Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu

Göz Hastalıkları - İzmir

Akıllı mercek uygulamaları, Lazer İle Göz Tedavisi, Lazer cerrahisi

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

"KORONAVİRÜSE KARŞI LENS YERİNE GÖZLÜK KULLANMAK DAHA SAĞLIKLI"


Koronavirüse karşı özellikle kontakt lens kullananların bu dönemde gözlük takmaları gerektiğine dikkat çeken Ata Sağlık Hastanesi ve Atagöz Göz Hastalıkları Merkezi kurucusu, Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Mehmet Helvacıoğlu " Göz hastaları özellikle kontakt lens kullananlar bu dönemde hem ellerini gözleriyle daha az temas ettirmek hem de bir komplikasyon durumunda hastaneye gitmelerine gerek kalmaması için gözlükleriyle idare etmeli. Kadınlar bu dönemde göz çevresine makyaj yapmamalı" dedi.

             Atagöz Göz Hastalıkları Merkezi ve Ata Sağlık Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği Uzman Hekimi Op.Dr. Mehmet Helvacıoğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında lensten ziyade gözlük kullanarak gözlerin korunması gerektiğine dikkat çekti. Op.Dr. Helvacıoğlu, koronavirüse karşı önlem almanın önemine değinerek "Koronavirüs zarflı ve tek sarmallı bir RNA virüsüdür. Ne kadar SARS ve MERS kadar ölüme yol açmasa da, pandemi yapması neticesinde oldukça tehlikeli bir hal aldı. Özellikle akciğer hastalığı, bağışıklık sistemi problemi, tansiyon veya şeker hastalığı gibi ek bir hastalık varsa ölüm riski artıyor" dedi.


GÖZÜNÜZDEN BULAŞABİLİR

              Koronavirüsün göz üzerinden bulaşma riskine yönelik Op.Dr. Helvacıoğlu, şu bilgileri paylaştı: "Enfekte bir kişinin havaya yaydığı damlacıklarla direkt ya da damlacıkların bulaştığı yüzeye değen bir kişinin ağız, burun veya gözüne bu damlacığı değdirmesiyle koronavirüs bulaşıyor. Göz açısından biz göz doktorları viral patojenlere oldukça aşinayız. Göz kızarıklığı bizim için ilk etapta her zaman bulaşıcı bir hastalığı ekarte edene kadar viral bir konjonktiviti düşündürür. Buna göre hastayı sorgular, muayene ederken ona göre kişisel önlemlerimizi alırız. Göz kızarıklığı koronavirüsün bir belirtisi olabilir mi konusunda yapılan geniş çaplı çalışmalarda konjonktival kızarıklığı 1099 hastanın sadece 9'unda yani yüzde 0.8'inde saptandı. Dolayısıyla göz kızarıklığı ateş, kuru öksürük, nefes darlığı gibi sık semptomlara nazaran oldukça az görülmektedir. Lakin dikkat edilmelidir."


GÖZLERİMİZE DOKUNMAYALIM

             Op.Dr. Helvacıoğlu  "Koronavirüs ne kadar bulaşıcı da olsa zarflı bir virüs olması aslında yok edilebilmesi açısından da bir avantaj. Zarfın temel yapısının yağ içermesi ve dezenfektanların özellikle sabunun bile yağı çözmesi virüsün inaktive olmasını sağlar. Demek ki ellerimizi sık sık sabunla yıkamak ve gözlerimize dokunmamak aslında en önemli korunma önlemlerinden biri" diye konuştu.

GÖZ MAKYAJINA ARA VERİN

             Op.Dr. Helvacıoğlu , alınabilecek önlemleri şöyle açıkladı: Herkes kendisini bulaştırıcı kabul etmeli ve ona göre aile içinde bile sosyal mesafeyi korumalı. Ellerini sık sık sabunlu suyla yıkamalı. Bakanlığın ve bilim kurulunun verdiği talimatlara harfiyen uymalı. Hastaneleri gerçekten elzem durumlarda kullanmalı ki sağlık sistemi ihtiyaca cevap verebilsin. Göz hastaları özellikle kontakt lens kullananlar bu dönemde hem ellerini gözleriyle daha az temas ettirmek hem de bir komplikasyon durumunda hastaneye gitmelerine gerek kalmaması için gözlükleriyle idare etmeli. Kadınlar bu dönemde göz çevresine makyaj yapmamalı. Gözlüklerinde çok problem yaşamayanlar, hafif göz kızarıklığı olanlar eğer kızarıklık artmıyorsa, çapaklanması, ağrısı, batması, bulanık görmesi yoksa mümkün mertebe virüs yükünün çok olduğu hastane ortamına çok girmemeli. Bilimsel yayınlar virüse maruziyet kadar ortamdan alınan virüs yükünün de önemli olduğunu göstermektedir. Sahada çalışan ekipler maske taktıkları kadar gözleri açısından da koruyucu ekipman kullanmalı. Halkımız özellikle bu pandemi döneminde ağız, göz ve burnuna dokunmamalı, gözlerini kaşımamalı."

Doktorun Adresi (2)

Adalet Mahallesi Manas Bulvarı 1586/7 Sokak No:2 A. Blok, Bayraklı,  Bornova, İzmir
Özel Ata Göz Merkezi Bayraklı Şubesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit
Kazım Dirik Mah. 297 Sok. No:1 Bornova (Metro Stadyum Durağı), İzmir  Bornova, İzmir
Özel Ata Sağlık Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Mehmet Helvacıoğlu Hakkında

Mehmet Helvacıoğlu Kimdir?

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu, Göz Hastalıkları alanlarında faaliyet göstermektedir. Mehmet Helvacıoğlu, kariyerine hangi hastanede devam ediyor ve iletişim bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
Diploma aldığı kurum
 • EGE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • IZMIR SAGLIK BAKANLIGI KATIP ÇELEBI ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Akıllı mercek uygulamaları
 • Lazer İle Göz Tedavisi
 • Lazer cerrahisi
 • Lasik
 • Kuru göz sendromu
Tedaviler
 • Multifokal göz içi lensleri
 • Kapak Travmaları Ve Rekonstrüksiyonu
 • Katarakt ameliyatı
 • Katarakt cerrahisi
 • Katarakt ve refraktif cerrahisi
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar
Hobiler
 • Bateri Çalmak
 • Müzik Dinlemek
 • Balık Tutmak
 • Seyahat Etmek
 • Her Türlü Elektronik Ve Ev Aletlerinin Tamiratlarını Yapmak

Mehmet Helvacıoğlu Değerlendirmeleri

Değerlendir
7 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

duhan..ademir
Zamanlama
İlgi
Ortam

Annemin çok geç kalmışsınız, ameliyat olması imkansız, görmesi açılmaz denilen gözlerini başarılı bir şekilde ameliyat edip, onu ışığa kavuşturan Sayın Mehmet Helvacıoğlu Hocama ve ekibine ailece minnettarız. Herkese tavsiye ediyorum. Allah ne muradınız varsa versin, tuttuğunuz altın olsun hocam, iyi ki varsınız. 29-12-2020

in..tin
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çocukluğumdan beri gözlük kullanıyordum, bizde bu durum irsi annemin de kalın gözlükleri var, bir ara lens denedim ama alerji yaptı kullanamadım. Gözlüklerim 8 numara çok kalın olduğu için psikolojimi bozuyordu. Gözlükten kurtulmak istiyordum ama ameliyattan çok korkuyordum. Ameliyat konusunda çok araştırma yaptım. çok yer dolaştım. Kimseye güvenemedim, en son bir aile dostumuzun tavsiyesiyle Mehmet Beyden randevu aldım. İnternetten de araştırdım, çok olumlu yorumları vardı. Muayeneye gittiğimde yorumların ne kadar doğru olduğunu gördüm. Şeker gibi çok iyi bir doktor. Beni ayrıntılı muayene etti, testler yaptırdı. Lazer ameliyatıyla ilgili bilgi verdi. Yaklaşımı, konuşması, duruşu bana çok güven verdi. Ekibi de çok güleryüzlü ve yardımsever. Ameliyatımda hiç acı çekmedim. Çok rahat geçti, ameliyattan hemen sonra bile gözlüksüz rahat görmeye başladım. Ameliyat olmakta çok geç kalmışım, keşke doktor beyi daha önce tanısaydım. Çok başarılı ve çok rahat bir lazer ameliyatıyla beni gözlükten kurtaran Op.Dr. Mehmet Helvacıoğlu ve ekibine, özellikle de Lazer bölümü sorumlusu Murat Bey'e, çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim. Bu arada benim çok mutlu olduğumu gören ve korkudan ameliyatı aklından dahi geçirmeyen annem bile ameliyat olmaya karar verdi. Size ve ekibinize minnettarım hocam iyi ki varsınız. Sevgiler, saygılar. 22-12-2020

MET ALİ..KMAZ
Zamanlama
İlgi
Ortam

Oprt. Dr. Mehmet Helvacıoğlu Hocama binlerce kez teşşekürlerimi iletmek isterim. Benim gibi ikna olması çok zor bir insanı ameliyata ikna edebildiği için ikincisi bu kadar ürkek ve ameliyat korkusu olmama rağmen ameliyata girmeden önce ve ameliyatta benimle sabırla, şefkatle konuşarak beni rahatlattığı ve hiç bir ağrım, şikayetim olmadan kısa sürede lazer ameliyatımı yapıp gözlerimi açtığı için. Benim çok ileri derecede görme bozukluğum vardı, hem uzak hem yakın gözlüklerimin camları şişe dibi kalındı. Yakınlar yedi buçuk numaraydı galiba, ama gözlükle de göremez olunca polikliniğe gittim. Doktor ikisinde de kataraktın var dedi, gözlüğümü değiştirmek istiyorum dedim, gözlükle olmaz ameliyat şart dedi hemen fiyat söyledi çok sinirlendim hemen çıktım oradan. Birkaç yer dolaştım içime sinmedi. Avcı bir arkadaşım Mehmet Hocayı önerdi. o da çok araştırmış, bu işin en iyisi odur demişler hem kendi hem eşi ameliyat olmuş çok memnun kalmışlar. Ben de randevu aldım gittim gerçekten çok düzgün, alçak gönüllü bilgili iyi bir doktor. İçim ısındı, evladım gibi hissettim çok sevdim kendisini. Kataraktım olduğunu önce göz arkası sağlıklı mı ona bakmamız gerektiğini göz arkası sarı nokta iyi durumda ise akıllı mercek koyabileceğini tane tane açıkladı. Ben de duymuştum akıllı mercekler varmış diye. Gözümün her tarafına bakıldı testler yapıldı göz tomografisi çekildi, uygun çıktı. içime sindi ve her iki gözden ameliyat oldum, bu yazıyı lazer ameliyatımın ertesi günü yazıyorum şu an gazetelerimi gözlüksüz okuyup telefon ve bilgisayarıma gözlüksüz bakabiliyorum, televizyonu gözlüksüz seyrediyorum. Operasyon sonrası hiçbir yanma ve ağrı olmadı. Doktor olarak Mehmet Helvacıoğlu'nun pozitif yaklaşımı, mesleki bilgi ve tecrübesi bende büyük bir güven oluşturduğu için operasyonu tereddütsüz yaptırdım. İyiki de yaptırmışım şimdi çok rahatım şişedibi gözlüklerden kurtuldum herkese tavsiye ederim, gözünüzü ona emanet edebilirsiniz, iyi ki sizi tanımışım Mehmet Bey evladım, size ve mükemmel ekibinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun, başımızdan eksik etmesin ayağınıza taş değmesin inşallah. 20-12-2020

MUT..OĞAN
Zamanlama
İlgi
Ortam

Gözlerimdeki şikayetlerime 2 doktor tarafindan da yanlış teşhis konuldu ve bir türlü iyileşemedim. Sonra kuzenimin tavsiyesi üzerine Mehmet Bey'e gittim. Kuzenim gözlükten kurtulmak için gitmiş, kataraktı da varmış. Mehmet Bey akıllı mercek takmış gözüne, artık gözlüksüz hem uzağı hem de yakını çok iyi görüyormuş.Çok memnun kaldığını herkese tavsiye ettiğini söyledi. Mehmet Bey insani olarak mütevazi, alçak gönüllü, saygılı mükemmel biri, hastalığımın ne olduğunu hemen anlamasına rağmen o kadar yoğunluğunun içinde beni göndermedi, diger doktorlardan cok dilim yandığı ve güvensizlik içinde olduğumu hissettiği için özel olarak ilgilendi, gerekli tüm tahlil ve tetkikleri yaptırdı; sayesinde gözlerimle ilgili check-up'a girmiş oldum. Hastalığımın ne olduğunu tane tane anlattı, bir daha tekrar etmemesi için nasıl önlemler almam gerektiğini de.. Verdiği ilaçlarla bir haftada iyileştirdi beni, 3 aydır geçmeyen tüm şikayetlerim sonunda bitti. En ufak detayları kaçırmayan, alanında inanılmaz bilgili bir doktor kendisi. Tıptaki tüm gelişmeleri de yakindan takip ediyor. Bir yakınımda tavuk karası vardı, onun durumuyla ilgili yapılabilecek bir şey var mı diye sordum Mehmet Bey'e. En son tedavi sistemleriyle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili kök hücre tedavisi ile ilgili güncel bilgiler verdi. Kendinizi gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz mükemmel bir doktor, herkese tavsiye ediyorum. Böyle parmakla gösterilecek nadir doktorları Allah başımızdan eksik etmesin. 20-12-2020

uz..az
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben foca dan yavuz ayvaz.03.06.2020 tarihinde katarakt operasyonunu gerceklestiren.Sn. Mehmet Helvacıoglu bey'e ve tum bayrakli atagöz hastanesi calisanlarina cok tesekkur ediyorum. 10-07-2020

an..n
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sayın doktorum Mehmet Helvacıoğlu tarafından 2015 yılında Ege Bölgesi’nde ilk defa uygulanan i-lasik yöntemi ile sağ 5.5, sol 6.75 derece miyop olan gözlerimin her ikisinin de derecesi sıfırlandı ve gerçekten de kartal bakışı bir görüşe sahip oldum.Yaklaşık 10 yıl gözlük, 10 yıl da lens kullanmış biri olarak her ikisine de bağımlı olmaktan kurtulmuş olmanın verdiği özgürlük ve rahatlık hissi ise pahabiçilemez!!! Üstelik operasyon yaklaşık 20 dakika kadar sürdü ve işlem bıçaksız, lazerle gerçekleştirildiği için hiçbir acı hissetmedim, sonrasında ise 2-3 gün içinde normal hayatıma geri döndüm. Tabii ki gece uykudan uyandığında duvardaki saati okuyabilen, yada denizden çıktığında şezlongunu havlunun renginden değil net olarak görüp bulabilen biri olarak. Benim operasyonumun başarısını ve memnuniyetini gören kardeşim ve birçok arkadaşım da aynı yöntem ile gözlük ve lensten kurtuldu, onlar da sonrasında çok memnun kaldılar..Hayatıma kattığı bu konfor ve gerek operasyon öncesinde gerekse sonrasında bilgisi ve deneyimi yanısıra güleryüzü ve ilgisi ile desteklerini benden esirgemeyen sevgili doktorum Mehmet Helvacıoğlu’na ne kadar teşekkür etsem az..Kendisine sevgi ve saygılarımla.. 24-03-2019

iz..daroğlu
Zamanlama
İlgi
Ortam

Gözdeki sikayetime 2 doktor tarafindan da yanlis teshis konuldu ve bir turlu iyilesemedim.Sonra Mehmet beye tavsiye uzerine gittim.Kendisi insani olarak mukemmel biri,hastaligimin ne oldugunu hemen anlamasina ragmen o kadar yogunlugunun icinde beni gondermedi,diger doktorlardan cok dilim yandigi ve guvensizlik icinde oldugumu hissettigi icin ozel olarak ilgilendi, ayni tetkikleri tekrardan yaptirdi;sayesinde check up a girmis oldum.Hastaligin ne oldugunu tane tane anlatti,bir daha tekrar etmemesi icin nasil onlemler almam gerektigini de..Verdigi ilaclarla bir haftada iyilestirdi beni,3 aydir gecmeyen sikayetlerim sonunda bitti.En ufak detaylari kacirmayan,alanininda inanilmaz bilgili bir doktor kendisi,tıptaki tum gelismeleri de yakindan takip ediyor.Kendinizi gozunuz kapali emanet edebileceginiz mukemmel bir doktor,boyle parmakla gosterilecek nadir doktorlari allah basimizdan eksik etmesin 14-01-2018

7 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Mehmet Helvacıoğlu Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kataraktgoz

  Sayin hocam kataraktgoz menü (#1616254) soru musat trakti̇ kataraktgoz hocam saygilar 57 yasindayim sol gozde katarakt miyopim var-12 bazi ilaclar kullaniyorum prostat icintamprost hapi ve urispas cipralex10mg nin gozume ve kataraktima zarari varmi endiseliyim ayrica bu numarayla katarakt ameliyat... devamı

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu kimdir , telefon numarası nedir?
Op. Dr. M Helvacıoğlu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu için nasıl randevu alabilirim?
Op. Dr. M Helvacıoğlu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu Özel Ata Göz Merkezi Bayraklı Şubesi Özel Ata Sağlık Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu Göz Hastalıkları, uzmanıdır. Multifokal göz içi lensleri, Kapak Travmaları Ve Rekonstrüksiyonu, Katarakt ameliyatı, Katarakt cerrahisi, Katarakt ve refraktif cerrahisi, Keratektomi, Kollajen crosslinking, Kontak lens, Kornea Hastalıkları, Kornea topografisi alanlarında hizmet veriyor ve Akıllı mercek uygulamaları, Lazer İle Göz Tedavisi, Lazer cerrahisi, Lasik, Kuru göz sendromu hastalıkları konusunda çalışıyor.

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Op. Dr. M Helvacıoğlu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Op. Dr. M Helvacıoğlu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.