümünde clinical fellow olarak üst ihtisas yapmıştır. Bu süre içerisinde başta laparoskopik cerrahi ve tüp bebek olmak üzere pek çok konuda çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalarını Kanada'nın en büyük tüp bebek programına sahip bir üniversitede gerçekleştirmiştir. Op. Dr. Selim Şenöz, Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde eğitim lisansı alabilmek için gerekli olan FMGMS, MCCEE, ACLS, TOEFL sertifikalarına sahiptir.

Op. Dr. Selim Şenöz 1982-1984 yıllarında Tunceli'de pratisyen hekim olarak 2 yıl zorunlu hizmet ve 1988-1989 yıllarında Ilgaz Devlet Hastanesi’nde uzman hekim olarak zorunlu hizmet görevlerini tamamlamıştır. 1995-1998 yıllarında Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesinde İnfertilite-Tüp Bebek ve Laparoskopik Cerrahi bölümünde başasistan olarak görev yapmıştır. Bu süre içinde çalışma arkadaşları ile birlikte pek çok ulusal ve yabancı dergiye ve kongrelere makale ve tebliğler hazırlayarak katkıda bulunmuştur. Hemen hemen tüm önemli ulusal ve uluslararası kongre ve toplantılara katılma imkanı bulmuştur. 1998-1999 yıllarında Özel İstanbul Cerrahi Hastanesi tüp bebek ünitesini kurmuştur ve klinik yöneticisi olarak 8 ay süre ile burada çalışmıştır. 1999 yılı Şubat ayında buradaki görevinden ayrılarak iki uzman arkadaşı ile beraber Jinepol Kadın Sağlığı Kliniği'ni kurmuştur. 1999 yılında Jinepol Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Kliniği'nde başladığı çalışmalarına günümüzde de devam etmektedir.

Dr. Selim Şenöz, her türlü spor dalı ile ilgilenmekle birlikte lise ve üniversite yıllarında basketbol ve voleybol oynamıştır. Mesleki yayınların yanı sıra biyografik ve bilim-kurgu kitapları okumak keyif alarak gerçekleştirdiği uğraşlarındandır. Ayrıca tıbbi alanda kullanılmak üzere hobi düzeyinde bilgisayar programları yazmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak dBase, Clipper, C, Visual basic dilleri bilgisine sahiptir ve çalışmalarında bu dilleri kullanmaktadır.

1988 yılından günümüze, yerli ve yabancı dergilerde, başta infertilite ve tüp bebek ile ilgili olmak üzere yüzün üzerinde makale ve kongre sunumları bulunmaktadır.

Jinepol Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi
Nispetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sk. No: 1 B/1 Levent Beşiktaş/İstanbul
Hizmetler
Ooferektomi Anormal kanamalar Laparoskopik tüp ligasyonu Vakum kürtaj Menapoz Devamı

Hakkında

Op. Dr. Selim Şenöz, 9 Ekim 1958 tarihinde doğmuştur. 1965-1973 yılları arasında Ankara’da Demirlibahçe ilkokulu ve ortaokulunu ve 1973-1976 yılları arasında Ankara Fen Lisesini üçüncülük ile bitirip lisans öncesi eğitimini tamamlamıştır. 1976 yılında üniversite sınavına girmiş ve sınavda Türkiye 24.sü olmuştur ve 1976 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1982 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Laparoskopik (kapalı) Cerrahi Düşük (abortus) Hamile Kalamama Hamilelik Hipogonadizm Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
KB
Ken*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Bize söylediği, sizin için saçma olabilir, aklınıza takılan, her soruyu zamansız da olsa sorunuz, dedi. Mükemmel, işini çok çok iyi yapan, doktorum, olmaz denileni tedavi sonrası yaptı, bizi ikiz sahibi yaptı, milas tan sevgiler, tşk ler

AG
Arz*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Ben de Selim Bey'in yüzlerce belki binlerce yaptığı başarılı tüp bebek tedavisindeki bebeklerden biriyim gerçi biriydim artık 17 yaşına geldim zaman çok çabuk geçiyor yıllar geçsede samimiyet güler yüzlü ilgisi ve alakası hiç eksilmez İyi ki varsınız Selim Hocam.

Ayç*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

👏🏼👏🏼👏🏼

DE
Dil*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Soruma hemen dönüş yapıldı. Teşekkürler.

ta
Tuğ*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

sagolsun kısa sürede cevap verdi

SG
Sel*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Soruma cevap alabildim saolsun zamanininayirdi selim bey :)

DC
Dil*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Cok iyi bir doktor.Allah saglik sihhat versin herkeste iyilessin.

DP
DM P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Gerçekten ilgili, iyi bir doktor. Soruma açıklayıcı şekilde yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam.

FK
FÜS*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Tşk ederim hocam

TK
Tug*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Ilginizden, hızlı ve açıklayıcı cevabınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Selim Şenöz ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Selim Şenöz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Op. Dr. Selim Şenöz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Selim Şenöz Jinepol Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Op. Dr. Selim Şenöz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Selim Şenöz Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanıdır. Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Düşük (abortus), Hamile Kalamama alanlarında hizmet veriyor ve Ooferektomi, Anormal kanamalar, Laparoskopik tüp ligasyonu hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube